Artur Hajzer

"Atak rozpaczy" autorstwa Artura Hajzera, powieść wydana w 1996 roku, to pozycja idealna dla osób, które interesują się wspinaczką wysokogórską. Opisana historia zainteresuje zarówno laików, jak i zagorzałych fanów tego sportu. Powieść charakteryzuje się swobodną narracją oraz sporą dozą humoru, przez co czytanie jej jest niezwykłą przyjemnością. Książka zawiera ponad 200 barwnych fotografii, dzięki czemu można jeszcze lepiej wczuć się w opowiadane wydarzenia. Utwór jest opisem czasów, w których polscy wspinacze stanowili ścisłą światową czołówkę tego sportu, niejednokrotnie wytyczając nowe trendy - mowa tu o latach 80. XX wieku.

Artur Hajzer urodził się w 1962 roku w Zielonej Górze. Zmarł w roku 2013. Był polskim alpinistą i himalaistą. Wspinaczka wysokogórska była ważną częścią jego życia. Pozostawił po sobie wspaniały dorobek w postaci licznych osiągnięć i zasług dla tego sportu - zdobył siedem ośmiotysięczników. W latach 2010-2015 był twórcą i szefem programu Polski Himalaizm Zimowy.

Warto wspomnieć przy tej okazji również nazwiska Jerzego Kukuczka, Krzysztofa Wielickiego oraz Wojtka Kurtyki - są to jedni z wielu górskich partnerów, którzy zostali opisani w książce Hajzera. Przez swoje dokonania i częste wyznaczanie nowych sportowych trendów te postaci na dobre zapisały się w historii światowego himalaizmu. Artur Hajzer niejednokrotnie towarzyszył innym znanym wspinaczom podczas ich wypraw.

Autor w swojej książce ukazuje zaplecze wspinaczki wysokogórskiej. Często opisuje emocje w czasie przebiegu wypraw, w tym również takie, które powodowały konflikty. Ponadto opowiada również o trendach panujących w himalaizmie. Wiele razy przytacza historie, które niejednokrotnie zostają przerwane przez niezwiązane z opowiadaniem wydarzenia z przeszłości i dygresje, po to by po czasie znów powrócić do głównego nurtu przerwanej historii. Książkę czyta się dzięki temu lekko i przyjemnie, choć należy pamiętać, że dostarcza ona informacji o  niebezpiecznym sporcie, jakim jest wspinaczka.

 • -28%
  Atak rozpaczy

  Atak rozpaczy

  Atak rozpaczy - to książka, która opisuje barwny światek polskiego himalaizmu w latach 80. XX wieku - okresie największej chwały, gdy nasi wspinacze stanowili ścisłą czołówkę światową, niejednokrotnie wyznaczając nowe trendy. Jerzy Kukuczka, Krzysztof Wielicki czy Wojtek Kurtyka to tylko niektórzy...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,23 zł 34,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -15%
  Korona Ziemi (wyd. 2020)

  Korona Ziemi (wyd. 2020)

  Historia zdobywania najwyższych szczytów kontynentów opowiedziana inaczej - z punktu widzenia człowieka, dla którego są one nie tylko miejscem ucieczki od cywilizacji, sportowej walki, życiowych sprawdzianów, ale i miejscem przeróżnych socjologicznych zjawisk. Autor pokazuje nam Koronę Ziemi z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 33,92 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny

Bestsellery - książki o alpinizmie i górach

Nowości

więcej