Dariusz Tuzimek

Miłośnicy piłki nożnej bez wątpienia znają dziennikarza sportowego Dariusza Tuzimka. Być może nie wiedzą jednak, że dzięki jego książkom można jeszcze bardziej poszerzyć swoje horyzonty wiedzy o tym pięknym sporcie.


Urodzony w 1966 roku Dariusz Piotr Tuzimek od ponad 25 lat zajmuje się profesjonalnym dziennikarstwem sportowym. Jest także felietonistą, a w kręgu jego szczególnych zainteresowań zawodowych i prywatnych znajduje się piłka nożna. Doskonałym potwierdzeniem tego jest fakt, iż Dariusz Tuzimek pełni stanowisko kapitana Piłkarskiej Reprezentacji Dziennikarzy. Wielokrotnie występował również w telewizji, prowadząc wywiady i udzielając ich. 


Dariusz Tuzimek jest autorem wielu felietonów, przede wszystkim tych o tematyce sportowej. Jego teksty dostępne są między innymi na portalu Onet.pl, a także w serwisie internetowym WP SportoweFakty. Dariusz Tuzimek jest także autorem książek o znanych piłkarzach. Ich lektura zainteresuje każdego fana piłki nożnej. Najbardziej popularne książki Dariusza Tuzimka to "Lewandowski. Jak wygrać marzenia" oraz "FC Barcelona. Więcej niż futbol". Wymienione pozycje doskonale obrazują sposób, w jaki dochodzi się do sławy i sukcesów. Jest to droga wyboista, pełna wyzwań i porażek. Na jej końcu czekają jednak chwała i zwycięstwo. 


Ze względu na swoją działalność dziennikarza sportowego, Dariusz Tuzimek zdobył prestiżową nagrodę dla najlepszego dziennikarza prasowego "Piłkarski Oskar". Wyróżnienie zdobył za całokształt swojej pracy, a więc dzięki udzielaniu wywiadów, pisaniu felietonów oraz reportaży.

  • Lewandowski. Jak wygrać marzenia

    Na 220 bogato ilustrowanych stronach młodzi czytelnicy poznają historię „Lewego” od dziecka aż do wygrania Ligi Mistrzów i prestiżowego tytułu najlepszego piłkarza roku 2020, gdy Robert wyprzedził w plebiscycie FIFA Cristiano Ronaldo i Leo Messiego. Ta książka nie jest jedynie zwykłą biografią...
    Książka, op. miękka
    56,00 zł
    wysyłka w 24 godziny