Wachmistrz

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
344
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 32,56 zł
Audiobooki mp3
za 35,92 zł
Nasza cena: 30,84 zł 39,90 zł Taniej o: 23%

Seria kryminałów w stylu retro z radcą Abellem doczekała się swoistego preludium, które jest jednak osobną opowieścią. Trzymający w napięciu thriller jest dopracowany w każdym szczególe - wielowymiarowe postacie, szybka akcja i ciekawa fabuła sprawiają, że "Wachmistrz" ma wielu fanów wśród czytelników poszukujących książek mających w sobie "to coś".

Jest 1929 rok. W Wolnym Mieście Gdańsk zaczynają znikać młode, atrakcyjne kobiety. W atmosferze kryzysu gospodarczego i społecznego rozgrywa się kryminalna intryga, którą rozwiązać ma młody radca Abell przy pomocy wachmistrza Kukułki. Obaj współpracownicy bardzo się różnią, dlatego też od pierwszych chwil wspólnego prowadzenia sprawy pojawiają się liczne zgrzyty. Czy jednak mogą sobie zaufać?

Śledztwo nie jest oczywiste, a czas biegnie - mężczyźni muszą zebrać siły i wspólnie rozwiązać zagadkę zaginięcia kobiet, zanim będzie za późno na ich ratunek. Motyw seksualny, handel żywym towarem, tajna sekta czy morderstwo - który ze scenariuszy mógł spotkać zaginione służące, sprzedawczynie czy pomoce domowe, czyli kobiety, o które nikt się nie upomni? Czas leci, a wraz z rozwojem śledztwa mnożą się pytania pozostawione bez odpowiedzi. Prawda może okazać się bardziej okrutna, niż przypuszcza radca Abell.

"Wachmistrz" to powieść, którą czyta się szybko od pierwszej aż po ostatnią stronę. Wciągająca akcja, żywy język i realistyczny wizerunek miasta doby wielkiego kryzysu tworzą niepowtarzalny nastrój powieści retro. Książka nawiązuje do cenionej serii kryminałów "Christian Abell", jednocześnie w mistrzowski sposób została napisana jako osobna powieść.

Krzysztof Bachus to politolog, publicysta i dziennikarz, autor bestsellerowych kryminałów z najwyższej półki.
Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwsze moje spotkanie z tym autorem. Rewelacyjne. Ledwo zamknęłam książkę- sięgnełam po kolejną z serii. I już poluję, żeby kupić następne. Jako gdańszczanka- nie mogłam się oderwać. Podróżowałam po moim mieście razem z bohaterami. Co prawda trochę irytują mnie takie książki, które niby przenoszą w przeszłość, ale nie do końca; nazwy własne z epoki, ale język już nie do końca. Mam wrażenie, że to się ze sobą gryzie. Co nie umniejsza jednak mojego zachwytu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdańsk. W grudniu w 1929 roku zaczynają znikać bez śladu młode, atrakcyjne blondynki.  Wszystkie zaginione były stanu wolnego, mieszkały samotnie i wywodziły się z nizin społecznych. 

  Dochodzenie ma poprowadzić radca kryminalny Christian Abell. Kierownictwo Kripo przydziela mu do pomocy doświadczonego wygę - wachmistrza Gustawa Kukulkę. Abell i Kukulka mają inną filozofię działania i inne podejście do służby. Abell oczekiwał przestrzegania zasad i dokładnego wykonywania swoich poleceń. Natomiast Kukulka stosuje brutalne metody śledcze. Między nimi pojawiają się zgrzyty. Jak okazuje się Kukulka ma swoje powody, by dorwać sprawców i porywaczy blondynek.  

  Czas biegnie,  a śledztwo powiększa grono podejrzanych. 

  Dlaczego zaginęły te kobiety i co je łączy?

  O co chodzi? Motyw seksualny, handel żywym towarem, sekta czy morderstwo?

  Czy Abell i Kukulka mogą sobie ufać?

  W toku śledztwa wychodzi, że prawda może okazać się bardziej okrutna niż podejrzewa radca Abell.

  "Wachmistrz" to świetny kryminał. 

  Autor zaciekawił mnie genialną akcją i mnóstwem zagadek, które rozwiązywałam razem z Abellem i Kukulką. 

  Bardzo dobry kryminał, od którego nie mogłam oderwać się. Akcja trzymała mnie w napięciu do ostatniej strony. 

  Chętnie przeczytałabym jeszcze o dalszych przygodach Abella i Kukulki.

  Podobał mi się ten kryminał.

  Polecam gorąco!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Krzysztof Bochus Wachmistrz, niesamowicie wciągnęła mnie ta klimatyczna opowieść.

  Osadzony w Wolnym Mieście Gdańsk kryminał retro z elementami powieści sensacyjnej, którego akcja toczy się w grudniu 1929 roku. Młody, ale zaczynający piąć się już po szczeblach policyjnej kariery radca kryminalny Abell wraz z przydzielonym mu nieokrzesanym wachmistrzem Kukulką, będącym od jakiegoś czasu w niełasce u komisarza Tappera z powodu swoich, dość brutalnych metod śledczych, otrzymują do rozwiązania sprawę tajemniczego zaginięcia kilku młodych, samotnych i raczej ubogich kobiet. Tworzą dosyć oryginalny, wyrazisty, bezkompromisowy wręcz duet. Będą zmuszeni ze sobą współpracować, nawet jeśli zbytnio za sobą nie przepadają. Krzysztof Bochus wykreował naprawdę interesujących bohaterów, którzy stają się bliscy czytelnikowi. W dodatku nie są bez skazy, szczególnie jeden z nich. Prowadzone śledztwo w międzyczasie przybierze dosyć sensacyjny kierunek, a grono podejrzanych zamiast zmaleć, zostanie powiększone. Na jaw wyjdą kolejne sprawy, porachunki oraz tragiczne wydarzenia z przeszłości.

  Odtworzony z misterną dokładnością, nieco mroczny, klimat Wolnego Miasta Gdańska miasta przemytników, ale nie tylko, niepokoi i urzeka jednocześnie. Strach poruszać się samotnie ulicami, bo wiele może się wydarzyć. Jednocześnie taka literacka podróż w grudniowe noce po przeróżnych, niebezpiecznych, opuszczonych i tajemniczych zakamarkach miasta czy portu rybackiego śladami bohaterów powieści, jest niezwykle fascynująca. Nie wiadomo, kto stanie nam na drodze i dokąd ona poprowadzi? Jaką prawdę będą ukrywać napotkane na niej osoby? Czy ktoś przypadkiem nie pragnie zemsty? Jakie traumatyczne wydarzenia wyjdą na jaw i czy wszyscy są na pewno tymi, za których się podają? A w tle rodzący się narodowy socjalizm oraz germańskie idee narodowościowe.

  Inteligentny, wielowątkowy, zaskakujący retro kryminał, ze świetnie skonstruowanymi postaciami. Autor, jako inspirację, wykorzystuje pewne wydarzenia, które przez wiele lat miały miejsce w Polsce. Jakiś czas temu czytałam o nich w jednej z książek, a Wachmistrz je przypomniał.

  Trzeba spędzić naprawdę mnóstwo czasu, robiąc research do książki z tamtych lat. Mnie zaciekawiło bardzo, jakie odpowiedniki w dzisiejszej policji mamy dla stanowisk: radcy kryminalnego i wachmistrza, ale przekopując, co prawda pobieżnie, internet, nie udało mi się tego ustalić. Może ktoś wie? Nie ukrywam, że po Wachmistrzu zainteresowało mnie, jak potoczą się dalsze losy radcy Abella oraz wachmistrza Kukulki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dawno nie miałam żadnej książki Krzysztofa Bochusa w ręce, więc z wielką przyjemnością sięgnęłam, po tą pozycję ciekawa, co też autor ma do powiedzenia. Bardzo wysoki poziom, dlatego należą się gratulacje Bochusowi za tak skonstruowaną akcję i fabułę. Wiele tajemniczych zagadek, które aż proszą się o rozwiązanie. Policjanci, którzy są od siebie tak różni, że aż dziw, iż są w stanie ułożyć sobie wzajemną współpracę. Kocham nowoczesne kryminały, ale kryminały retro kocham jeszcze bardziej i cieszę się, że mam do czynienia z tak niezwykłym dziełem literackim. Polecam wszystkim miłośnikom tajemniczych zagadek.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kryminały retro pokochałam jakiś czas temu, dzięki ich klimatowi pełnemu mroku i nostalgii. W dużej mierze przyczyniły się również do tego powieści Krzysztofa Bochusa. Po lekturze „Miasta duchów” kończącej cykl z radcą Abellem, żywiłam nadzieję, że przyjdzie mi się jeszcze z nim spotkać i autor mile zaskoczył mnie powrotem do początków współpracy Abella i wachmistrza Kukulki.

  Prócz znakomitego rysu historycznego, dzięki któremu czujemy jakbyśmy kroczyli uliczkami pogrążonego w kryzysie Wolnego Miasta Gdańska śledzimy, niczym widzowie na ringu, starcie dwóch osobowości. Powściągliwości inteligenta i miłośnika sztuki Abella, autor przeciwstawia wachmistrza Kukulkę, dla którego najbardziej liczy się argument siły. Mimo, że w swych działaniach dostosowuje się do poziomu ulicy i przestępców, których ściga, to jednak działa po właściwej stronie i co ważne, skutecznie.

  Czy tych dwóch tak różnych mężczyzn będzie w stanie współpracować ze sobą? Szczególnie, że sprawa zaginięcia młodych kobiet o aryjskiej urodzie okazuje się bardzo delikatna i sięga swymi mackami najwyższych organów władzy. Podczas gdy Gdańsk toczy rak, bieda i kryzys niektórzy bawią się w bogów. Co daje im prawo do decydowania o czyimś losie? O życiu i śmierci? To władza, która potrafi uderzyć do głowy, a chciwość i poczucie bezkarności popycha ludzi do naprawdę bestialskich czynów. Czy taka pycha nie okaże się jednak zgubna?

  „Piekła nie trzeba szukać. Ono jest w nas.”

  Fascynująca jest sama historia poznania obu mężczyzn, ścieranie się ich charakterów i racji. Równie intrygującą i wzbudzającą jednocześnie naturalny sprzeciw okazuje się sprawa zaginionych kobiet. Objawiający się w jej trakcie skrajny nacjonalizm oburza i rani do żywego, tym bardziej, że to bardzo aktualny problem ostatnich dni. Wizja tzw. tradycyjnej roli kobiety sprowadzająca się do kuchni, dzieci i kościoła marzy się wielu i dziś.

  To, z jakim kunsztem, a zarazem niezwykle naturalnie, autor łączy tło historyczne, poruszające losy bohaterów i mroczną intrygę kryminalną zadziwia mnie za każdym razem. Nie znajdziecie tu pustych i niepotrzebnych słów, a kwintesencję doskonałej literatury.

  Nawet jeśli to już naprawdę ostatnie słowo autora w cyklu z Abellem, to nie żałuję, bo stanowi znakomite jego uwiecznienie i dopełnienie. Przyznaję z przyjemnością, że to jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam w październiku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Zabójczy pocisk. Polska krew 4/5 Nasza cena:
22,64 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójczy pocisk. Polska krew

15 najgłośniejszych spraw. 15 najlepszych polskich pisarzy. Polscy mistrzowie gatunku wzięli na warsztat głośne sprawy kryminalne, którymi żyła cała Polska: precyzyjnie zaplanowane zabójstwa bossów polskiej mafii, morderstwa na zlecenie, zbrodnie popełniane w afekcie, tajemnicze zniknięcia. Do...
Miasto Duchów 5/5 Nasza cena:
23,31 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto Duchów

„Miasto duchów” to nowoczesne połączenie thrillera psychologicznego i kryminału noir — w kostiumie z epoki. Mroczna opowieść o miłości, winie i odkupieniu. Jesień 1944 roku, kilka miesięcy przed ostatecznym upadkiem III Rzeszy. W bazie wojennej koło niemieckiego Gdańska zamordowanych zostaje dwóch...
Lista Lucyfera 5/5 Nasza cena:
22,37 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lista Lucyfera

Trójmiastem wstrząsa seria okrutnych, niewytłumaczalnych zabójstw. Morderca kontaktuje się z dziennikarzem, red. Adamem Bergiem. Za jego pośrednictwem informuje opinię publiczną o swoich kolejnych krokach. Od tej pory zaczyna się nierówny pojedynek pomiędzy życiem, a śmiercią. Co kieruje...
Szkarłatna głębia 4/5 Nasza cena:
31,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szkarłatna głębia

Zima roku 1934. W elbląskim domu modlitwy zostają znalezione okrutnie okaleczone zwłoki Wima Oxelrode, starszego gminy mennonickiej na Mierzei Wiślanej. Wkrótce w równie makabrycznych okolicznościach ginie kolejny członek wspólnoty. Radca kryminalny Christian Abell staje przed podwójnie trudnym...
Audiobook Miasto duchów mp3 0/5 Nasza cena:
26,99 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Miasto duchów mp3

Jesień 1944 roku, kilka miesięcy przed ostatecznym upadkiem III Rzeszy. W bazie wojennej koło niemieckiego Gdańska zamordowanych zostaje dwóch wysokich oficerów marynarki wojennej. Jednocześnie w Rotterdamie znika bez śladu córka radcy Abella. Tropy wiodą do... Gdańska.Co łączy obie te ponure...
eBook Wachmistrz mobi epub 0/5 Nasza cena:
32,56 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wachmistrz mobi epub

Krew, zdrada i tajemnica.Pierwsze wspólne śledztwo radcy Abella i wachmistrza Kukułki. Grudzień 1929, czas Wielkiego Kryzysu. W Wolnym Mieście Gdańsku bez śladu znikają młode, atrakcyjne kobiety. Wszystkie są biedne i pochodzą z nizin społecznych. Śledztwo prowadzi młody radca Abell. Kierownictwo...
Audiobook Wachmistrz mp3 0/5 Nasza cena:
35,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Wachmistrz mp3

Krew, zdrada i tajemnica.Pierwsze wspólne śledztwo radcy Abella i wachmistrza Kukułki. Grudzień 1929, czas Wielkiego Kryzysu. W Wolnym Mieście Gdańsku bez śladu znikają młode, atrakcyjne kobiety. Wszystkie są biedne i pochodzą z nizin społecznych. Śledztwo prowadzi młody radca Abell. Kierownictwo...
Audiobook Boski Znak mp3 0/5 Nasza cena:
26,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Boski Znak mp3

Redaktor Adam Berg zostaje wynajęty przez grupę miliarderów, aby odnaleźć skarby, ukryte pod koniec wojny na zamku Czocha. Niemal natychmiast dziennikarz staje się obiektem tajemniczych prześladowań. Kim jest nieuchwytny wróg? Rywalem w dotarciu do skarbu, misyjnym zabójcą, a może naśladowcą...
eBook Zabójczy pocisk. Polska krew mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,70 zł 31,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zabójczy pocisk. Polska krew mobi epub

Kontynuacja bestsellerowego tomu opowiadań kryminalnych „Zabójczy pocisk”.15 najgłośniejszych spraw. 15 najlepszych polskich pisarzy. Polscy mistrzowie gatunku wzięli na warsztat głośne sprawy kryminalne, którymi żyła cała Polska: precyzyjnie zaplanowane zabójstwa bossów polskiej mafii, morderstwa...
eBook Lista Lucyfera mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,12 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Lista Lucyfera mobi epub

Trójmiastem wstrząsa seria okrutnych, niewytłumaczalnych zabójstw. Morderca kontaktuje się z dziennikarzem, red. Adamem Bergiem. Za jego pośrednictwem informuje opinię publiczną o swoich kolejnych krokach. Od tej pory zaczyna się nierówny pojedynek pomiędzy życiem, a śmiercią. Co kieruje...
Audiobook Czarny Manuskrypt mp3 0/5 Nasza cena:
26,99 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Czarny Manuskrypt mp3

Mroczny kryminał rozgrywający się w fascynujących latach 30. na niemieckim Pomorzu. Miastem Marienwerder (Kwidzyn) wstrząsają krwawe morderstwa, których ofiarą padają księża z parafii sąsiadującej z katedrą i zamkiem krzyżackim. Tropy wiodą także do zamku w Marienburgu (Malborku). Autor kreuje...
eBook Boski Znak mobi epub 0/5 Nasza cena:
34,20 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Boski Znak mobi epub

Redaktor Adam Berg zostaje wynajęty przez grupę miliarderów, aby odnaleźć skarby, ukryte pod koniec wojny na zamku Czocha. Niemal natychmiast dziennikarz staje się obiektem tajemniczych prześladowań. Ktoś bezcześci grób jego matki, włamuje się do mieszkania, podrzuca narkotyki... Kim jest...
Wybrane bestsellery
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Krukonów. Pamiętasz chochliki kornwalijskie Gilderoya Lockharta? Albo kto straszył w łazience dziewcząt? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy...
Zmora 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zmora

W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy Kama Kosowska, niespełniona dziennikarka, wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. Wtedy też przepadł bez śladu jej kolega z dzieciństwa, siedmioletni Piotrek Janocha. Kama jest jedną...
Słodkie przeznaczenie. Niegrzeczny duet. Tom 2 0/5 Nasza cena:
21,99 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodkie przeznaczenie. Niegrzeczny duet. Tom 2

Druga część powieści Słodki oszust bestsellerowej Laurelin Paige. Dylan nie może zapomnieć Audrey. Choć twierdzi, że nie wierzy już w miłość, wspomnienia wspólnie spędzonych chwil uparcie do niego wracają. Wie, że tęsknota za tą „o wiele za młodą” dziewczyną jest bezcelowa. Nie może jej zaoferować...
Zakochane Zakopane latem 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakochane Zakopane latem

Siedem letnich historii o miłości w Zakopanem! Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam! Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po...
Wielka księga Kici Koci 5/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga Kici Koci

Zbiór najciekawszych przygód ulubienicy maluchów w jednym tomie! W tym wyjątkowym wydaniu czytelnicy znajdą znane i lubiane historie rezolutnej kotki, która każdego dnia poznając świat, przeżywa duże i małe przygody. W tomie znajdują się opowiadania: „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”, „Kicia Kocia...
Nie dla mnie 0/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie dla mnie

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co...
Nowe rozdanie 0/5 Nasza cena:
16,19 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe rozdanie

Nowe rozdanie. Kolejna część sagi o rodzinie Donellów Megan Donell po rewelacjach usłyszanych od ojca traci przytomność i ląduje w szpitalu. Tam okazuje się, że dziewczyna ma zagrażającego życiu krwiaka mózgu i potrzebna jest natychmiastowa operacja. Lekarz mówi Erickowi, że stan jej zdrowia musi...
Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6 5/5 Nasza cena:
24,73 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6

E.L. James powraca do zmysłowej serii Pięćdziesiąt twarzy Greya, historii miłosnej, która podbiła serca milionów czytelniczek na całym świecie. Serdecznie zapraszamy na ślub dekady: Christian Grey uczyni Anastasię Steele swoją żoną. Tylko czy na pewno jest dobrym materiałem na męża? Ojciec...
Odwróć wzrok 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odwróć wzrok

Królowa psychologicznego suspensu powraca! Najnowszy thriller z nadinspektorem Tomem Douglasem. Nie pozwól mu się do siebie zbliżyć, bo cię zniszczy. Nie walcz z nim, bo cię pokona. Uciekaj. Nigdy nie pozwól mu się odnaleźć. Myślałam, że jestem bezpieczna, ale się myliłam. Jestem już tutaj...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Gryfonów. Pamiętasz misję ratunkową Weasleyów? A przyjęcie w rocznicę śmierci? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu....
Lilka i spółka. Lilka. Tom 1 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilka i spółka. Lilka. Tom 1

Lilka i spółka w nowej odsłonie! Wakacyjne przygody, które zaskoczą każdego z was! Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka, oprócz pypcia na nosie ma swoje surowe zasady, które głównie opierają się na… sprzątaniu, sprzątaniu, sprzątaniu… Które...
Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie 5/5 Nasza cena:
25,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula