Wszystko to co wyjątkowe

Autor:

Matthew Quick

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
256
Rok wydania
2016
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 16,03 zł
Nasza cena: 25,50 zł 34,99 zł Taniej o: 27%

Produkt niedostępny

Nanette jest wzorową uczennicą oraz idealną córką niesprawiającą kłopotów wychowawczych swoim rodzicom. Idealny obraz nastoletniej dziewczyny ulega jednak zmianie w momencie, kiedy otrzymuje egzemplarz pewnej tajemniczej, nieco zapomnianej powieści. Świat wykreowany w książce pochłania ją bez reszty, Nanette utożsamia się z główną bohaterką, pragnie tak samo jak ona zostać buntowniczką. Pomimo swych usilnych prób i starań, w środku nadal pozostaje tą samą spokojną, cichą i zrównoważoną dziewczyną. Bohaterka przekona się jednak, że za bunt niekiedy trzeba zapłacić niezwykle wysoką cenę...

"Wszystko to, co wyjątkowe" to kolejna nieprzeciętna, fascynująca, zmuszająca do głębszej refleksji i przemyśleń powieść autorstwa Matthew Quicka – autora bestsellerowej książki pod tytułem "Poradnik pozytywnego myślenia". Ponad 250 stronicowy tytuł w solidnej, miękkiej okładce, został wydany nakładem wydawnictwa "HarperCollinsPolska". W naszej ofercie posiadamy również produkt w wygodnej wersji elektronicznej (format mobi lub epub do wyboru). Lekkie i przyjazne dla czytelników pióro autora, sprawia, że jest to pozycja przeznaczona zarówno dla starszego, jak i nastoletniego odbiorcy.

Matthew Quick to amerykański pisarz, twórca literatury młodzieżowej, jak i licznych powieści dla dorosłych. Urodził się 23 października 1973 roku, dorastał w New Jersey. Absolwent Goddard College. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków na świecie. Na podstawie jego bestsellerowej książki „Poradnik pozytywnego myślenia” powstał również film o identycznym tytule, który został nominowany aż do ośmiu Oscarów. Zanim zajął się pisaniem książek, Matthew Quick pracował między innymi jako nauczyciel języka angielskiego. Polscy czytelnicy znają go również z tytułów, takich jak: „Prawie jak gwiazda rocka”, „Niezbędnik obserwatorów gwiazd”, „Wybacz mi, Leonardzie” czy „Boy 21”. Amerykański magazyn „Time” umieścił autora na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi 2013 roku, natomiast „The Hollywood Reporter” uznało go jednym z 25 najbardziej wpływowych hollywoodzkich autorów. Jest pasjonatem piłki nożnej oraz koszykówki. Obecnie mieszka z żoną na Outer Banks w Karolinie Północnej.Kolejna doskonała, zmuszająca do myślenia powieść Matthew Quicka o niespokojnych duchach. Przejmujący portret nastolatki, która przechodzi pełen prób i błędów okres dorastania.

- „Publishers Weekly” Best Summer Books 2016

Opowieść Quicka przemówi do nieprzystosowanych nastolatków: samotników, buntowników i oryginałów. Tych, którzy dojrzeli do zmiany.

- „The Horn Book”

Recenzje książki Wszystko to co wyjątkowe (13)

 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna książka:) Zmusza do myślenia, zdecydowanie polecam, w szczególności dla młodzieży

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Nanette O'Hare jest wzorową uczennicą i gwiazdą szkolnej ligi piłki nożnej. Czeka ją stypendium i świetlana przyszłość na jednym z najlepszych uniwersytetów w kraju. Kiedy pewnego dnia dziewczyna dostaje od swojego nauczyciela zużyty egzemplarz Kosiarza balonówki, zauważa, że w swoim życiu zawsze robiła to, czego oczekiwali od niej inni. Nigdy tak naprawdę nie zastanawiała się nad tym, czego sama chce, myśląc, że pragnienia jej rodziców są jej pragnieniami. Książka budzi w niej ukryte pragnienie zmiany i sprawia, że Nanette staje się prawdziwą buntowniczką.

  Podchodziłam do tej książki z lekkim dystansem. Bałam się zniekształcić sobie perfekcyjny obraz dzieł Matthew Quicka, jaki stworzyły jego poprzednie powieści. Bo faktycznie, po lekturze między innymi Wybacz mi, Leonardzie i Prawie jak gwiazda rocka Quick stał się jednym z moich ulubionych pisarzy, a jego książki pewnego rodzaju klasyką literatury młodzieżowej, którą naprawdę cenię. Obawiałam się, że Wszystko to, co wyjątkowe nie zrobi na mnie aż takiego wrażenia jak poprzednie powieści tego autora. Czy moje przeczucia były słuszne? Uprzedzam, że ta recenzja będzie nieco chaotyczna i być może nie pomoże Wam dokonać wyboru "sięgnąć po tę książkę czy nie", bo sama po kilku dniach od skończenia lektury nadal mam co do niejmieszane uczucia.

  Pierwsza myśl po przeczytaniu zaledwie 30 stron: "niezwykła". Początek książki zrobił na mnie piorunujące wrażenie, dał mi próbkę umiejętności pisarskich Quicka i pozwolił poczuć jeszcze raz oryginalności i wyjątkowości jego dzieł.

  Pierwsze elementy, jakie pojawiały się w powieści, budziły wiele skojarzeń: motyw powieści, która zmienia życie Nanette, jednak powieść ta jest w pewien sposób 'niedokończona', co zmusza bohaterkę do poszukiwania dalszych odpowiedzi u źródła; prowadzi ją do samego autora. Brzmi znajomo? Otóż moją pierwszą myślą było - Gwiazd Naszych Wina. Kolejne skojarzenie: przyjaźń nastolatka (Nanette) z dorosłym (Bookerem) - podobny motyw widziałam już w Prawie jak gwiazda rocka. Nie mam pojęcia, czy autor inspirował się swoją własną twórczością oraz powieściami innych pisarzy, ale nie jest to temat, który należy poddawać szczególnej analizie, bo podobieństwa te nie mają, na szczęście, większego znaczenia w dalszej części książki.

  Jak wspomniałam, początek książki wbił mnie w fotel. Jednak im dalej w las, tym więcej pojawiało się wątpliwości. Nanette dzięki Kosiarzowi balonówki postanawia zmienić swoje życie. Zrywa z wszystkim, co do tej pory ją ograniczało i poświęca się odkrywaniu tajemnic powieści, poznaje też Bookera oraz Małego Lexa, który stanie się niejako jej partnerem w buncie przeciwko światu. Po pewnym czasie okazuje się, że Nanette, będąc odmieńcem, który nie pasuje do schematu, musi zapłacić wysoką cenę. Nie wszystko jest tak proste, jak początkowo jej się wydawało, a wiele rzeczy nie idzie po jej myśli. Doprowadza to naszą bohaterkę do poważnego załamania, które w pewnym momencie wymaga nawet leczenia.

  I tutaj zaczyna się mój problem. Kłopoty Nanette, przez które początkowo trafia do gabinetu June, młodej psychoterapeutki, wydawały mi się bardzo trywialne. Z jednej strony podobało mi się to, że nie jest ona kolejną bohaterką, na którą spada ogrom nieszczęść całego świata (choroba, odrzucenie, śmierć, kalectwo, samotność, apokalipsa zombie i fala tsunami w tym samym czasie), co czasem zdarza mi się spotkać w książkach, ale co nie jest w żadnym stopniu realne. Nanette nie była wydumaną superbohaterką, która walczy z całym złem świata i do tego znosi to całkiem dobrze. Z drugiej strony, nie potrafiłam współczuć Nanette. Nie umiałam zrozumieć jej sytuacji, bo jej problemy wydawały mi się zbyt banalne jak na to, że dziewczyna potrzebowała pomocy psychiatry.

  Kolejną sprawą jest sposób, w jaki została w książce przedstawiona miłość nastolatków. Sposób ten budził moją irytację i głęboki niepokój, bo... czy wszyscy młodzi ludzi skupiają się tylko i wyłącznie na pociągu fizycznym? Zawsze wydawało mi się, że w miłości chodzi o coś większego i głębszego, a takie przedstawienie sprawy było zwyczajnie bardzo powierzchowne.

  Mimo wszystkich aspektów, o których wspomniałam... dziwię się, że to mówię, ale nie jestem rozczarowana tą książką. Faktem jest, że nie jest to poziom Wybacz mi, Leonardzie lub Prawie jak gwiazda rocka, ale ta powieść ma w sobie coś, co sprawiło, że przeczytałam ją zaledwie w ciągu jednego wieczoru i poranka. Coś, co trzymało mnie przy niej nawet wtedy, kiedy nie potrafiłam wczuć się w sytuację głównej bohaterki. Coś, co kazało mi się zastanowić nad tym, czy aby na pewno robię w życiu dokładnie to, czego sama chcę, a nie to, czego się ode mnie oczekuje. O co właściwie chodzi w książkach? Myślę, że powinny one wciągać nas do swojego świata i porywać nasze serca, ale oprócz tego powinny wywrzeć na nas widoczny efekt. Najnowsza powieść Matthew Quicka może nie była idealna, a właściwie, to bardzo mnie irytowała, ale paradoksalnie zapadła mi głęboko w pamięci i zmusiła do myślenia.

  Wszystko to, co wyjątkowe zostawiła w moim umyśle tysiące kwestii spornych. Chociaż od jej przeczytania minęło już kilka dni, ja wciąż nie potrafię jasno określić, co o niej myślę. Jest to powieść,  której nie brakuje wad, jednak najważniejsze jest to, że niesie ze sobą jasny przekaz. I ten naprawdę do mnie dotarł, więc efekt, jaki książka miała na mnie wywrzeć, został osiągnięty. Mimo wszystko polecam Wam powieść Matthew Quicka, jeśli jesteście buntownikami i chcecie zmienić coś w swoim życiu. Jeśli nimi nie jesteście, to też sięgnijcie po tę książkę, a być może zasieje w waszym sercu cenne ziarenko buntu, które pomoże Wam nie iść utartymi ścieżkami i podążać własną drogą.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Od razu chciałabym powiedzieć, że tytuł tej książki jest idealnie dobrany; każde słowo, każdy bohater, każdy wątek... wszystko jest wyjątkowe!

  Myślę, że od pierwszej strony wiedziałam, że dobrze trafiłam. Już na samym początku wciągnęłam się w świat Nanette, która postrzega go trochę inaczej niż wszyscy, zwłaszcza po przeczytaniu 'Kosiarza Balonówki', która zawładnęła jej umysłem i nie dawała o sobie zapomnieć. To właśnie ona była powodem wielu zmian w jej życiu. Dzięki niej poznaje: autora książki, który z nieznanych powodów nie chce o niej rozmawiać; chłopaka, który chce być taki sam jak główny bohater powieści, co przysparza mu samych kłopotów, a także jego kolegę - chłopaka nadmiernie prześladowanego w szkole.

  Nanette obywa w książce 'Wszystko to co wyjątkowe' obywa pewną podróż, podczas której jej osobowość zmienia się milion razy, a jej poglądy jeszcze więcej. To nie są zwykłe problemy przeciętnej nastolatki, poruszane zostają problemy m.in. roli rodziny i przyjaciół w życiu człowieka, buncie przeciwko szarej codzienności.

  Myślę, że ta książka zasługuje na coś więcej niż tylko na 'przeczytanie i odłożenie na półkę'. Ta opowieść jest magiczna. Ma swoją własną cudowną atmosferę. O niej nie można tak po prostu zapomnieć. Nawet teraz, choć przeczytałam ją stosunkowo dawno, przyłapuję się na tym, że myślę o niej i zastanawiam się nad pewnymi wątkami. Lektura ma tylko 256 stron, ale jest w niej więcej niż w grubych i opasłych tomiskach, które tylko nas męczą i nie sprawiają żadnej przyjemności.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Poznaj Nanette O’Hare. To nastolatka, wzorowa uczennica, kapitan drużyny piłkarskiej, miła dla wszystkich, nie pali, nie pije, nie narkotyzuje się, nie zadaje się z chłopcami. Po prostu anioł. Ale w głębi serca Nanette wie, że jest inna. Nie chce jak wszyscy dołączyć do wyścigu szczurów, nie chce być do końca życia grzeczną dziewczynką. Od nauczyciela dostaje książkę Kosiarza balonówki i życie nastolatki się zmienia. Wcale nie na gorsze – po prostu się zmienia. Poznaje pisarza, który napisał powieść i innych zafascynowanych tą lekturą i chce się dowiedzieć na czym polega fenomen tej historii. Przy okazji rezygnuje z drużyny piłkarskiej, nie chce na razie iść na studia bo wie – świadomie lub podświadomie – że chce żyć inaczej. Po swojemu. Bo jest nastolatką i jeszcze nie wie co chce robić w przyszłości. Jest nastolatką ale jest bardzo dorosła, poważnie podchodzi do życia. Bardzo mi się podobała powieść Matthew Quicka „Wszystko to co wyjątkowe”. Absolutnie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwsze słowa, które przychodzą mi na myśl, gdy chcę opisać najnowszą powieść Quicka, brzmią: to dosyć dziwna książka. Szalona, pogmatwana, filozoficzna oraz pełna egzystencjalnych refleksji. Dawno nie czytałam tak oryginalnej pozycji młodzieżowej – fabuła i jej bohaterowie wyróżniają się na tle innych książek z tego gatunku. Tytuł jest bardzo adekwatny do samej historii i bohaterów, to bardzo wyjątkowa powieść, napisana nie pod masy, ale pod indywidualnych czytelników, którzy docenią jej głębię oraz ukazaną wielotorowość sposobu myślenia, jak i studium tego, jak każdy odbiera swoje „ja”.

  W tej pozycji znajdziecie dużo filozofii, ale też psychologii. Bohaterowie są młodzi, jednak czasami zachowują się jak mędrcy, ludzie doświadczenie przez los. Wydaje mi się, że Quick stworzył trochę przerysowanych bohaterów, jednak w pozytywnym sensie – z pewnością przyciągają uwagę, intrygują, ale również nadają książce charakter. To samo było w przypadku „Poradnika pozytywnego myślenia” – autor lubi pisać o tych, którzy odstają od społeczeństwa, są odstępstwem od normy, wyłamują się, mówią pas i zaczynają być sobą. A jak wiemy, bycie sobą w dobie masowości, dopasowywania się do aktualnej mody oraz stereotypów jest dosyć trudne i często niesie za sobą pewne konsekwencje. Ta książka pokazuje, że warto, naprawdę warto zrzucić maskę i zacząć żyć po swojemu. Uśmiechanie się, przytakiwanie, zgadzanie się na coś, bo tak wypada, bo ktoś czegoś od nas oczekuje, wykonywanie czynności, których się nienawidzi – na dłuższą metę takie działanie niszczy nas od środka. Quick w swojej powieści ukazuje inny punkt widzenia, wyzwalający, niesamowicie odważny i mimo wszystko trudny do realizowania we własnej rzeczywistości. Jednak można spróbować – przynajmniej na chwilę przystanąć i zastanowić się nad tą historią, jej sensem i przesłaniem.

  Quick pisze lekko, trochę ekscentrycznie – całość jest zaskakująco stonowana i w punkt. Narrację mamy pierwszoosobową, ukazaną z perspektywy Nanette. Podczas czytania książki widzimy, jak wielką zmianę przeszła ta bohaterka. Autor ukazał zbuntowanych nastolatków – jednak nie w tradycyjnym wydaniu, gdzie zwykle tworzysz im alkohol i imprezy do białego rana – przedstawił młodych, inteligentnych ludzi, wciąż bardzo zagubionych i szukających własnej drogi.

  Największą zaletą książki jest przede wszystkim pomysł na fabułę – Quick stworzył powieść w… powieści. Głównym wątkiem tej pozycji jest wymyślona książka „Kosiarz balonówki” – wprowadza ona w życie Nanette oraz innych postaci sporo zamieszania. Autor całkiem nieźle to sobie wykombinował.

  To książka dla wszystkich fanów twórczości Quick’a, czytelników młodszych i starszych. Literatura młodzieżowa na wysokim poziomie, ze sporą dawką przemyśleń dla wszystkich zbuntowanych outsiderów, którzy szukają własnej drogi i być może pragną zmian. Do sięgnięcia po powieść zachęca przecudna okładka oraz sam tytuł – ta pozycja jest naprawdę wyjątkowa!

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Wybrane bestsellery
W książce Rozproszone umysły autor obala mit genetycznego podłoża ADD i daje nadzieję oraz porady żyjącym z tym zespołem dzieciom i dorosłym. Dzięki potraktowaniu ADD nie jako dziedzictwa genetycznego, lecz odwracalnego zaburzenia i opóźnienia rozwojowego, książka ta ułatwia rodzicom zrozumienie...
dodaj do schowka Do koszyka 40,99 zł
64 strony do kolorowania, a na nich bohaterowie kreskówki Bluey! Pokoloruj uroczą suczkę Bluey (w polskiej wersji opowieści znaną także jako Blue), jej sympatyczną siostrę Bingo, a także rodziców i wszystkich innych bohaterów fantastycznego serialu! Duże i wyraźne obrazki, grube kontury, minimum...
dodaj do schowka Do koszyka 13,99 zł
Wiele zabawnych pytań i ciekawostek z całego świata! Odkryj co jest prawdą, a co nie! Jak dużo wiesz o życiu na różnych kontynentach, zwierzętach i zwyczajach, a co Cię jeszcze zaskoczy? Zagraj w quiz i się przekonaj! Zawartość pudełka: 24 obustronne karty, 96 pytań, instrukcja.
dodaj do schowka Do koszyka 6,84 zł
Seria książek „Zaczynam czytać” to duże litery, proste wyrazy, bardzo krótkie zdania, ilustracje dopowiadające tekst oraz ciekawe dla dzieci historie. Wszystko po to, by ułatwić dzieciom pierwsze kroki w nauce czytania.
dodaj do schowka Do koszyka 7,17 zł

Ciała

5/5
Jak oddać paraliżujący strach towarzyszący niechcianej ciąży i potajemnej aborcji? Jak opisać nastoletni seks, który bywa źródłem wolności, ale i upokorzenia? I jak sportretować rozkoszną władzę nad młodszym o trzydzieści lat kochankiem? „Liczy się nie to, co się zdarza, lecz to, co robimy z tym,...
dodaj do schowka Do koszyka 29,89 zł
Prosta metoda, jak skutecznie rzucić palenie Allena Carra to książka, która skutecznie pomaga w rozstaniu się z nałogiem nikotynowym bez bólu, żalu i poczucia straty usuwa psychiczną potrzebę palenia.   Publikacja prezentuje wyjątkowo prosty sposób skończenia z nałogiem, który wymaga jedynie...
dodaj do schowka Do koszyka 27,22 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula