Wydawnictwo Draco

Krakowskie wydawnictwo Draco to oficyna specjalizująca się w publikacji materiałów dydaktycznych dla szkół podstawowych i średnich. Jej główny obszar działalności edytorskiej stanowią książki do nauczania języków obcych – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników języka.

Draco – wydawnictwo językowe

W ofercie wydawnictwa Draco znajdują się podręczniki i zeszyty ćwiczeń do nauki wielu języków europejskich: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego oraz języków romańskich, w tym łaciny. Do każdego podręcznika dołączane są materiały multimedialne na płytach CD z nagraniami lektorów pochodzących z krajów różnych obszarów językowych.

Podręczniki do nauki języków wydawnictwa Draco

Nauka języków obcych z podręcznikami Draco umożliwia opanowanie czterech podstawowych sprawności niezbędnych w codziennych sytuacjach komunikacyjnych: pisania, czytania, mówienia i słuchania. Kurs języka obcego tej oficyny pozwala także zapoznać się uczniom ze specyfiką wybranego kręgu kulturowego.

Język hiszpański – kursy “Descubre” i “Explora”

Do nauki języka hiszpańskiego w liceach i technikach oficyna Draco przygotowała czteroczęściowy podręcznik "Descubre", z którego korzystać można w sposób niezwykle intuicyjny. Natomiast uczniom wyższych klas szkół podstawowych poleca prosto i przejrzyście skonstruowane książki z serii "Explora".

Język francuski – kurs “C'est parti!”

Naukę języka francuskiego na poziomie szkół ponadpodstawowych ułatwia czterotomowy cykl podręczników wydawnictwa Draco "C'est parti!", bogato ilustrowanych i zawierających istotne treści ujęte w formę praktycznych tabelek.

Język rosyjski – kurs “Beseda”

W wydawnictwie Draco powstała także seria trzech podręczników "Beseda" do nauki języka rosyjskiego w szkole średniej. Ich autorzy stawiają na kontakt z żywym językiem, przydatnym w codziennych kontaktach z osobami rosyjskojęzycznymi.

Język włoski – kurs “Il Belpaese”

Wydawnictwo Draco zainicjowało również cykl książek "Il Belpaese" do nauki języka włoskiego w liceach i technikach. Polska edycja podręcznika powstała w oparciu o wersję włoską, ale została przystosowana do specyfiki nauki w polskich szkołach.

Język niemiecki – kursy “Dann los!” i “Machbar”

Popularnością cieszą się też podręczniki Draco do nauki języka niemieckiego: "Dann los!" dla uczniów ostatnich dwóch klas szkół podstawowych oraz "Machbar" dla młodzieży z liceów i techników. Autorzy obu kładą nacisk nie tylko na leksykę i gramatykę, ale przede wszystkim na język mówiony, ze szczególnym uwzględnieniem intonacji.

“Dasz radę!” – zbiory zadań do języka angielskiego i innych

Warto również sięgnąć po zbiory zadań od Draco, dedykowane zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Seria “Dasz radę!” zawiera zadania z właściwych i próbnych egzaminów ósmoklasistów oraz matur z lat ubiegłych, opracowane w oparciu o materiały Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Maturzyści, ucząc się języka angielskiego czy innego języka obcego, mogą też skorzystać z funkcjonalności aplikacji “Dasz radę!” na komputery i smartfony.