Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha

Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha od ponad stu lat publikuje książki o tematyce religijnej oraz literaturę piękną polskich i zagranicznych autorów.

Święty Wojciech – wydawnictwo, księgarnia i drukarnia z ponad 100-letnią historią

Wydawnictwo to jest jednym z działów spółki Święty Wojciech Dom Medialny. Zajmuje się publikacją książek od 1997 roku. Jednak historia samej drukarni im. św. Wojciecha oraz prowadzonej przez nią działalności wydawniczej sięga o wiele wcześniej. Jej początek datuje się na styczeń 1895 roku. Przedsiębiorstwo powstało na skutek starań arcybiskupa Floriana Stablewskiego. Momentem przełomowym był rok 1902. Wtedy to na czele spółki stanął ksiądz Piotr Wawrzyniak. Już w roku 1914 firma była jedną z największych polskich oficyn wydawniczych, której działalność obejmowała wszystkie trzy zabory. 


W latach dwudziestych XX wieku książki wydawnictwa cieszyły się ogromną popularnością zarówno w Wielkopolsce, jak i w pozostałych częściach kraju. Publikacje te stanowiły nie tylko książki o tematyce ściśle religijnej. Była to również literatura piękna (zarówno polska, jak i obca). I tak też jest do dziś, czego łatwo dowieść, jeśli zechcecie zapoznać się z poniższą listą publikacji.

Wydawnictwo Świętego Wojciecha – oferta wydawnicza

Nakładem Księgarni Świętego Wojciecha ukazują się książki takich autorów jak: Anselm Grün, Jan Twardowski, José H. Prado Flores, Malwina Błażejczak, Piotr Krzyżewski, Sheila Walsh, Wojciech Ks. Lechów, Yves Boulvin czy Zygmunt Kwiatkowski. Są to zarówno powieści, jak i książki o tematyce religijnej i religioznawczej. Podręczniki i pomoce katechetyczne, teksty kanoniczne, żywoty świętych i modlitewniki także składają się na ofertę wydawnictwa. Nie brakuje tu także książek dla dzieci. Wszystkie publikacje przygotowywane są niezwykle starannie, z dużą dbałością o szczegóły (także, jeśli chodzi o warstwę graficzną).