Dr. Seuss

Dr Seuss, a właściwie Theodor Seuss Geisel, był amerykańskim pisarzem, który specjalizował się w tworzeniu książek dla dzieci. Wiele z jego książek weszło do kanonu literatury należącej do tego gatunku.


Dr Seuss przyszedł na świat drugiego marca 1904 roku w Springfield, zmarł natomiast dwudziestego czwartego września 1991 roku w La Jolla. Ukończył Lincoln College na Uniwersytecie w Oksfordzie. Jego debiutem literackim była książka "Sam to wszystko widziałem na ulicy Morwowej", pod względem istotności dla literatury dziecięcej przyrównywana do "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla. Co ciekawe, nie od początku wierzono w jej sukces: odrzuciło ją niemal trzydzieści wydawnictw. Po polsku opublikowano dopiero drugą z pozycji tego autora, zatytułowaną "Słoń, który wysiedział jajko". Za jej tłumaczenie odpowiadał Stanisław Barańczak.


Dr Seuss łącznie napisał czterdzieści cztery książki dla dzieci. Co więcej, każdą z nich samodzielnie zilustrował. Największą popularnością cieszy się jego książeczka "The Cat in the Hat", czyli "Kot w kapeluszu" (w polskim tłumaczeniu, by mogło ono uwzględniać rym, jest to "Kot Prot").  Stanowiła ona początek serii książek do nauki czytania. Sprzedało się dwieście milionów egzemplarzy wszystkich publikacji Seussa. Wśród nich znalazły się i takie pozycje, które postanowiono zekranizować. Do filmów, opartych na jego twórczości, można zaliczyć: "Jak Grinch ukradł  święta", "Grinch. Świąt nie będzie", "Horton słyszy Ktosia", "Lorax" czy "Grinch".

 • Jak Grinch skradł Święta

  Każdy mieszkaniec Ktosiowa bardzo lubił czas Świąt. A Grinch, co żył za Ktosiowem? Ależ SKĄD! Jak Grinch skradł Święta Dra Seussa po raz pierwszy w języku polskim, w mistrzowskim tłumaczeniu Michała Rusinka! Dzięki zabawnym rymowankom i wyjątkowej grafice poznacie historię zrzędliwego Grincha i...
  Książka, op. twarda
  27,67 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Horton Hears a Who. Colouring Book

  Horton the Elephant is one of Dr. Seuss`s most beloved creations, a BIG, big-hearted elephant, who exhibits the values of determination, kindness and caring! In this colouring book, all new designs showcase the classic Seuss-ian illustrations and highlight the values of the story.
  Książka obcojęzyczna
  45,39 zł
  wysyłka w 24 godziny