Życie. Namiętność. Tom 1

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2018
Ilość stron
472
Nasza cena: 33,12 zł 39,90 zł Taniej o: 17%

Życie to pierwszy tom nowej serii zatytułowanej "Namiętność" autorstwa Audrey Carlan. Autorka zasłynęła z serii poczytnych erotyków "Dziewczyna na miesiąc".

Maria De La Torre, główna bohaterka, jest silną kobietą. Jednak musi nauczyć się żyć z bagażem doświadczeń - ma wiele niewesołych wspomnień.

Na drodze głównej bohaterki staje Elijah - mężczyzna, z którym Maria, dla własnego dobra, nie powinna mieć w ogóle do czynienia. Nigdy nie powinni byli się spotkać, a nawet jeśli, nigdy nie powinni byli spotkać się po raz kolejny. Jest chmurnym, twardym, żądnym przygód i nieuznającym przy tym żadnego prawa łowcą. Nie przypomina w niczym mężczyzny, którego kiedyś kochała, który kochał ją i tyle dla niej poświęcił, a którego utraciła. Na jej nieszczęście jednak, Elijah nie jest typem człowieka, który lubi porażki. Nie jest przyzwyczajony, by mu odmawiano. A teraz za swój cel postawił sobie zdobycie jej, czarnowłosej Marii.

Wszystko to trafia na zły moment. Maria jest w niebezpieczeństwie, w którym nie myślała, że jeszcze kiedykolwiek przyjdzie jej się znaleźć. Teraz stawka jest najwyższa z możliwych - w grę wchodzi życie lub śmierć. Błyskawicznie przekonuje się, że czasem to, czego najbardziej chcemy, może nas rozerwać na strzępy.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Maria przeżyła w przeszłości piekło. Udało jej się uciec i po kilku latach znów jej życiu zagraża niebezpieczeństwu, gdy jej przyjaciółkę ponownie atakują. Po tym wszystkim miało być już dobrze, a jednak los dalej ją dręczy. Umarł jej ukochany, którego teraz opłakuje, a na dodatek były prześladowca znów atakuje. Czy kiedyś to się skończy? Czy żałoba będzie aż tak bolesna? Kto stanie na drodze Marii?

  Trylogia namiętności była dla mnie naprawdę dobra i im dalej, tym było lepiej. Teraz miałam okazję zapoznać się z historią przyjaciółki, tej najbardziej przebojowej. Wydawało mi się, że ta będzie równie dobra. Jednak odrobinę się zawiodłam, niestety...

  Spodziewałam się, że ta historia będzie opierała się przede wszystkim na żałobie, na radzeniu sobie z tym i powolnym powrocie do normalności. Jednak nie, żałoba była na samym początku a potem jest trochę odgrzewany kotlet. Ponownie mamy prześladowcę z przeszłości i faceta, który chce chronić za wszelką cenę. Zmienia się aby czas i osoby, reszta jest praktycznie taka sama.

  Bohaterowie, jakby to ująć, stracili swoją prawdziwość. Maria jak w podstawowej historii była rezolutna, przebojowa i z ciętym językiem, tak tutaj stała się taką ciepłą kluską. Jakoś straciła swój charakter, poddała się opiece innym i nagle pozwala innym sobą kierować. Dla mnie to było niezrozumiałe i robiło mi się przykro, gdy o niej czytałam. Elijah za to był naprawdę fajnym facetem, bardzo podobnym do Chase. Gdy poznał Marię, nagle poczuł że musi ją ochraniać za wszelką cenę. Niedostępny, uparty i władczy łowca nagród.

  Jednak mimo tego jest coś w tej historii. Ciężko było mi się od niej oderwać i z ciekawością śledziłam jej przygody. Kolejna powieść autorki, którą czyta się bardzo szybko i z ciekawością.

  Podsumowując książka nie jest zła. Szybko ją przeczytacie i poznacie dalsze losy reszty bohaterów. Historia Marii nie jest przyjemna, ale ta kobieta nie potrafi się poddać i cały czas walczy. Jeśli chcecie poznać opowieść o twardej i hardej kobiecie to ta na pewno Wam się spodoba. Dla mnie to uzupełnienie głównej historii i cieszę się, że miałam okazję się z nią zapoznać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  SILNI BOHATEROWIE

  Temperamentna,
  na pozór silna, jednak samotna i w rzeczywistości potrzebująca oparcia Maria, to kobieta, która musi stanąć twarzą w twarz z niespodziewaną śmiercią człowieka, którego kochała ponad życie. Z trudną przeszłością, z ranami głęboko zakorzenionymi w umyśle, przechodzi przez spotkanie, od którego zaczynają szaleć jej zmysły. W końcu co byście zrobili widząc po raz pierwszy (i nie mając pojęcia o jego istnieniu) jednojajowego bliźniaka swojego partnera, który przecież leży zamknięty w trumnie? Ja zastanawiałabym się, czy aby na pewno nie zwariowałam. Początek powieści jest dość nietypowy, emocjonalny, ale przecież nie może być inaczej, kiedy w grę wchodzi pogrzeb bliskiego człowieka. Elijah, czyli emanujący testosteronem przedstawiciel płci męskiej, to człowiek, który zdecydowanie nie lubi sprzeciwu. Z ciałem pokrytym tatuażami z pewnością przypomina typowego bad boya. W rzeczywistości jednak gotów jest do poświęceń, a związek z Marią będzie takowych wymagał.

  NAMIĘTNOŚĆ I ZAGROŻENIE

  Jak sama nazwa serii podpowiada, w Życiu nie brakuje namiętności. Jako że głównym zamysłem lektury jest oczywiście rodzące się uczucie, pojawia się dobrze znana w twórczości Carlan pikanteria i pojawiają się może już nie tak atrakcyjne dla tego gatunku (bo oklepane), ale wciąż chętnie czytywane dramaty przeszłości. W historię wkrada się także wątek sensacyjny. Oj tak, tuż za rogiem czyha zagrożenie, a Maria przekona się jak to jest, kiedy ktoś mierzy w nią z lufy pistoletu.

  POTRZEBY I OBAWY

  Pod płachtą dość nieprawdopodobnej i balansującej na granicy wiarygodności historii skrywają się jednak życiowe kwestie, dotyczące różnych oblicz człowieczeństwa czy istnienia. Jest potrzeba poczucia bezpieczeństwa, jakże niezbędna na drodze do osiągnięcia pełni szczęścia. Jest pragnienie bycia kochanym i zapełnienia bolesnej pustki, bo przecież jako jednostki rwiemy się do życia w stadzie, do chociażby minimalnego wrażenia jakieś przynależności. Autorka porusza temat przemocy, fizycznej i psychicznej, zarazem nie analizując i nie zgłębiając kwestii do tego stopnia, by stała się jedną z dominujących. Powieść więc posiada różne wątki, nie nudzi, ale też w moim przypadku nie wywołała ponadprzeciętnych emocji. Chętnie przyjrzałam się losom bohaterów, będąc jednak gdzieś poza tym wszystkim.

  PODSUMOWANIE

  „Życie” to dość przewidywalna, ale dobrze napisana książka. Z kilkoma wątkami, które w większości rozwijają się w drugiej połowie. Balansująca na granicy wiarygodności, wymagająca potraktowania z przymrużeniem oka (jak większość amerykańskich filmów), za to niemęcząca, z pikantnymi wstawkami dla tych kobiet, które chciałyby się po prostu zrelaksować u boku ognistego romansu.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia Marii pełna jest poświęcenia bólu i krwi. Gdy po przykrych doświadczeniach pozornie zaczyna jej się w życiu układać, na scenę wkracza Elijah. Zdecydowanie nie jest to mężczyzna dla niej - jest przeciwieństwem tego, którego kochała najmocniej i którego niedawno pożegnała. Elijah nie daje jednak za wygraną i mimo początkowych oporów Marii za cel ustanawia sobie wejście w jej życie. Tymczasem w życiu kobiety pojawia się demon przeszłości, który zagraża nie tylko jej, ale i jej BESOS (Bound Eternally Sisters of Souls) - duchowym siostrom związanym na zawsze. Siostrom, dla których Maria gotowa jest poświęcić siebie...

  Dużym plusem jest to, że tę książkę można czytać bez znajomości poprzednich tomów. Autorka przytacza wystarczająco informacji, by zrozumieć co działo się wcześniej w życiu Marii i jej przyjaciół. Wcześniejsze tomy skupiały się na innej bohaterce, jednej z duchowych sióstr Marii, więc zmiana głównej postaci jest kolejnym powodem, przez który nie trzeba nadrabiać wcześniejszych części, a po przeczytaniu Życia nawet nie wiem czy będę miała to w planach...

  Życie to książka łącząca w sobie wiele tematów - od życia zaczynając, przechodząc przez problemy znane zarówno młodzieży, jak i dorosłym, na śmierci i stracie kończąc. Autorka rozpoczyna i często przedwcześnie kończy wiele wątków, które mogłyby stanowić naprawdę dobre tło historii. Już po samym tytule serii wiadomo na co dużą uwagę zwróciła autorka, romansów i scen erotycznych tu nie braknie. I nawet one by aż tak nie przeszkadzały, ale zachowanie głównej bohaterki...

  Wykreowani przez autorkę bohaterzy są naprawdę różnorodni. Elijah to silny i mocny charakter, który rządzi wszystkimi i wszystkim, taki typowy samiec alfa znany z wielu wielu historii. Ale da się go polubić! Maria za to jest bohaterką, która silna może i by chciała być, ale zdecydowanie nie jest. Co chwilę przewartościowuje priorytety i z czasem ciężko jest zrozumieć i przewidzieć co za chwilę zrobi, więc zawczasu można łapać się za głowę - sprawdzone! Nie każdemu pasują silne bohaterki pełne niezłomności i odwagi - w zupełności to rozumiem. Ja jednak jestem ich fanką, często czuję, że mogę się na danych kobietach wzorować, więc z Marią specjalnie się nie polubiłyśmy.

  Książka napisana jest przystępnym językiem, który sprosta mniej i bardziej wybrednym odbiorcom. Akcja rozwija się w zaskakująco szybkim tempie i trzeba dokładnie czytać, by nie pogubić się w wirze wydarzeń. Audrey Carlan skupiła się na różnych tematach, o czym wspomniałam wyżej, jednak w większości pobieżnie, czego żałuję. Mimo wszystko sięgnę po kolejny tom, aby przekonać się na własnej skórze czy Maria zmądrzeje oraz, co najważniejsze, do czego zaprowadzą bohaterów świeżo rozwinięte wątki. Jestem pewna, że fani romansów będą autorce wdzięczni za możliwość posmucenia się i pośmiania wraz z bohaterami oraz poczują żar bijący ze stron Życia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Życie i śmierć, szczęście i smutek, zwycięstwo i porażka, wszystko to jednocześnie jest swoim przeciwieństwem oraz wzajemnie uzupełnia się. Zbyt często doceniamy pozytywne chwile dopiero gdy doświadczymy negatywnej strony medalu. Podobno to co nas nie zabije wzmocni nas, ale jaką cenę wyznaczy los za tę nową siłę?

  Wydaje się, że od zła można uciec, odciąć się od niego i zapomnieć, a przynajmniej starać się to robić. Maria De La Torre ma za sobą bolesną, i to dosłownie, przeszłość, niestety teraźniejszość również dostarcza jej zmartwień i jest skomplikowana, naznacza ją także kolejnymi bliznami. Po raz kolejny strata zraniła ją, lecz i pojawiła się szansa. Nie tego spodziewała się, ale czy można dyskutować z kimś kto jest znajomy i obcy jednocześnie? Elijah bywa irytujący, pewny siebie i zdaje się w ogóle nie brać pod uwagę zdania Marii, jednak trudno go zignorować, zwłaszcza kiedy strach zaczyna być dominującym uczuciem. Bezpieczeństwo dla tej kobiety przez lata nie było czymś oczywistym, tak samo jak i miłość, która daje szczęście. Czy wypada dać się ponieść chwili i przede wszystkim emocjom? Serce podpowiada słowa, które tak długo nie zostały wypowiedziane, tak jakby czekały na odpowiedni moment, ale wątpliwości i lęk są silne. Trudno zignorować wzajemne przyciąganie i chemię, zwłaszcza kiedy wie się, że stoi za nimi coś o wiele silniejszego. Ale nie można zapomnieć o kimś, kto pokazał Marii jak okrutny może być człowiek …

  Pikantna, żywiołowa, ale także szczerze opisująca rany i blizny te fizyczne oraz te bardziej dotkliwe – psychiczne. Nowa seria z już znanymi bohaterami jest równocześnie kontynuacją i zupełnie odrębną historią. Tym razem główną bohaterką jest Maria De La Torre, wierna przyjaciółka, utalentowana tancerka, lecz przede wszystkim młoda kobieta, która doświadczeniem życiowym mogłaby obdarować kilka innych osób. Audrey Carlan wykorzystała część wątków ze swoich poprzednich książek i znaną wcześniej konwencję, lecz swej pierwszoplanowej postaci nie skopiowała, dała jej unikalne cechy i pełną autonomię. „Życie” to pierwszy tom nowego cyklu równie ciekawego jak poprzedni i podejmującego pośród wątków obyczajowych te o wiele cięższego kalibru. Przemoc, strach, rany emocjonalne i przede wszystkim radzenie sobie w sytuacji gdy zagrożenie staje się chlebem powszednim, wciąż przypominającym jak łatwo można stracić prawie wszystko co ważne to jedna strona książki Audrey Carlan, z drugiej strony są namiętne uczucie i pikanteria damsko-męska. Czy da się pogodzić tak odmienne tematyki? Oczywiście, że można, lżejsza i cięższa warstwa uzupełniają się, jednocześnie dając porcję rozrywki, ale i zwracając uwagę na przemoc domową zbyt często niezauważaną oraz ignorowaną. „Życie” jest opowieścią o szczęściu, bliskości, stracie i walce o siebie i bliskich.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Wyśnione życie 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyśnione życie

Prowokujący i niezwykle mocny debiut o kobiecie, która musi pogodzić rzeczywistość z kuszącym światem pochodzącym ze świata snów Denver, 1962. Kitty Miller to samotna kobieta po trzydziestce, która wiedzie niekonwencjonalne życie. Kocha księgarnię, którą prowadzi z najlepszą przyjaciółką Friedą i...
Drugie życie Bree Tanner 4/5 Nasza cena:
14,96 zł 29,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drugie życie Bree Tanner

wyd.DOLNOŚLĄSKIE Akcja powieści - na motywach trzeciej części sagi Zmierzch "Zaćmienia" -rozgrywa się w świecie wampirów, tak mrocznym i złowrogim, jak nigdy dotąd. Drugie życie Bree Tanner to połączenie tajemnicy, suspensu i romantycznej intrygi. Losy Bree Tanner, postaci z `Zaćmienia`, która...
Życie na wynos 5/5 Nasza cena:
21,45 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie na wynos

Emilia Przecinek, znana autorka powieści dla kobiet, w wieku czterdziestu lat zostaje rozwódką z dwójką nastoletnich dzieci, kredytem hipotecznym do spłacenia oraz matką i teściową na karku. Dzieci nalegają, żeby chodziła na randki, a obie starsze panie, no cóż, jak to one, włażą z butami, gdzie...
Wspaniałe życie 0/5 Nasza cena:
17,50 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wspaniałe życie

Pijacka gawęda i kryminał noir – zuchwały literacki drink! Gdy Paweł, pracoholik i alkoholik, traci pracę w wydawnictwie i rzuca go dziewczyna, decyduje się na terapię. Próbując poskładać swój świat, pisze też powieść. Jej bohaterem jest zabójca, który dostał zlecenie na siedem osób. Nie wie, kim...
Ósme życie (dla Brilki). Tom 1 4/5 Nasza cena:
31,56 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ósme życie (dla Brilki). Tom 1

Przejmująca epicka opowieść rozgrywająca się na tle zmieniającej się Europy XX wiekuPoczątek XX wieku. Mroźna zima. Na świat przychodzi Stazja, córka najsłynniejszego w carskiej Rosji gruzińskiego wytwórcy czekolady. Wraz ze Stazją i kolejnymi pokoleniami rodziny Jaszich zanurz się w gąszcz...
Ósme życie (dla Brilki). Tom 2 0/5 Nasza cena:
33,68 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ósme życie (dla Brilki). Tom 2

Druga połowa XX wieku. Zimna wojna. Kitty Jaszi i jej brat Kostia żyją po dwóch stronach żelaznej kurtyny. On jest radzieckim oficerem zaangażowanym w budowę podwodnych okrętów atomowych, ona odnoszącą sukcesy piosenkarką. Dla obojga los bywa jednak podobnie niełaskawy. I dla ich bliskich. Kobietom...
Całe życie 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Całe życie

Historia dwudziestego wieku wydestylowana na niecałych dwustu stronach. Triumf literackiego minimalizmu.Deutschlandradio Kultur„Całe życie” to subtelna opowieść o odnajdywaniu sensu i piękna w samotności. Autor jak pod lupą ukazuje najdrobniejsze chwile i historyczne wydarzenia, które nas...
Następne życie 5/5 Nasza cena:
37,92 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Następne życie

Nowy Jork. Zou Lei żyje na marginesie społecznym jako nielegalna imigrantka. Próbuje przetrwać, pracując ponad siły w podrzędnych chińskich restauracjach w niebezpiecznej okolicy. Każdego dnia zasypia na brudnym materacu w przeludnionym pensjonacie. Brad Skinner zmaga się z niestabilnością, traumą...
Moje sekretne życie 5/5 Nasza cena:
25,60 zł 32,89 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje sekretne życie

"Moje sekretne życie" to zabawa, pęd wyobraźni nieokiełznanej, zapamiętanej. Jednocześnie zapis życia artysty, jak i masa jego własnych rozważań i filozofii. Porozrzucane obrazy, mity, manie i talenty, które dopiero, gdy zamykamy książkę, pozwalają by w naszej pamięci utworzyło się coś na kształt...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula