Aurelie Chien Chow Chine

Sofrolog z pasją do rysunku - Aurelie Chien Chow Chine - stworzyła serię historyjek dla dzieci o uczuciach oraz ich wyrażaniu. Emocje przedszkolaka to wyzwanie, z jakim można sobie poradzić.

Urodzona w Paryżu Aurelie Chien Chow Chine jest cenioną francuską ilustratorką, która przez 10 lat zajmowała się animacją kreskówek dla dzieci. Tytuł magistra z dziedziny komunikacji zdobyła na paryskim Uniwersytecie Sorbonne-Nouvelle. Podczas studiów szczególnie zainteresowała się modułem psychologii dziecięcej. Przełomem w jej życiu zawodowym i osobistym okazało się macierzyństwo. Postanowiła wówczas zdobyć dodatkowe kwalifikacje z sofrologii. W tym celu ukończyła Instytut Kształcenia Sofrologicznego w Paryżu.

Zamiłowaniem do sofrologii Aurelie Chien Chow Chine dzieli się z pacjentami w swoim gabinecie terapeutycznym. Prowadzi również autorskie warsztaty relaksacyjne w przedszkolach, szkołach oraz ośrodkach wypoczynkowych. Uczy bezpiecznej, nieinwazyjnej techniki równoważącej umysł i ciało. Łączy ćwiczenia oddechowe ze spokojnym ruchem i pozytywną wizualizacją.

Praca z dziećmi zainspirowała ją do stworzenia ilustrowanych książeczek o przygodach jednorożca Gucia. Historyjki o sympatycznym zwierzaku pomagają nazwać trudne uczucia oraz poradzić sobie z nimi. Jego gęsta, tęczowa grzywa zmienia kolor w zależności od nastoju. Staje się czerwona, kiedy się złości, a żółta, gdy się cieszy. Jednorożec ostatecznie zawsze znajduje sposób na poradzenie sobie z tym, co właśnie przeżywa i czego do końca nie rozumie.

Pod koniec każdej historyjki Gucio wykonuje proste ćwiczenia opierające się na technice relaksacyjnej. Pomagają one dzieciom wyciszyć się i zapanować nad swoimi emocjami. Są doskonałą wskazówką dla rodziców do pracy w domu oraz dla nauczycieli wychowania przedszkolnego do zajęć w grupie.

Na bestsellerową serię "Uczucia Gucia" składa się kilka odrębnych historyjek, takich jak "Gucio się denerwuje", "Gucio się wstydzi", "Gucio wierzy w siebie". Na podobnej zasadzie stworzony został cykl "Przygody Gucia", przykładowo "Gucio uczy się przegrywać", gdzie mały jednorożec musi poradzić sobie z różnymi problemami.