Zagadki z księżniczkami

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format: 297 x 210
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Pasja
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 40
Opis

Książka edukacyjna z zadaniami logicznymi i naklejkami.

Więcej


Szukasz książki dla dziecka, które chodzi do I,II lub III klasy szkoły podstawowej? Wybierz tą, która powstała z myślą o czytelnikach właśnie w tym wieku, ich umiejętnościach i potrzebach. To w dużej mierze opowieść przystosowana do samodzielnego czytania, dzięki której odkrywanie magicznego świata książek stanie się niezwykłym doświadczeniem.

Ta książka dostarczy dziecku nie tylko rozrywki. Pobudzi jego kreatywność i dostarczy mu wiedzy o świecie. Stanie się inspiracją do tego, żeby rozwijać zainteresowania.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Książka została podzielona na krótkie rozdziały. To ułatwi odbiór tekstu i zachęci dziecko do podjęcia próby samodzielnego czytania.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Krótkie rozdziały, przystępny do wieku dziecka język oraz ilustracje wspomagające odbiór historii to cechy, które sprzyjają samodzielnemu czytaniu tej książki.
  • Mały czytelnik bez problemu utożsami się z bohaterami. Pomoże mu to jeszcze lepiej zrozumieć historię i emocje bohaterów.
  • Ze względu na to, że w publikacji poruszane są tematy, które dziecko być może zna z własnego doświadczenia, łatwiej będzie mu zrozumieć opowieść i wyciągnąć z niej pewne nauki.
  • Ważnym elementem tej książki są wartości edukacyjne. Książka z jednej strony ćwiczy umiejętność samodzielnego czytania i rozwija wyobraźnię. Z drugiej dostarcza wiedzy o świecie, wspomaga empatię i umiejętności emocjonalne.
  • Czytanie nie tylko rozwija wyobraźnię. Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka i na zwiększenie zasobu jego słownictwa. To świetne ćwiczenie skupiania uwagi - co jest bardzo ważne w świecie pełnym bodźców i rozpraszaczy.

Autorem tytułu "Zagadki z księżniczkami" jest Ernest Błędowski.

Opowieść wydano w miękkiej oprawie. Dzięki temu, że jest lekka, wychodząc z domu na pozadomową przygodę, bez problemu można ją wrzucić dziecku do plecaka lub torby.

Jest to krótka produkcja - jej długość: 40 str. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Jeśli po przeczytaniu do końca książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się - sprawdź także pozostałe części z cyklu "-".

"Zagadki z księżniczkami" udostępniło Wydawnictwo Pasja. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu maluchowi, to zobacz również pozostałe pozycje od tego wydawcy.

Jeśli Twój zasób środków jest niewielki, warto zwrócić uwagę na tę pozycję.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii kreatywne i rozwijające

Jakie konkretnie zadania logiczne znajdę w książce "Zagadki z księżniczkami"?

Książka zawiera różnorodne łamigłówki, takie jak labirynty, odnajdywanie różnic oraz proste ćwiczenia na spostrzegawczość. Każde zadanie jest tematycznie powiązane ze światem księżniczek, co angażuje dziecko i zachęca do samodzielnego myślenia. Rozwiązywanie tych zagadek skutecznie pomaga w nauce koncentracji oraz rozwija umiejętność analitycznego podejścia do problemów. Jest to idealna propozycja dla małych pasjonatów bajkowych krain, którzy chcą połączyć zabawę z nauką.

W jaki sposób naklejki są wykorzystywane podczas zabawy z tą publikacją?

Dołączone naklejki stanowią integralną część zadań edukacyjnych i służą do uzupełniania brakujących elementów na ilustracjach. Dziecko musi dopasować odpowiedni element w wyznaczone miejsca, co znacząco wspiera rozwój motoryki małej oraz koordynacji ręka-oko. Precyzyjne wyklejanie uczy cierpliwości i dokładności, dając jednocześnie dziecku poczucie sprawstwa po poprawnym wykonaniu zadania. Kolorowe grafiki motywują do ukończenia całej książeczki i są atrakcyjnym urozmaiceniem treści merytorycznej.

Dla jakiej grupy wiekowej przeznaczona jest ta książka edukacyjna?

Publikacja jest dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, które potrafią już skupić uwagę na prostych poleceniach. Poziom trudności zadań został dostosowany tak, aby dziecko mogło je rozwiązywać samodzielnie lub z niewielką pomocą opiekuna. Treści są przystępne wizualnie, a duża czcionka ułatwia zrozumienie poleceń osobom stawiającym pierwsze kroki w nauce czytania. To doskonałe narzędzie do rozwijania kompetencji poznawczych u najmłodszych odbiorców zafascynowanych tematyką królewską.

Jakie umiejętności poznawcze rozwija praca z zadaniami Ernesta Błędowskiego?

Praca z tymi zagadkami stymuluje przede wszystkim logiczne myślenie oraz umiejętność kategoryzowania i porównywania obiektów. Poprzez różnorodne ćwiczenia dziecko trenuje pamięć wzrokową oraz uczy się rozpoznawania wzorców w swoim otoczeniu. Autor skupił się na tym, aby zabawa budowała pewność siebie u malucha poprzez osiąganie szybkich i widocznych efektów pracy. Regularne rozwiązywanie takich łamigłówek bardzo dobrze przygotowuje dziecko do trudniejszych wyzwań edukacyjnych w przyszłości.

Dla kogo ta książka z zagadkami może nie być odpowiednim wyborem?

Produkt ten nie jest polecany dla dzieci powyżej ósmego roku życia, dla których poziom trudności zadań logicznych okaże się zbyt niski. Ze względu na silnie sprofilowaną tematykę księżniczek, może ona również nie zainteresować dzieci szukających motywów przygodowych lub czysto naukowych. Książka nie zawiera skomplikowanych tekstów literackich, więc nie sprawdzi się u osób poszukujących długich opowiadań do czytania przed snem. Jest to pozycja ściśle zadaniowa, skoncentrowana na krótkich formach aktywności manualnej i intelektualnej.

Szczegóły
  • Autor: Ernest Błędowski
  • Wydawnictwo Pasja
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 40
  • Format: 297 x 210
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788366964204
  • ISBN: 9788366964204
  • EAN: 9788366964204
  • Wymiary: 29.7/21
  • Ostrzeżenia i pozostałe informacje: Książka nieodpowiednia dla dzieci poniżej 3 roku życia. Zawiera drobne elementy. Ryzyko udławienia.
  • Dane producenta: Wydawnictwo PASJA, Skryta 4, 88-100 Inowrocław, Polska, pasjja.plus@onet.pl, tel. 600394754
Recenzje
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula