7 nawyków szczęśliwego małżeństwa

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
160
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 30,51 zł
Nasza cena: 26,03 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

Książka, która podpowie każdemu, jak stworzyć szczęśliwy związek. Przeanalizuj najważniejsze zasady, pozwalające odnaleźć to, co najważniejsze w relacji z drugim człowiekiem.

"7 nawyków szczęśliwego małżeństwa" to publikacja pozwalająca poznać tytułowe siedem nawyków, pomagających tworzyć dobry związek. Zasady te nigdy się nie przeterminują, dlatego mogą z nich korzystać przedstawiciele różnych pokoleń. Przydadzą się każdemu, kto liczy na spełnienie w małżeństwie i odrobinę szczęścia u boku drugiej osoby. W książce zostały przedstawione osobiste doświadczenia dwóch par małżeństw, które opowiedziały, w jaki sposób radzą sobie z przeciwnościami losu, pojawiającymi się na ich drodze. Możliwe, że za sprawą tej lektury odbiorcom uda się rozwiązać codzienne kłopoty małżeńskie, a także przetrwać te najtrudniejsze chwile.

W publikacji pojawią się takie określenia, jak "wizja celu", z jaką trzeba wszystko zaczynać, a także "kategoria wygrana-wygrana", w której trzeba myśleć, by osiągnąć sukces w małżeństwie. Zaakcentowana w niej zostaje rola empatycznej komunikacji, a także twórcza współpraca. Autorzy nie zapominają również o odpowiednim odpoczynku i regeneracji. Wszystko natomiast, bez wyjątku, zostało napisane w bardzo przystępny i dowcipny sposób.

Stephen R. Covey stworzył bestsellerowe książki związane z przywództwem oraz rozwojem osobistym. Urodził się dwudziestego czwartego października 1932 roku w Salt Lake City, a zmarł szesnastego lipca 2012 roku w Idaho Falls. Jego najsłynniejszą książką jest "7 nawyków skutecznego działania".


O autorach

Wraz ze Stephenem publikację tworzyli też Jane P. Covey oraz John Covey.

Doktor John Covey jest dyrektorem i współzałożycielem oddziału doradztwa rodzinnego organizacji FranklinCovey Company, w której był przez wiele lat starszym konsultantem.

Jane P. Covey jest doświadczoną mówczynią motywacyjną i edukatorką, jak również współautorką książki The Proactive Family Guidebook i autorką licznych artykułów na temat relacji rodzice–dziecko.

Zorganizuj dobry czas >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: 7 nawyków szczęśliwego małżeństwa
 • Autor: Stephen R. Covey
 • Wydawnictwo Rebis
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 160
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381883177
 • Język: polski
 • Podtytuł: Aby Twój związek zawsze był na pierwszym miejscu
 • Oryginalny tytuł: The 7 Habits of Highly Effective Marriage
 • Tłumacz: Gomola Aleksander
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381883177
 • EAN: 9788381883177
 • Wymiary: 15x22.5 cm

Recenzje książki 7 nawyków szczęśliwego małżeństwa (5)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Polecam bardzo tę książkę. Bardzo wiele mądrych myśli, czasami oczywistymi ale warto sobie je przypomnieć czy zdać sobie sprawę!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  ”Zapraszam Was do lektury nowej książki pokazującej, jak stosować 7 nawyków skutecznego działania w życiu domowym, małżeńskim i rodzinie”. Wszyscy ludzie mają takie same potrzeby. Chcą czuć się bezpiecznie, być doceniani, kochani i słyszeć słowa otuchy. Te potrzeby można zaspokoić poprzez więzi łączące kochające się osoby, męża i żonę, dziecko i rodziców. A więc rodzina.

  Rodzina to coś świętego, niezależnie od jej formy i wielkości. Szczęśliwe relacje rodzinne to także szczęśliwe dzieci oraz sami małżonkowie czy partnerzy. Można zatem zadać pytanie: co sprawia, że niektórzy partnerzy są bardziej, a inni mniej skuteczni w budowaniu udanego związku? Autorzy książki „7 nawyków szczęśliwego małżeństwa” to wybitnej klasy specjaliści, którzy żyją tymi nawykami i kochają się. Dlatego pomogą Tobie i twojemu partnerowi czy partnerce rozkwitnąć jako ludziom, niezależnie od tego, gdzie mieszkacie i jakie są wasze okoliczności życiowe.

  Małżeństwo to dobra rzecz, dlatego cała rodzina musi pracować nad powodzeniem związku, ucząc i wyzbywając się egoizmu, a coraz więcej będzie w was miłości i gotowości do dawania. Każda rodzina ma własny sposób na życie. Przecież nie musimy robić tego, co inni, albo co robili nasi rodzice, kiedy nas wychowywali, możemy wybrać co chcemy, możemy się do siebie nawzajem dostosować i dowiedzieć się, co jest ważne dla drugiej osoby.

  Zatem autorzy książki proponują 7 nawyków szczęśliwego małżeństwa:

  1. Bądź proaktywny

  2. Zaczynaj z wizją końca (celu)

  3. Rób najpierw to, co najważniejsze

  4. Myśl w kategoriach wygranej

  5. Staraj się najpierw mieć, potem być zrozumiany

  6. Synergia

  7. Ostrzenie piły

  Ta książka mówi również o nadziei. O tym, jak dwoje niedoskonałych ludzi może mieć odmienne zdanie w drobnych, a czasami poważnych sprawach, ale jeśli jednemu z małżonków dzieje się krzywda, drugie potrafi poświęcić swoje życie, aby ratować ukochaną osobę. To także książka o ludziach obarczonych wadami, ale gotowych podjąć ryzyko, aby ocalić swoje małżeństwo. Niech ten poradnik da Wam dużo zadowolenia i radości, ponieważ został napisany właśnie dla Ciebie i dla bliskiej Ci osoby.

  Polecamy: Dobre Recenzje

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "7 nawyków szczęśliwego małżeństwa" to lektura, którą przeczytałem z czystej ciekawości. Nie potraktowałem tej pozycji jako poradnik, czy książkę, która w jakiś sposób miałaby wpłynąć osobiście na moje życie czy małżeństwo. Przyznaję, jest ciekawa, dobrze napisana, przyjemnie i lekko się ją czyta. Opisane w treści wątki są krótkie, lecz rzeczowe. Myślę, że jest to dobra książka dla osób, które w jakiś sposób chcą zmienić swoje relacje z drugą połową i polepszyć małżeńskie życie. Oczywiście w "polepszaniu" tych relacji nie pomoże sama książka, choć myślę, że jest to dobre naprowadzenia na dobre tory.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "7 Nawyków Szczęśliwego Małżeństwa" to poradnik Stephena R. Coveya, który przeczytałem z wielką przyjemnością w jedno popołudnie. Niejednokrotnie mnie rozbawił, ponieważ przywołane przez autora sytuacje wywoływały u mnie nieodparte uczucie deja vu względem mojego życia. Konkretne przykłady z codzienności małżeńskiej sprawiają, że każdy znajdzie wiele podobieństw i problemów, z jakimi zmaga się każdego dnia w swoim związku. Z książki można się dowiedzieć wiele ciekawych informacji i otrzymać wiele cennych rad, wynikających z doświadczenia, jakim dzielą się z czytelnikami autor z żoną Sandrą oraz brat Stephena John i jego żona Jane. Książka z tych, które czyta się jednym tchem, pełna humoru i anegdot z rodzinnego życia. Uczy przede wszystkim empatii względem partnera i jak nie stać się egoistą w związku. Szczerze polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  ,, Ludzie mają wrodzoną potrzebę tworzenia więzi. To najbardziej nieodpartą z naszych potrzeb, zaraz po potrzebie fizycznego przetrwania. Co więcej, dowiedziono, że ludzie wchodzący w trwałe związki żyją dłużej i są szczęśliwsi".

  Przede wszystkim podstawą dobrego i szczęśliwego małżeństwa jest zajmowanie się swoimi sprawami, a nie cudzymi. Nic nam to nie da, że będziemy przeżywali rozstania czy powroty innych osób, skoro na własne tematy będziemy zamknięci. Przeczytacie tutaj o siedmiu nawykach, które sprawią, że wasza rodzina będzie naprawdę szczęśliwa.

  Jednym z nich jest hasło ,,Staraj się najpierw zrozumieć, potem być zrozumiany". Czy wam coś to mówi? Czy nie jest tak, że sami chcemy być wysłuchani, a nie dopuszczamy drugiej połówki do zdania? To wtedy zaczynają się pierwsze gniewy i ciche dni, które nie wróżą dobrej przyszłości.

  Kolejną ważną sprawa jest ustalenie między wami, co chcecie powielać od swoich rodziców, a co robicie po swojemu. W naszym domu rządzą nasze zasady. Nie da się być identycznym jeśli chodzi o gotowanie, czy też zainteresowania naszych ojców. Tamto życie porzuciliście i przyszedł czas na swoje. Nawet z charakteru można być podobnym do naszych rodziców, ale to, jacy się stajemy będąc dorosłymi zależy tylko od nas.

  Warto w swoim domu się doceniać. Czasem chwalić nawet za drobne rzeczy, lecz nie przechwalać. Niech druga osoba czuje, że jest tobie potrzebna, że doceniasz jej trud. Wtedy też doceni ciebie.

  Powiem wam, że książkę przeczytałam z zainteresowaniem. Nie wszystkie metody były jakoś mocno odkrywcze, jednak faktycznie po wdrążeniu je w życie faktycznie czuje się zmianę. Każda z metod jest oparta o doświadczenia i praktyki. Faktycznie bywa tak, że ludzie nawet w podeszłym wieku potrafią patrzeć na siebie z czułością. Tutaj ich przykłady są przytoczone. Oparte nie na domysłach, tylko wywiadach.

  Czyta się ją lekko i jest interesująca, bo przykłady nie są długie, tylko konkretne. Na koniec zadajcie sobie pytanie, czego oczekujecie względem waszego małżeństwa i porozmawiajcie o tym:-)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Warto zwrócić uwagę na...
Wystarczy 7 prostych historii, żeby nauczyć dziecko dobrych nawyków Poznajcie przyjaciół z krainy Siedmiu Dębów, którzy wam w tym pomogą. Witek nauczy organizacji czasu. Kudłatek przekona, że warto określić sobie cel działania. Lilka zwróci uwagę na współpracę z innymi, a Wandzia przypomni,...
dodaj do schowka Do koszyka 33,35 zł
7 nowych i prostych historii, które nauczą dziecko dobrych nawyków Przyjaciele z krainy Siedmiu Dębów wracają z nowymi przygodami Ala przekona, że warto określić swój cel działania. Wandzia zwróci uwagę na współpracę z koleżankami i kolegami, a Igiełka podkreśli, jak ważne jest zadbanie o siebie....
dodaj do schowka Do koszyka 33,35 zł
Chiwa Takanashi za dnia pracuje w biurze renomowanej firmy, jednak ze względu na długi ojca po godzinach dorabia w klubie jako hostessa. Pewnego wieczoru w lokalu zjawia się niezwykle przystojny mężczyzna, który nie szczędzi jej kąśliwych uwag. Kobieta nie pozostaje mu dłużna i wylewa na niego...
dodaj do schowka Do koszyka 26,76 zł
Kontynuacja opracowanych przez Coveya 7 nawyków skutecznego działania, cieszących się niezwykłą popularnością nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Europie. Autor wyjaśnia, jakimi cechami powinien się charakteryzować i jakim zasadom hołdować przywódca, by w pełni wykorzystać energię,...
dodaj do schowka Do koszyka 26,12 zł
Biblia współczesnego człowieka. Jeden z najbardziej wpływowych ludzi Ameryki wskazuje, jak – kierując się wewnętrzną uczciwością, poszanowaniem innych, a przede wszystkim świadomością tego, co najważniejsze, a nie tego, co pilne – doprowadzić do erupcji własnych możliwości i tworzyć synergię,...
dodaj do schowka Do koszyka 30,89 zł
Kontynuacja znanego bestselleru 7 nawyków skutecznego działania! Stephen R. Covey jest autorem swego rodzaju fenomenu na światową skalę - 7 nawyków skutecznego działania . Dzięki tym sprawdzonym zasadom dziesiątki milionów ludzi udoskonaliły swoje życie i funkcjonowanie swych organizacji. Jednak...
dodaj do schowka Do koszyka 39,21 zł

Bestsellery z kategorii Poradniki >>

Wybrane bestsellery
Doświadczenia mniejszości białorusko-prawosławnej rzadko mieszczą się w oficjalnej historii Polski. Panowała niepisana zasada, by nie rozmawiać o doznawanych krzywdach, bieżeństwie, przesiedleniach, powojennych mordach. Aneta Prymaka-Oniszk przełamuje to milczenie. Jeździ po wsiach, rozmawia z...
dodaj do schowka Do koszyka 33,81 zł
Prosta metoda, jak skutecznie rzucić palenie Allena Carra to książka, która skutecznie pomaga w rozstaniu się z nałogiem nikotynowym bez bólu, żalu i poczucia straty usuwa psychiczną potrzebę palenia.   Publikacja prezentuje wyjątkowo prosty sposób skończenia z nałogiem, który wymaga jedynie...
dodaj do schowka Do koszyka 26,09 zł
SZUKAŁY MIŁOŚCI. ZNALAZŁY ŚMIERĆ Miał hipnotyzujące oczy i ujmującą aparycję. Wysoki, barczysty, zawsze dobrze ubrany. Życie z nim było niekończącą się bajką. Miał apetyt na wszystko i rozbuchane ambicje. Kochały go młode dziewczyny i ich dojrzałe matki, nieszczęśliwe mężatki i poważne urzędniczki....
dodaj do schowka Do koszyka 26,20 zł
Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową to książka przygotowana do nauki liter i czytania przy użyciu metody sylabowej rekomendowanej przez MEN. Dziecko uczy się rozpoznawać poszczególne litery, łączy je w sylaby i odczytuje słowa z nich powstające. Od prostych wyrazów jednosylabowych stopniowo...
dodaj do schowka Do koszyka 16,99 zł
64 strony do kolorowania, a na nich bohaterowie kreskówki Bluey! Pokoloruj uroczą suczkę Bluey (w polskiej wersji opowieści znaną także jako Blue), jej sympatyczną siostrę Bingo, a także rodziców i wszystkich innych bohaterów fantastycznego serialu! Duże i wyraźne obrazki, grube kontury, minimum...
dodaj do schowka Do koszyka 13,83 zł
Puzzle 4w1 Bluey i jego świat to cztery niezależne układanki (po 12,15,20 i 24 elementy) stworzone z myślą o małych miłośnikach układania. Puzzle wytworzono w Polsce, przy użyciu wysokiej jakości materiałów w 100% podlegających recyklingowi. Po ułożeniu układanek powstaną cztery oddzielne obrazki o...
dodaj do schowka Do koszyka 22,96 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula