Henrik Fexeus

Henerik Fexeus jest pisarzem, a także wykładowcą i performerem. W Szwecji znają go wszyscy, ponieważ stanowi gwiazdę tamtejszej telewizji. Specjalizuje się w dziedzinie psychologii oraz komunikacji. Chętnie jeździ po świecie, edukując ludzi, którzy chcieliby wiedzieć, jak rozumieć cudze zachowania, a także w jaki sposób mogą na te zachowania wpływać poprzez mowę ciała oraz siłę perswazji. W ten sposób pomógł naprawdę wielu osobom.


Został absolwentem filozofii na Uniwersytecie w Sztokholmie. Przez pewien czas poświęcał się marketingowi i komunikacji medialnej. Szczególną popularnością cieszyła jego książka, wydana w 2007 roku: "Sztuka czytania w myślach". To w niej podpowiadał, w jaki sposób należy postępować z ludźmi, by lepiej ich rozumieć, zdobyć ich zaufanie, a jednocześnie prawidłowo się z nimi komunikować. Sięgnąć po nią może praktycznie każdy, kto chciałby postawić na polepszenie relacji międzyludzkich w swoim życiu, a jednocześnie nastawia się na własny sukces w dowolnej dziedzinie. Publikacja ta trafiła do czytelników z różnych zakątków świata.


Henrik Fexeus współtworzył też, razem z Camillą Lackberg, serię kryminalną "Mentalista". To bestsellerowe powieści opowiadające o śledztwach, w których uczestniczą inspektor Mina Dabiri oraz mentalista (ekspert od mowy ciała oraz świata iluzji) Vincent Walder. Wspólnymi siłami rozwiążą niejedną sprawę, uzupełniając nawzajem swoje zdolności i wykorzystując je, gdy inni zawodzą.