Współczesna czarownica

Autor:

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w:
Produkt niedostępny
Format
135 x 205 mm
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
256
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 18,68 zł
Nasza cena: 24,43 zł 34,90 zł Taniej o: 30%

Produkt niedostępny

Choć może się wydawać, że bycie czarownicą wiąże się z odprawianiem skomplikowanych rytuałów i przygotowywaniem wymyślnych mikstur, tak naprawdę sekret tkwi gdzie indziej.

Oto książka skierowana do wszystkich kobiet, które chciałyby wprowadzić szczyptę magii do swojej codzienności, ale nie do końca wiedzą, jak to zrobić. Do przyszłych czarownic, które pragną znaleźć czas, miejsce i właściwą energię w natłoku codziennych obowiązków oraz zintegrować ze swoim życiem duchową ścieżkę bez konieczności wykonywania wyczerpujących obrzędów magicznych.

Bycie czarownicą oznacza bowiem, że każdego dnia żyjesz tak, by Twoje życie było pełne magii, cudowności i piękna. A dzięki tej publikacji nauczysz się, jak tego dokonywać!

Ta książka to skarbnica kreatywnych pomysłów, które pomogą Ci dopasować się do rytmu natury i sprawią, że:

 • Zamienisz swój dom w magiczne i sprzyjające Ci i bliskim miejsce;
 • Rozpoczniesz pracę z Bogiem i Boginią, którzy otoczą Cię opieką i miłością;
 • Nauczysz się odprawiać kuchenną alchemię, dodając magiczne intencje w trakcie przygotowywania posiłków;
 • Odkryjesz magiczną moc zwierząt, za pomocą których rozwiniesz swoją intuicję;
 • Będziesz tworzyć proste afirmacje na przywitanie dnia, dzięki czemu Twoje dni będą pełne uroku i blasku.

Włącz magię do codziennego życia i uczyń je czarującym!


Przeczytaj darmowy fragment książki


Czytaj całość

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-09-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Magia jest w naszym życiu i nie można temu zaprzeczyć. Współczesne czarownice nie są jednak tymi, które znamy z popkultury. Obecnie to kobiety, które ponoszą konsekwencję własnych czynów, są odpowiedzialne i rozwijają się duchowo. Każda z nich może obrać własną ścieżkę magiczną, wprowadzać praktyki, które lepiej rozumieją, i osądzać, co chcą osiągnąć za ich pomocą. Co jednak zrobić w czasach, gdy zajmujemy się pracą, rodziną, karierą, przyjaźniami i zainteresowaniami? Jak pogodzić życie codzienne z praktykowaniem rozwoju duchowego?

  Współczesna czarownica Deborah Blake to coś na kształt poradnika dla kobiet. Pokazuje, co oznacza w naszych czasach bycie „czarownicą”, czym jest czarostwo i jakie są jego praktyki. Nawet w codziennych czynnościach możemy odwoływać się do magii – na przykład witając dzień i dziękując za jego koniec, dodając zioła do dań, które gotujemy, ale też będąc świadomym człowiekiem.

  Książka jest interesująca z kilku powodów. Po pierwsze pokazuje, że bycie współczesną czarownicą wcale nie oznacza biegania po łąkach w świetle księżyca i rzucania zaklęć na wrogów. To przede wszystkim świadome życie, branie odpowiedzialności za swoje czyny i pomaganie innym. To odnawianie więzi z naturą, dbanie o innych, życie zgodnie z porami roku. To wykorzystywanie tego, co w ludowej mądrości znane jest od dawna – ziół, faz księżyca, powtarzanie mantr.

  Po drugie autorka ciągle przytacza jakieś przykłady z własnego życia. Wzbogaca to lekturę i uwiarygodnia ją. Czytelnik może zobaczyć, jak radzić sobie z jakimiś sytuacjami, poznaje lepiej autorkę Współczesnej czarownicy i rozumie, że dróg czarostwa może być wiele. Poza tym są w książce podrozdziały innych osób, które dopełniają obraz możliwości użycia magii na co dzień.

  Po trzecie autorka postarała się nie tylko o bogaty materiał, który zaprezentowała swoim czytelnikom, ale też o spis książek i osób, które mogą nas zainspirować do dalszej nauki i poszukiwania. Sama treść książki jest już bardzo szeroko rozbudowana, można się z niej dużo dowiedzieć, ale dodatkowy materiał na pewno zaciekawi czytelników.

  Książka jest bardzo ładnie wydana. Już sama okładka przyciąga wzrok, ale zawartość tej pozycji także jest godna uwagi. Tekst posiada wiele przykładów, pojawiają się listy z punktami, a kolejne „metody” zostały wyróżnione, łatwo przejść od podrozdziału do kolejnego.

  Jeśli chodzi o Współczesną czarownicę, to spodoba się ona tym, którzy szukają pozycji mogącej ich zainspirować. Jeśli lubicie czytać o magicznych praktykach w życiu codziennym i chcecie coś zmienić w swoim życiu, sięgnijcie po tę pozycję. To lektura, która pokazuje, że współczesne czarownice nie są od latania na miotłach, wręcz przeciwnie, i że każda z nas w części nią jest, nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2016-05-02
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Wizerunek czarownicy zmieniał się na przestrzeni lat i mimo że dzisiaj bycie czarownicą nie do końca oznacza to samo, co dawniej, tak postrzeganie takich kobiet pozostało praktycznie niezmienne. Zazwyczaj, gdy pada słowo „czarownica”, w naszej wyobraźni pojawia się obraz pięknej, bladej kobiety ubranej na czarno, z rozwianymi bujnymi włosami, spiczastym kapeluszem oraz kotem i miotłą u boku. Właściwie czemu nie, sama nie raz się tak przebierałam, ale zaufajcie mi, bycie czarownicą to kwestia duszy i tego, co się ma w środku, a nie na zewnątrz.

  Słowo czarownica można w dzisiejszych czasach spokojnie zastąpić innym, a mianowicie słowem poganka. Osobiście uważam, że czarownicą trzeba się urodzić, chociaż wiele książek przedstawia to w nieco innym świetle. Podobno każdy z nas w taki czy inny sposób jest obdarzony pewnymi zdolnościami paranormalnymi, tylko jedni bardziej sobie zdają z tego sprawę i potrafią to wykorzystać. Jednak tak na dobrą sprawę Deborah Blake nie skupia się na jasnowidzeniu, byciu medium czy skomplikowanych rytuałach energetycznych. To, co prezentuje autorka, jest bardzo lekkie i proste. Tym bardziej, że poganizm można w dużej mierze postrzegać może nie jako religię, ale zdecydowanie pewną filozofię życia.

  Magia, często błędnie postrzegana jak ta z Harry’ego Pottera, polega na czymś zupełnie innym, niż mogłoby się wydawać. Deborah Blake w swojej książce prezentuje „magiczne sposoby” na to, aby nasze życie było lepsze, przyjemniejsze i pełne radości. Autorka pragnie, aby osoby sięgające po tę książkę potrafiły odnaleźć w sobie wewnętrzną siłę i zmotywować się do działania. Kluczem jest pozytywne nastawienie i zmiana postrzegania otaczającego nas świata, z czego doskonale zdaje sobie sprawę każda poganka. Główne przesłanie płynące z tej książki jest takie, że istotą rzeczy jest życie zgodne z naturą i własną intuicją.

  Rytuały przedstawiane przez autorkę nie są niczym skomplikowane, powiedziałabym wręcz, że są banalne i wykonać je może każdy. Nawet nie jestem do końca pewna, czy można by je nazwać magią i powiązać z byciem czarownicą, ale to już kwestia perspektywy. Ja mam swoją własną. Jednakże proste afirmacje i magia świec idealnie się tutaj sprawdzają, a dobrze wiemy, że myśli i słowa mają siłę sprawczą. Deborah Blake zachęca czytelników do tego, aby wprowadzili subtelne zmiany (chociaż w przypadku niektórych osób mogą to być zmiany radykalne, choć nie jestem pewna, czy takie osoby byłyby w ogóle skłonne sięgnąć po tego typu pozycję) i obrali nową ścieżkę życia – bardziej głęboką, pełną radości, relaksacji i zadowolenia. Wieczne marudzenie jeszcze nikomu nie pomogło! Nawiązuje również do czterech żywiołów i kontaktowania się z nimi, co okazuje się być bardzo proste i przyjemne.

  Poszczególne rozdziały skupiają się nie tylko na rytuałach mających konkretny cel, ale chodzi przede wszystkim o to, aby zawarta w tej książce praktyka towarzyszyła nam codziennie. Od świtu do nocy – już po przebudzeniu możecie zrobić krótki „rytuał”, który poprawi wasze samopoczucie i doda Wam energii. Nic skomplikowanego, a naprawdę może zadziałać. W książce tej znajdziemy również informację o tym, w jaki sposób nawiązać kontakt z Bogiem i Boginią, którzy odzwierciedlają męski i żeński pierwiastek natury. Nie brak tutaj również informacji o kontaktach ze zwierzętami (nie tylko z kotami ;)) czy tworzeniu magicznej przestrzeni.

  „Współczesna czarownica” to książka dla każdej kobiety, czy też może nawet mężczyzny, którzy czują w sobie boski element i wiedzą, że trzeba ruszyć dalej. Do publikacja dobra dla tych, którzy zawsze gdzieś na dnie swojego umysłu czuli, że mogą wiele zdziałać, ale nigdy nie wiedzieli jak zacząć. Twórczość Debory Blake pomaga stworzyć wokół siebie nowe otoczenie, zmienić nasze postrzeganie świata i wprowadzić niezwykle pozytywne zmiany do naszego życia – i to w naprawdę łatwy, przyjemny i przystępny sposób.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-04-02
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo dobra książka. Jeszcze nie przeczytałam całej, ale czytam z zainteresowaniem. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-04-01
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książke jeszcze czytam, na działanie świecy jeszcze czekam, joga mudry - jeszcze nie zdążyłam przeczytać a runy i talizmany spełniły moje oczekiwania. Pozdrawiam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2016-03-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka ciekawa, można z niej wiele wyczytać, ale tak naprawdę powiela schemat. Wiele tych informacji znam już praktycznie na pamięć, ponieważ pojawiają się we wszystkich dziełach o tej tematyce.

  Niemniej zachęcam do jej zakupu, bo autorka rozwija pewne kwestie i patrzy na nie z trochę innej perspektywy. Od razu widać, że zajmuje się tym od wielu lat. Mnie pozwoliła na zmienienie pewnych aspektów życia i dostrojenie się do Koła Roku, o czym wcześniej kompletnie nie myślałam :)

  Dodam jeszcze, że autorka dość mocno nastawiona jest na ekologię/ochronę przyrody i wiele o tym mówi, przez co momentami stawało się to aż denerwujące (przynajmniej dla mnie). Odbieram tak to głównie przez to, że wydaje się, jakby na siłę chciała przekonać kogoś, że w tym względzie ona ma całkowitą rację.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Współczesna czarownica
 • Autor: Deborah Blake
 • Wydawnictwo ILLUMINATIO
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 256
 • Format: 135 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365170651
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Everyday Witchcraft. Making Time for Spirit In a Too-Busy World
 • Tłumacz: Joanna Żywina
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365170651
 • EAN: 9788365170651
 • Wymiary: 13,5x20,5 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula