Wróbel w getcie

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
144 x 205 mm
Wydawnictwo
Rok wydania
2021
Ilość stron
384
Nasza cena: 28,79 zł 39,99 zł Taniej o: 28%

Nazistowski terror dotyka jej najbliższych. Czy będzie w stanie ich ocalić? Czy wyrwie ich ze szponów zła? "Wróbel w getcie" to wzruszająca historia o miłości i rodzinnych więzach w ekstremalnie trudnych warunkach.

II wojna światowa, okupowane Czechy. Prascy żydzi padają ofiarą brutalnego terroru niemieckiego. Wśród nich znajdują się najbliżsi Kaji Makovsky. Zaniepokojona sytuacją kobieta wyrusza z Wielkiej Brytanii, by ratować rodzinę. Ucieczka z piekła okazuje się niemożliwa. Utknąwszy w Pradze, zmuszona jest doświadczać horroru wojny na własnej skórze. Trafia do terezińskiego getta, gdzie niespodziewanie poznaje dziewczynkę, która wpłynie na jej życie.

Kilka dekad po tych wydarzeniach bohaterowie poprzedniej powieści Kristy Cambron, Sera James i William Hanover zostają brutalnie rozdzieleni w trakcie bajkowego ślubu. Mężczyzna zostaje oskarżony o przestępstwo, w którym nie brał udziału. Niewinnemu Williamowi grozi dziesięć lat więzienia. Sera nie godzi się z tą niesprawiedliwością i nie spocznie, nim nie uratuje świeżo upieczonego męża.

Niespodziewanie przeplatają się losy dwóch kobiet żyjących w różnych czasach. Ich spoiwem okazuje się pewna dziewczynka, która ocalała z Holokaustu. "Wróbel w getcie" niesie pewną mądrość życiową. Nie wolno tracić nadziei, nawet w najtrudniejszych momentach.


O autorce

Kristy Cambron zasłynęła z bestsellerowego "Motyla i skrzypiec". Z wykształcenia jest historykiem sztuki. Przejawia się to w jej pisarstwie. Jest bowiem autorką wielu książek o tematyce historycznej i religijnej. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet.  Część jej dorobku literackiego nie została jak dotąd przetłumaczona na język polski. Napisała między innymi takie powieści jak: "Castle ON the Rise", "The Ringmaster's Wife", "The Illusionist's Appretince", "The Paris Dressmaker" czy "Verse Mapping Luke: Gathering the Goodness of God's Word".

Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo się cieszę, że przed poznaniem tej książki, sięgnęłam po jej pierwszą część, bowiem jej współcześni bohaterowie powracają i niezmiernie ucieszył mnie fakt, że dane mi będzie poznać dalsze losy Sery i Williama, których zdążyłam szczerze polubić. Moim zdaniem książki te można czytać również oddzielnie.

  Ceremonię zaślubin Sery i Willa przerywa nagłe aresztowanie pana młodego. Grozi mu dziesięć lat więzienia z powodu niesłusznego oskarżenia. Sera zrobi wszystko, by udowodnić jego niewinność.

  Rok 1942. Kaja Makovsky opuszcza bombardowany przez niemieckie naloty Londyn, by pomóc swej żydowskiej rodzinie w Pradze. Niestety ucieczka okazuje się niemożliwa i kobieta trafia do getta w Terezinie. Poznaje tam dziewczynkę, która odmieni jej los.

  Książka została oparta na tym samym schemacie co poprzednia część. Ponownie przeszłość przeplata się ze współczesnością i ma na nią niebagatelny wpływ.

  Zewsząd czuć jak ogromną rolę odgrywa wiara w życiu autorki, przez co jej język, choć piękny uderza jednak w podniosłe tony. I choć opisywane wydarzenia są literacką fikcją, to przedstawione zostały jak najbardziej zgodnie z tamtą rzeczywistością, bez jej koloryzowania i fałszowania.

  Wróbelkami autorka nazywa tysiące dzieci z obozu koncentracyjnego w Terezinie. Z ponad piętnastu tysięcy, które przekroczyły jego bramy, ocalało mniej niż sto.

  Muszę przyznać, że ta lektura nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak wcześniejsza, nie wiem, czy to wina pewnej powtarzalności w budowie powieści, czy przesycenie gatunkiem.

  "Wróbel w getcie" to poruszająca opowieść, która zmusza do refleksji, dając też nadzieję.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Pamięć i zapomnienie

  *Recenzja przedpremierowa*

  „W ciężkich czasach nikt nie lubi rozmów o wojnie[…]”

  Wspaniale było znów spotkać Serę i Wiliama, ale, pomimo, że się pobrali, musieli stawić czoło wyzwaniom i się z nimi zmierzyć. Bajkowy ślub nie oznacza, że żyli długo i szczęśliwie, gdyż para zostaje brutalnie rozdzielona. Musieli zawalczyć, o to żeby stworzyć normalną rodzinę.

  Kaja i Liam słodka, wspaniała para, której przyszło żyć w czasie zawieruchy wojennej. Ich historia jest interesująca, pełna akcji, pełna bólu.

  Współczesna opowieść jest rozłączna, ale autorka umiejętnie spina wątki współczesne z historycznymi, tak, że to wydaje się normalne. Te dwie opowieści pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego i dzieli ogromna przepaść czasowa. Losy dwóch kobiet, które dzielą dziesiątki lat, zostaną niespodziewanie połączone historią tajemniczej dziewczynki ocalonej z Holokaustu.

  Fani historii, będą zapewne zbulwersowani, gdyż w tej książce jest mnóstwo faktów, które nie miały prawa wydarzyć się w rzeczywistości. Wszystko zbyt nierealne, niemożliwe, pewnie wynikające z faktu, że autorka nie zna trudności i warunków panujących w okupowanej przez nazistów Europie. Amerykanom trudno o tym pisać i wychodzą potem ckliwe, mocno polukrowane powieści, ponieważ nie doświadczyli okropieństw wojny w takim stopniu jak Europejczycy. Tylko, że ta powieść ma bardziej służyć temu, by przypominać, by nigdy nie zapomnieć. Proste i łatwe odniesienie, o głębokim znaczeniu. Bolesne, surowe i delikatne zarazem.

  Cambron stworzyła niezwykłą historię w dwóch równoległych płaszczyznach czasowych. Współczesna jest kontynuacją dobrze znanej pary z „Motyla i skrzypce”, Sery i Wiliama, druga natomiast jest osadzona w realiach drugiej wojny światowej. Autorka próbuje płynnie przechodzić pomiędzy czasami, ale jednak podróż w czasie, opowieść o starcie i więziach rodzinnych, bardziej przyciągała moją uwagę i sprawiała, że nie mogłam oderwać się od książki. Współczesną da się czytać bez znajomości poprzedniego tomu, ale trudno będzie zrozumieć postępowanie bohaterów.

  Piękna historia, równie piękna jak poprzednia, ale chyba mniej bolesna. Kristy Cambron kreśli wzruszający obraz kobiety, która stara się postępować właściwie w czasach, gdy panuje zło. Rewelacyjny tekst i rozdzierający serce obrazy udowadniają, że „Motyl i skrzypce” nie było napisane przypadkiem, oznacza to, że autorka potrafi tworzyć niezwykłe opowieści i widać, że doskonali swe umiejętności. Podobnie jak w pierwszym tomie podkreśla tematy sztuki wśród wojennej zawieruchy, okrucieństw obozów. Świetnie łączy kryzysy wiary bohaterów z zaufaniem do Boga. Historia, która łapie za serce i trzyma do końca. Jest przeszywająca i zapiera dech w piersiach. Chodzi o nadzieję, odwagę i zaufanie do Boga, który czuwa nad nami, nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że go nie ma.

  Może nie jest to arcydzieło literatury, lecz książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem. Świetna historia, lecz nierealna. Powieść ma duchowy wymiar i nie jest, to beztroska lektura. Zakończenie jest satysfakcjonujące, pomimo smutku w całej książce. Autorka pokazała, że dobre serce i człowieczeństwo, nie jest zależne od narodowości. Nie każdy Niemiec niósł strach i śmierć, nawet w takim piekle jak obóz.

  Romans, emocje, bolesna przeszłość. Czyta się dobrze, ale błędem by było, jak wspomniałam wcześniej, nazywanie tej książki historyczną, bo nie jest to powieść dla czytelników poszukujących prawdy historycznej, chociaż inspiracją do napisania ”Wróbla w getcie” były prawdziwe zdarzenia i losy dzieci przetrzymywanych w Terezinie pod Pragą. Nazistowski reżim twierdził, że Terezin był wzorowym obozem, a autorka odkrywa okropności tego obozu, będącym często przystankiem do Auschwitz. Z ponad piętnastu tysięcy dzieci, które przekroczyły bramy Terezina, Holokaust przeżyło mniej niż sto. Fikcyjne losy Kai posłużyły Cambron do przedstawienia brutalności i bohaterstwa oraz niepowetowanej straty poniesionej przez ludzkość, podczas drugiej wojny światowej. Skupiła się na mniej znanym fakcie i opowiedziała o pracach małych artystów z Terezina, które mało, kto ma świadomość, że w obozie były nazywane wróbelkami.

  Bardziej podobała mi się ta część dotycząca przeszłości niż współczesna. Trochę raziły mnie dialogi, które momentami wydawały mi się bezużyteczne. Mniej też jest odniesień do wiary i Boga, które były tak widoczne w „Motylu i skrzypcach”. Polecam, a zawłaszcza tym, którzy czytali poprzednią część, a jej lektura przypadła im do gustu. Lektura książki spodoba się także, tym wszystkim, którzy obawiają się brutalnych opisów wojny i Holokaustu, bo „Wróbel w getcie” to przede wszystkim romans, którego akcja, częściowo, rozgrywa się na tle tragicznych wydarzeń i w miejscach, które do dziś są przesiąknięte łzami i krwią ofiar. Opowieść o miłości i nadziei, której nigdy nie może zabraknąć. Nawet w największym mroku.

  „O miłość i ukochanego walczy się do końca bez względu na okoliczności”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Wróbel w getcie" to poruszająca, ciekawa, wciągająca historia, od której ciężko się oderwać! Naprawdę bardzo podobała mi się.

  Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki!

  Od razu zaznaczę, że można czytać ją niezależnie od pierwszej części "Motyl i skrzypce", chociaż wiele osób już o tym pisało, nie byłam do końca przekonana. A jednak nieznajomość pierwszej części nie przeszkadza w odbiorze drugiej 😉

  Jeśli nastawiacie się, że to kolejna książka, ktora próbuje oddać ten okrutny czas Holokaustu, ktora wpisuje się w modę książek obozowych, to mnie wydaje się, że nie. Ta książka jest zupełnie inna. Jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, ale główne wątki czy tez opisy nie skupiają się na tym, aby oddać obozową rzeczywistość. Raczej poprzez opisaną historię pokazuje pewne uniwersalne wartości, o których nie powinniśmy zapominać. I właśnie tym mnie urzekła❤

  Historia przedstawiona w powieści toczy się dwutorowo. Przenosimy się do czasów II wojny światowej, by znów powrócić do czasów współczesnych.

  Czasy II wojny światowej. Kaja Makovsky, ucieka z Pragi, przebywa w Wielkiej Brytanii, gdzie znajduje pracę i miłość swojego życia. Gdy tylko dowiaduje się, że jej żydowskiej rodzinie grozi niebezpieczeństwo, wraca do Pragi. Ucieczka stamtąd staje się jednak niemożliwa. Ich życie zamienia się w piekło. Kaja z rodzicami trafia do getta w Terezinie. Zadaniem dziewczyny jest pomoc dzieciom, namłodszym mieszkańcom getta. Tam poznaje dziewczynkę, która odmienia jej życie.

  Kilkadziesiąt lat później. Sera James i William Hanover zostają brutalnie rozdzieleni w dniu swojego ślubu. Wiliam został oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił. Sera bezwzględnie wierzy w jego niewinność i postanawia zrobić wszystko, aby ratować rodzinę, ich wspólną przyszłość.

  Dwie kobiety, dwie historie, które łączy pewna dziewczynka, która ocała z Holokaustu. Jesteście ciekawi? Szczerze zachęcam Was do przeczytania tej książki!

  Podsumowując "Wróbel w getcie" to poruszająca historia o miłości, zaufaniu, stracie, sile rodziny i wzajemnym wsparciu.

  Opowieść o nadziei, ktora nigdy nie umiera. Książka pokazuje, że nawet w najmroczniejszych czasach, najgorszym okresie naszego życia nie powinniśmy tracić nadziei. Nadziei na lepsze jutro. 💚

  "Opowiedz im o zegarze - doradził szeptem. Niech snują bajkę o wróbelkach, które są wolne, silne i zwinne i odlatują daleko stąd. Powiedz im, że Bóg strzeże tych ptaszków, a potem pozwol, by dopowiedziały resztę. Daj im ołówek, pędzel i jakieś zajecie. Wykorzystaj talent. I za nic nie zdradzaj tego, co naprawdę myślisz. Nie zdradzaj swoich nadziei, pracuj i przeżyj."

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jest to książka, która nawiązuje do tego, co było kiedyś, a do tego co dzieje się w czasach współczesnych. Po lekturze "Wróbla..." moje odczucia są pośrednie. Jeżeli mam ocenić tą książkę jako całość, to polecam z całego serca. Dzięki takim dziełom człowiek nie zapomina z czym ludzie musieli zmagać się w czasach wojny, czyli [Adres usunięty]. z życiem w getcie, czy też z obozami zagłady. Aczkolwiek czegoś mi tutaj brakowało. Chyba mogę powiedzieć, że nie ma tu takiej wisienki na torcie. Chociaż całość oceniam dobrze. Książce daje ocenę cztery w skali do 6. Może ktoś będzie mniej wymagający ode mnie i lepiej książkę oceni.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy Kaja dowiaduje się, że niemieccy żołnierze docierają do Pragi, postanawia wyjechać z Wielkiej Brytanii by ratować swoją żydowską rodzinę. Kiedy już tak mało brakuje do celu, kobieta nie ma szans na ucieczkę i trafia do getta, gdzie poznaje dziewczynkę, która odmieni jej los. Kilkadziesiąt lat później Sera i William w trakcie ślubu zostają rozdzieleni, kobieta postanawia zrobić wszystko, by uratować męża. Losy obu kobiet zostaną nieoczekiwanie połączone za sprawą dziewczynki ocalonej z Holokaustu. W jaki sposób dziewczynka połączy te dwie historie? Jak potoczą się losy bohaterek?

  To już moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednio czytałam "Dziewczynę z Paryża", która bardzo mi się podobała. Książkę miałam już jakiś czas na swojej półce, ale ostatnimi czasy czułam przesyt historii z tematyką II Wojny Światowej, dlatego dopiero w tamtym tygodniu ją przeczytałam i powiem Wam szczerze, że jednak żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej, bo ta historia jest ogromnie poruszająca i bardzo wartościowa! Książka w zasadzie jest drugim tomem cyklu #ukrytearcydzieło, gdzie możemy poznać losy Sery i Williama, ja co prawda nie czytałam książki opowiadającej o ich losach, ale kompletnie nie przeszkodziło mi to w czytaniu "Wróbla w Getcie", skupiłam się na tym co tu i teraz. Autorka ma bardzo przyjemny styl, co sprawia, że książkę czyta się błyskawicznie. Fabuła tej historii niesamowicie mnie zaintrygowała i już od pierwszych stron zostałam wciągnięta do świata bohaterów. Zostali oni naprawdę świetnie wykreowani. Akcja toczy się tak naprawdę dwutorowo, mamy okres, kiedy toczyła się wojna i teraźniejszość, a autorka w niesamowicie realny sposób oddała "klimat" lat czterdziestych XX wieku. Obie historię mimo dzielących je lat łączy tytułowy "wróbel". Autorka na przykładzie głównych bohaterek tej książki pokazuje ogromną odwagę i siłę kobiet, jak ważne są więzi rodzinne, poświęcenie, dobroć oraz miłość. A "wróbelek" jest niegasnącą nadzieją na lepsze życie i lepsze czasy. Książka ta jest niezwykle poruszająca, emocjonująca i wzruszająca. Jestem pewna, że na dłużej zostanie w mojej pamięci. Polecam! Moja ocena to 9/10.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Kristy Cambron
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 384
 • Format: 144 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324061990
 • Język: polski
 • Tłumacz: Aleksandra Gietka-Ostrowska
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788324061990
 • EAN: 9788324061990
 • Wymiary: 14.4 x 20.5 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -28%
  Motyl i skrzypce

  Motyl i skrzypce

  Kiedy najbliższa osoba skazuje cię na śmierć w Auschwitz. Dramatyczna historia o sile kobiet i miłości. Adele von Bron, utalentowana skrzypaczka, poświęciła wszystko, żeby ratować ostatnich wiedeńskich Żydów. Kiedy na polecenie własnego ojca, wysokiego rangą generała Trzeciej Rzeszy, trafiła do...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,36 zł 37,99 zł
  w magazynie
 • -35%
  Żona więźnia

  Żona więźnia

  Tajemnica skrywana przed Nazistami. Uczucie wystawione na straszliwą próbę. Oparta na prawdziwych wydarzeniach poruszająca opowieść o miłości na śmierć i życie. Życie Izabeli, charakternej Czeszki z Vražnégo, zmienia się z dnia na dzień wraz z pojawieniem się brytyjskiego jeńca wojennego, kaprala...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,19 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -45%
  W cieniu Babiej Góry

  W cieniu Babiej Góry

  Baśka Zajda, policjantka zmęczona życiem i jego trudami, wraca z Krakowa w rodzinne strony. Chociaż wszyscy mówią, że wyrzucili ją z policji wojewódzkiej, to sama zainteresowana nie chce o tym rozmawiać. Ścigają ją demony, które ma nadzieję zgubić w urokliwej Zawoi. Zwłaszcza że jej najlepsza...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,95 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Powrót

  Powrót

  Nicholas Sparks powraca z najnowszą powieścią utrzymaną w duchu I wciąż ją kocham i Pamiętnika! Ukrywający się przed światem lekarz oraz dwie kobiety, których sekrety zmienią jego życie… Trevor Benson nie zamierzał wracać do miasteczka New Bern w Karolinie Północnej. Głównie dlatego, że nie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,78 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -42%
  Szepty spoza nicości

  Szepty spoza nicości

  Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic, by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Formalności trwają dłużej, niż powinny – i wszystko wskazuje na to, że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy. Tego samego dnia policja otrzymuje anonimową wiadomość, że w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,93 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -25%
  Firefly Lane. Tom 1

  Firefly Lane. Tom 1

  Kate i Tully od dziecka wspólnie zmagały się z problemami, które zsyłał im los. Czy zdołają uratować swoją przyjaźń, której fundamenty skruszyła zdrada? Bestseller New York Timesa, na podstawie którego Netflix stworzył popularny serial. Wyjątkowa powieść mistrzyni pióra Kristin Hannah, autorki...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 37,65 zł 49,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  Niespokojne niebo

  Niespokojne niebo

  Niemcy, lata 70. Felicja dożyła sędziwego wieku, ale nadal jest twardą kobietą biznesu, zarządczynią majątku i głową rodziny. Jej relacje z córkami pozostawiają jednak wiele do życzenia, szczególnie z Belle, która cierpi z powodu nieszczęśliwego małżeństwa i coraz bardziej zatraca się w nałogu....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 32,40 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -40%
  Światło ukryte w mroku

  Światło ukryte w mroku

  Przejmująca powieść oparta na prawdziwej historii sióstr Podgórskich - Heleny i Stefanii, które podczas II wojny światowej ocaliły trzynaścioro Żydów, ukrywając ich na poddaszu własnego domu. Jedno pukanie do drzwi mogło dla wszystkich oznaczać śmierć… Przemyśl, 1943 rok. Nastoletnia Stefania...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,74 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -29%
  O chłopcu który poszedł za tatą do Auschwitz prawdziwa historia

  O chłopcu który poszedł za tatą do Auschwitz prawdziwa historia

  Numer 1 na liście bestsellerów „,Sunday Times“, Ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w Wielkiej Brytanii Prawdziwa historia poruszająca niczym Tatuażysta z Auschwitz i Chłopiec w pasiastej piżamie Gustav, skromny tapicer polskiego pochodzenia, i jego nastoletni syn Fritz byli Żydami. W Austrii...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,31 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -30%
  Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach

  Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach

  Dramatyczne dzieje polskiej rodziny ziemiańskiej z wileńskich Kresów. Trzeci tom opowieści o niezłomnych kobietach, które w czasach wzniosłych spraw i wielkiej historii, kiedy miłość przeplatała się z nienawiścią, musiały sobie radzić z trudną rzeczywistością. Konigsberg, rok 1933, początki...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,59 zł 42,00 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Dziewczęta z pokoju 28. Przyjaźń i nadzieja w getcie Theresienstadt 0/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczęta z pokoju 28. Przyjaźń i nadzieja w getcie Theresienstadt

"Ty wierzysz mnie, ja wierzę tobie. Ty wiesz, co ja wiem. Cokolwiek się zdarzy, ty nie zdradzisz mnie, a ja nie zdradzę ciebie". Te słowa, brzmiące jak dewiza jakiejś tajnej organizacji, były rotą przysięgi dwunasto-czternastoletnich dziewczynek z Protektoratu Czech i Moraw, które w latach...
I była miłość w getcie 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

I była miłość w getcie

Życie tam, w getcie, w pojedynkę było niemożliwe. Bez tego nie można było przeżyć i zostać człowiekiem. Zawsze trzeba było mieć kogoś do pary w tym sensie, że trzeba było mieć przy sobie drugiego człowieka, który myśli tak samo, który jest w ciebie tak samo wciągnięty, jak ty w niego. Dla którego...
Biały wróbel 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biały wróbel

Co zrobisz, gdy okaże się, że twoje życie na Ziemi jest tylko iluzją? Ogień strawił całe dotychczasowe życie Arlety. W wyniku tragicznego pożaru straciła wszystko, co uznawała za najważniejsze: dom, rodzinę, a nawet własne imię. Osamotniona i zrozpaczona dziewczyna dostaje jednak drugą szansę i...
Do kroćset! 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Do kroćset!

Dziesięcioletnia Matylda spędza wakacje w mieście – dużo czyta, pisze pamiętnik i nie może doczekać się powrotu Mai, najlepszej przyjaciółki, która pojechała z rodzicami na wczasy do Hiszpanii. Na razie Matylda musi zadowolić się towarzystwem starszej siostry Kornelii, która wpadła do rodzinnego...
Jeleń 0/5 Nasza cena:
28,11 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jeleń

Do odważnych świat należy!Pan Jeleń ma wszystko przytulne mieszkanko, pracę, samochód oraz własne miejsce parkingowe pod blokiem. Jego życie w wielkim mieście jest wygodne i bezpieczne. Jednak pewnego dnia wszystko wywraca się do góry nogami.Zaczyna się niewinnie. Po powrocie z pracy nie może...
Nie próbuj 0/5 Nasza cena:
17,28 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie próbuj

Stach stwierdza, że w kraju potrzebna jest bezwzględna rewolucja, która wymaga ofiar.Atmosfera w Mieście Kata jest duszna jak za dawnych lat. Środowisko tamtejszej bohemy przesycone jest melancholią i poczuciem kresu egzystencji. Młody pisarz Ignacy wraca do miasta po śmierci swojej żony, oddając...
Życie i czasy Mistrza Haxerlina 0/5 Nasza cena:
30,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie i czasy Mistrza Haxerlina

Każda historia ma swój początek, a każdy przedsiębiorca musiał od czegoś zaczynać. Fabrykowanie artefaktów to nie bułka z masłem! Zanim Mistrz Haxerlin rozkręcił swój „czarodziejski” interes i zaczął regularnie wpadać w tarapaty, wiódł poczciwy żywot studenta Collegium Magicum, gdzie o kłopoty...
Bo ja kocham PRL 0/5 Nasza cena:
28,13 zł 29,84 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bo ja kocham PRL

Piotr Wróbel – Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego (etnografia) i Uniwersytetu Warszawskiego (dziennikarstwo). Były dziennikarz z ponad 20-letnim stażem w tym zawodzie. Nie ma cesarskiego życia, bo – jak sam zapewnia – stało się tak tylko i wyłącznie dlatego, że nie przyszedł na świat na skutek...
Gagatek audiobook CD 0/5 Nasza cena:
19,93 zł 24,30 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gagatek audiobook CD

Powieść Zbigniewa Wróbla porusza w interesujący sposób problemy dotyczące współczesnej, dorastającej młodzieży. Pełna imaginacyjnej dramatyczności i groteskowego humoru. Metafora staje się tu pomysłem na powieściową rzeczywistość. Konflikt pomiędzy rudowłosą Pelasią a bandą klasowych rozrabiaczy...
Halicz 0/5 Nasza cena:
23,78 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Halicz

Pierwsza książka dla dzieci o Powstaniu Warszawskim. Losy Henryka Kończykowskiego ps. "Halicz". Archiwalne zdjęcia, dokumenty, mapa powstańczej Warszawy. Dla dzieci w wieku 10-13 lat. 1 sierpnia 1944, wtorek. Na warszawskiej Ochocie żołnierze plutonu "Felek" batalionu "Zośka" chowają karabiny pod...
Tłumacząc Hannah 4/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tłumacząc Hannah

Rio de Janeiro, lata 30. XX wieku. Pochodzący z Polski szewc Max Kutner zostaje zmuszony do pracy w cenzurze listów żydowskich imigrantów. Świat nieuchronnie zmierza ku II wojnie światowej. W Brazylii nowy dyktatorski rząd, podejrzewając komunistyczny spisek z „,semickimi wpływami“, i poszukując...
Motyl i skrzypce 5/5 Nasza cena:
27,36 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Motyl i skrzypce

Kiedy najbliższa osoba skazuje cię na śmierć w Auschwitz. Dramatyczna historia o sile kobiet i miłości. Adele von Bron, utalentowana skrzypaczka, poświęciła wszystko, żeby ratować ostatnich wiedeńskich Żydów. Kiedy na polecenie własnego ojca, wysokiego rangą generała Trzeciej Rzeszy, trafiła do...
Wybrane bestsellery
Czas zdrajców 0/5 Nasza cena:
31,00 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas zdrajców

Spacer po linie. Rok 1935. Do polskiego konsulatu we Wrocławiu zgłasza się młoda rozwódka z ofertą sprzedaży tajnych dokumentów, które mogą wstrząsnąć nie tylko polską, ale nawet europejską polityką. Cena, jakiej za nie żąda, jest jednak zdecydowanie wygórowana. Kapitan Jan Henryk Żychoń, do...
Morska pogoń. Drużyna. Tom 9 0/5 Nasza cena:
25,62 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Morska pogoń. Drużyna. Tom 9

Po latach grabieży i napaści Skandianie, na mocy zawartych traktatów, pełnią funkcję strażników Morza Białych Sztormów. Pilnują bezpiecznej żeglugi handlowych jednostek i walczą z piratami w każdej, najmniejszej nawet zatoczce. Ale nie wszystkim się to podoba. Kiedy wrogowie napadają na Hallasholm,...
Nie odpuszczę 0/5 Nasza cena:
32,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie odpuszczę

Prokurator Sawicka nie zdążyła odetchnąć po swoim pierwszym szczecińskim śledztwie, a już dostała kolejną sprawę – która może ją przerosnąć. Morderca zabija młode kobiety w sposób charakterystyczny dla zabójcy jej siostry. Sawicka ma pewne podejrzenia i mówi o nich komisarzowi Michalskiemu. Ten...
Zimna sprawa. Hubert Meyer. Tom 7 5/5 Nasza cena:
25,45 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimna sprawa. Hubert Meyer. Tom 7

To najdziwniejsze i najbardziej przerażające śledztwo, w jakim Hubert Meyer brał udział W podziemiach zabytkowej willi na poznańskim Sołaczu policja odkrywa zwłoki kobiety i trójki dzieci. Osobliwy sposób pochówku wskazuje na mord rytualny. Mieszkańcy tego domu od lat uznawani byli za zaginionych...
Superzwiązek. Jak stworzyć dobrą i trwałą relację, która się nie rozpadnie 5/5 Nasza cena:
25,78 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Superzwiązek. Jak stworzyć dobrą i trwałą relację, która się nie rozpadnie

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zbudować dobry, trwały, szczęśliwy związek, w tej książce znajdziesz odpowiedzi i konkretne wskazówki płynące z nurtu psychologii pozytywnej. Autorki ilustrują tekst licznymi przykładami, dzięki którym wiedzę teoretyczną przekładają na codzienne doświadczenia...
Oświadczyny. Bridgertonowie. Tom 5. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
28,86 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oświadczyny. Bridgertonowie. Tom 5. Wydanie serialowe

Eloise ma czterech braci, więc powinna rozumieć mężczyzn lepiej niż większość kobiet – i może musiała przeżyć całe dwadzieścia osiem lat, by dojść do wniosku, że mężczyźni, szczerze mówiąc, to dziwadła… Sir Phillip Crane wiedział, że Eloise Bridgerton jest starą panną, oświadczył się więc,...
Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
43,06 zł 49,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Przedstawiona publikacja ułatwia naukę geografii dzięki przystępnemu językowi oraz różnorodnym formom przekazu, takim jak czytelne mapy, atrakcyjne ilustracje i fotografie. Przyspiesza opanowanie treści dzięki podaniu najważniejszych informacji w elemencie „Zapamiętaj” oraz „Podsumowaniom” po...
Katharsis 5/5 Nasza cena:
30,44 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Katharsis

Najlepsza książka mistrza powieści sensacyjnych z Wielką Historią w tle! Przez ponad sześćdziesiąt lat (1927-90) toczy się ta polsko-grecka saga łącząca pokolenia i wiodąca nas przez zdumiewający labirynt losów czwórki bohaterów. Od Salonik po Gdynię, z wyspy Wolin po Belgrad i od Wrocławia do...
Żadanica. Lipowo. Tom 14 0/5 Nasza cena:
28,18 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żadanica. Lipowo. Tom 14

Daniel Podgórski stara się ułożyć życie od nowa. Otwiera małą firmę agroturystyczną i oczekuje pierwszych gości. Ci przyjeżdżają z nieoczekiwaną propozycją. Chcą, żeby Daniel wziął udział we wspólnym wywoływaniu duchów. Księżyc w pełni i szalejąca wichura tworzą doskonałą atmosferę, by spróbować....
Byk 5/5 Nasza cena:
25,64 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Byk

Życie to teatr. Życie to labirynt. Czasem i z jednego, i z drugiego nie ma ucieczki. Najnowszy utwór Szczepana Twardocha o mężczyźnie z przeszłością, ale bez przyszłości. Robert Mamok to zmagający się z własną tożsamością pięćdziesięcioletni rozwodnik. Mężczyzna uwikłany jest w wizerunkowy skandal,...
W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy 5/5 Nasza cena:
44,09 zł 69,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy

Autoportret Mistrza Myśliwski pozostaje we współczesnej literaturze zjawiskiem wyjątkowym i zasługującym na najwyższą uwagę. Jego powieści, pisane bez pośpiechu, ignorujące literackie mody i rynkowe targowisko próżności, to w rzeczy samej pełne mądrości i dojrzałej wiedzy o życiu traktaty,...
Bagno. Igor Brudny. Tom 5 0/5 Nasza cena:
28,66 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bagno. Igor Brudny. Tom 5

A co jeśli sprawiedliwość postanowi wymierzyć ktoś inny? Audycję radiową przerywa telefon od tajemniczego człowieka, który przedstawia się jako Sędzia. Jednocześnie w internecie pojawia się transmisja, w trakcie której mężczyzna w katowskim kapturze torturuje bliskiego współpracownika władzy. Przed...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula