Beata Jakubik

Jeśli przed Tobą egzamin maturalny z biologii, książki Beaty Jakubik pomogą Ci uporządkować wiedzę. Podręczniki i zeszyty ćwiczeń tej autorki to vademecum wiedzy z dziedziny biologii i ekologii dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych.


Beata Jakubik to absolwentka biologii, doświadczona nauczycielka biologii i przyrody oraz pracowniczka naukowa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Od lat jest także egzaminatorką Okręgowej Komisji Edukacyjnej i autorką niezliczonych publikacji popularnonaukowych. W jej dorobku poza podręcznikami z biologii znajdziemy również prace naukowe dotyczące ekologii oraz hydrobiologii.


Beata Jakubik razem z Renatą Szymańską, doktor habilitowaną z dziedziny biochemii, stworzyły szereg propozycji z dziedziny biologii dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w tym maturzystów. Podręczniki i zeszyty ćwiczeń wydane przez wydawnictwo Operon realizują podstawę programową z zakresu biologii ustanowioną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Poszczególne pozycje traktują o zagadnieniach takich jak: genetyka, komórka jako podstawowa jednostka budulcowa organizmów czy budowa i funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Do każdego podręcznika powstał zintegrowany zeszyt ćwiczeń, który może być używany podczas lekcji, ale przede wszystkim ma służyć uczniom podczas samodzielnej pracy w domu. Ułatwia on usystematyzowanie wiedzy oraz utrwalenie wiadomości zdobytych podczas lekcji.


Książki Beaty Jakubik wydane nakładem wydawnictwa Operon są cenione przez uczniów liceów ogólnokształcących oraz techników. Stanowią realną pomoc w trakcie kolejnych lat nauki oraz podczas przygotowywania się do matury.