Zamek z piasku

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
354
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 23,02 zł
Audiobooki mp3
za 24,43 zł
Nasza cena: 25,94 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

Sięgnij po  "Zamek z piasku” Magdaleny Witkiewicz i sprawdź, czy miłość rzeczywiście potrafi pokonać wszelkie przeszkody!

Poczucie spełnienia to coś, do czego przez większość życia dąży każdy z nas. Chcemy cieszyć się szczęściem, towarzystwem bliskich osób oraz posiadać kontrolę nad własnym losem. Niekiedy jednak nawet ciężka praca ani rozpaczliwie podejmowane starania nie są w stanie zapewnić nam tego, o czym marzymy najbardziej.

Marek i Weronika to zgodne małżeństwo z dużym stażem, któremu świetnie się układa. Zwieńczeniem łączącego ich uczucia miało być powitanie na świecie swojego pierwszego potomka. Mijające miesiące bezowocnych prób nie nastrajały jednak pozytywnie, dlatego też kobieta wykonała szereg specjalistycznych badań, aby odnaleźć źródło niepowodzeń. Marek nie wykazuje chęci zrobienia tego samego, co stało się powodem kłótni i nieporozumień małżonków.

Weronika odsuwa się od męża, pocieszenie znajdując w towarzystwie tajemniczego nieznajomego o imieniu Kuba. Nawiązuje z nim romans, nie zważając na to, że oboje są w związkach. Z biegiem czasu sprawy tylko się komplikują. Na jaw wychodzi fakt, że Marek nie może mieć dzieci. Czy kobieta będzie szukać szczęścia u boku Kuby, czy też wróci do męża i spróbuje razem z nim zbudować przyszłość?


O autorce

Magdalena Witkiewicz, autorka, to popularna polska pisarka, która zasłynęła dzięki publikacjom z takich gatunków literackich jak: literatura kobieca, romans, literatura obyczajowa oraz literatura dla dzieci i młodzieży. Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim, a zanim poświęciła się pisarstwu, zajmowała się prowadzeniem własnej firmy marketingowej. Dotychczas opublikowała już takie tytuły jak: "Nie ma jak u mamy”, "Czereśnie zawsze muszą być dwie” oraz "Jeszcze się kiedyś spotkamy”.

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Magdalena Witkiewicz napisała już kilkadziesiąt powieści. Postanowiłam zapoznać się z jedną z jej wcześniejszych publikacji.

  Weronika wiedziała, że będzie chciała mieć dziecko. Niestety, mimo starań nie wychodziło im, kobieta nie mogła zajść w ciążę. Te ciągłe zawody sprawiły, że zaczęła oddalać się od męża. Czy nie było już szansy na uratowanie ich miłości?

  Powieść została napisana w 2013 roku, więc już od tamtego czasu warsztat autorki się rozwinął. Ta pozycja nie jest jednak zła. Wywołuje emocje, zmusza do przemyśleń, pokazuje, że nie zawsze to co nowe jest lepsze.

  Jestem przekonana, że gdyby Magdalena Witkiewicz pisała tę książkę teraz byłaby ona bardziej dopracowana, jednak wersja, którą czytelnik otrzymuje także zasługuje na przeczytanie. Piękne jest jej przesłanie.

  ,,Zamek z piasku" Magdaleny Witkiewicz to powieść na krótsze czytanie, z którą zapoznacie się w jedno popołudnie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Tworzenie wzajemnych relacji to jak budowanie zamku z piasku. Nieustannie trzeba dbać, by nie runął (...)

  Gdy odwrócisz głowę, zaleje go morska fala. Pozostanie tylko słona woda albo słone łzy."

  Weronika i Marek są parą ze szkolnej ławki. Oboje młodzi i szaleńczo w sobie zakochani postanawiają się pobrać, wierząc, że ich miłość będzie trwać do końca świata. Pierwsze problemy pojawiają się w momencie, kiedy pragną zostać rodzicami. Ich codzienność zaczynają wyznaczać kolejne cykle owulacyjne. Seks staje się mechaniczny i traci całą swoją wcześniejszą magię. O coś innego zaczyna im w życiu chodzić. On chce nurkować w Egipcie. Ona czeka na ciążę. Patrzą w innych kierunkach, mają inne cele i inne marzenia. Wkrada się zwyczajność i szarość. Ale kiedy nie patrzysz na swojego Męża, jak na mężczyznę i partnera tylko jak na dawcę, trudno oczekiwać, że będzie kolorowo.

  Początkowa fascynacja zamieniła się w nużącą rutynę. Ale przecież: "jeśli nie osiągniemy doskonałości w codziennym, często nudnawym życiu, to nie mamy szans, by w dalszej drodze, którą pójdziemy, spotkać szczęście."

  Ja kocham moją ( naszą ) małżeńską rutynę: wspólny obiad, wspólną kawę, ulubiony serial czy spacer. Może jest przewidywalnie, ale bezpiecznie i szczęśliwie.

  Tylko tych zakupów w soboty nie lubię 😉

  Czy można zdradzić kogoś w sposób emocjonalny? Czy jak się kogoś kocha, to można mieć go dość?

  Jeśli nawet czekoladą można się przejeść ( serio? ) , to miłością chyba też? Co o tym myślicie?

  Ja wiem na przykład, że pierogami ruskimi nie da się przejeść. Na pewno się nie da😋

  Czy tę pogmatwaną miłość da się jeszcze posklejać? Przecież każdy kolejny dzień daje nam nowe szanse, prawda? Może na coś innego niż oczekiwaliśmy i w bardziej przewrotny sposób, ale daje.

  Mądra, pełna wzruszeń i emocji historia.

  O długiej i trudnej drodze do zostania Rodzicem. O blaskach i cieniach małżeństwa. O życiu w jego słodko - gorzkim wymiarze. O miłości - choć pogmatwanej, to wciąż pięknej i silnej. Tak po prostu - szczerze i prawdziwe. Za tę prawdę i szczerość, za tę zwyczajność w każdej z tych niezwykłych historii - dziękuję.

  A za: " Pognała wołki na Bukowinę" dziękuję szczególnie i z całych sił ♥️😢♥️Za to będę tę książkę kochać już zawsze...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sukcesywnie powiększam grono książek przeczytanych, także tych autorstwa Magdaleny Witkiewicz. Przy nich wiem, że nie będę się nudzić, sprawdziłam to już nie raz.

  "Zamek z piasku" towarzyszył mi na krótkim wyjeździe do Warszawy. Książka sprawiła, że w hostelu miło spędziłam czas. Czy mogę ją Wam polecić?

  Moja odpowiedź może być tylko jedna: tak! Książki Magdy wciągają, ciekawią. Poruszają również ważne tematy. Sięgając po nią zastanawiałam się czy wydanie drugie, które było w moich rękach różni się od pierwszego, czy wprowadzono jakieś zmiany. Nadal na 100% tego nie wiem, ale podobno nie.

  Weronika zaplanowała swoje życie. Ślub, studia, dziecko. Wszystko miała ułożone. W młodym wieku wyszła za mąż, później zdecydowała się na dziecko. Czy coś zburzy ten piękny, poukładany świat?

  Przy okazji "Zamku z piasku" dość mocno zastanawiałam się ile mogę Wam zdradzić. Wyżej wspomniałam, że powieść porusza ważny społecznie temat. Jest nim chęć posiadania dziecka, mimo badań, które pokazują, że to marzenie może nie być realne.

  Książka jest wielowątkowa- nasi bohaterowie mają przeróżne problemy. Nieplanowane ciąże, związki z żonatymi mężczyznami itp itd. Przy okazji lektury dowiadujemy się o mrocznej stronie stronie Weroniki, o jej podwójnych standardach.

  "Zamek z piasku" to nowość- nie nowość. O kunszcie pisarskim autora świadczy fakt, że po kilku latach pojawia się wznowienie.

  Przy okazji, miewacie tak, czytając "słyszycie" głos autorki? Magdę Witkiewicz spotykałam na targach książki i teraz podczas lektury "słyszę" jej głos. Wiem, że to dziwne...

  Książkę- polecam, można przy niej miło spędzić czas. No i wywołuje emocje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Mam na imię Weronika. Co ciekawe, tak samo jak główna bohaterka książki "Zamek z piasku". I choć wiele nas różni, jest coś, co nas do siebie zbliża. Owym "czymś" jest port, bezpieczna przystań, do której zawsze chce się wracać. Niezależnie od tego, dokąd się wypłynie i jakie przestrzenie się zwiedza, najlepiej się wraca tam, gdzie jest ciepło, gdzie można być sobą i gdzie kochają cię taką, jaką/jakim jesteś, a nie taką jaką/ takim jakim powinnaś/neś być... Myślę, że Ty, tak samo jak ja i główna bohaterka również to uwielbiasz. A jeśli twierdzisz inaczej, przeczytaj "Zamek z piasku" i przekonaj się, że w życiu najważniejszą rolę odgrywa miejsce między uchem a obojczykiem ulubionego człowieka.

  O tej prawdziwej wartości bycia, nie z kimś, a dla kogoś pisze Magdalena Witkiewicz tworząc wciągającą powieść o kobiecie, która staje na życiowym zakręcie, zatracając się po drodze we własnych pragnieniach. Bohaterka próbuje za wszelką cenę osiągnąć swój cel, nie zdając sobie sprawy z tego, co może stracić, a gdy już to traci, o ironio, zaczyna to doceniać.

  "Zamek z piasku" opowiada o sile pożądania, które mierzy się z miłością. Weronika gotowa jest stanąć po obu stronach ringu, ale gdzieś w głębi serca wie, która z nich jest dla niej odpowiednia. Czy uda jej się powrócić do spokojnego portu, gdy na morzu szaleje sztorm? Odpowiedź na to pytanie przyniesie Ci lektura tej książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wiadomo, że o miłość należy dbać, by nie runęła jak „Zamek z piasku”. Należy ją pielęgnować niczym ogród, by miłosna relacja nie zarosła chwastami. Warto zadbać, by między dwojgiem ludzi nie pojawiały się kamienie. Miłość musi wzrastać na twardych fundamentach, gdyż ta budowana na piasku jest krucha i w każdej chwili może runąć. Magdalena Witkiewicz napisała powieść o tym, że miłość budowana na wymianie myśli i emocji może przetrwać największe burze. A pojawiające się huragany nie są w stanie rozwiać uczucia. Autorka zaprasza nas do poznania historii Weroniki i Marka, młodego małżeństwa. Poznali się już w latach szkolnych. Małżonkowie decydują się na dziecko. Jednak niestety los nie pozwala im na spełnienie swojego marzenia. Mimo wielomiesięcznych starań kobieta nie może zostać matką. To sprawia, że małżonkowie oddalają się od siebie. Czy dotychczasowa relacja budowana na wzajemnym zaufaniu i namiętności okażą się za słabe, by przetrwać tę próbę? Pewnego dnia w życiu Weroniki zjawia się Jakub Nowakowski. Z czasem ich znajomość przekształca się w przyjaźń. Ale czy istnieje przyjaźń między kobietą i mężczyzną? Czy jedna ze stron nie pragnie czegoś więcej? Czy poznanie Jakuba będzie kamieniem dla małżeństwa Weroniki i Marka? Magdalena Witkiewicz porusza bardzo ważne tematy. Zachęca nas do refleksji na temat miłości i jej siły, która jest bardzo ważna, gdy pojawiające się problemy mogą być dla niej zagrożeniem. Ważne aby wówczas nie pogubić się, lecz znaleźć wspólną drogę, by razem przejść wokół pojawiających się problemów. A gdy już nam się to uda, wówczas możemy być pewni, że miłość budowana była na mocnych fundamentach. Magdalena Witkiewicz w niezwykły sposób potrafi porwać nas w nurt historii, która nie tylko porusza serca, lecz przez jej pryzmat możemy spojrzeć na własną relację małżeńską. Myślę, że dzięki tej książce możemy uświadomić sobie, jak ważna jest codzienna pielęgnacja, by miłość dwojga ludzi mogła przetrwać każdą burzę. Polecam tę książkę każdemu kto kocha powieści obyczajowe i pragnie porwać swoje serce w nurt wzruszającej historii. Dzięki tej książce będziemy mogli również spojrzeć w siebie, swoją miłość, by móc jeszcze lepiej pielęgnować ją w sercu swoim i swojej drugiej połówki. Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Zamek z piasku
 • Autor: Magdalena Witkiewicz
 • Wydawnictwo Filia
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 354
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381950664
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381950664
 • EAN: 9788381950664
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Wieża z piasku 0/5 Nasza cena:
19,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wieża z piasku

Nina Ciesielska od wielu lat prowadzi nudne i przewidywalne życie, kontrolowane przez nadopiekuńczą matkę oraz wścibskie koleżanki z biura. Żyje samotnie, porzuciwszy dawne zainteresowania artystyczne. Jej codzienność wypełnia praca księgowej na dwóch etatach. Rutyna drażni ją i uspokaja...
Zamki na piasku 5/5 Nasza cena:
33,06 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zamki na piasku

KSIĄŻKA ROKU 2012 THE WASHINGTON POST, LIBRARY JOURNAL I KIRKUS REVIEW! Rok 1915. Młoda bogata Amerykanka Elizabeth przyjeżdża do Aleppo w ramach misji humanitarnej, której celem jest dostarczenie żywności i lekarstw, a także niesienie pomocy medycznej uchodźcom ocalałym z Rzezi Ormian. Na miejscu...
Milczący zamek 5/5 Nasza cena:
26,83 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Milczący zamek

Pod koniec dwudziestego wieku matka młodej redaktorki, Edith Burchill dostaje list, który zaginął przed pięćdziesięcioma laty. Edith postanawia odkryć tajemniczą przeszłość matki. Dowiaduje się, że została ewakuowana razem z innymi dziećmi w 1939 roku z Londynu i przez półtora roku mieszkała w...
Jak ziarnka piasku 4/5 Nasza cena:
21,84 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak ziarnka piasku

Filmuję wszystko. Wiem, że nie zdążą. Uśmiecham się. Bo chcę, żeby taką mnie zapamiętali. Uśmiecham się, bo czuję ulgę. Niedługo to wszystko się skończy.Anna i Nina były jak dwie krople wody. Albo dwa ziarnka piasku. Identyczne. Papużki nierozłączki, które wiedziały o sobie wszystko. Kiedy Nina...
Pakiet: Uwierz w Mikołaja, Listy pełne marzeń 0/5 Nasza cena:
49,12 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Uwierz w Mikołaja, Listy pełne marzeń

Bestsellerowe powieści pełne świątecznej magii i wiary w to, że czasem niemożliwe staje się możliwe! Dwie świąteczne opowieści, wielu bohaterów. I wiele marzeń do spełnienia. Bo może żeby pięknie spędzić Święta, trzeba uwierzyć w Mikołaja?
Pracownia dobrych myśli 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pracownia dobrych myśli

Szczęście można uszyć z kawałków jak patchwork, połączyć je z elementów w nowy wzór. Ale trzeba wiedzieć, jak tego dokonać. Mała, przytulna pracownia, w której oknach zawsze stoją kwiaty, to miejsce pełne czarów. Można tam przymierzyć szczęście, przynajmniej tak brzmi jej slogan reklamowy. To...
Moralność pani Piontek 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moralność pani Piontek

Przezabawna, słodko gorzka historia lekarza ginekologa, Augustyna Poniatowskiego, jego upiornej mamuśki, pani Piontek oraz kilku innych kobiet jego życia. Gertruda Poniatowska, de domo Piontek, to ekscentryczna kobieta, harpia i pirania, od której chcą trzymać się z daleka ci, których chciałaby...
Lato w pensjonacie pod bukami 5/5 Nasza cena:
31,56 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lato w pensjonacie pod bukami

Czy istnieją miejsca, które mają magiczną moc czarowania rzeczywistości? I których urok spływa na gości jak ciepły, letni deszcz, obiecujący ukojenie i nowy początek? Stary, ale odrestaurowany bieszczadzki Pensjonat pod Bukami kryje w sobie magiczną moc przyciągania wszystkich zagubionych dusz....
Mazurskie Lato 5/5 Nasza cena:
31,56 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mazurskie Lato

Każdego lata w Mikołajkach gwar rozmów, śpiewu i śmiechu nie cichnie. Do mazurskiej stolicy zjeżdżają wszyscy miłośnicy jezior. Ci, którzy kochają żeglować, ale też tacy, którzy wolą się opalać i imprezować do białego rana. Do tego, jak wciąż podaje lokalne radio, w tawernie Mazurskie Lato można...
PS I życzę Ci dużo miłości 4/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

PS I życzę Ci dużo miłości

Co może się wydarzyć, kiedy dawno zaginiona kartka z życzeniami świątecznymi trafi wreszcie do adresata? Czy zapisane na niej słowa mają taką moc, by zmienić czyjeś życie lub obudzić dawno zapomniane uczucia? A może dzięki takiej kartce dopiero narodzi się miłość? Najpopularniejsze polskie autorki...
Pudełko z marzeniami 5/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pudełko z marzeniami

Najzabawniejsza świąteczna komedia romantyczna! Zdradzony przez narzeczoną i oszukany przez wspólnika trzydziestoletni Michał marzy o tym, aby zacząć nowe życie. Kiedy dowiaduje się, że podczas II wojny światowej jego rodzina ukryła w małym miasteczku na północy Polski skarb, wyrusza na jego...
Miłość z widokiem na morze 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość z widokiem na morze

Spacery w świetle zachodzącego słońca. Pierwsze nieśmiałe zauroczenia, niewinne flirty i niespodziewane wybuchy uczuć. Wakacje, słońce i wspomnienia. Mistrzynie polskiej literatury obyczajowej stworzyły zbiór opowieści o miłości, która przydarzyła się nad morzem. Ich bohaterki spotkają tam miłość...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula