Ania. Biografia Anny Przybylskiej

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 10
Wysyłka w:
2 dni + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
384
Do końca pozostało:
Inne wersje (1)
Książka, op. twarda
za 31,49 zł
Nasza cena: 27,99 zł 39,99 zł Taniej o: 30%

"Biografia Anny Przybylskiej" to książka, która pozwoli nam lepiej poznać wspaniałą aktorkę i przede wszystkim kobietę o wielkim sercu. Pierwsza biografia, którą autoryzowała rodzina zmarłej.

Nie wszystko w życiu można przewidzieć i nie wszystko, co się zaplanowało, można przeżyć. Anna Przybylska była polską aktorką, która zdobywała serca widzów rolami dziewczyny z sąsiedztwa. Przebojowa, ale jednocześnie oddana rodzinie, nie mogła cieszyć się wszystkim tak długo, jak chciała. Zmarła w 2014 roku, po niedawnym usunięciu guza trzustki.

Rodzina zmarłej aktorki przez długi czas nie udzielała wywiadów na jej temat ani nie poruszała w mediach tematów związanych z nią. Odmawiali komentarzy, przechodząc przez żałobę w ciszy i skupieniu. Nastał jednak czas, kiedy matka artystki stwierdziła, że ludzie powinni zachować realny obraz zmarłej córki. Postanowiła podzielić się wspomnieniami o niej, prawdziwym obliczem, który często był niewłaściwie wykorzystywany przez media.

Anna Przybylska zadebiutowała w 1997 roku w filmie "Ciemna strona Wenus" i od tego czasu nie przestawała być jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek. Przepiękna uroda, która zapierała dech w piersiach, łączyła się z łobuzerskim charakterem i kobiecością, którą potrafiła emanować. W życiu stawiała przede wszystkim na rodzinę i tak właśnie wyobrażała sobie swoją przyszłość. W domu pełnym ludzi, ciepła i miłości.

Książka zawiera wiele anegdot i wspomnień związanych z Anną oraz opis jej drogi ku karierze. Rodzina dementuje wiele plotek na jej temat oraz prosi, aby nie wierzyć we wszystko, co się usłyszało w mediach. Te niestety często były nieprzychylne dla aktorki, której rola w "Złotopolskich" do dzisiaj jest wspominana przez wielbicieli serialu. To tam poznaliśmy ją od strony swobodnej dziewczyny, która daleka jest od gwiazdorzenia i uczestniczenia w wyścigu szczurów.

"Ania. Biografia Anny Przybylskiej" jest nie tylko przeznaczona dla fanów aktorki lub osób zainteresowanych historią kina. Przede wszystkim pokazuje losy wrażliwej osoby, pełnej ciepła i miłości, za którą do dzisiaj tęsknią najbliżsi. Trudno jest się pogodzić z tym, że ktoś tak młody i mający przed sobą wiele lat życia odszedł tak nagle. Biografia może jednak stanowić bardzo dobrą pamiątkę po Annie i pomóc poradzić sobie ze stratą.

O książce słowami mamy Ani Przybylskiej


Długo nie zgadzałam się na tę publikację, wszystko było jeszcze zbyt świeże. Raz jedyny udzieliłam wywiadu, który ukazał się w „Wysokich Obcasach”. Po raz pierwszy pomyślałam wtedy, że może warto, by ludzie, którzy kochali moją córkę – a dowody tego uczucia spotykają mnie do dzisiaj – zachowali w pamięci obraz takiej Ani, jaką była naprawdę. Nie ten wykoślawiany w szukających często taniej sensacji mediach, ale prawdziwy. Taki, który mogą znać tylko najbliżsi. I że chciałabym móc taką książkę dać w prezencie wnukom.

Biografia napisana przez Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego jest właśnie taka.

Krystyna Przybylska, matka aktorki

O autorach


Grzegorz Kubicki i Maciej Drzewicki są dziennikarzami "Gazety Wyborczej Trójmiasto". Dwukrotnie nominowani do Nagrody Grand Press w kategorii "Wywiad", za rozmowy z Władysławem Kozakiewiczem pod tytułem "Ten od wała" i Martą Sziłajtis-Obiegło pod tytułem "Kobieta i może".

Czytaj całość

Recenzje (10)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-11-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Przepiękna i ciepła opowieść o bardzo mądrej dziewczynie. Była nad wyraz dojrzałą osobą i wykorzystała każdą minutę swojego krótkiego życia. Szczere i proste opowieści bliskich jej osób oraz wypowiedzi samej Ani trafiają prosto w moje serce. Bardzo polecam. Świetna lektura i świetny warsztat autorów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-11-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Przepiękna książka. Przeczytałam ją w ciągu dwóch nocy. Piękne wypowiedzi mamy i siostry na temat Ani. Koniec książki to morze wylanych łez. Jestem osobą bardzo chorą, więc wiem jak ciężko musiało być Ani. Ja mam lat 54 a Ania tylko 35. Żal umierać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam Annę Przybylską.

  Na ekranie, w wywiadach, na zdjęciach czy nawet w reklamach - roztaczała wokół siebie tak pozytywną energię. Czarowała uśmiechem i hipnotyzowała spojrzeniem. Nieziemska uroda i naturalność sprawiły, że podbiła miliony serc.

  Wiadomość o jej śmierci sprawiła, że poczułam pustkę i żal. Pozostało pytanie na, które nikt nie zna odpowiedzi: "Dlaczego ona?".

  Książka opisuje jej karierę i życie osobiste w bardzo ciekawy sposób. Piękne zdjęcia. Okładka na, którą spojrzałam i nie mogłam oderwać oczu od jej radosnej, pełnej życia kobiety.

  Czytałam ją z ogromnym wzruszeniem, a pod koniec łzy lały się strumieniami.

  Utalentowana, piękna, dobra...

  Wciąż nie mogę uwierzyć,że już jej nie ma.

  Książko gorąco polecam. Jest pięknie wydana i napisana.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-29
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Ania Przybylska – zwykła, a zarazem niezwykła dziewczyna, która od dziecka marzyła, aby zostać aktorką.

  Tak bardzo kochała życie, swoją rodzinę, której dobro przedkładała nad własne. Była w stanie nawet poświęcić karierę aktorską, na której jej tak zależało, to najbardziej chyba obrazuje, jakim była człowiekiem. Była wyjątkową kobietą uwielbianą przez swoich fanów. Nie dziwi, zatem fakt, że gdy tylko 27 września 2017 r., zaledwie trzy lata po jej przedwczesnej śmierci pojawiła się na rynku wydawniczym pierwsza biografia w opracowaniu Macieja Drzewickiego i Grzegorza Kubickiego, w ciągu tygodnia zajęła pierwsze miejsce na liście sprzedaży w salonie Empik, wyprzedzając piątą część sagi „ Millenium „. Złośliwi zarzucają, że przyczyniła się do tego wszechobecna promocja, aby zarobić jak największą kasę, ale moim zdaniem wielbicielom Ani nie trzeba było niczego na siłę wciskać. Osobiście nie bardzo lubię czytać biografie jednak z wielką przyjemnością zaczytałam się na dwa wieczory. Może z przyjemnością to niezbyt fortunne słowo, gdyż lektura tej książki była dla mnie naprawdę trudna. Wiedziałam, bowiem co spotka mnie na końcu. Pomimo tej wiedzy, że niczego już się nie zmieni, zakończenie uderzyło we mnie niczym fala tsunami. Bardzo przeżyłam śmierć Ani przedtem, teraz jeszcze raz po przeczytaniu biografii. Nie mogłam przestać płakać, tym bardziej, że Krystyna powiedziała do umierającej córki podobne słowa, jakie wypowiedziałam do naszego syna przed jego śmiercią. „ Dziecko nic się nie martw, wszystko będzie dobrze „ Pewnie jest im tam dobrze, a żyjącym pozostały wspomnienia. Piękne wspomnienia, które należy pielęgnować, bo dopóki pamiętamy oni żyją i są wśród nas.

  Maciej Drzewicki, Grzegorz Kubicki stworzyli sympatyczną opowieść złożoną ze zbioru anegdot i historyjek o aktorce ułożonych chronologicznie, uzupełnionych fotografiami. Dzięki temu mogłam dowiedzieć się, że Ania Przybylska była zwyczajną, sympatyczną dziewczyną, która mimo osiągniętych sukcesów, nie zadzierała nosa i starała się za wszelką cenę chronić swoją rodzinę przed mediami i żyć swoim życiem.

  Czy udało mi się, bliżej poznać Anię i zrozumieć fenomen jej kariery? Myślę, że jednak nie do końca. Ledwo nadążałam za jej życiem, trudno mi było uporządkować pewne wydarzenia, bo jest to zbiór historii opowiedzianych przez przyjaciół i rodzinę, trochę powierzchowna. Można by zarzucić autorom gloryfikowanie Ani i brak głębi oraz to, że całość przypomina raczej wspominki o ukochanej osobie niż jej biografię, ale czy wolno mi się czepiać, skoro sama straciłam dziecko i chcę pamiętać tylko to, co najlepsze. Tak naprawdę nie wiem jak ocenić tę książkę, czy jej wartość merytoryczną, gdzie brakuje głębszego spojrzenia i szerszego kontekstu, czy sentymentalną z powodu osobowości Ani, której nie dało się nie lubić. Może kiedyś powstanie film, który pozwoli zobaczyć życie i karierę Ani Przybylskiej z zupełnie innej, nowej perspektywy.

  Ania: „ Człowiek zdrowy nie myśli o chorobach, nie chce zastanawiać się nad nieszczęściem, uważając, że nigdy go nie dotknie. Ale niestety, też są dla ludzi. Obcowanie z cierpiącymi, zwłaszcza dziećmi, uczy pokory wobec życia. „

  Krystyna, mama Ani: „ Czy matka może przygotować się na śmierć córki? Nie, ja wciąż nie jestem na to gotowa, Żaden rodzic nie powinien chować swojego dziecka „

  Święte słowa nic więcej nie można dodać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-10-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Z reguły nie sięgam po biografie. Nieszczególnie mnie interesują, wolę książki innego rodzaju. Tę kupiłam, jednak musiałam mentalnie przekonać się do sięgnięcia po nią. Było ciężko, ale sama książka jest naprawdę piękna.

  'Rozpierała ją energia, wszędzie było jej pełno. I pewnie przez to ciągle wpadała w tarapaty. Ale z drugiej strony wychodziła z nich bez szkody. Wszyscy w rodzinie byliśmy przekonani, ze jest w czepku urodzona i że wykaraska się z każdego kłopotu.'

  Anny Przybylskiej nikomu nie trzeba przedstawiać. Piękna aktorka, która trafiła w serca polaków rolą w serialu Złotopolscy. Któż nie zna Marylki? Brała też udział w wielu kampaniach reklamowych, występowała w wielu filmach.

  Sama książka jest wspomnieniem życia Ani. Wspomina ją zarówno rodzina, jak i przyjaciele. W ich wspomnienia wplecione są fragmenty wypowiedzi aktorki w przeróżnych wywiadach. Całość czyta się przyjemnie. Ponadto umieszczonych jest mnóstwo zdjęć, zarówno takiej Ani jaką znamy publicznie jak i z czasów dzieciństwa.

  'Chciała żyć, chciała mieć wszystko, i to, i to. A w tym zawodzie, który uważała za piękny, nie tak łatwo nad wszystkim zapanować.'

  Książka jest warta uwagi, wartościowa. Płakałam w momencie, gdy doszłam do samego końca. Ale to chyba nic dziwnego, sama śmierć aktorki powoduje łzy w oczach. Ciężko jest mi ocenić książkę, ale zdecydowanie nie żałuję, że po nią sięgnęłam.

  'Bo Ania była osobą, która skłaniała ludzi do śmiechu. To prawdziwy dar. Taka zwykła niezwykłość.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Ania. Biografia Anny Przybylskiej
 • Autorzy: Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki
 • Wydawnictwo Agora
 • Seria 500 naklejek
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 384
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788326825828
 • Język: polski
 • Podtytuł: Biografia Anny Przybylskiej
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788326825828
 • EAN: 9788326825828
 • Wymiary: 16.5x23.5x1.9 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula