Danuta Klimkiewicz

Danuta Klimkiewicz to ceniona przez nauczycieli i lubiana przez dzieci autorka podręczników i ćwiczeń przeznaczonych dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Wybierz książki autorki, aby ułatwić sobie pracę i uprzyjemnić swoim uczniom edukację.

Danuta Klimkiewicz jest doświadczoną pedagog edukacji wczesnoszkolnej i autorką kilkudziesięciu publikacji edukacyjnych oraz kreatywnych pomocy dydaktycznych, które stanowią nieocenioną pomoc dla nauczycieli.

W portfolio autorki znajdują się pozycje, które w przyjazny sposób wprowadzają uczniów w świat matematyki, gramatyki i ortografii, a także pomagają im rozwijać umiejętności poprawnego wysławiania się, czytania, pisania i liczenia. Dużą popularnością cieszą się serie "Czytanie ze zrozumieniem", "Moja Akademia", "Tajemnice kodowania", "Szlaczki", "Elementarz skrzata", "Odlotowy sposób na nudę", a także książki "Uczymy się gramatyki", "Uczymy się ortografii", czy "Trening twórczego myślenia".

Ważne miejsce w dorobku pedagog zajmują publikacje wspierające logopedów w pracy z dziećmi, np. "Akademia wzorowej wymowy" czy "Rymowanki i wierszyki do języka gimnastyki". W swoich książkach Danuta Klimkiewicz zajmuje się też edukacją społeczno-przyrodniczą. Jest autorką cyklu "Poznaję pory roku", który prezentuje najmłodszym zmiany związane z poszczególnymi porami roku oraz książki "Sekrety ochrony przyrody", uwrażliwiającej dzieci na zagrożenia dla środowiska naturalnego.

Wszystkie publikacje Danuty Klimkiewicz zostały opracowane zgodnie z zasadami nowoczesnej pedagogiki. Są bogato ilustrowane, zawierają wiele zabawnych rysunków do samodzielnego kolorowania, zgadywanek, łamigłówek, rebusów, krzyżówek. Treści książek oparto na obowiązujących programach nauczania w szkołach podstawowych i dostosowano do wieku i możliwości intelektualnych dzieci.