Wydawnictwo Operon - Podręczniki

Wydawnictwo Pedagogiczne Operon zajmuje się publikacją podręczników oraz pomocy do wszystkich poziomów nauczania szkolnego. Ponadto aktywnie działa w zakresie licznych projektów edukacyjnych, udostępniając również materiały multimedialne wspierające proces edukacji na wielu płaszczyznach.

Wydawnictwo Pedagogiczne Operon – uznana oficyna edukacyjna

Działające od ponad dwudziestu lat wydawnictwo Operon jest jednym z kluczowych dostawców podręczników, zeszytów ćwiczeń, materiałów dydaktycznych, a także platform edukacyjnych dla nauczycieli i uczniów. Po podręczniki Operon sięgają doświadczeni dydaktycy na różnych etapach nauczania. 

Warto wiedzieć, że w ofercie Wydawnictwa Pedagogicznego Operon znajdują się materiały dydaktyczne do edukacji wczesnoszkolnej, w tym także szerokie wsparcie dla nauczycieli. Bogata jest także gama podręczników Operonu do szkoły podstawowej, liceum, technikum oraz szkół branżowych. Szczególnie doceniane są również materiały pomagające w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty oraz matury.

Materiały dydaktyczne Operonu do edukacji wczesnoszkolnej

Jedną z ważniejszych pozycji w ofercie wydawnictwa Operon jest seria publikacji wspierających edukację wczesnoszkolną. Należy do nich kolekcja "Ortografitti", obejmująca zróżnicowane ćwiczenia wspierające między innymi w nauce poprawnego pisania. Znajdują się w niej także materiały dydaktyczne Operonu związane z matematyką, jak "Gry matematyczne", czy gry i zabawy, na przykład "Pakiet Ortograffiti. Karty OrtoBratki". Na tym etapie edukacyjnym wydawnictwo Operon dla nauczyciela udostępnia również szereg pomocy, w tym gotowe prezentacje i scenariusze lekcji. Również rodzice, zwłaszcza uczniów o specjalnych potrzebach znajdą wartościowe publikacje, takie jak na przykład książki "Uczeń z dysleksją w domu".

Podręczniki Operon do szkoły podstawowej

Podręczniki Operonu i odpowiadające im zeszyty ćwiczeń dla szkoły podstawowej obejmują, zgodne z podstawą programową MEN pozycje do najważniejszych nauczanych na tym etapie przedmiotów. Należą do nich podręczniki do:

Oprócz nich elementem oferty są wieloczęściowe podręczniki do klas 1-3 z zakresu edukacji zintegrowanej - seria "Uczymy się z Bratkiem".

Operon – podręczniki do szkół ponadpodstawowych (liceum i technikum)

Nowoczesne podręczniki do liceów ogólnokształcących i techników z wydawnictwa Operon także odpowiadają współczesnym potrzebom uczniów i nauczycieli. Mogą być dostępne w zestawie z kartami pracy, zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym. To na przykład "Matematyka 1. Zakres podstawowy" oraz część pierwsza i druga podręcznika "Matematyka 1. Zakres rozszerzony", czy też książki do języka polskiego - przedmiotów zdawanych na maturze obowiązkowo. Wydawnictwo zapewnia także podręczniki obejmujące przedmioty takie jak:

Książki są zgodne z aktualnymi wymogami edukacyjnymi, opracowywane przy wsparciu MEN. Ich uzupełnieniem przy powtórkach może być repetytorium Operon, dostępne z większości przedmiotów zdawanych na egzaminach.

Oferta podręczników dla szkół branżowych

Podobnie jak w przypadku podręczników do liceum i technikum, także oferta podręczników Operon dla szkół branżowych obejmuje kluczowe przedmioty z zakresu kształcenia ogólnego. Znajdziesz tu zestawy podręczników z ćwiczeniami, na przykład "Język polski. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla szkoły branżowej I stopnia". Dostępne są również samodzielne podręczniki - "Podstawy przedsiębiorczości" czy ich zestawy, przykładowo "Historia, Geografia, Biologia, Fizyka, Chemia 2. Podręczniki dla klasy 2 szkoła branżowej I stopnia".

Egzamin ósmoklasisty i matura – repetytoria i arkusze

Choć podręczniki szkolne Operon stanowią doskonały sposób na przygotowania uczniów do egzaminów, wydawnictwo proponuje także szereg dodatkowych publikacji wspierających w powtórkach i syntezie wiedzy. Należy do nich niejedno vademecum i repetytorium ósmoklasisty. To publikacje takie jak "Tak, zdam! Egzamin ósmoklasisty. Język polski. Niezbędnik z teorią" oraz z tej samej serii "Tak, Zdam! Egzamin ósmoklasisty. Repetytorium. Język polski". 

W przypadku egzaminu dojrzałości sprawdzają się świetnie arkusze maturalne, na przykład "Chemia. Maturalne Karty Pracy". Niezastąpione jest również repetytorium maturalne oraz dobrze opracowane vademecum, chociażby "Nowa Matura - Fizyka. Vademecum".

Multimedialne i mobilne rozwiązania Operonu

Idąc zgodnie z potrzebami czasów, wydawnictwo Operon zapewnia również szereg rozwiązań multimedialnych oraz mobilnych w zakresie swoich publikacji. To między innymi:

Tym samym oferta publikacji edukacyjnych Operonu jest kompleksowa i wspiera zarówno nauczycieli, jak i uczniów oraz ich rodziców.

Operon – wydawnictwo szkolne cenione przez nauczycieli i uczniów

Wydawnictwo Pedagogiczne Operon jest wysoce oceniane w opiniach nauczycieli oraz uczniów. Współpracuje z wieloma szkołami i nauczycielami w kraju, współorganizuje konkursy i akcje edukacyjne. Jego misją jest wspieranie rozwoju edukacji w Polsce i dostarczanie wysokiej jakości podręczników i materiałów. Przyczyniają się one do stałego ulepszania procesu nauczania i uczenia się.