Zerwij z nią!

Autor:

Ewa Nowak

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2017
Seria
Ilość stron
288
Nasza cena: 20,51 zł 29,99 zł Taniej o: 32%

"Zerwij z nią" to powieść, która podbiła serca polskich Czytelników. Ewa Nowak udowadnia, że jak nikt potrafi poruszać tematy miłości i przyjaźni wśród nastolatków.

Chociaż świat nastolatków wydaje się być błahy i bezproblemowy, większość z nich boryka się z mniejszymi lub większymi trudnościami. Aby oddać w jak najbardziej realny sposób ich powoli dojrzewającą osobowość, potrzeba naprawdę sporej pracy i doświadczenia. Nic nie jest jednak zbyt trudne dla Ewy Nowak, która z tematyką powieści młodzieżowych czuje się bardzo dobrze. I tym razem autorka proponuje swoim Czytelnikom kolejną pozycję, pod tytułem "Zerwij z nią".

Jacek jest nieśmiałym i wrażliwym nastolatkiem z rozbitej rodziny. Nie sprawia większych problemów, chociaż znany jest jako zadziorny chłopak z głową pełną oryginalnych pomysłów. Emilka to dziewczyna z dobrego domu, poukładana i mająca już zaplanowaną przyszłość. Rodzice pragną przekazać jej swój interes, tak jak dzieje się to od wielu pokoleń i jak na ich zdaniem porządnych ludzi przystało. Jacek i Emilia wpadają na siebie przypadkiem, który sprawił, że zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. On pragnie miłości, której nigdy nie zaznał w domu, ona akceptacji, gdyż wszystko co robi jest dla jej rodziców niewystarczająco dobre. Niestety pomimo świetnego dopasowania, rosnącej miłości i wspaniałego porozumienia pomiędzy nastolatkami, nie wszyscy popierają taki bieg zdarzeń. Matka z ojcem Emilki stanowczo sprzeciwiają się związkowi i za każdym razem zabraniają jakichkolwiek kontaktów z Jackiem. Pomimo walki są nieustępliwi i nie trafiają do nich żadne argumenty. Jak jednak przekonać ich do złotego serca Jacka i jego wrażliwej osobowości, kiedy poza tym nie ma nic więcej do zaproponowania ich córce?

"Zerwij z nią" to książka ucząca o odpowiedzialności, miłości i wytrwałości, która spotyka się ze znacznym sprzeciwem ze strony świata dorosłych. Trudno jest walczyć z kimś, kto ma o wiele większą władzę nad nami i do kogo zawsze należy ostatnie słowo. Ewa Nowak pokazuje jednak różne kolory życia i nie ogranicza się tylko do szczęśliwych chwil. Czytając powieść niejeden Czytelnik wzruszy się lub zastanowi na dłużej, a z pewnością odkryje, że świat nastolatków wcale nie jest taki zły. Niejednokrotnie to, co dla nas wydaje się być najlepszym rozwiązaniem, z drugiej strony wygląda zupełnie inaczej.

Ewa Nowak jest polską pisarką publicystką, autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. W 2002 roku ukazała się jej pierwsza książka "Wszystko, tylko nie mięta". Obecnie na rynku dostępnych jest już ponad trzydzieści tytułów jej autorstwa.
Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki Ewy Nowak to literatura kierowana do młodzieży. Z jej dorobku literackiego miałam przyjemność poznać "Nie do pary" oraz "Błahostka i kamyk" - książki opowiadające o typowych nastoletnich problemach (16+), w których kryje się urok młodości i pierwszych odważnych decyzji.

  "Zerwij z nią!" to kolejna już, trzecia książka, która przyciągnęła mnie do siebie nie tylko nazwiskiem autorki, ale i opisem z okładki, chociaż w zasadzie odchodzę już powoli od czytania podobnych historii. Niestety nie młodnieję i podobne fabuły nie dają mi już tyle satysfakcji co kiedyś. Muszę jednak przyznać, że przeczytałam tą książkę z dużą przyjemnością i chociaż nie wywołała rewolucji w mojej głowie, nie żałuję poświęconego jej czasu.

  Powieść ponownie dotyka problemów nastoletnich bohaterów, którzy nie tylko pogubili się w swoim życiu, ale przede wszystkim musieli zmierzyć się z problemami swoich własnych rodzin. Na podstawie kontrastu autorka ulokowała bohaterkę (Emilkę) w niezwykle ambitnej rodzinie lekarzy, która dążyła do tego by córka była idealna w każdym calu. Z kolei bohater (Jacek) trafił do podzielonej rodziny, w której matka zapatrzona w ojczyma i nowego syna nie dostrzega problemów pierwszego syna a ojciec alkoholik mieszkający z babcią właściwie nie ma swojego zdania. Jedynie babcia chłopaka wykazuje emocje w tej książce i pokazuje, że można kochać bez zobowiązań. Przyznaję, że wstrząsnęła mną świadomość bezradności ze strony Jacka, który chciałby być szczerze kochany a jednak nie może otrzymać żadnych pozytywnych emocji od rodziny, która przecież zawsze powinna go wspierać. O Emilce nie dowiedziałam się zbyt wiele, bo wydarzenia krążyły przede wszystkim wokół ich kiełkującego uczucia i problemów rodzinnych Jacka, ale dostrzegłam pomiędzy wierszami, że i ona nie miała w domu kolorowo. Nic więc dziwnego, że na wpół dzieci, na wpół dorośli bohaterowie zaczęli poszukiwać własnej drogi szczęścia. A jednak naznaczonej głosami rodzin, które w tym przypadku powinny wstydzić się swoich wniosków.

  Nie ukrywam, że książka wzbudziła we mnie kilka silnych emocji, szczególnie w momentach nawiązujących do rodziny Jacka. Ojczym zapatrzony w siebie i swojego małego synka zrobiłby wszystko by pozbyć się niechcianego chłopaka, jednak nie mówi tego głośno. Widać to jednak jak na dłoni, a mama, która powinna być przecież sojusznikiem i rozjemcom w takiej sprawie bierze stronę emocjonalnego tyrana, bo sama nie wie czego chce od życia. Ewa Nowak fantastycznie pokazała prawdę o życiu, które nas otacza. Czy podobne problemy rodzinne nie są na porządku dziennym? Rodzice Emilki z kolei, zapatrzeni w siebie i własne ambicje pchają dziewczynę ku realizacji własnych niespełnionych marzeń. Zapominają przy tym o szczęści własnego dziecka. To straszne jak dużą krzywdę można wyrządzić niewinnej istocie, której zabrania się podejmowania własnych decyzji i nauki na błędach. I chociaż to wstrząsający i szczerze przedstawiony temat nie mogę zapomnieć, że w tym wszystkim znalazło się również miejsce dla kiełkującego uczucia. Emilka i Jacek zapatrzeni w siebie robią wszystko by być razem, jednak czy to możliwe, kiedy słyszą wciąż za plecami, że ta druga połówka nie powinna być obecna w ich życiu?

  Ewa Nowak podejmuje w swoich książkach trochę naiwne tematy i równie naiwnie o nich pisze, ale nie mogę jednak zapomnieć, że wpływa to na czytelnika emocjonalnie. Wiem to po swoim przykładzie, bo chociaż jak pisałam wcześniej nie jest to powieść kierowana do mnie, to zaangażowałam się w fabułę i nawet trochę pozłościłam się na kierunek fabuły. Jestem pewna, że książka w rękach trochę młodszego czytelnika zdobędzie spore uznanie, bo idealnie oddaje kategorie myślowe młodych dorosłych, którzy bardzo chcą zapomnieć, że przecież wciąż są jeszcze dziećmi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ewa Nowak z zawodu jest pedagogiem-terapeutą. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej „Bardzo biała wrona” została uhonorowana tytułem książki roku Polskiej Sekcji IBBY.

  „Zerwij z nią!” to książka jej najnowsza książka dla młodzieży. Akcja rozgrywa się w Warszawie, we współczesnym świecie.

  Jacek to zagubiony nastolatek. Jego rodzice się rozwiedli. Ojciec nie stroni od alkoholu, a matka w całości poświęca się swojemu nowemu mężowi i kilkuletniemu synkowi Antkowi.

  Jednakże Jacek ma jeszcze babcię, do której może zwrócić się z każdym problemem. Kobieta jest młoda duchem i nieco szalona, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pewnego dnia, przez zupełny przypadek, poznaje Emilkę. Gdyby nie spryt babci, Jacek nie odważyłby się nawiązać bliższej znajomości z dziewczyną. W rezultacie Jacek zakochuje się na zabój i to z wzajemnością.

  Dziewczyna pochodzi z rodziny lekarzy i jest „oczkiem w głowie” swoich rodziców. Niestety młodzi muszą ukrywać swój związek.

  Pewnego dnia, Jacek wysyła do domu dziewczyny kwiaty i rozpętuje tym wielką burzę. Ojciec dziewczyny zabrania jej jakichkolwiek spotkań z Jackiem. Z dnia na dzień młodzi tracą ze sobą kontakt. Okazuje się, że Emilka jest w Kanadzie. Mówi chłopakowi, że ich znajomość nie ma sensu i postanawia zerwać.

  Rodzice Emilki podejmują tak radykalne kroki, ponieważ ich starsza córka nie wytrzymała rygoru, jaki panował w domu. Wyprowadziła się i zamieszkała z chłopakiem, który według jej rodziców był „zerem”. Zrobią wszystko, żeby sytuacja się nie powtórzyła.

  Jacek tak bardzo zraniony przez życie w niczym już nie widzi sensu. Nie potrafi pogodzić się z odejściem ukochanej. Jednak w ciężkich chwilach jest przy nim babcia, która zrobi wszystko, żeby wnuk był szczęśliwy.

  Kiedy nastolatek już „wychodzi na prostą” do Polski wraca Emilka…

  Czy młodzi wrócą do siebie? Czy ojciec dziewczyny się zmienił? Czy ta miłość ma w ogóle prawo bytu? Jaką rolę odegra w tym wszystkim Wanda i Estera?

  Książki pani Ewy Nowak podejmują tematykę bliską serca młodemu człowiekowi. Tym razem nie było inaczej. W tej powieści poznajemy dwójkę niezwykłych młodych ludzi, którzy wiele w życiu się nacierpieli. Musieli szukać akceptacji i choć chwili uwagi u drugiego, czasem zupełnie obcego człowieka. Kiedy już wydawałoby się, że znaleźli swoje szczęście, swoją „drugą połówkę” znów mają pod górkę. Ich miłość jest wystawiona na ogromną próbę. Czy jest na tyle silna, by wytrwać?

  Pani Ewa Nowak jest jedną z moich ulubionych autorek. Uwielbiam jej „lekki” styl pisania i humor. Cieszę się podwójnie, gdyż miałam okazję przeczytać „Zerwij z nią!” jeszcze przed premierą. Byłam bardzo ciekawa tej powieści. Nie zawiodłam się!

  Polecam tę książkę wszystkim nastolatkom, jak i starszym czytelnikom. Teraz gdy jestem jeszcze nastolatką, po części identyfikuję się z bohaterami. Rozumiem ich zachowanie i decyzje, jakie podejmują. Myślę, że gdy będę nieco starsza i gdy będę już inaczej patrzeć na życie, z chęcią wrócę do tej powieści, by przypomnieć sobie, jak to było mieć naście lat.

  Weronika, 18 lat

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Doktor Dolittle i jego zwierzęta 5/5 Nasza cena:
5,19 zł 7,98 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Wydanie Doktora Dolittle i jego zwierząt kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także...
Never Never 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Never Never

Nie kocham cię. Nic a nic. I nie pokocham. Nigdy, przenigdy. Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż zapomnienie. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki,...
Zostań, jeśli kochasz 4/5 Nasza cena:
18,75 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostań, jeśli kochasz

Światowy bestseller przetłumaczony na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych. Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć? Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie...
Doktor Dolittle 0/5 Nasza cena:
7,49 zł 9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Doktor Dolittle

Prawdziwa gratka dla wszystkich kochających zwierzęta! Jan Dolittle to niezwykły lekarz. Nauczył się porozumiewać ze zwierzętami, dzięki czemu zyskał ich zaufanie i dozgonną miłość. W zwierzęcym świecie stał się tak sławny, że o pomoc poprosiły go nawet małpy z dalekiej Afryki. Dobry doktor nie...
Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie 0/5 Nasza cena:
23,62 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie

Nowe wydanie w przekładzie Piotra W. Cholewy! Wyobraźcie sobie milion sprytnych szczurów. Szczurów, które nie uciekają. Szczurów, które walczą. Maurycy, poharatany kocur, potrafił łapać okazje i opracował doskonały plan. Ma na podorędziu głupawego z wyglądu dzieciaka jako grajka i ma własną plagę...
Doktor Dolittle i jego zwierzęta hugh loftinga streszczenie analiza interpretacja 0/5 Nasza cena:
4,60 zł 5,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Doktor Dolittle i jego zwierzęta hugh loftinga streszczenie analiza interpretacja

Szczegółowe i przystępnie napisane streszczenie wraz z omówieniem problematyki zgodnie z aktualnym programem nauczania. Opracowanie zawiera również m.in.: plan wydarzeń, charakterystykę bohaterów, przykładowe wypracowania, ciekawe i różnorodne zadania sprawdzające. Pomoc w przygotowaniu do lekcji i...
One Direction. Wszystko co musisz wiedzieć 0/5 Nasza cena:
14,95 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

One Direction. Wszystko co musisz wiedzieć

Plakaty z One Direction zdobią dziś ściany w pokojach fanów na całym globie, bilety na koncerty tej grupy rozchodzą się jak świeże bułeczki, wpisy członków zespołu na Facebooku i Twitterze śledzą miliony wielbicieli, a przeboje boysbandu szturmem zdobywają szczyty list przebojów. 1D podbija świat!...
Danny Dingle i jego... Naddźwiękowa łódź podwodna 0/5 Nasza cena:
13,99 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Danny Dingle i jego... Naddźwiękowa łódź podwodna

Wasz ulubiony SUPERWYNALAZCA ?Danny Dingle ? powraca w wielkim stylu! Tym razem sprawcami całego zamieszania będą SKAUCI (a chyba wszyscy wiemy, że to skrót od nazwy: Szpiegowski Klub Agentów Umiejących Chronić Informacje). Czy Danny i Percy poradzą sobie z przykrymi niespodziankami, jakie czekają...
Cudowny chłopak 5/5 Nasza cena:
25,85 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cudowny chłopak

"Cudowny chłopak" to wznowienie powieści "Cud chłopak" autorstwa R. J. Palacio. W 2017 roku na świecie, a w styczniu 2018 roku w Polsce weszła na ekrany kinowe ekranizacja tej zabawnej i wzruszającej historii, dzięki czemu książka doczekała się nowego wydania.
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula