Jarosław Królewski

Jarosław Królewski to znany polski biznesmen. Szczególną popularność zdobył przeznaczając fundusze na ratunek zadłużonej Wisły Kraków.

Jarosław Królewski jest właścicielem firmy Synerise oraz współtwórcą wielokrotnie nagradzanych kierunków studiów: E-Gospodarki, Digital Marketingu oraz Informatyki Społecznej. Znany jest także z bycia mentorem sieci Polskiego Funduszu Rozwoju.

Jego firma skupia się na badaniach sztucznej inteligencji oraz big data. Uznaje się ją za jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw, jakie funkcjonują obecnie na świecie - jej wartość szacowana jest na 75 milionów dolarów, ale ta kwota wciąż wzrasta. Sam Królewski otrzymał liczne nagrody za efekty swojej pracy, w tym tytuły partnera roku 2017 i 2018 Microsoft oraz jednego z 30 najbardziej perspektywicznych przedsiębiorców technologicznych na świecie według Ernst and Young. Zwyciężył też w plebiscycie New Europe dla najbardziej innowacyjnych spółek działających na terenie Europy.

Jarosław Królewski dba o to, by na jego Twitterze regularnie pojawiały się nowe wpisy. Publikuje tam wiadomości na temat Synerise i innych działaniach biznesowych, jakie podejmuje. Jest również jednym z autorów podręcznika "E-marketing. Współczesne trendy. Pakiet startowy". Pozycja ta ma na celu rozszerzyć posiadaną już wiedzę we wspomnianej dziedzinie. Zawiera ona bowiem zbiór doświadczeń autorów, dzięki którym czytelnicy mogą poznać szerszy kontekst poszczególnych działań.