Zaślepienie

Autor:

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
404
Rok wydania
2017
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 20,99 zł
Nasza cena: 24,49 zł 34,99 zł Taniej o: 30%


Znasz to uczucie. Twoje życie jest na właściwym torze i wszystko idzie zgodnie z planem. A potem nieoczekiwanie wydarza się coś, co wywraca twój świat do góry nogami. Takie rzeczy mogą przydarzyć się każdemu, ale w przypadku Kristin Ryder sytuacja przybiera znacznie gorszy obrót…

Kristin jest dobrze zapowiadającą się fotograficzką. Mieszka w modnym lofcie w londyńskiej dzielnicy Hoxton wraz ze swoim chłopakiem Antonem, twórcą street artu. Kiedy Kristin zaczyna otrzymywać anonimowe e-maile, przestaje czuć się bezpiecznie. Niepokojące załączniki wskazują na to, że nadawca zna doskonale wiele faktów z przeszłości Kristin. Wkrótce jej życie wymyka się spod kontroli.

Komu może zaufać? Czy zdoła odkryć tożsamość tajemniczego nadawcy, zanim będzie za późno?

Zaślepienie, zapierająca dech w piersiach powieść Agi Lesiewicz, będzie trzymała cię w napięciu aż do ostatniego trzasku migawki.

Klaustrofobiczna atmosfera grozy narasta w ekspresowym tempie. Tu nie można zaufać nikomu! Nie odłożysz tej porywającej książki aż do ostatniej strony, a dźwięk nowego e-maila już zawsze będzie wywoływał dreszcz niepokoju
Katarzyna Puzyńska

Czytaj całość

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-09-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Stalking pełną gębą.

  Świetny thriller psychologiczny! Aż w pierwszym momencie człowiek ma trudności żeby uwierzyć, że tak dobra książka wyszła spod pióra polskiego autora (!), a jednak! :) To zdecydowanie światowy poziom jeśli chodzi o to, jak ta lektura wypada na tle innych książek ze swojego gatunku.

  Kristin jest fotografem. Zarabia na życie strzelając fotki na potrzeby sklepów internetowych. Mieszka z chłopakiem i dwoma kotami. Jej życie z pozoru jest fajne, poukładane, ciekawe... Wszystko zaczyna się zmieniać w chwili, gdy otrzymuje pewnego maila. Później dostaje kolejne... Z pewnymi załącznikami, po otwarciu których wpierw czuje zaniepokojenie, potem strach, a na końcu wręcz panikę... Ktoś bardzo dobrze zna jej przeszłość, jeszcze lepiej teraźniejszość, ktoś zdaje się śledzić każdy krok Kristin i wiedzie ją, przez kolejne maile, na skraj obłędu... Czemu ktoś niszczy jej życie? Jak zdobył swoją wiedzę, po co to robi, jak to się wszystko skończy?... I czy skończy się, zanim nie będzie za późno?...

  Uff... :) Znakomita książka! Aga Lesiewicz zdecydowanie wygrała stawiając na narrację prowadzoną z perspektywy ofiary - nie śledczych badających sprawę, nie z perspektywy antagonisty-psychopaty, ale właśnie z perspektywy ofiary. Na kolejnych stronach obserwujemy rozwój niepokoju, strachu, poczucia osaczenia, zaszczucia, w końcu niemalże obłędu obserwowanej, szczutej, systematycznie pozbawianej poczucia bezpieczeństwa i prywatności głównej bohaterki... Pod kątem psychologicznym warsztat fabuły jest fantastyczny. Przerażająco prawdziwy i wiarygodny do tego... Brrr... :) Oj, będziecie zadowoleni jeśli lubicie takie książki!

  "Zaślepienie" to książka poza tym na czasie, stalking bowiem już dawno przestał być czymś, o czym słyszy się, czy tylko czyta w internecie jako o niebezpiecznym zjawisku, które dotyczy kogoś innego, gdzieś bardzo daleko od nas. Otóż nie - stalking może stać się udziałem każdego, zwłaszcza w dzisiejszych czasach... Wystarczy mieć jakiegoś wroga, obojętnie czy z przeszłości czy z teraźniejszości, i wystarczy, że ten wróg zada sobie trochę trudu... Wystarczy, że zacznie nękać, obserwować, anonimowo się odzywać, wiodąc nas powoli ku szaleństwu systematycznie niszcząc nam życie... Abstrakcja? Bynajmniej... Przerażające w tej książce jest to, jak łatwo jej treść może przestać być literacką fikcją... Lektura daje do myślenia. To zawsze cenne, ale jeśli refleksja i rozważania na jakiś temat pojawiają się po przeczytanie thrillera (!), to jest to tym bardziej cenne...

  Polecam!

  Dziękuję Wydawnictwu Insignis za egzemplarz recenzencki.

  Recenzja także na:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-10-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Odnoszę wrażenie, że tematyka stalkingu w powieściach pojawia się coraz częściej. Sama przeczytałam parę takich książek. Sztuką jest umieć wstrząsnąć czytelnikiem, zszokować go i sprawić, że sam poczuje na skórze atmosferę opowiadanej historii. „Zaślepienie” Agi Lesiewicz, o którym dzisiaj opowiem, jest taką właśnie powieścią.

  (...)

  „Zaślepienie” wciągnęło mnie już od pierwszych stron. Powieść intryguje od samego początku. Tajemniczy prześladowca wie o Kristin niepokojąco dużo. Podstępnie wkrada się powoli do jej życia. Kim jest? Dlaczego obrał ją sobie za cel? Czego od niej chce? Do czego jeszcze się posunie? Jaki będzie jego kolejny krok? Autorka szybko wzbudziła moje zainteresowanie i nie pozwoliła mi się nudzić ani przez chwilę, umiejętnie podsycając moją ciekawość z każdym kolejnym rozdziałem.

  „Zaślepienie” to powieść przesycona duszną atmosferą napięcia i oczekiwania na kolejny ruch prześladowcy. Osacza ON Kristin, wyciągając swoje brudne, lepkie macki po coraz to kolejne fragmenty jej życia. Sieje w nim spustoszenie, a jego bezcielesna, mroczna obecność jest niemal namacalna dla czytelnika. Każdy jego kolejny ruch zaciska powoli pętlę na szyi bohaterki. Kristin czuje, że jej życie się wali i niewiele jest w stanie zrobić, by zapobiec katastrofie. Może jedynie patrzeć, jak jej świat obraca się w proch, i starać się łagodzić skutki posunięć prześladowcy. Jego tożsamość jest zagadką, którą Kristin stara się rozwikłać. Każdy nagle staje się podejrzanym, podsycając w bohaterce obsesję. Aga Lesiewicz naprawdę zrobiła na mnie wrażenie tym, jak wiarygodnie przedstawiła to wszystko, co odczuwa i przeżywa bohaterka. Czytelnik może łatwo wejść w jej skórę i poczuć jej strach i niepewność jutra.

  Powieść jest przemyślana i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Kristin jest fotografem, a za sprawą jej profesji autorka zdradza sekrety pracy fotografa oraz tajniki fotografowania. Dzięki jej pracy możemy także poznać niektóre z wielkich nazwisk świata fotografii. Autorka z pasją pisze o ich pracach, czaruje także barwnymi, plastycznymi opisami otoczenia i architektury Londynu, w którym rozgrywa się akcja powieści.

  Książka obfituje w zaskakujące i naprawdę szokujące zwroty akcji. Nieraz byłam pod tak ogromnym wrażeniem tego, jak autorka pokierowała fabułą, że aż szeroko otwierałam oczy ze zdziwienia. Powieść trzyma w napięciu do samego końca, którego w najmniejszym stopniu nie udało mi się przewidzieć. Przewróciwszy ostatnią stronę, miałam odczucie, że przeczytałam naprawdę satysfakcjonującą książkę.

  Mogę śmiało stwierdzić, że „Zaślepienie” okazało się najlepszą z powieści poruszających tematykę stalkingu, jaką przeczytałam do tej pory. Jeśli interesuje Was taka tematyka i poszukujecie porywającej historii opowiedzianej w dobrym stylu, to jest to książka dla Was. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-10-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zaślepienie" to niesamowity thriller, który swoją prostotą wciąga czytelnika w fikcyjny świat grozy, zagadki i upiornej tajemnicy. Genialnie przedstawiony motyw stalkingu, dziwnych wydarzeń i utracenia własnego życia przez główną bohaterkę.

  Aga Lesiewicz stworzyła całkiem oryginalną powieść, w której główną bohaterką jest Kristin Ryder. Kobieta o artystycznej duszy, fotograf z zawodu. W przeszłości brała udział w bardzo dobrze rokującym projekcie o nazwie "Cyrkonia" wraz z przyjaciółką ze studiów. Jednak postanowiła zakończyć ten rozdział w swoim życiu i porzuciła marzenia aby móc spełnić się w związku z Antonem, francuskim artystą tworzącym wlepy i murale na ścianach różnych budynków. Od tego momentu dziewczyna łapała się każdego możliwego zlecenia aby zarobić na swoje potrzeby. Nie zrobiła kariery i dodatkowo coraz mocniej czuła, że staje się coraz mniej ważna dla Antona. Kiedy jednak otrzymuje pierwszą dziwną wiadomość na internetową skrzynkę pocztową, nazwaną "Odsłona 1", do której dołączony został załącznik w postaci zdjęcia z miejsca zbrodni z czasów, w których Kristin zajmowała się pracą fotografa policyjnego, jej życie już nigdy nie będzie takie samo. Książka zawiera wiele mocnych, szokujących zwrotów akcji, które przeplatane i napędzane są kolejnymi "Odsłonami" wysyłanymi przez nieznanego prześladowcę. Od początku historia otoczona jest specyficznym klimatem, który nie odpuszcza czytelnika do samego końca. Bardzo podobała mi się kreacja głównej bohaterki. Jej przemiana zachowania i osobowości, w wyniku działań tajemniczej osoby pokazała, jak łatwo jest złamać ludzką psychikę i jak szybko człowiek, który w normalnych warunkach pracuje, spełnia się w związku i jest szczęśliwy, w ekstremalnej sytuacji nie potrafi się odnaleźć i zatraca się we własnych myślach. To z kolei doprowadza do coraz większej paranoi i problemów psychicznych. Moim zdaniem osoba, która weźmie tę książkę do ręki zostanie wciągnięta w wir akcji i nie ma możliwości wyplątania się z tego przed przeczytaniem całej powieści. To utwór, który zasługuje na naprawdę wysoką ocenę. Aga Lesiewicz stworzyła tak rzeczywisty obraz, że momentami zapominałam, że to tylko książka. Czas spędzony na lekturze tej pozycji to ogromna przyjemność co do ostatniej kartki.

  Myślę, że każdy z Was, kto lubi taki gatunek literacki będzie zadowolony z tego tytułu. Bez wątpienia to jedna z lepszych książek jaką ostatnio czytałam. Przeczytaj, nie pożałujesz.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-10-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wszystko wymyka się spod kontroli

  Odnosicie czasem wrażenie, że wszystko wymyka się Wam spod kontroli? Czego byście nie tknęli, w którym kierunku nie poszli, wciąż trafiacie na kłody nie do przeskoczenia. Życie zaskakuje – jasne – los potrafi dać nam mocno w kość, a kiedy mamy poczucie, że wszystko jako tako poukładaliśmy i sytuacja robi się stabilna - nagle okazuje się, że to złuda. Nic nie jest tak, jak być powinno.

  Nasza bohaterka prowadzi spokojne, stabilne życie. Może i nie jest to jakiś wielki szał, może i nawet nieco osiadła na laurach, zamykając się w swoim skondensowanym studiu i pracując nad mniej lub bardziej ciekawymi projektami, ale jednak. Kobieta zajmuje się fotografią, ma stałego partnera, po domu biegają dwa przyjemne futrzaki, zarabia na chleb i... radzi sobie całkiem nieźle.

  Do czasu. Pewnego dnia na jej adres mailowy trafia "Odsłona 1" – to wysoce niepokojąca fotografia, która wprowadzi niezły zamęt w życie Kristin. Na tym jednak nie koniec – można śmiało rzec, że to dopiero początek serii niefortunnych zdarzeń! Kolejne odsłony są o wiele bardziej przerażające. Mimo wszystko wirtualna rzeczywistość to jedno, bowiem na szali należy położyć jeszcze codzienność, która – jak możecie się spodziewać – zatraciła swe znamiona stabilności. Życie kobiety i jej bliskich wywróci się do góry nogami – nic już nie będzie oczywiste, a z każdego londyńskiego zakamarka wyłaniają się paraliżujące strach i niepewność.

  Dobry thriller

  "Zaślepienie" to thriller dobry, skomplikowany i trzymający w napięciu od niemal pierwszej strony. Już sam początek powieści wprowadza nas w stan dezorientacji i zaostrza apetyt na więcej – nie możemy się doczekać, kiedy dojdziemy do wielkiego finału i dowiemy się, o co właściwie chodzi z tymi wszystkimi odsłonami! W przypadku "Zaślepienia" takie wprowadzenie okazało się strzałem w dziesiątkę – mocne uderzenie na dzień dobry: to lubię!

  Historię Kristin poznamy, śledząc rozwój akcji podany w narracji pierwszoosobowej. Opowieść est pełna emocji, bo i bohaterka nie zagradza nam drogi do swojego umysłu - dostajemy dobrze skomponowane i odpowiednio dawkowane rewelacje. Takie stopniowanie napięcia dobrze nam robi - mamy chwilę na "ogarnięcie" londyńskiej rzeczywistości, zapoznanie się z artystycznym światkiem – całość kręci się wokół sztuki, która niejedno ma imię. Sporo tu "dobrych rad" odnośnie do światła, ustawienia czy technik fotografii – to ciekawy dodatek, który nie znalazł się w tej powieści przypadkiem, zdecydowanie nie można nazwać tych wybiegów zapychaczami. Przyjrzymy się pracy osoby samowystarczalnej, która zostaje postawiona przed nie lada wyzwaniem: musi odnaleźć swojego prześladowcę, zanim ten ją "dorwie" i doszczętnie zniszczy.

  Jedna sprawa nie daje mi spokoju. Kristen jest dość wylewną osobą: choć początkowo wzbrania się przez dzieleniem się swoimi problemami, z czasem rzuca niewygodnymi faktami na prawo i lewo – opowiada o dość intymnych sprawach osobom, których właściwie nie zna. Nie przekonała mnie taka forma uzewnętrzniania się, ale rozumiem, że w zaistniałej sytuacji można nieco "postradać rozum" i zachowywać się w sposób nieprzewidywalny czy nawet niemądry.

  Czy polecam? Tak. Książce czyta się z niemalejącym zainteresowaniem, a ciągłe utrzymanie napięcia i dawkowanie rewelacji sprawia, że chcemy więcej – marzymy o tym, by poznać prawdę! Prześladowcę można wykryć, choć nie jest to sprawa oczywista - myślę, że można potrenować na tej treści zdolność logicznego myślenia i składania faktów "do kupy". Nudy nie będzie – to pewne. "Zaślepienie" zahacza dość znacząco o motyw anonimowości w sieci oraz ochrony danych. Daje to do myślenia, bo wiecie – co raz się pojawiło w sieci, na pewno będzie w niej krążyć jeszcze przez długi czas. Poza tym historia uderza w bezpieczeństwo korzystania z nowych technologii w ogóle – to przerażające.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-10-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po przereklamowanej (wg mnie) Dziewczynie z pociągu, jakoś trudno było mi przekonać się do gatunku jakim jest thriller psychologiczny. Otrzymałam do przeczytania Zaślepienie bo chciałam jeszcze raz spróbować tego gatunku. Byłam również ciekawa jak poradzi sobie Aga Lesiewicz i powiem szczerze, że dała radę. Główna bohaterka to Kristin Ryder, fotografia którą zaczynała jako fotograf zwłok. Jej życie w miarę jest poukladane, odnalazła swoją niszę w fotografii, ma świetne loftowe mieszkanie, kota i miłość. Wszystko zmienia się kiedy otwiera wiadomość e-mail pt. Odsłona 1. Kto jest autorem wiadomości? Kto zna tak wiele szczegółów jej starych spraw, z czasów kiedy pracowała dla śledczych? Wiele pytań a tak mało odpowiedzi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Aga Lesiewicz
 • Wydawnictwo Insignis
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 404
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365743343
 • Język: polski
 • Tłumacz: Strąkow Michał
 • ISBN: 9788365743343
 • EAN: 9788365743343
 • Wymiary: 14.0x21.0x2.6 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula