Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy

Książka
26,19 zł
Outlet
16,05 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria:Poczytam ci, mamo.
Wydawnictwo:Nasza Księgarnia
Oprawa:Twarda
Rok wydania:2017
Ilość stron:160
Opis
To nie jest zwykły podręcznik do przyrody - to zaproszenie do tajemniczego świata natury, który Twoje dziecko może odkrywać w towarzystwie bohaterów dwudziestu przezabawnych opowiadań. Barwne ilustracje, humor i język zrozumiały dla dzieci to niewątpliwe plusy pozycji "Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy" autorstwa Beaty Ostrowickiej.

Każdy młody człowiek powinien dowiedzieć się i zrozumieć, że jesteśmy integralną częścią natury. Świat przyrody jest piękny i fascynujący, ale jest też zarazem kruchy i nieprzewidywalny. Należy uświadamiać kolejnym pokoleniom, że mamy bardzo silny wpływ na stan naszej planety, dlatego bezwzględnie powinniśmy ją szanować i troszczyć się o jej dobro.

Pomocna może okazać się książeczka "Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy". Dzięki niej mały czytelnik zapozna się z wieloma zagadnieniami związanymi ze światem fauny, flory i przyrody nieożywionej. Wraz z bohaterami opowiadań zrozumie, dlaczego istnieją pory roku, zobaczy, jak zbudowane są rośliny i zaobserwuje codzienne życie ptaków. Młody człowiek nauczy się też chronić środowisko naturalne i pozna zasady zdrowego odżywiania.

Kolorowe ilustracje pomogą najmłodszym wyobrazić sobie zjawiska zachodzące w przyrodzie, a duża czcionka ułatwi samodzielną lekturę. Pozycja jest zgodna z podstawą programową kształcenia ogólnego dla klas 1-3 szkoły podstawowej ? może się więc okazać ciekawym uzupełnieniem podręcznika szkolnego naszego dziecka.

Beata Ostrowicka jest znaną i wielokrotnie nagradzaną autorką książek dla młodego pokolenia. Wśród pozycji dla dzieci warto wymienić inne tomy z serii "Poczytam ci, mamo":. Na przykład "Poczytam Ci mamo. O Lence, Antku i planowaniu" opowiada o tym, jak bohaterowie rozmawiają o swojej przyszłości, "Poczytam ci, mamo. Elementarz" to idealny wstęp do nauki czytania, a dzięki"Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny" nasza pociecha pozna fascynujący świat liczb.

Beata Ostrowska jest również autorką pozycji dla młodzieży. "Ale ja tak chcę" oraz "Świat do góry nogami" otrzymały nagrody Polskiej Sekcji IBBY (kolejno w 2002 i w 2006 roku).

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii nauka pisania i liczenia lub z serii Poczytam ci, mamo.

Szczegóły
  • Tytuł: Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy
  • Autorzy: Beata Ostrowicka, Katarzyna Kołodziej
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Seria Poczytam ci, mamo.
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2017
  • Ilość stron: 160
  • Kod producenta: GXP-680567
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788310130891
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788310130891
  • EAN: 9788310130891
  • Wymiary: 22.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA Sp. z o.o., ul. Apteczna 6, 05-075 Warszawa – Wesoła, Polska, gpsr@nk.com.pl, tel. 22 338 92 36
Recenzje książki Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy (1)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Urszula K. w dniu 2017-04-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Wydawnictwo Nasza Księgarnia w swej ofercie posiada serię elementarzy napisanych przez Beatę Ostrowicką. Książki "Poczytam ci, mamo. Elementarz" do nauki czytania jeszcze nie mamy na swej półce, ale niedługo się to zmieni. Natomiast "Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny" mamy już od dawna i szczerze polecamy. Dziś chciałabym Wam zaprezentować trzeci z serii "Elementarz przyrodniczy", który również przypadł nam do gustu. "Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy" to książka, która wprowadza w świat zagadnień przyrodniczych, ale w sposób odmienny niż podręczniki. Znajdziemy w niej opowiadania, które na pierwszy rzut oka niewiele mają wspólnego z nauką, jednak przemycają one wiedzę z zakresu edukacji klas I - III szkoły podstawowej. Bardzo ważnym elementem tej książki są ilustracje, które w znaczący sposób uzupełniają tekst opowiadań i prezentują informacje dotyczące danego zagadnienia. Tak więc, w opowiadaniach o przygodach Julka, Lenki, Ady i ich koleżanek i kolegów, którzy są takimi samymi dziećmi, jak czytelnicy elementarza, przemycone zostały między innymi informacje o zmianach pór roku, ukształtowaniu terenu i krajobrazie Polski, organach wewnętrznych, racjonalnym odżywianiu, sposobach ochrony przyrody, zagrożeniach ze strony roślin, zwierząt czy zjawisk atmosferycznych. Wiedza ta, okraszona została sporą dawką humoru i pięknie zilustrowana, dzięki czemu mocniej zapada w pamięć. "Elementarz przyrodniczy" czyta się prawie jak bajkę, a przy okazji czytelnik poszerza swoją wiedzę na temat przyrody. Książka ta, jak i pozostałe dwa elementarze jest dość gruba i ma twarde okładki. Tekst opowiadań zapisany jest dużą czcionką ułatwiającą czytanie dzieciom rozwijającym tę umiejętność. Elementarz jest doskonałym uzupełnieniem dla szkolnego podręcznika. Zapraszam na mojego bloga, znajdziecie tam dużo zdjęć wnętrza książki [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula