Jacek Jaworski

Fani wciągających, ale jednocześnie nietuzinkowych powieści bez wątpienia powinni sięgnąć po jedną z pozycji Jacka Jaworskiego. Różnorodna tematyka, którą podejmuje autor, sprawia, że zyskał on szerokie grono odbiorców w różnym wieku.


Jacek Jaworski urodził się w Gdańsku w 1972 roku. Jest absolwentem studiów na kierunku inżynieria budowy okrętów. Ukończył także podyplomowo ekonomię na Politechnice Gdańskiej. Mimo że jego zawodowe zainteresowania koncentrują się głównie wokół nauk ścisłych, nie przeszkadza mu to w byciu zapalonym podróżnikiem oraz pisarzem. Sam autor określa siebie mianem "wyraziciela tego, co myśli". Twórczość Jacka Jaworskiego często uznawana jest za bezprecedensową, odważną, ale i wciągającą.


Wiele jego książek dotyczy ekonomii, a więc dziedziny, w której autor ze względu na swoje wykształcenie może uznać się za eksperta. Wśród wyróżniających się pozycji traktujących o świecie finansów warto wspomnieć chociażby o takich tytułach jak: "Teoria i praktyka zarządzania finansami", "Współczesne przedsiębiorstwo" czy "Zarządzanie finansami wobec wyzwań XXI wieku". Za jedną z najciekawszych publikacji uchodzi jednak wydana w 2020 roku "Kara za grzechy". Z tej pozycji zadowoleni będą przede wszystkim fani historii fabularnych, ceniący sobie dokładny rys postaci.


Fakt, że Jacek Jarowski wydał powieść fabularną, stanowi doskonały dowód na to, że pisanie książek wcale nie jest zarezerwowane dla umysłów humanistycznych. Ze względu na to, że autor wspomina proces twórczy wyjątkowo dobrze, o czym mówi w wywiadach, "Kara za grzechy" będzie najprawdopodobniej początkiem jego przygody z literaturą piękną.