Beata Ostrowicka

Beata Ostrowicka należy do grona współczesnych polskich pisarek. Jest autorką ponad 20 książek dla dzieci i młodzieży. Jej proza adresowana jest zarówno do czytelników nastoletnich, jak i maluchów, które dopiero rozpoczynają przygodę ze słowem pisanym.


Beata Ostrowicka ukończyła studia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współpracowała z redakcjami dwóch periodyków dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym: "Misiem" oraz "Świerszczykiem". W 2001 roku nawiązała też współpracę z wydawnictwem Literatura. Uczestniczyła w pracach jury Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Agnieszki Bartol "Ja i świat". Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz rodzimej sekcji międzynarodowej organizacji IBBY, która promuje literaturę dla najmłodszych. Jej debiutancką książką, przychylnie przyjętą przez krytykę, jest powieść "Niezwykłe wakacje" (1995).


Proza autorki sytuuje się na pograniczu literatury obyczajowej, przygodowej i fantastycznej. Pisarka wprowadza do książek wątki sensacyjne oraz historyczne. Posługuje się też motywami baśniowymi. Atutem jej powieści i opowiadań jest wartka akcja oraz język przesycony specyficznym poczuciem humoru. Kilka książek pisarki doczekało się tłumaczeń na języki obce, a niektóre zostały wydane jako pozycje dla niewidomych. Na podstawie cyklu "Strychowe opowieści" powstała sztuka teatralna. Jej premiera miała miejsce w roku 2000.


Beata Ostrowicka była kilkukrotnie wyróżniana prestiżowymi nagrodami, m.in. przez Polską Sekcję IBBY - za "Niezwykłe wakacje" (1995) i "Ale ja tak chcę!" (2006). Ta ostatnia książka zdobyła też tytuł BESTSELLERek 2006. W 2004 roku powieść "Świat do góry nogami" znalazła się na Liście Honorowej im. H.Ch. Andersena.

 • Zjeść żabę

  Wakacje w Chałupach z mamą są dla Julki nudne i męczące, dopóki na horyzoncie nie pojawia się Weronika. Ta wieczna optymistka namawia Julkę do przedłużenia wakacji, spróbowania swoich sił w surfowaniu i wieczornych wypadów z chłopakami na plażę. Julka, której każdą myśl zaprząta początkowo Kamil,...
  Książka, op. twarda
  17,84 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Anatol i przyjaciele

  W pewnym zupełnie zwyczajnym parku mieszka całkowicie niezwyczajny zając Anatol. Nie przykicał z lasu czy z łąki. Zapewne ktoś go zgubił, tak jak i jego towarzysza - pluszowego tak samo jak Anatol zielonego dinozaura Plotka. Ale nie smucą się z tego powodu - mają wokół siebie tylu przyjaciół....
  Książka, op. twarda
  18,12 zł
  wysyłka w 24 godziny