Andrzej Strumiłło

Andrzej Strumiłło urodził się w Wilnie, 23 października 1927 roku. To profesor kontraktowy, malarz, rzeźbiarz, grafik, scenograf, pisarz i poeta.

Andrzej Strumiłło po ukończeniu studiów, od 1949 do 1953 roku pełnił funkcję asystenta ASP w Krakowie oraz w PWSSP w Łodzi. W roku 1956 przeprowadził się do Warszawy. Rozpoczął wówczas współpracę z Polską Izbą Handlową. Tworzył projekty pawilonów wystawienniczych, a także odbywał podróże nie tylko po Europie, ale i po krajach Dalekiego Wschodu. Był w państwach, takich jak: Japonia, Tajlandia, Chiny, Mongolia, Syria, Turcja czy Nepal.

Od 1982-1984 Andrzej Strumiłło pełnił funkcję kierownika pracowni graficznej, która znajdowała się w Nowym Jorku, w sekretariacie ONZ. Kiedy artysta wrócił do Polski, zamieszkał w Maćkowej Rudzie. Tam wybudował modrzewiowy dom i zajął się dalszą pracą twórczą.

Andrzej Strumiłło jest artystą o pokaźnym dorobku artystycznym, w którym można odnaleźć wiele rozmaitych prac. Twórca posiada bogatą wyobraźnię, dzięki której jest w stanie kreować wspaniałe rzeczy. Wśród jego prac można odnaleźć obrazy, rysunki, fotografie, ilustracje książkowe, rzeźby w kamieniu oraz gwasze. Strumiłło to laureat wielu nagród, wyróżnień oraz odznaczeń. Jego prace były pokazywane na licznych wystawach w wielu miastach Polski, jak i za granicą.

 • Koń na Podlasiu

  "Koń na Podlasiu"  to pierwszy album wydany po śmierci wybitnego artysty Wiktora Wołkowa, z przygotowanych przez niego zdjęć do tego wydania. Był jednym z najbardziej znanych na całym świecie polskich fotografików, specjalizujący się w fotografii pejzażu i przyrody Polski północno-wschodniej. "Koń...
  Książka, op. twarda
  53,51 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Azja Sacrum

  Pół wieku podróżowałem po Azji. Byłem pielgrzymem z okiem otwartym. Usiłowałem zbliżyć się do pojęć i światów nam niedostępnych. Szukałem odpowiedzi na istotę człowieczeństwa. Znałem europejskie akademie i czarny kwadrat Malewicza. O ikonosferze rozmawiałem z profesorem Mieczysławem Porębskim. Z...
  Książka, op. twarda
  87,00 zł
  wysyłka w 24 godziny