Uwolniona jak wykształcenie odmieniło moje życie

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
448
Rok wydania
2019
Nasza cena: 31,95 zł 44,99 zł Taniej o: 29%

Numer jeden w kategorii Autobiografia według użytkowników portalu Goodreads.

Książka, która pokonała głośne "Becoming" Michelle Obamy.

Według Billa Gatesa, jedna z pięciu najlepszych książek 2018 roku.

We wspomnieniach zatytułowanych "Uwolniona" autorka opowiada historię wręcz magiczną. Tym z nas, dla których edukacja jest czymś oczywistym, trudno nawet sobie wyobrazić, ile poświęceń wymagało od Westover to, co osiągnęła. W inspirujący i wyjątkowy sposób przypomina nam ona, czym jest i czym powinna być dzisiaj edukacja.

Tara Westover urodziła się w górach Idaho, w rodzinie mormonów. Po raz pierwszy przekroczyła próg szkoły w wieku siedemnastu lat. Publiczna edukacja była jedną z wielu rzeczy, w stosunku do których był sceptyczny jej fanatycznie religijny ojciec. Gdy w domu rodzinnym pojawiła się przemoc, nie było nikogo, kto mógłby zainterweniować. Punktem zwrotnym dla dziewczyny okazał się moment, kiedy jeden z braci dostał się do college`u. Tara postanowiła pójść w jego ślady. Pragnienie wiedzy zmieniło jej życie, zaprowadziło za ocean i na inny kontynent, na Harvard i Cambridge. Dopiero wtedy zaczęła się zastanawiać, czy nie wyjechała zbyt daleko i czy istnieje jeszcze dla niej droga powrotna do domu.

Uznana za jedną z najlepszych książek roku przez m.in.: "The Washington Post", "The Guardian", "The Economist", "Financial Times", "New York Post, Time".


Opinie o książce

Niesamowita, prawdziwie inspirująca opowieść. Książka z rodzaju tych, które wszystkim się spodobają. Jest nawet lepsza niż mówią.

Bill Gates

Chwytająca za serce [...] piękne świadectwo tego, jak edukacja otwiera oczy i zmienia ludzkie życie.

Amy Chua, "The New York Times Book Review"

Pomimo tego, że dzieciństwo Tary Westover było unikalne, pytania, które sobie stawia, są uniwersalne. Jak dużą część siebie powinniśmy poświęcić tym, których kochamy? Do jakiego stopnia musimy się od nich odsunąć, aby dorosnąć?

"Vogue"


O autorce

Tara Westover jest amerykańską pisarką mieszkającą w Wielkiej Brytanii. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Birgham Young University, a następnie otrzymała stypendium Gates Cambridge. W 2009 roku w Trinity College w Cambridge zdobyła stopień magistra, a w 2010 studiowała na Uniwersytecie Harvarda. Następnie wróciła do Cambridge, gdzie w 2014 roku obroniła doktorat z historii. W swoim debiucie literackim, Zakazanej edukacji, opisała wychowanie w tradycyjnej mormońskiej rodzinie i karierę akademicką.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Tara Westover Uwolniona Jak wykształcenie odmieniło moje życie, jest książką autobiograficzną, historią kobiety wychowanej w religijnej, wręcz fanatycznej rodzinie, która do siedemnastego roku życia nie uczęszczała do szkoły.

  Kiedy jednak ze wsparciem jednego z braci postanawia to zmienić, nie wie jeszcze, że będzie to moment zwrotny w jej życiu. Wspomnienia autorki składają się na historię wręcz nieprawdopodobną, czasem niepotrzebna jest fikcja literacka, bo to życie pisze najlepsze, chociaż często trudne do zaakceptowania, historie.

  Uwolniona to książka o poszukiwaniu swojej własnej drogi, odkrywaniu świata nauki, niezmiernie trudnych relacjach z rodzicami, poczuciu wykluczenia, wpływie fanatyzmu oraz choroby psychicznej na życie rodzinne, przemocy domowej, wreszcie o trudnym do zawarcia, a wręcz niemożliwym porozumieniu się z rodzicami.

  Stanowi wręcz mieszankę wybuchową wszelkiego rodzaju odczuć, które pojawiają się podczas lektury. Warto sięgnąć, bo to naprawdę ważna historia, która zdarzyła się współcześnie.

  To jedna z ważniejszych lektur 2019 roku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Prawdziwa, wstrząsająca historia, która wydarzyła się współcześnie. Nie mogłam oderwać się od książki, obgryzając przy tym paznokcie. Nie mogłam spać, myśląc o tym, o czym właśnie przeczytałam, ciągle zadając sobie pytanie: "Jak to możliwe?"

  Sięgając po "Uwolnioną" byłam pewna, że poznam opowieść o dziewczynce, która całe dzieciństwo nie chodziła do szkoły, a później do niej poszła i jej życie nabrało kolorów. To byłoby jednak za banalne. Książka okazała się autobiografią pełną przemocy fizycznej, jak i psychicznej, upokorzenia i uległości.

  Tara Westover urodziła się w 1986 na przełomie września a października. Nikt z jej bliskich nie potrafi podać dokładnej daty- dziewczynka otrzymała akt urodzenia w wieku kilku lat, podając wybraną przez siebie datę. Matka była zielarką i akuszerką. Ojciec pracował fizycznie, zbierając złom oraz budując obory i stodoły. Kiedy dzieci podrosły pomagały mu w tym. Całe ich rodzinne życie było podporządkowane przygotowywaniem się do Dni Ohydy, które- według mormońskich wierzeń- miały nadejść. Tara, jak i jej rodzeństwo żyli w przekonaniu, że życie nie zależy od nich samych, lecz od Boga. Dziewczyna była straszona gniewem bożym oraz nadejściem czegoś w rodzaju końca świata.

  Ojciec uważał, że miejsce kobiety jest w domu. Pieniądze są wytworem szatana. Służba zdrowia, jak i edukacja to spisek rządu mający na celu odciągnięcie ludzi od Boga. To dlatego Westoverowie nie posyłali dzieci do szkół, ani nie korzystali z pomocy lekarskiej, nie stosowali leków. Nawet kiedy wielokrotnie groziło im śmiertelne niebezpieczeństwo, ojciec odmawiał przyjazdu karetki. Jedynym leczeniem jakie stosowali było przyjmowanie preparatów homeopatycznych i zielarskich własnej roboty. Wszystkie pomysły pana Westover'a miały doprowadzić rodzinę do samowystarczalności.

  Paranoja i fundamentalizm ojca, odebrały autorce szanse na normalne dzieciństwo. Była zastraszana, zmuszana do posłuszeństwa, emocjonalnie szantażowana, psychicznie gwałcona właściwie przez każdego z członków rodziny. Jako mechanizm obronny, do perfekcji opanowała zdolność okłamywania samej siebie. Całkowicie odcięła się od uczuć.

  To dzięki jednemu ze starszych braci nieśmiało pomyślała o podjęciu nauki w publicznej szkole. Do 10. roku życia jedynym przedmiotem, którego systematycznie się uczyła był alfabet Morse'a, dlatego musiała włożyć sporo wysiłku i okazać się sprytem, by opanować materiał i zdać egzamin do college'u. Miała wtedy 17 lat. Kiedy opuściła rodzinny dom (nie myślcie, że poszło jej tak łatwo), trafiła na wspierających ludzi wokół siebie. Mimo wszystko wciąż była zamknięta w sobie, nieufna, żyła przekonaniami swojego ojca. Wielokrotnie wracała do rodziny, narażając się tym samym na śmiertelne niebezpieczeństwo.

  Ostatecznie Tara Westover zdobyła dyplom licencjacki, otrzymała Gates Cambridge Scholarship, tytuł magistra w Trinity College w Cambridge. Gościnnie przebywała także na Uniwersytecie Harvarda. W końcu, w 2014 roku otrzymała stopień doktora w dziedzinie historii.

  Tak, to prawda, edukacja niewątpliwie była drogą do wyzwolenia siebie, lecz książka w przeważającej części jest zapisem cierpienia przez jakie Tara przechodziła.

  Historia mocna, brutalna i na długo pozostająca w pamięci. Ta nowość wydawniczą króluje w księgarniach, na Instagramie, na grupach facebookowych dla nałogowych czytaczy. Jest numerem 1. według "The Washington Post", "The Guardian", "New York Post" oraz "Time".

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeden z rzymskich filozofów powiedział „Tylko ludzie wykształceni są wolni”. Te słowa będą idealne, aby podsumować moją refleksję po przeczytaniu „Uwolnionej”. Bowiem właśnie wykształcenie dało wolność Tarze Westover. I to w pełnym tego słowa znaczeniu…

  Tara Westover urodziła się w górach Idaho, w rodzinie mormonów gdzie doświadczyła wychowania restrykcyjnego, surowego, bolesnego. Od najmłodszych lat miała styczność z fanatyzmem religijnym i manipulacją. Jej świat został wykreowany przez brutalnego i zacofanego ojca. Dziewczynka razem z rodziną żyje według pór roku, ciężko pracuje, wciąż przygotowuje się na koniec świata. nie doświadcza żadnego z uroków dzieciństwa, nie wie, co to edukacja, nie ma pojęcia o opiece medycznej. Egzystuje w społeczności gdzie istnieją tylko dwie ścieżki w życiu. Albo wybierzesz założenie rodziny i życie według ścisłych zasad mormonów albo uciekniesz. Ucieczka ze społeczności jest wręcz zakazana i wiąże się z wykluczeniem. Ucieczkę wybrał jeden z braci Tery. Postawił ON na edukację. Dzięki niemu dziewczyna również postanawia sięgnąć po wiedzę. Jej decyzja jest okupiona wyrzeczeniami, strachem i bólem. Ciekawość świata jednak wygrywa i Tara nie żałuje ani jednego ciężko postawionego kroku, jaki postawiła na ścieżce edukacji.

  „Uwolniona” to powieść o wyzwoleniu. Książka piękna, wzruszająca, ale również szokująca, wręcz wstrząsająca. Aż trudno uwierzyć, że czytamy czyjeś wspomnienia i że historia rozgrywa się współcześnie. Wielokrotnie odkładałam książkę, aby zaczerpnąć oddechu i otrząsnąć się z nagromadzonych we mnie emocji. KAŻDY powinien przeczytać tę książkę. Powinna ona trafić zwłaszcza do rąk młodych ludzi, którzy chodzenie do szkoły traktują, jako karę. Gorąco zachęcam do lektury. To książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego domu.

  Więcej recenzji na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pochłonęłam! Ta powieść wyzwoliła we mnie szereg emocji, od ogromnego zainteresowania, poprzez nerwy, złość, frustrację, obrzydzenie, aż do niebywałego podziwu dla głównej bohaterki (autorki książki, bo to powieść autobiograficzna)- jej siły i wiary w siebie budujących się mozolnie ale konsekwentnie.

  „Uwolniona” (z ang. „Educated”) to bardzo dobre słowo na tytuł książki. Symbolizuje tak wiele. Pokazuje w jak wielu aspektach życia i własnej psychiki jesteśmy więźniami. Nasze blokady i strach przed zmianami często nas hamują w działaniu, dostarczają stresu i nie pozwalają na samodoskonalenie się. A wystarczy naprawdę chcieć. Samodyscyplina, chęć poznawania ludzi, świata i różnych jego aspektów, determinacja i pewność swego, potrafiły wyrwać Tarę ze szponów fanatycznie religijnego ojca i zalęknionej, ale też zdziwaczałej i wierzącej w cuda i boże znaki matki. Pranie mózgu, jakiego doświadczyła Tara w dzieciństwie, żyjąc w tradycyjnej mormońskiej rodzinie, gdzieś w dalekim Idaho, na odludziu, niedaleko Góry (zwanej „Księżniczką”), spowodowało, że jej poglądy i wiedza były bardzo , bardzo ograniczone. Ja nawet nie wiem, jak opisać to wszystko, z czym przyszło się mierzyć Tarze.

  Ojciec pracuje na złomowisku, mocno wierzy w Boga, przyjmuje rzeczy takimi, jakimi są, ma swoje zatwardziałe poglądy i nie myśli, że może tym zaszkodzić sobie i innym, a nawet podupaść na zdrowiu czy umrzeć w wyniku niektórych sytuacji, które mu się przytrafią. Matka, posłuszna mężowi, zajmuje się ziołami, a z czasem, staje się samozwańczą akuszerką, która niby wspiera swoich siedmioro dzieci, ale tak naprawdę wiecznie się boi, zarówno męża, jak i tego, że dopadnie ją kara boska. Sześciu braci Tary z czasem będzie pójdzie swoją drogą, ale właściwie większość wybiorze tę, po ciemnej stronie mocy. Dlaczego ciemnej? dlatego, że nie ma w niej miejsce na naukę, na przysłowiowy kaganek oświaty, który dostarczyć dziecku powinna szkoła.

  W tradycyjnej mormońskiej rodzinie, szkoła nie istnieje, bo tam szerzy się kłamstwo, a do tego sprośność, nieskromność i rozwiązłość. A skoro szkoła nie istnieje, to tak jakby i człowiek nie istniał. Nie ma dokumentów, świadectw, baaa, nawet aktu urodzenia, bo wszelkie urzędy i szpitale to dla ojca Tary – iluminaci, którzy tylko czyhają,by sprowadzić kogoś na złą drogę i mu zaszkodzić. Według niego, trzeba być samowystarczalnym. I najlepiej jeszcze zbudować schron i zbierać zapasy na nadchodzace Dni Ohydy, czymkolwiek one są.

  Można o tej książce wiele pisać, ale zdradziłabym za dużo, choć może i tak zdradzam. Najważniejsza w niej jest przekaz i kobieca siła. Tara, która mimo, iż poszła do szkoły dopiero w wieku siedemnastu lat, z własnej woli i chęci, wobec sprzeciwu rodziny zdała wszystkie egzaminy, okupiła je bardzo ciężką pracą, aby w końcu wylądować na studiach doktoranckich w Cambrigde i również studiować na Uniwestytecie Harvarda. Profesorowie zachwyceni, ona sama przerażona, że ciągle nie pasuje do tego świata. Czy znajdzie swoje miejsce?

  Z tej książki i jednocześnie z historii Tary płynie informacja, że edukacja jest dla każdego, że pozwala na rozwój, na stanie się świadomym człowiekiem. To również ogromna szansa na zmianę postrzegania rzeczy, które towarzyszy człowiekowi w przechodzeniu w dorosłość. To co mówi Tara „Przeszłość była duchem, niematerialnym, niemającym znaczenia. Liczyła się tylko przyszłość” jest dla niej znamienne i bardzo ważne, bo można wtedy „kupić sobie ten jeden przywilej: widzenia i doświadczania większej liczny prawd niż te, które otrzymałam od ojca, i wykorzystywania ich do ukształtowania własnej mentalności”. Tara, dzięki edukacji, bardzo się zmienia. Czy udaje się jej uciec od siebie z lat nastoletnich, od tej dziewczynki zmuszanej do pracy na złomowisku ojca, której starszy brat Shawn wykręcał ręce i wkładał głowę do toalety, bo taki miał kaprys, od tej, która nigdy wcześniej nie wiedziała czym jest „holokaust” i wreszcie od tej, która ciągle mówiła „nie wiem” i której życie opowiadali jej zawsze inni? „Ich głosy były silne, dobitne, nieznające sprzeciwu. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że mój głos może być równie mocny jak ich”.

  Tę książkę trzeba przeczytać. Daje niesamowitego kopa, sprawia, że otwieramy oczy i mówimy sobie „Czemu narzekam na takie pierdoły? na to życie jakie mam? Pomyśl, jakim jesteś szczęśliwym człowiekiem, bogatym w wiedzę, w możliwości. To tylko od ciebie zależy, co z tym zrobisz i jak to wykorzystasz”. WARTO!!!! Trzeba. Ogromnie polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Tara Westover
 • Wydawnictwo Czarna Owca
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 448
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380155220
 • Język: polski
 • Podtytuł: Jak wykształcenie odmieniło moje życie
 • Oryginalny tytuł: Educated
 • Tłumacz: Szelewa-Kropiwnicka Barbara
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380155220
 • EAN: 9788380155220
 • Wymiary: 14.5x21 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Uwolnijcie Duce! 0/5 Nasza cena:
41,58 zł 63,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwolnijcie Duce!

Adolf Hitler. Kurt Student. Harald Mors. Otto Skorzeny. Hitler rozkazuje, generał Student koordynuje, major spadochroniarzy Mors opracowuje i wykonuje, oficer Waffen-SS Skorzeny zostaje bohaterem. W tej syntezie Operacji „Eiche”, będącej planem uwolnienia Mussoliniego z więzienia na Gran Sasso,...
eBook Uwolniona mobi epub 0/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Uwolniona mobi epub

Numer jeden w kategorii Autobiografia według użytkowników portalu Goodreads. Książka, która pokonała głośne Becoming Michelle Obamy. Według Billa Gatesa, jedna z pięciu najlepszych książek 2018 roku. We wspomnieniach zatytułowanych Uwolniona autorka opowiada historię wręcz magiczną. Tym z nas, dla...
Wolność w łupinie orzecha 5/5 Nasza cena:
24,60 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wolność w łupinie orzecha

Oto garść wspomnień, dzięki którym poznasz życie i twórczość malarki i aktorki, Ludmiły Murawskiej-Péju urodzonej w 1935 roku. Ludmiła już jako mała dziewczynka obcowała ze sztuką, na co wpłynął jej wuj - Ludwik Hering. Dosyć wcześnie dało się poznać jej talent malarski, a w wieku 11 lat  została...
Nie płacz, kiedy odjadę. Historie rodzinne 0/5 Nasza cena:
24,84 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie płacz, kiedy odjadę. Historie rodzinne

Chyba nie ma nikogo, kto nie znałby piosenki Marino Mariniego "Nie płacz kiedy odjadę". Kultowy tekst napisała Wanda Sieradzka. Kim była? Jaką miała tajemnicę? Ta książka ma troje bohaterów - ją, jej męża Konrada i Zygmunta, ich syna, będącego zarazem przewodnikiem po ich skomplikowanych i...
Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie 4/5 Nasza cena:
35,03 zł 53,89 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie

Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach. Unikatowe wywiady...
Kato- tata. Nie- pamiętnik 5/5 Nasza cena:
26,99 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kato- tata. Nie- pamiętnik

"Kato-tata" odsłania tabu, dotyka wrażliwego ciała wykorzystywanego dziecka, które nie szuka nigdzie pomocy a jątrzące rany nie goją się i roznoszą w nieskończoność, również na ciele i duszy dorosłej kobiety. Niechętnie rozmawiamy o molestowaniu dzieci, a już na pewno za wszelką cenę unikamy...
Upadek. Historia prałata Henryka Jankowskiego 4/5 Nasza cena:
24,84 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upadek. Historia prałata Henryka Jankowskiego

Duchowny, prałat, kanonik. Biznesmen, celebryta i bon vivant. W grudniu 2018 roku runął pomnik prałata Henryka Jankowskiego, jednego z bardziej rozpoznawalnych kapelanów „Solidarności”. Zmarły w 2010 roku ksiądz był postacią więcej niż kontrowersyjną. Ci, którzy ściągnęli go z piedestału, widzieli...
Śmierć wisi w powietrzu prawdziwa historia seryjnego mordercy i wielkiego smogu w londynie 4/5 Nasza cena:
31,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć wisi w powietrzu prawdziwa historia seryjnego mordercy i wielkiego smogu w londynie

Gdy Londyn podnosił się ze zniszczeń II wojny światowej, uderzyła w niego kolejna katastrofa: na pięć grudniowych dni 1952 roku zabójczy smog opadł na miasto i trzymał je w żelaznym uścisku. Dzień zamienił się w noc, transport miejski przestał funkcjonować, a przestępcy wylegli na ulice. Dwanaście...
What if a co gdyby naukowe odpowiedzi na absurdalne i hipotetyczne pytania wyd. 2 5/5 Nasza cena:
28,41 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

What if a co gdyby naukowe odpowiedzi na absurdalne i hipotetyczne pytania wyd. 2

Jeden z największych fenomenów czytelniczych ostatniego roku. Książka, która zebrała świetne recenzje w najważniejszych światowych mediach, poczynając od „Wall Street Journal” i „Rolling Stone'a”, a na „Wired” kończąc. Zadebiutowała na 1 miejscu listy bestsellerów non-fiction „New York Timesa”...
Pająk i mucha 0/5 Nasza cena:
22,97 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pająk i mucha

We wrześniu 1998 roku młoda reporterka Claudia Rowe pracowała jako niezależna dziennikarka New York Timesa w miasteczku Poughkeepsie w stanie Nowy Jork. W tym samym czasie miejscowa policja natrafiła na ciała ośmiu kobiet ukrytych w piwnicy i na strychu małego kolonialnego domu zamieszkanego przez...
Zwyczajny szpieg. Powrót 3/5 Nasza cena:
24,84 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwyczajny szpieg. Powrót

Nazywam się Hagenbeck… Filip Hagenbeck. Kim jestem? Szpiegiem. Zwyczajnym. Wyszkolony w Starych Kiejkutach i oszlifowany w Centrali trafiłem do nigeryjskiego Lagos. To tam jako młody oficer operacyjny, pod przykryciem konsula w ambasadzie, przez kilka lat nadstawiałem karku w imię wyższych celów. I...
Głosy spoza chóru 0/5 Nasza cena:
24,78 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głosy spoza chóru

Agnieszka Zakrzewicz przeprowadziła szereg wywiadów ze znanymi osobami włoskiego i polskiego życia publicznego, politykami, dziennikarzami, działaczami organizacji pozarządowych, a także uczestnikami procesów włoskiej mafii. Tematem rozmów są afery w Kościele katolickim, których głównymi bohaterami...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula