Żmijowisko

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 16
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
480
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,12 zł
Nasza cena: 25,54 zł 39,90 zł Taniej o: 36%


Powieść, która zaskoczy Cię bardziej niż myślisz. Sięgnij po kolejny thriller napisany przez Wojciecha Chmielarza i zanurz się w świecie pełnym niejasności i zagadek.

Kamila i Arek to na pozór zgodne małżeństwo. Ich dzieci to mały Ignaś i nastoletnia Ada. Każdego roku, wraz z zaufanymi przyjaciółmi Kamili, jeżdżą na wakacje. Traf chce, że akurat teraz na miejsce docelowe wybierają gospodarstwo agroturystyczne w Żmijowisku, niewielkiej, ale malowniczej wsi. Najbardziej z tego faktu zadowolona jest Kamila, która wreszcie znajdzie okazję do tego, by powspominać. Jednak ani Ada, ani Arek, nie są szczególnie zadowoleni z faktu, że mają odbyć wspólną podróż. Nastolatka marzyła o tym, by pojechać na obóz, a nie męczyć się przez tyle czasu z rodzicami i przyjaciółmi matki. Pocieszenie znajduje jednak w Danielu, synu gospodarzy w Żmijowisku.

Pewnego dnia odbywa się impreza. Nazajutrz, po zabawie, okazuje się, że nigdzie nie ma Ady. Mimo że wszyscy rozpoczynają natychmiastowe poszukiwania, dziewczyny nie udaje się znaleźć. Dopiero po roku Arek, nie mogąc się pogodzić ze stratą córki, postanowił powrócić do Żmijowiska i odszukać zaginioną córkę. Niestety, na miejscu musi się też zmierzyć z mieszkańcami, którzy wcale nie są mu szczególnie przychylni, ponieważ współczują wyłącznie matce, a Arka traktują jak obcego. Czy Arkowi uda się coś ustalić? Czy to możliwe, by Ada jeszcze gdzieś tam była?

Wojciech Chmielarz jest polskim pisarzem i dziennikarzem. Przyszedł na świat w 1984 roku. Specjalizuje się w takich gatunkach, jak fantastyka i kryminał. Jego najbardziej znanym cyklem książkowym jest seria z Jakubem Mortką, na którą składają się: "Podpalacz", "Farma lalek", "Przejęcie", "Osiedle marzeń", "Cienie".

Czytaj całość

Recenzje (16)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Żmijowisko" Wojciecha Chmierlarza to świetna lektura, którą się czyta z zaciekawieniem co będzie dalej, kto zawinił. Bardzo lubię czytać tego rodzaju książki, jednak w tej zbyt dużo jak dla mnie jest wulgaryzmów. Posługują się nim wszyscy bohaterowie od najmłodszych po najstarszych, tak jakby podczas rozmów musiały wystąpić przekleństwa, bo inaczej rozmowa nie miałaby sensu. Zazdrość, która jest myślą przewodnią tej książki występuje wszędzie, w pracy, życiu codziennym, szkole, kontaktach międzyludzkich, życiu rodzinnym. Właśnie zazdrość jest powodem tragedii, która wydarzyła się podczas niby sielankowego spotkania grupy znajomych ze studiów i ich rodzin. Wszystkie niewyjaśnione sprawy nie są na bieżąco wyjaśniane tylko wychodzą przy tzw. okazji. W książce jest wiele opisów z którymi spotykamy się w życiu codziennym. Zaginięcie córki jednych z bohaterów jest bardzo smutną sprawą powodowaną chorą zazdrością ojca dziewczynki o swoją żonę. Czytając "Żmijowisko", wydaje się, że już wiadomo kto zawinił i gdzie może być dziewczyna, ale zaczyna się kolejny rozdział i już są wątpliwości co do tego, a jeszcze następny wprowadza nas na inny trop. Rozwiązanie dopiero odczytujemy w ostatnim rozdziale i to jest fajne, nie trzyma w napięciu, ale w zaciekawieniu. Koniec jest smutny, ale warto przeczytać ta lekturę, ma się poczucie dobrze spędzonej chwili z książką.

  Książkę posiadam z serwisu czytampierwszy.pl

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Inny, ale nadal bardzo dobry Chmielarz w akcji.

  Autor przyzwyczaił nas do tego, iż jego książki to kryminały, a których akcja na ogół pędzi, czasami, sporadycznie tylko zwalniając.

  Żmijowisko jest inne i nie każdemu musi to przypaść do gustu. Mnie spodobało się i to bardzo.

  Przede wszystkim to powieść, obyczajowa, socjologiczna, społeczna z mocnym motywem psychologicznego thrillera.

  To opowieść o rozpadzie rodziny, przyjaźni, utracie bezpiecznego świata, porażkach, zawiedzeniu się na ludziach, ale i o tym co daje siłę napędową, co ważne.

  Żmijowisko jest bardzo mocno osadzone w polskich realiach, w niektórych momentach można przedstawiony świat, otoczenie bohaterów, ich zachowanie określić jako typowe polskie piekiełko. Chmielarz doskonale nakreślił świat, jaki większość spotka na wyciągniecie ręki, świat, w którym gro z nas odnajdzie sporą część siebie, choć rzadko kto się do tego przyzna. Polskie teksty, polskie realia, polski dom, polskie opowieści, nawet muzyka, wygląd domku to wszystko sprawia, iż na swój sposób czujemy się w tej lekturze bezpieczni, otoczeni swojską polskością, ale także odrobinę podminowani, przestraszeni, zaniepokojeni, a na pewno zaintrygowani.

  Żmijowisko to także opowieść przepełniona uczuciami, tymi złymi, bardzo złymi, najgorszymi, ale i będącymi zwiastunem czegoś dobrego, nadziei. Z pewnością w książce brak uczuć obojętnych. Jest za to genialny obrazek polskiego społeczeństwa i tego, co sami potrafimy zrobić w imię dobra, miłości, przyjaźni...

  Atutem są także świetnie nakreśleni bohaterowie, zarówno ci główni, jak i drugoplanowi pojawiający się w książce na chwilę.

  Tekst, bohaterowie, wydarzenia wzbudzają skrajne emocje, nikogo nie pozostawią obojętnym. Można tej książki nie lubić, można ją pokochać, ale z pewnością nie pozostanie się wobec niej obojętnym.

  Przemiany w ludziach, odkrywanie krok po kroku tajemnic, to jak ewoluuje postać, jak zmienia się zachowanie, podejście do tematu, jak przeobrażają się ludzkie reakcje ukazane na tle powrotu do dramatycznych wydarzeń sprzed roku. Świetna lektura choć potrzeba kilku chwil żeby wniknąć w jej klimat. Warto. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-09-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Żmijowisko” W. Chmielarza to książka, która wciąga Cię od pierwszych stron. Niesamowity thriller psychologiczny, który przepełniony jest grozą, głębokimi emocjami i duszną atmosferą. Czy odważysz się wejść w siedlisko niejednej żmii?

  Książka opowiada o Arku i Kamili, którzy rodzinnie wyjeżdżają do agroturystyki, aby wspólnie odpocząć i się zabawić z przyjaciółmi z czasów studiów. Pewnej wakacyjnej nocy, kiedy rodzice biesiadują wspólnie ze znajomymi ich piętnastoletnia córka znika bez śladu. Historię odkrywamy stopniowo z trzech perspektyw czasowych: WTEDY (kiedy Ada zaginęła), POMIĘDZY (okres po zaginięciu) i TERAZ (chwila obecna). Chmielarz w ten sposób skonstruował niesamowity thriller, który pozwala czytelnikowi odkrywać stopniowo tajemnicę, poznawać grzechy i sekrety bohaterów, a także śledzić losy zaginionej. Cała historia bohaterów jest przepełniona ogromnym smutkiem i żalem po utracie dziecka, ale również bezradnością, skrywaną urazą, ogromną zazdrością, pożądaniem i mściwością. Autor poprzez historię o zaginionej dziewczynce pokazuje, jak ludzie potrafią być brutalni, jak prawda może zostać skryta poprzez własne grzechy, których się wstydzimy, które chcemy ukryć, których się boimy, a także te których sobie nie uświadamiamy. Czytając „Żmijowisko” czujemy pogardę, nienawiść i rozpacz, ale jednocześnie mamy świadomość, że wszystko wokół nas jest realne, a emocje prawdziwe. Chmielarz dosłownie przenosi nas do „Żmijowiska” i z każdą stroną podkłada kolejną żmiję.

  Sam tytuł książki oddaje całkowicie klimat powieści, każdy ma w sobie coś ze żmii, a zbierając w sobie negatywne emocji żmije zaczynają kąsać. A co jeżeli wokół jest więcej żmij niż nam się faktycznie wydaje?

  Warto również wspomnieć, że sam styl pisarski Chmielarza jest fenomenalny. Autor układa fabułę w sposób zaskakujący czytelnika, niosący radość z odkrywania tajemnicy. Cała fabuła ma dopracowany każdy szczegóły, ale jednocześnie pozwala czytelnikowi doszukiwać się własnych pomysłów na rozwiązanie tajemnicy i wyjaśnienie poszczególnych zachowań bohaterów.

  Mimo wielu momentów, kiedy ma się wrażenie, że znamy już rozwiązanie zagadki, autor w rewelacyjny sposób wyprowadza nas w pole i pokazuje, że nie jest tak jak nam się wydawało. Muszę przyznać, że cała książka, a zdecydowanie jej zakończenie to czysta petarda! Sama się go nie domyśliłam. Ciekawe czy wy poznacie prawdę o zaginięciu Ady.

  Zdecydowanie książka to fenomen, więc ocena maksymalna jej się należy. Polecam każdemu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-09-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niedawno wróciłam z urlopu. Wybyliśmy w znane nam miejsce, w którym możemy liczyć na cudownych ludzi zajmujących się naszymi dziećmi. Uważam, że też mam prawo wypocząć, więc nie męczą mnie wyrzuty sumienia, gdy zostawiam dzieci pod opieką animatorów, czerpiąc jak najwięcej z czasu dla siebie. Wiem, że są pod dobrą opieką, a miejsce jest tak bardzo dostosowane do dzieci, że nie ma możliwości, by zniknęły z terenu ośrodka. Jednak sprawa jest inna, gdy jedziemy gdzieś, gdzie takich wygód nie ma. Agroturystyka w środku lasu, nad jeziorem? Czemu nie? Świetna sprawa, ale wyjazd w takie miejsce wiążę się z tym, że oczy musimy mieć dookoła głowy. Bądźmy szczerzy – niech pierwszy rzuci kamień ten, kto choć na chwilę nie odwrócił wzroku od bawiących się dzieci. Komu nie zdarzyło się zagadać z koleżanką, pójść po wodę – cokolwiek? Właściwie nie trzeba nigdzie wyjeżdżać – wystarczy plac zabaw. Dziecko może zniknąć z naszego pola widzenia w każdym momencie. To właśnie tajemnicze zaginięcie dziecka staje się punktem wyjścia najnowszej książki Wojciecha Chmielarza – Żmijowisko.

  Taka tragedia spotkała Arka i Kamilę – rodziców nastoletniej Ady, która podczas wakacyjnego pobytu w tytułowym Żmijowisku zniknęła, zapadła się pod ziemię, po prostu wyparowała. Zrozpaczeni rodzice podejmują wszelkie możliwe kroki, by odnaleźć dziewczynę – bez skutku. Po roku od feralnej nocy ojciec Ady wraca do Żmijowiska, a my poznajemy całą historię ich rodzinnego wyjazdu oraz tego, co działo się po stracie dziecka, stając się jednocześnie uczestnikami aktualnych wydarzeń, których nie sposób w żaden sposób przewidzieć.

  Swój zachwyt nad Żmijowiskiem mogłabym wyrazić dwoma słowami: świetna książka. Choć słyszałam o niej wiele dobrego, to i tak przeleżała na moim regale sporo czasu od premiery i muszę Wam powiedzieć, że nie zasłużyła na to. Chmielarz stworzył bardzo dobry, do szpiku kości polski thriller psychologiczny. Dlaczego polski? Polska wieś z polskimi bolączkami, bohaterowie z typowo polskimi przywarami, kompleksami i uprzedzeniami. Jednak rozczaruje się ten, kto szuka w tej lekturze szalonych zwrotów akcji czy zapierających dech w piersiach wydarzeń. Jedno Wam gwarantuję – to drugie na pewno nastąpi pod koniec, bo finał tej powieści jest całkowicie nieprzewidywalny i wprawia czytelnika w osłupienie. Czy brak emocjonalnego szaleństwa podczas lektury to wada? Moim zdaniem nie. Nie w tym wypadku. Musimy zdać sobie sprawę, że nie jest to ani powieść sensacyjna, ani kryminał, ani typowy thriller. Jakby nie było, Żmijowisko to thriller psychologiczny, dlatego pisarz skupia się tutaj bardziej na bohaterach, a trzeba przyznać, że jest ich całkiem sporo. To determinuje fakt, że książkę rzeczywiście może czytać się nieco trudniej. Zgodzę się z niektórymi opiniami, że momentami autor mógłby nieco przyspieszyć i że wielowątkowość tej historii może odstraszać, jednak dla mnie nie stanowiło to żadnego problemu. To się po prostu czyta jednym tchem. Na plus działa również fakt, że nie miałam wrażenia wyciągnięcia historii z przysłowiowego kapelusza, co się czasami zdarza. Tragedia jakich wiele, konsekwencje jakich wiele, zakończenie… no nie, nie jest takie, jakich wiele.

  W swojej najnowszej książce Chmielarz poruszył kwestię dyskryminacji rasowej, czyniąc jedną z bohaterek Nigeryjkę, która – robiąc karierę w tak zwanym „szołbiznesie” – stara się za wszelką cenę udowodnić, że jest kimś więcej niż piękną kobietą. Doskonale również pokazuje, na czym polega bycie „psem ogrodnika” i do czego może prowadzić takie zachowanie. Autor skupia uwagę czytelnika również na kwestii nastolatków i ich życiu samopas. Naprawdę sporo tutaj wątków i wszystkie są niezwykle prawdziwe.

  Spędziłam z Wojciechem Chmielarzem weekend i muszę Wam powiedzieć, że był to jeden z lepszych weekendów. Chłonęłam Żmijowisko jak gąbka, próbując dociec, co stało się z Adą. Wyjaśnienie zwaliło mnie z nóg i pozostawiło w bezruchu jeszcze przez kilka minut po przeczytaniu ostatniej strony. Kiedy wszystko zostało poskładane do tak zwanej kupy, potwierdziło się moje przypuszczenie co do pisarza – jest genialny. Po prostu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-09-04
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pomimo iż Żmijowisko dostałem w okresie premiery książki to minęło kilka tygodni zanim się za nią zabrałem. Miałem wrażenie, że ta książka była wszędzie. Co piąty post na Instagramie, dużo zdjęć na Facebooku i nie wspominając zachwalania przez X osób na stories. Nie potrafię zliczyć w tym momencie jak wiele razy właśnie przez to rozczarowała mnie jakaś książka. Dlatego postanowiłem poczekać chwilę i zabrać się za jej przeczytanie po tej całej fali zachwalania. Czy dołączyłem do fanów twórczości Wojciecha Chmielarza? No cóż....

  "Mistrzowski thriller Wojciecha Chmielarza." YYYY. Nie do końca. Taką informację można znaleźć przy opisie tej książki w każdej z internetowych księgarni. Gdyby nie to zdanie książka zostałaby przeze mnie oceniona prawie maksymalnie. Żmijowisko z thrillerem coś wspólnego ma, ale całościowo książkę zaliczyłbym do literatury obyczajowej w głębszy sposób skupiającej się na aspektach psychologicznych swoich bohaterów. Ostatnie około 80 stron to rzeczywiście prawdziwie rasowy thriller, ale jednak reszty do tego bym nie zaliczył. Podchodząc do tej lektury byłem bardzo ciekawy, ponieważ kojarzyłem rozsyłane zapowiedzi z wydawnictwa z dwiema poprzednimi książkami autora, jednak nie zainteresował mnie ich opis na tyle by po nie sięgnąć. (Co oczywiście się teraz zmieniło i już planuję zakup - PRZEPRASZAM). Później internet zalał się pochlebnymi opiniami na temat Żmijowiska, więc grzechem byłoby nie sięgnąć i nie przekonać się na własnej skórze. Może to się wydać troszeczkę dziwne, ale pomimo żadnych wspólnych cech styl Wojciecha Chmielarza w pewnych kwestiach przypominał mi moją ukochaną autorkę, a chodzi tutaj o Tarryn Fischer. Ona jest mistrzynią kreowania swoich bohaterów. Pod względem psychologicznym robi to bezbłędnie, choćby przytaczając Fig z Bad mommy. W Żmijowisku w każdego bohatera zostało wciśnięte życie. Każdy z nich jest dynamiczny, charyzmatyczny i swoją drogą na tyle ciekawy, aby czytelnik chciał "rozbierać go na czynniki pierwsze". To jak w Żmijowisku bohaterowie są wykreowani zasługuje na ogromne uznanie. Nie często spotyka się autora, który nadaje powieści własne życie.

  Książka opowiada o o grupie przyjaciół ze studiów, którzy udają się do gospodarstwa agroturystycznego w Żmijowisku. Jednak to spotkanie prowadzi do zaginięcia jednej z córek wczasowiczów. Poszukiwania trwały dość długo jednak dziewczyna nie została odnaleziona. W noc przed zaginięciem Ady grupa przyjaciół podczas ogniska pod wpływem alkoholu odkopała pewną część przeszłości. Po upływie prawie roku ojciec Ady - Arek postanawia wrócić do miejsca gdzie zniknęła jego córka chcąc znaleźć odpowiedź co tak naprawdę się stało tamtej nocy. Na jaw wyjdą nowe fakty, które zaskoczą na pewno nie jednego czytelnika. Gdyby ta książka byłaby odrobinę krótsza może byłaby lepsza? Wielowątkowość tutaj raczej zaszkodziła, ponieważ trochę się na początku gubiłem z tymi wszystkimi bohaterami, ale nie jest to aż tak wielki minus. Po czasie idzie się przyzwyczaić. Samo zakończenie było bardzo dobre, ale przede wszystkim nieoczekiwane. Czytając Żmijowisko każdy jest dla ciebie podejrzanym i to mi się podobało w tej książce najbardziej. Kiedy już myślałem, że wiem kto za tym stoi okazywało się, że mam nowego podejrzanego. Za to ogromny plus! Podsumowując - książkę zaliczam do bardzo dobrych, ale na pewno nie mistrzowskiej :)

  www.bartoszczyta.pl

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 11 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Żmijowisko
 • Autor: Wojciech Chmielarz
 • Wydawnictwo Marginesy
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 480
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365973375
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365973375
 • EAN: 9788365973375
 • Wymiary: 13.5x21.0x3.5 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula