Zanim pozwolę ci wejść

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
4 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
448
Rok wydania
2018
Inne wersje (4)
eBook, mobi, epub
od 25,79 zł
Audiobooki mp3
od 30,11 zł
Nasza cena: 24,43 zł 34,90 zł Taniej o: 30%

KAŻDA PRZYJAŹŃ MA SWOJE TAJEMNICE

Zanim pozwolę ci wejść to z pewnością jedna z najciekawszych książek ostatnich lat. Znana już polskim czytelnikom Jenny Blackhurst tym razem powraca z powieścią będącą niezwykłym połączeniem thrillera z powieścią psychologiczną w najlepszym, najbardziej kunsztownym wydaniu.

Fabuła skupia się wokół trójki pozornie całkowicie odmiennych od siebie kobiet. Karen, Bea i Eleanor są co prawda związane ze sobą więzami przyjaźni, jednak przyjaźń ta nie niesie z sobą wiedzy na temat życia przyjaciółek. Przez to każda z kobiet oddzielnie zmaga się z demonami własnej przeszłości, całkowicie przekonana, że nikt z jej najbliższego otoczenia nie byłby w stanie jej zrozumieć.

Ten niezwykle ciekawy zabieg narracyjny pozwala autorce świetnie pokazać, jak złudne są niektóre z naszych głęboko zakorzenionych przeświadczeń oraz na jak dalekie manowce można zbłądzić, kiedy człowiek stara się opierać tylko i wyłącznie na samym sobie.

Trzy bohaterki Zanim pozwolę ci wejść również starają się żyć właśnie w ten sposób. Kolejne wydarzenia, wiążące się w coraz bardziej nieoczekiwane sekwencje, sprawiają jednak, że kobiety niejako mimowolnie zaczynają zbliżać się do siebie i stopniowo odsłaniać swoje prawdziwe oblicze.

Jednak tak samo, jak w przypadku innych książek Jenny Blackhurst, również tutaj odkrycie w sobie potrzeby poznania innych bynajmniej nie stanowi gwarancji szczęśliwego zakończenia. Z czasem okazuje się, że sytuacja, w jaką uwikłane są Karen, Bea i Eleanor, jest jeszcze bardziej skomplikowana, niż mogło się wydawać. Na jaw wychodzi nie tylko to, co każda z kobiet chciała ukryć przed innymi, ale również to, co każda z nich starała się ukryć nawet przed samą sobą. Na dodatek w tej grze jest jeszcze ktoś inny, Ktoś kto na początku nie ujawnia swojego oblicza, jedynie obserwując trzy bohaterki oraz prowokując kolejne wydarzenia.

Zanim pozwolę ci wejść to powieść, która została znakomicie przyjęta przez zagraniczną publiczność oraz recenzentów. Pora, aby również polski czytelnik mógł zagłębić się w niezwykły, zawikłany, a zarazem pełen dziwnego piękna świat, powołany do istnienia przez wyobraźnię Jenny Blackhurst.

Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Karen, Eleanor i Bea przyjaźnią się od lat, choć tak bardzo się od siebie różnią. Karen jest zrównoważoną i uporządkowaną panią psycholog, do której najczęściej przychodzi pozostała dwójka, ze swoimi problemami. Eleanor jest już żoną i zapracowaną matką dwójki dzieci. Zaś Bea jest takim lekkoduchem, który jeszcze nie do końca się ustatkował. Każda z nich zawsze może liczyć na wsparcie, pocieszenie i pomoc innej. Życia całej trójki toczyły się swoim rytmem, bez żadnych większych problemów czy tragedii. Jednak ich ustabilizowane sytuacje życiowe zaczynają się rozpadać, gdy w drzwiach gabinetu Karen staje nowa pacjentka, Jessica Hamilton. Kobieta wcale nie przyszła się leczyć i zdaje się wiedzieć wiele zaskakujących faktów o przyjaciółkach. Karen, Eleanor i Bea stają się bezbronne i nieufne, a na jaw wychodzą ich mroczne sekrety, które tak przed sobą ukrywały.

  „Zanim pozwolę Ci wejść” to książka, na którą niecierpliwie czekałam od chwili, gdy tylko przeczytałam jej niesamowicie intrygujący opis. Byłam nią nieźle zaabsorbowana i liczyłam na porządną dawkę, mrożącego krew w żyłach, napięcia. Moje oczekiwania co do niej były zdecydowanie zbyt wygórowane i przez to odczuwałam lekki zawód. Dlaczego uprzedzam, żebyście nie nastawiali się na jakiś piorunujący thriller, a wtedy będziecie czerpać czystą przyjemność z lektury.

  Jenny Blackhurst postarała się o to, aby książkę czytało się lekko i przyjemnie. Autorka posługuje się lekkim i przystępnym stylem, co tylko ułatwia błyskawiczne pochłanianie treści. Akcja była dość wartka. Cała ta przewodnia tajemnica związana z prześladowcą była niewystarczająco wymyślna. Jeszcze przed końcem zdążyłam się zorientować, kto jest owym bezwzględnym człowiekiem, który był odpowiedzialny za to wszystko z czym musiały się zmagać bohaterki. Jednak autorka bardziej się skupiła na portretach psychologicznych postaci. Bardzo dobrze nakreślone zostały ich odczucia, myśli, rozważania. Można się było dogłębnie wczuć w ich sytuacje. Autorka jakby w tym wszystkim zapomniała o tym, żeby zakończenie było zaskakujące i nieprzewidywalne. Reasumując jest to przyjemna lektura na kilka wieczorów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zanim pozwolę Ci wejść" pochłonęłam stosunkowo szybko bo w ciągu 2 dni, co nie zmienia faktu, że przez dłuższy czas nie mogłam się wkręcić w fabułę. Przede wszystkim po lekturze kilku ostatnich książek prowadzonych w pierwszoosobowej narracji nie mogłam się przestawić na narrację wszechwiedzącą, a po drugie: na początku przytłaczał mnie nadmiar informacji o życiorysach bohaterek - do tego stopnia, że nie mogłam się połapać w ich rozmowie i przypasować sobie imienia do konkretnej osoby. Potem w którymś momencie poszło już z górki.

  Powieść jest podzielona na trzy bardzo nierówne części. Zamiast nazw czy numerów rozdziałów mamy imiona bohaterek: Karen, Bea, Elenor + dodatkowo "anonimową" narrację pierwszoosobową, jakby dla przeciwwagi narracji wszechwiedzącej. Sama fabuła jest dosyć przewidywalna. Mniej więcej w połowie lektury jesteśmy w stanie się połapać o co w tym wszystkim chodzi. Że co prawda Jessica Hamilton nie jest tą za którą się podaje, ale tak naprawdę to nie ona stanowi realne zagrożenie.

  Nie jest to powieść wybitna, acz w sam raz na jedno czytanie. Z pewnością mogłaby być również krótsza, choć przecież nieszczególnie przytłacza swoją objętością. Podobała mi się nieco oklepana tematyka psychicznej rozsypki i kompleksu Boga oraz to jak w jednej chwili pozornie idealny oraz kontrolowany świat może nagle runąć, pociągając za sobą poważne i nieodwracalne konsekwencje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka w 100% spełniła moje oczekiwania.  Wszystko jest ze sobą idealnie powiązane, nie doszukałam się żadnej niespójności czy błędu.  Miałam trzy prodejrzenia co do tego jak zakończy się historia, ale żadne z nich się nie sprawdziło, co jest na plus, bo autorka pozytywnie mnie zaskoczyła. Ta pozycja zrobiła na mnie ogromne wrażenie, zwłaszcza, że była moją pierwszą z tego gatunku. Jest idealną wizytówką dreszczowców. Myślę, że jeszcze kiedyś do niej wrócę i na pewno będę polecać znajomym 😉 warto też wspomnieć o krótkich rozdziałach, które czyta się błyskawicznie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Przeszłość nas dopadnie?

  „Problem w tym, że jeśli ze strachu przed wrogiem otoczysz się murem obronnym, ten mur nie przepuści również przyjaciół” – te słowa Camill Läckberg mogą dotyczyć wielu osób, które tak naprawdę, pomimo posiadania przyjaciół, są samotne. Owi przyjaciele nigdy tak naprawdę nie dostali szansy, by podejść blisko nas, nigdy też tak naprawdę nie potrafiliśmy im zaufać, otworzyć się przed nimi. Ten brak szczerości, przekonanie, że nikomu nie można zaufać, nawet samemu sobie, popycha nas do różnych irracjonalnych zachowań, może być też przyczyną wielu procesów chorobowych. Niestabilność emocjonalna, potrzeba nieustannej kontroli – to wszystko symptomy pewnych problemów, które niestety mogą ujawnić się zbyt późno, by można było im zaradzić.

  Często deklarujemy, że dla przyjaciela jesteśmy w stanie zrobić wszystko, a w trudnych chwilach kierujemy ku niemu słowa pocieszenia bądź też decydujemy się na konkretne działania. Ilu z nas jednak rzeczywiście jest w stanie w pełni poświęcić się? Ile osób jest tak bardzo oddanych, tak lojalnych, że zaryzykuje własne szczęście, karierę, związek, po to tylko, by ochronić przyjaciela przed złem – zarówno tym prawdziwym, jak i tym wyimaginowanym?

  Na ten temat może wypowiedzieć się Karen Browning, psycholog zatrudniona w prestiżowym Instytucie Cecila Baxtera. Ta profesjonalistka, ceniona zarówno przez przełożonych, jak i pacjentów, wyróżniająca się studentka psychologii, a także jedna z najlepszych … przyjaciółek, zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym realizuje potrzebę niesienia pomocy innym, ratowania ich i „naprawiania”. Są jednak kwestie, wobec których nawet ona staje się bezradna, kiedy wszystko wymyka się z rąk, a Karen może tylko obserwować, jak idealne życie rozpada się niczym domek z kart. I pomyśleć, że to wszystko dzieje się w chwili, kiedy – zawodowo – osiągnęła niemal sam szczyt, a przed nią pojawiła się perspektywa awansu na wspólnika. Wszystko zepsuła jednak nowa pacjentka, niejaka Jessica Hamilton. Nie dość, że uwiodła męża przyjaciółce Karen, Eleanor, to jeszcze próbuje znęcać się nad kobietą, robiąc jej różne złośliwości, od przestawiania spotkań w terminarzu poczynając, a na upozorowaniu porwania dziecka kończąc. Eleanor, to nie jedyna przyjaciółka Karen, która padła ofiarą szalonej kobiety. Również Bea zostaje znów postawiona w sytuacji, o której przez lata próbowała zapomnieć, a jakby tego było mało, ktoś rozpowszechnia w sieci nieprzyzwoity film z jej udziałem. W takiej sytuacji Karen zrobi wszystko, by ratować przyjaciółki. Jest nawet gotowa złamać tajemnicę zawodową, zakończyć swój związek, a także przeprowadzić na własną rękę śledztwo. Tyle tylko, że jego wyniki mogą być zaskakujące – zarówno dla niej samej, jak i dla czytelnika.

  Tę niezwykle wciągającą i trzymającą w napięciu opowieść poznajemy dzięki Jenny Blackhurst, autorce fenomenalnej książki pt. „Zanim pozwolę ci wejść”. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Albatros thriller psychologiczny, to zarówno przykład niezwykle wciągającej fabuły, jak i konstrukcji książki, która skłania do myślenia, która wciąga czytelnika w pułapkę. Historia, opowiedziana przez trzy przyjaciółki, a także przez sprawcę całego zamieszania i przyszłej tragedii, to jedna z najlepszych powieści, na jakie trafiłam w tym roku. To prawdziwa gratka dla wszystkich czytelników ceniących sobie psychologiczną głębię, wspaniale zarysowanych bohaterów oraz doskonale opisane procesy, interakcje, w jakie ci bohaterowie wchodzą. To również lektura doskonała dla tych osób, które pasjonują się psychologią, dla których przedmiotem zainteresowania jest człowiek, jego sposób działania, a także motywatory to działanie inicjujące.

  Karen ma duże doświadczenie w ratowaniu przyjaciółek – od lat jest na każde ich zawołanie, starając się w ten sposób zmazać grzech zaniedbania, jakiego się dopuściła będąc dzieckiem. Nieustannie kara się za wydarzenia mające miejsce w chwili, kiedy miała cztery lata, a w ramach zadośćuczynienia zrobi wszystko, by zarówno Eleanor, jak i Bea były bezpieczne. Tyle tylko, że obserwując działania wroga mogłoby się wydawać, że jest zawsze o krok od Karen, której działania nie spotykają się zresztą ze zrozumieniem przyjaciółek. Co więcej, relacje pomiędzy nimi wydaja się pogarszać, pani psycholog decyduje się zatem wkroczyć do akcji. Problem w tym, że każdy jej ruch sprawia, że jeszcze mocniej wikła się w sieć intryg, zaś problematyczna pacjentka wydaje się triumfować. Czy rzeczywiście tak jest? Czy młoda kobieta, która przyszła rozwiązać problem bólu głowy, to w istocie przebiegła i mściwa istota? Czy jej celem jest doprowadzenie zarówno Karen, jak i jej przyjaciółek do upadku? A może prawda leży zupełnie gdzie indziej? Przekonamy się o tym dzięki niezwykle emocjonującej lekturze książki autorstwa Blackhurst która sprawi, że nabierzemy ochoty do tego, by …. zrobić weryfikację swoich znajomych, a także stosować zasadę ograniczonego zaufania wobec każdego. Bez wyjątku!

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka pt. „Zanim pozwolę ci wejść” Jenny Blackhurst to jedna z najbardziej wciągających, jakie czytałam. Jest to powieść sensacyjno-kryminalna, w której dzieje się wiele mrożących krew w żyłach sytuacji. Wszystkie niepokojące okoliczności kierują czytelnika do jednej osoby, która doskonale się ze wszystkim ukrywa. Uprzykrza życie innym przez swoją nienawiść i zazdrość. Karen, czyli jedna z głównych bohaterek książki, domyśla się praktycznie wszystkiego, jednak przez obowiązującą ją tajemnicę lekarską jest bezsilna, do czasu odnalezienia niezbitych dowodów swojej racji. Dlatego też jedyne co może zrobić, to ostrzec przyjaciółki przed możliwym niebezpieczeństwem i liczyć na to, że rzeczywiście będą ostrożne.

  Książka uświadamia nam jak niebezpieczni i nieobliczalni potrafią być ludzie oraz jakie okropne skutki przynoszą kłamstwa i tajemnice.

  Wszystkim czytelnikom chciałaby, polecić tę książkę, z uwagi na jej urozmaiconą treść. Jest pisana łatwym i zrozumiałym językiem, więc czytanie jej było szybkie i przyjemne. Myślę, że jest to thriller, który szczególnie powinien spodobać się kobietom, ponieważ opowiada o losach trzech przyjaciółek oraz ich miłosnych i zawodowych problemach.

  Kaja, lat 16

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Dam ci to wszystko 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dam ci to wszystko

Mroczny kryminał nagrodzony najważniejszą hiszpańską nagrodą literacką Premio Planeta 2016 Najpopularniejsza powieść w Hiszpanii w 2017 roku Kiedy Manuel, wzięty pisarz, dowiaduje się, że jego mąż Álvaro zginął w tragicznym wypadku samochodowym, przeżywa szok. Przybywa do Galicji, gdzie umarł...
Grace i Grace 4/5 Nasza cena:
35,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grace i Grace

Rok 1843 – Grace Marks zostaje skazana za współudział w brutalnym morderstwie swojego pracodawcy i jego gospodyni. Odsiadując wyrok dożywocia, twierdzi, iż całkowicie utraciła pamięć. Niektórzy uważają, że Grace jest niewinna angażują do pomocy dobrze się zapowiadającego specjalistę od chorób...
Tam ci będzie lepiej 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam ci będzie lepiej

Poznań, wiosna 1924 roku. Mieszkańcami miasta wstrząsa fala brutalnych morderstw. Z rąk nieznanego sprawcy giną prostytutki. Śledztwo prowadzi komisarz Antoni Fischer oraz jego zastępca Albin Siewierski. Ten pierwszy to dystyngowany i elokwentny oficer najpierw pruskiej, a potem polskiej armii,...
Zanim się poznaliśmy 4/5 Nasza cena:
35,01 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim się poznaliśmy

Najniebezpieczniejsze są te kłamstwa, które rodzą się tuż obok nas… Hanna, kobieta niezależna, uparta i zdecydowana, by nie iść w ślady matki, której małżeństwo skończyło się przykrym rozwodem, zawsze unikała związków. A potem pewnego upalnego lata spotkała w Nowym Jorku Marka Reilly’ego, tak jak...
Zanim wybuchnie świat 0/5 Nasza cena:
24,70 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim wybuchnie świat

Tuż po tym, jak w tajemniczy sposób ginie agent CIA, ujawnia się jego główna informatorka z budzącym osłupienie i grozę wyznaniem. Jest tylko jeden problem – nikt nie wie, czy można jej zaufać.  Ale kiedy rusza śmiercionośna lawina – sześciu studentów z zagranicy przepada bez śladu, dwóch pasażerów...
Zanim zawisły psy 5/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim zawisły psy

Włoska mafia to jawnie przestępcza organizacja, działająca poza prawem maszyna do zarabiania brudnych pieniędzy. Jej szefostwo, zwykle zlecając zbrodnie swoim żołnierzom, nie cofa się przed mordowaniem konkurencji, stróżów prawa, dziennikarzy i zwykłych ludzi, którzy mieli nieszczęście stanąć im na...
Jack Reacher. Zmuś mnie 5/5 Nasza cena:
26,36 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jack Reacher. Zmuś mnie

Jack reacher jest bohaterem 20 bestsellerowych thrillerów To jedna z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie: ponad 90 milionów sprzedanych egzemplarzy książek, dostępnych w 97 krajach na całym świecie i przetłumaczonych na 42 języki...
Ciało 3/5 Nasza cena:
28,95 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciało

Zwłoki pięknej młodej dziewczyny przywiezionej do prosektorium nie zdradzają żadnych widocznych urazów ani śladów przemocy. Lekarka sądowa Kat Novak przypuszcza, że kobiet mogła przedawkować narkotyki. Numer telefonu zapisany na opakowaniu zapałek w zaciśniętej dłoni zmarłej prowadzi do prezesa...
Moja kuzynka Rachela wyd. filmowe 5/5 Nasza cena:
30,71 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja kuzynka Rachela wyd. filmowe

Powieść autorki, która zainspirowała Alfreda Hitchcocka i Stephena Kinga. Klasyka thrillera psychologicznego.Emocjonalna i mroczna, wielowarstwowa opowieść zekranizowana z udziałem zdobywczyni Oscara, Rachel Weisz.Filip Ashley od dzieciństwa mieszka z wujem, zatwardziałym starym kawalerem, w cichej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula