Anja Rubik

Anja Rubik urodziła się 12 czerwca 1983 roku w Rzeszowie. Jest polską modelką, pracującą w Stanach Zjednoczonych, projektantką mody i prezenterką telewizyjną. Dała się również poznać jako działaczka społeczna, zabierająca głos w ważnych i trudnych sprawach.

Anja Rubik swoją karierę w modelingu zaczęła, mając 15 lat. Po raz pierwszy wyszła na wybieg w Mediolanie, a ponad dwa lata później wyjechała do Paryża, gdzie ukończyła liceum. Po zdaniu matury wyprowadziła się do Nowego Jorku. Obecnie należy do agencji Next, Modelwerk i D-Vision. Uczestniczyła w kampaniach reklamowych takich marek jak:  Valentino, Versace, Dior, Emporio Armani, H&M, Dolce & Gabbana, Emanuel Ungaro, Ralph Lauren, Chanel, Gucci, Apart.

Modelka otwierała pokazy projektantów, m.in. Stelli McCartney i Proenzy Schouler. Pojawiła się, na takich wybiegach projektantów i domów mody jak, między innymi: Yves Saint Laurent, Paco Rabanne, Carolina Herrera, Dolce & Gabbana, Donna Karan, Karl Lagerfeld, Marc Jacobs, Vera Wang, Moschino, Gucci, Givenchy, Roberto Cavalli, Kenzo, Alexander McQueen.

Od 2010 roku Anja Rubik jest ambasadorką marki Apart. Pracuje również jako dyrektor artystyczny kwartalnika o modzie “25 magazine”. W latach 2014-2015 prowadziła program TVN “Project Runway”. We wrześniu 2018 ukazała się jej debiutancka książka pt. “#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”.