Wszechświaty. Pamięć

Średnia: 3.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2014
Wydawnictwo
Ilość stron
256
Nasza cena: 35,70 zł 42,00 zł Taniej o: 15%

Rzeczywistość wokół nas to tylko jedna z nieskończonych stron kostki.Alex, Jenny i Marco na własnej skórze doświadczyli, co oznacza zatracenie się w nieskończonych drogach Wszechświatów. Jednak teraz nie wiedzą, jak wyjść z Pamięci – zamkniętego jak klatka wymiaru mentalnego, w którym znajduje się tylko to, o czym pamiętają. Od czasu końca ich cywilizacji minęły już wieki, a na Ziemi zaczęła się nowa Era. Jak mogą wykorzystać wspomnienia, aby uciec z Pamięci i siebie ocalić? Dotarcie do jakich tajemnic z przeszłości zagwarantuje im przebudzenie w przyszłości? – CZYM BYŁA PAMIĘĆ?– MOŻE WIECZNĄ MŁODOŚCIĄ UMYSŁU ALBO ZWYKŁĄ OTCHŁANIĄ, BEZCZASOWYM SCHRONIENIEM.– CZY MOŻEMY KIEDYŚ TAM WRÓCIĆ?
Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  W pierwszym tomie trylogii miłośnicy Wszechświatów zauroczeni zostali niebywałą wyobraźnią autora i jego pomysłem na rozwój fabuły. W drugiej części swojej debiutanckiej serii Patrignani znacząco zmienia kierunek akcji, jednakże nie powoduje to, że przestaje nas zaskakiwać.

  Alex, Jenny i Marco na własnej skórze doświadczyli podróży między wymiarowych i ich ogromnego wpływu na życie. Po dramatycznych wydarzeniach kończących tom pierwszy, trafili do Pamięci - zamkniętego wymiaru mentalnego, który składa się tylko z ich wspomnień. Ze wszystkich sił starają się wydostać tylko jak tego dokonać? I najważniejsze - czy jest gdzie wracać?

  Fabułę powieści Wszechświaty. Pamięć można wyraźnie podzielić na dwie części - pierwsza to pobyt głównych bohaterów w Pamięci; zagłębianie się w wspomnieniach i próby znalezienia odpowiedzi na mnożące się pytania. Druga to nowa Era w dziejach ludzkości, która zmienia całkowicie oblicze świata, który pamiętali. O ile pierwsza część jest zachowana w konwencji, którą znamy z poprzedniego tomu, to druga połowa znacznie bardziej zaskakuje. Autor zrobił duży krok w kierunku dystopii, budując całkiem nową rzeczywistość, która - jak można przypuszczać - nie będzie różowa. W dalszym ciągu historia pełna jest pytań i niewiadomych, na które Patrignani stopniowo daje odpowiedzi, ale także tworzy przy tym kolejne wątpliwości. Tematyka wszechświatów wykorzystana przez twórcę nie należy do łatwych. Co więcej, wraz z rozwojem akcji zahacza także o genetykę, co nie dodaje lekkości powieści. Chwila nieuwagi i gubimy się w wydarzeniach.

  Nie można zarzucić autorowi braku wyobraźni i pomysłowości. Szablonowość i utarte schematy - tego na pewno nie znajdziemy w recenzowanym dziele. Szybko można dostrzec swojego rodzaju oryginalność; wątek romantyczny znajduje się na dużo dalszym planie nie zakrywając głównej osi książki. Pisarz skupia się na wieloświatach, nowej rzeczywistości i próbie wytłumaczenia wszystkich wątpliwości jakie nachodzą głównych bohaterów. W barwny i efektowny sposób kreuje swoją wizję świata, i mimo że czasami niektóre elementy mogą wypadać odrobinę naciągane, to tworzą spójną i logiczną całość.

  Niewątpliwie dużo zaletą dzieła Patrignani'ego jest warsztat literacki samego autora. Nie jest to tak lekka językowo powieść, jak większość książek młodzieżowych. Jego styl przybiera momentami wyniosły, a nawet lekko poetycki charakter. Również klimat powieść jest mocno wyczuwalny (szczególnie, gdy bohaterowie znajdują się w Pamięci towarzyszy nam melancholijna atmosfera pełna bezradność i przygnębienia). Z uwagi na to, że pisarz skupia się fantastycznej stronie swojej trylogii, kreacja postaci nie jest zbyt bogata. Bohaterowie nie są bezosobowymi marionetkami, jednakże nie są też mocno wyrazistymi osobami, które zapadłyby na dłużej w pamięć.

  Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy kontynuacja jest lepsza od swojej poprzedniczki. Jednak Wszechświaty. Pamięć to niewątpliwie książka, która nieraz nas zaskoczy. Autor urzeka pomysłową i frapującą fabułą oraz niebanalną wizją świata. Jest to porządny kawałek fantastyki dla osób, które niekoniecznie oczekują romantycznych przygód. Patrignani pokazuje, że ma jasno sprecyzowany plan na swoją trylogię i konsekwentnie go realizuje. Dzięki intrygującemu epilogowi można mieć pewność, że pisarz nie wyciągnął wszystkich asów z rękawa, a finałowy tom będzie pełen jeszcze śmielszych rozwiązań.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W drugiej części trylogii „Wszechświaty” Alex, Jenny i Marco znaleźli się w pamięci – rzeczywistości złożonej ze wspomnień. Alex przenosi się do okresu przed swoim narodzeniem, gdzie poznaje pochodzenie niezwykłych zdolności.

  Jenny budzi się pięćset lat później, jako znalezisko statku badawczego w totalitarnym państwie Galia. Co jej grozi? Jaki wpływ na powstanie tego podstępnego systemu miała jej własna przeszłość? Czy kiedykolwiek zobaczy Alexa?

  Jest to pozycja zarówno dla fanów cyklu, jak również entuzjastów młodzieżowego science fiction, którzy po raz pierwszy stykają się z serią.

  Niewątpliwie jest to opowieść o poświęceniu i wiernej przyjaźni, dla której czas nie ma żadnego znaczenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Tylko wspomnienia.

  Leonardo
  Patrignani stworzył „Wszechświaty”, by dać początek czemuś nowemu. Zadebiutował w wielkim stylu, co nie wszystkim pisarzom się udaje. Teraz przyszedł czas na kontynuację „Wszechświatów”, która skupia się na Pamięci. Czy jest ta tytułowa Pamięć? Przeczytajcie sami:

  „Witajcie w Pamięci.

  W miejscu, w którym jedynym możliwym scenariuszem jest wspomnienie. Niekończąca się cisza między zakończeniem płyty i początkiem ukrytej ścieżki.”

  Tego cytatu nie trzeba chyba wyjaśniać. Alex, Jenny i Marco znaleźli się w Pamięci, miejscu, w którym świat wokoło to tylko wspominania z przeszłości. To pułapka, z której muszą się wydostać. I o dziwo, udaje im się tego dokonać, ale gdy obudzą się ponownie, gdy ich oczy znowu ujrzą rzeczywisty świat, nie będzie to ten świat, w którym się wychowali. Ich świat przestał istnieć 500 lat temu. Na dodatek Alex i Jenny nie obudzili się w jednym miejscu. Czy uda im się odnaleźć siebie na nowo? Czy wspomnienia wystarczą, by ocalić siebie?

  „Wszechświaty. Pamięć” zwalniają tempo nałożone przez pierwszą część. Nie jest to złe, jednak mamy odczucie, że nie pędzimy już tak do przodu z akcją, tym samym mamy więcej czasu na przemyślenia. Muszę się przyznać, że w pewnych momentach traciłam orientację i po prostu nie wiedziałam, o co chodzi. Tak było na początku powieści. Po jakimś czasie, a konkretnie od połowy zaczęłam się rozkręcać, albo to książka zaczęła się rozkręcać i wszystko co niezrozumiałe, powoli zaczynało się przede mną rozjaśniać. Od tego czasu książkę czytało mi się znacznie lepiej. Dosłownie mój umysł dostał olśnienia i pochłaniał już kartka za kartką, bez zbędnych rozmyślań i chwil zastanowienia.

  Początek książki może nie był zbyt udany i czytało mi się go trochę opornie. Może to styl pisania, sprawił, że nie przebrnęłam przez początek tak płynnie, jak w przypadku pierwszej części. Jest to styl dość specyficzny i trzeba się w nim odnaleźć. Narracja jest trzecioosobowa, która opowiada o losach trzech głównych bohaterów, więc nie unikniemy tzw. skaczącej fabuły. Ale z tym wszystkim mamy do czynienia na początku książki, potem, jak już wspomniałam, fabuła się normalizuje i wracamy do normalnego biegu wydarzeń.

  Mimo wszystko, książka jest wart poznania. Autor, w dość specyficzny i charakterystyczny dla niego sposób przedstawia miejsce zwane Pamięcią, które istnieje tylko dzięki wspomnieniom. Potem przenosimy się do przyszłości, poznajemy świat po jednej wielkiej apokalipsie. Nie występuje już tyle podróży między Wszechświatami i myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie. Autor nie powielił fabuły z pierwszej części. Wprowadził do „Pamięci” nową iskierkę, nowy pomysł i doskonale go rozwinął. Pojawiają się nowe postacie, które są bardzo tajemnicze i na szczęście nie mamy szansy się domyśleć biegu wydarzeń. Zakończenie powieści jest najbardziej zaskakującym momentem w książce. Takiego obrotu spraw nikt się na pewno nie będzie spodziewał, a to najlepsze, co może nam zaoferować autor –nieprzewidywalne i pełne emocji zakończenie powieści.

  „Jenny przysunęła się, zamknęła oczy, przyłożyła usta do warg Alexa i oddała mu się całkowicie. To było jak pozwolenie sobie na upadek do tyłu ze świadomością, że podtrzymają nas ramiona osoby, którą kochamy. W tej chwili krył się sens nieskończonej podróży obojga i łączącej ich magii; było światło i ciemność, dzień i noc. Pocałunek zawierał się w cyklu natury, który miał swój początek, rozwój i koniec, aby potem się odrodzić. Myśl stawała się energią i burzyła wszelkie granice czasoprzestrzeni.

  Była miłość. Ich niepodważalna twierdza. Ich tajemnica. Ponad życiem, ponad wiecznością.”

  „Wszechświaty. Pamięć” oraz jej poprzednią część polecam wszystkim czytelnikom. Mimo niezbyt udanego początku w „Pamięci”, który mam nadzieję, że nie zniechęci nikogo, książka jest wart polecenia. Autor przepięknie ubarwia każdą scenę, tworzy fantastyczne obrazy pobudzające naszą wyobraźnię. Jestem pewna, że odnajdziecie się we Wszechświatach i z chęcią sięgniecie również po ostatnią część trylogii.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Po przeczytaniu pierwszej części „Wszechświatów” moje wymagania względem drugiego tomu serii były ogromne. Świat wykreowany przez autora, od samego początku mnie zafascynował i zaciekawił. Nie mogłam wyjść z podziwu dla kreacji rzeczywistości, jaką przedstawił Leonardo Patrignani w swoich książkach. Jednak ilość pytań, która zrodziła się w mojej głowie po przeczytaniu "Wszechświatów", nie dawała mi spokoju. Z niecierpliwością czekałam, aż sięgnę po kontynuację, mając nadzieję że uzyskam przynajmniej część odpowiedzi, na nurtujące mnie pytania. Tak naprawdę pytań powstało w mojej głowie jeszcze więcej, a autor tak wszystko poplątał, że czasami miałam problem z odnalezieniem się na kartkach powieści. Czułam dezorientację i niedowierzanie, a ciekawość choć w pewnym sensie została zaspokojona, to jednak wciąż czuję niedosyt i mam nadzieję że ostatnia część mi to wynagrodzi.

  Alex i Jenny po uderzeniu asteroidy budzą się w Pamięci, miejscu nieznanym i przepełnionym tajemnicami. Nie wiedzą co ich czeka i jaki los jest im pisany, ale Pamięć, choć z pozoru przypomina świat w którym żyli wcześniej, zaczyna przed nimi odkrywać swoje mroczne sekrety. Nastolatkowie się przerażeni, zwłaszcza że nie wiedzą, jak wydostać się z tego miejsca. Choć przeżyli koniec świata, jak się okazało, śmierć wcale nie była im pisana. Nowa rzeczywistość z jaką przyjdzie się im zmierzyć, całkowicie różni się od świata jaki znali, a odkrycie prawdy będzie wyjątkowo bolesne i przerażające. Nie da się uciec przed przeznaczeniem, a to co przyszykował im los, całkowicie zburzy ich rozumienie świata.

  "Wszechświaty. Pamięć" to książka nietypowa, która od początku wzbudza w czytelniku zainteresowanie. Razem z bohaterami trafiamy do miejsca znanego Pamięcią. Ani oni, ani my, nie wiemy czym owa Pamięć jest i co tak naprawdę wydarzyło się w poprzednim życiu Alexa i Jenny. Wiemy już, że cywilizacja ludzka została całkowicie zmieciona z powierzchni ziemi, przez uderzenie asteroidy. Jednak nasi bohaterowie w jakiś sposób się uratowali i wylądowali w tym tajemniczym miejscu, które z pozoru, niczym nie różni się od świata jaki dotychczas znali. Jednak czy na pewno? Czym jest Pamięć? Jak się z niej wydostać? Czy świat w którym wcześniej żyli przetrwał, czy faktycznie został zniszczony przez asteroidę?

  Leonardo Patrignani jest mistrzem w budowaniu napięcia i tworzenia niepowtarzalnego klimatu, który jest wręcz nieodzowym elementem jego powieści. To prawdziwa gratka dla miłośników fantastyki, a autor co chwilę raczy nas ciekawostkami naukowymi, nie szczędząc przy tym zjawisk paranormalnych. Razem z bohaterami wędrujemy poprzez niezliczoną ilość wszechświatów i poznajemy różne rzeczywistości, w jakich mogliby żyć. Sprawia to, że sami zastanawiamy się nad naszym istnieniem i analizujemy nasze dotychczasowe życie. Co by było gdybyśmy mogli żyć nieskończoną ilość razy, w nieskończonej ilości światów? Mieć nieograniczoną ilość możliwości i perspektyw, doświadczać rzeczy, których w tym życiu nie jest nam dane? Ale przede wszystkim, być tego świadomym i przemieszczać się między światami alternatywnymi. Jak wyglądałoby wtedy nasze życie? Czy bylibyśmy szczęśliwi? Tak naprawdę, można godzinami spekulować i zastanawiać się, co by było gdyby… Jednak fakty są takie, że sami nie wiemy, jaki jest sens naszej egzystencji, a zastanawianie się nad tym, może przyprawić o zawrót głowy.

  "Wszechświaty. Pamięć" to mistrzowsko napisana powieść, która wzbudza podziw i fascynację. Autor stworzył świat, który daje mu nieskończoną możliwość w kreacji bohaterów i ich losów. Można godzinami zastanawiać się, jak zostanie poprowadzona akcja, jednak za każdym razem okazuje się, że nasze przypuszczenia były mylne. Leonardo Patrignani niejednokrotnie mnie zaskoczył, a każda kartka dostarczała mi coraz więcej wrażeń i emocji. Do samego końca siedziałam jak na szpilkach, a finał, wręcz wbił mnie w fotel. Znowu zostałam z natłokiem pytań i niewiadomych, co i tak nie zepsuło mi odbioru powieści. Może został pewien niedosyt, ale i tak czuję się oczarowana. Warto wspomnieć również o okładce książki, która, tak jak ta z pierwszej części, jest po prostu fantastyczna! Mogłabym na nią patrzeć godzinami.

  "Wszechświaty" to wyjątkowa seria, która całkowicie burzy postrzeganie świata rzeczywistego, a druga część jest po prostu fenomenalna! Porywa czytelnika do swojego świata i do samego końca trzyma w niepewności i napięciu. Gwarantuje niezliczoną ilość doznań i odczuć, wzbudza fascynację i oszołomienie. Pokochałam tą serię od samego początku i jestem pewna że jeszcze nie jeden raz do niej wrócę. Z czystym sercem zachęcam was do zapoznania się z tą serią, bo naprawdę warto. Wyruszcie w podróż po światach alternatywnych, ale uważajcie, gdy już wrócicie, nic nie będzie takie samo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  „Witajcie w Pamięci.

  W miejscu, w którym jedynym możliwym scenariuszem jest wspomnienie. Niekończąca się cisza między zakończeniem płyty i początkiem ukrytej ścieżki.”

  „Wszechświaty. Pamięć” to druga część cyklu tworzonego przez autora o imieniu Leonardo Patrignani. Pierwszy tom pozostawił po sobie niedosyt i chęć posmakowania czegoś więcej. Drobne niedociągnięcia sprawiły, że książka wypadła średnio, ale z ogromną nadzieją, że autor poszedł o krok dalej, sięgnęłam po „Pamięć”. Przeczytałam ją w tempie niemal ekspresowym, bowiem tak jakoś z łatwością mi to przyszło. Jednak zastanawiacie się pewnie, jaka jest moja opinia… już do tego przechodzę.

  Alex, Jenny i Marco – trójka młodych ludzi, która doświadczyła tego, czym są Wszechświaty. Teraz przyszło im przebywać w Pamięci – jednej wielkiej klatce, w której możliwe jest tylko i wyłącznie życie za pomocą wspomnień. To tam odkrywają istotne fakty z ich życia, które pomagają zrozumieć im to, co się dzieje dookoła, choć i tak nie są w stanie całkowicie się odnaleźć. Dochodzi jednak do przełomu – trafiają do nowej ery w dziejach ludzkości. Jak? Dlaczego? Kto jest za to odpowiedzialny? Nie wiedzą. Wszystko stanowi zagadkę.

  Jednego autorowi nie można zarzucić – braku pomysłowości czy oryginalności, chociaż w drugiej części „Wszechswiatów” poszedł nieco w znaną mi stronę. Nie ukrywam jednak, że rozwój wydarzeń mnie zaskoczył i w sumie przypadł do gustu. Pojawia się tutaj motyw nauki i manipulacji genetycznej, a to zawsze działa na mnie pobudzająco. Właściwie odczułam podział tej książki na dwie zasadnicze części i w ten sposób warto by było ją przedstawić. Miejsce zwane Pamięcią bardzo ładnie wizualizowało się w mojej głowie – eteryczne miejsce, pełne barw, kolorów i wspomnień – zarówno tych radosnych, jak i tych gorszych. Wydawałoby się, że bohaterowie unoszą się w nieskończonej przestrzeni i powoli zatracają siebie – podobnie czytelnik. Gdy faktycznie skupimy się na czytaniu, a uważam, że jest to konieczne, bowiem teoria wieloświatów i wspólnej pamięci tego wymaga, to z łatwością zatracimy się w historii bohaterów.

  Potem dochodzi do przełomu – nowa era, a Jenny i Alex nie są sobie w stanie przypomnieć kim są i jak się tutaj znaleźli. To właśnie teraz autor wprowadza potajemne badania i eksperymenty i stara się coraz bardziej wyjaśniać swoją wizję. Nie ukrywam, że jego historia ma w sobie potencjał i pewną oryginalność. Sieje zamęt w głowie czytelnika i porusza wyobraźnię. Wielu osobom może wydawać się, że jest to tylko i wyłącznie romans, dlatego chciałabym puścić w niepamięć takie wnioski. Tak na dobrą sprawę wątek romantyczny zszedł tutaj na bardzo odległy plan, gdyż pierwsze skrzypce grają jednak wieloświaty, Pamięć, różne teorie na ich temat oraz wprowadzony dodatkowo eksperyment badawczy.

  Nie da się ukryć, że autor posiada lekkie pióro. Jego styl jest momentami naprawdę wyniosły i widać polot – jakby ON sam unosił się w przestrzeni i z wybitną lekkością przelewał na papier swoje myśli. Jednakże nadal mam pewne zarzuty, podobne do tych z pierwszej części. Brak mi wyrazistości u bohaterów. Oni po prostu są, ale nie jestem w stanie powiedzieć o nich nic więcej. Jedynie co, to Marco sprawia wrażenie najbardziej stąpającego po ziemi, natomiast Jenny i Alex są dla mnie odlegli. Być może autor po prostu nie skupia się na nich tak, jak na swojej wizji książkowego świata.

  Czy Leonardo Patrignani zrobił krok naprzód? I tak i nie. Z jednej strony rozwinął swoją opowieść w umiejętny i intrygujący sposób, z drugiej chyba nieco powielił pewien schemat, ale to całkowicie wyjaśni się dopiero w kolejnym tomie. Mimo wszystko ta książka ma w sobie coś, co ją wyróżnia spośród innych powieści. Nie jestem chyba w stanie jednoznacznie określić mojej opinii na temat twórczości tego autora. Jednak epilog jest napisany w sposób intrygujący i zachęcający do sięgnięcia po trzeci tom cyklu. No i ta okładka! Nie można od niej oderwać oczu. Decyzję o sięgnięciu po tę lekturę pozostawiam Wam, ale polecam jednak rozpoczęcie tej przygody od tomu pierwszego.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Wszechświaty część 2 Pamięć
 • Autor: Patrignani Leonardo
 • Wydawnictwo Dreams
 • Seria Wszechświaty
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2014
 • Ilość stron: 256
 • Format: 14.8x21.5cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 66018702619KS
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Multiversum - Memoria
 • Tłumacz: Topolska Bożena
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788363579494
 • EAN: 9788363579494
 • Wymiary: 14.8x21.5x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Hania Humorek. Wielka księga przygód 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hania Humorek. Wielka księga przygód

Wielka księga przygód. Hania Humorek" to kolejne spotkanie z przezabawną trzecioklasistką. Tym razem Hania będzie chciała zostać najprawdziwszą wróżką, a także sprawdzić się w roli lekarza. A że jest dziewczynką nie tylko pomysłową, lecz także niezależną - ogłosi niepodległość! W "Wielkiej księdze...
Urządzanie i pielęgn. terenów ziel. 2/1 HORTPRESS 0/5 Nasza cena:
20,24 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urządzanie i pielęgn. terenów ziel. 2/1 HORTPRESS

Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i policealnych kształcących w zawodzie technik architektury krajobrazu. Ze względu na obszerny zakres materiału część II podręcznika została opracowana w dwóch tomach. Tom I obejmuje zagadnienia związane z dokumentacją...
Wojownik Trzech Światów. Część II. Pościg 0/5 Nasza cena:
19,55 zł 22,97 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojownik Trzech Światów. Część II. Pościg

,,On zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz Mu piętę". To prastare proroctwo spędza sen z powiek Lucyfera, który za wszelką cenę chce utrzymać władzę nad ludzkością. W jaki sposób zaatakuje Elohim? Czym będzie ostateczne uderzenie i jaka jest tu rola Dawida? Tego tajemnego planu strzeże drużyna...
Klejnot Aswerusa cz.2 Intryga 0/5 Nasza cena:
19,55 zł 22,97 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klejnot Aswerusa cz.2 Intryga

Na dworze króla Persji uknuto niebezpieczną intrygę. Przebiegły Haman, prawa ręka władcy, zamierza wytracić Naród Wybrany, rozproszony w imperium perskim. Minister wciąga w swój nikczemny plan samego króla Aswerusa, który ? nieświadomy, o co tak naprawdę toczy się gra ? wyraża zgodę na jego...
Córka dymu i kości. Tom 3. Sny bogów i potworów. Część 2 0/5 Nasza cena:
14,90 zł 29,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka dymu i kości. Tom 3. Sny bogów i potworów. Część 2

Część 2 tomu 3 trylogii Córka dymu i kości wydanej w 32 krajach i filmowanej przez Universal Pictures. Najlepsza książka młodzieżowa Amazonu w kwietniu 2014 Tom 3 trylogii Córka dymu i kości pełnej piękna, tajemnic, bólu zawiedzonej miłości, wyborów niemożliwych do dokonania i odwiecznej wojny, bez...
Danny Dingle i jego... Naddźwiękowa łódź podwodna 0/5 Nasza cena:
13,99 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Danny Dingle i jego... Naddźwiękowa łódź podwodna

Wasz ulubiony SUPERWYNALAZCA ?Danny Dingle ? powraca w wielkim stylu! Tym razem sprawcami całego zamieszania będą SKAUCI (a chyba wszyscy wiemy, że to skrót od nazwy: Szpiegowski Klub Agentów Umiejących Chronić Informacje). Czy Danny i Percy poradzą sobie z przykrymi niespodziankami, jakie czekają...
Kalejdoskop ucznia. Lektury kl.1-3 cz.2 WSiP 0/5 Nasza cena:
12,52 zł 14,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kalejdoskop ucznia. Lektury kl.1-3 cz.2 WSiP

Kalejdoskop ucznia. Lektury. część 2 jest propozycją mającą ułatwić nauczycielom rozbudzanie i rozwijanie u dzieci zainteresowań czytelniczych.W publikacji, składającej się z dwóch części, znajdują się różnorodne ćwiczenia przygotowane dla uczniów klas I–III do lektur polecanych przez MEN w...
Tajemnica bransoletki Część 2 0/5 Nasza cena:
54,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica bransoletki Część 2

Kiedy dobro i zło dzieli cienka nić? ...miłość miesza się z nienawiścią? ...wartości tracą na znaczeniu? Historia lubi się powtarzać. Czy Patrycja w porę pozna sekret i ocali świat? Odkryj "Tajemnicę bransoletki 2" - powieść trzymającą w napięciu do samego końca... "Tajemnica bransoletki 2" to...
Lone Wolf: część 2 - Ogień na Wodzie 0/5 Nasza cena:
27,51 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lone Wolf: część 2 - Ogień na Wodzie

Jesteś Samotnym Wilkiem - ostatnim z Lordów Kai. W twojej ojczyźnie szaleje zacięta wojna, gdy nikczemni Mroczni Władcy z zachodu rozpoczynają oblężenie stolicy.   Król wysłał cię w desperacką podróż w celu odzyskania jedynej mocy w Magnamundzie, która może ocalić twój lud: Sommerswerd, miecz...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula