Unf*ck yourself Napraw się!

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
236
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,99 zł
Nasza cena: 24,49 zł 34,99 zł Taniej o: 30%


Życie nie może być pasmem niepowodzeń. Ten zaskakujący poradnik otworzy Ci oczy i da niezłego kopa, byś nigdy więcej nie popadał w marazm i starał się walczyć o każdy kolejny dzień.

"Unf*ck yourself. Napraw się!" to dość nietypowy poradnik, który ma na celu motywować do działania. Autor nie podaje konkretnych rad, co zrobić, by osiągnąć szczęście. Pokazuje, jak myśleć o sobie, swoim życiu, postępowaniu czy otoczeniu, by miało to pozytywny wpływ na nas i nasze działania. Podkreśla, że towarzyszące nam obawy i niepewność nie są niczym złym, gdyż gwarantują, że każdy nasz krok będzie dobrze przemyślany i uda nam się uniknąć błędów. Nie można jednak dopuścić, by myślenie zastąpiło działanie.

Zbyt długie i destruktywne rozmyślania prowadzą do zaniechania kroków, które chcieliśmy podjąć, co z kolei prowadzi do obniżenia poczucia własnej wartości i wiary w możliwość odniesienia sukcesu. W ten sposób wpędzamy się w pułapkę własnego negatywnego myślenia. Gary John Bishop radzi, w jaki sposób z tej pułapki się wydostać. Jeśli myślimy, że czegoś nie możemy lub nie potrafimy zrobić, to dzieje się tak w istocie. Jeśli jednak podejmiemy właściwe działania, to okaże się, że wszystko jest w zasięgu naszych możliwości.

Negatywne myślenie zabiera człowiekowi mnóstwo energii, przez co ma on coraz mniejszą ochotę na zmiany i zrezygnowany godzi się z tym, co ma. Autor na prostych przykładach pokazuje, jak nasze myśli wpływają na nasze samopoczucie i zachowanie, na postrzeganie świata. Proponuje uświadomienie sobie własnych ograniczeń i przekuwanie chęci do zmian w działanie. Warto zdać sobie sprawę, jak wiele komplikacji i niepowodzeń w naszym życiu jest skutkiem własnych wybujałych oczekiwań. Zbyt wiele czasu i energii poświęcamy na planowanie przyszłości, a gdy to, co się wydarzy nie jest zgodne z naszymi oczekiwaniami, jesteśmy zawiedzeni, sfrustrowani i zniechęceni do dalszej aktywności. Dlatego, zamiast myśleć o sobie destruktywnie, warto docenić swój potencjał i po prostu działać.

Gary John Bishop urodził się i wychował w Glasgow w Szkocji. W 1997 roku przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie zgłębiał tematykę rozwoju osobistego, zajmując się w szczególności ontologią i fenomenologią. Obecnie mieszka na Florydzie z żoną i trójką synów. Zawodowo zajmuje się pomaganiem ludziom we wprowadzaniu realnych zmian w ich życiu. Jego metody są łatwe do zastosowania, a bezpośrednie podejście zachęca do skorzystania z nich coraz większą liczbę osób.
Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka "Napraw się" jest swojego rodzaju poradnikiem, chociaż użyłabym tutaj bardziej określenia książki motywującej do działania. Bishop nie mówi do nas: zrób to, zrób tamto - a może coś w życiu osiągniesz. Zdecydowanie nie. On pokazuje nam, jak myśleć o swoim życiu, czynach, otoczeniu, ażeby miało to pozytywny wpływ na nas. Zaznacza, że łatwo jest osiągnąć sukces, jednak bardziej trudno jest się w nim utrzymać, bo my, jako ludzi tracimy wówczas jasność myślenia, a zaczynają się myśli, które podcinają nam skrzydła i blokują chęć rozwoju. Gary Bishop mocno zaznacza, że nasza niepewność tego, co przyniesie dzień jutrzejszy, czy obawa, że nasz interes nie wypali, to całkiem normalny stan rzeczy, a wręcz oczekiwany, bo tylko wtedy mamy zagwarantowane to że nad każdym krokiem zastanowimy się dwa razy i nie popełnimy błędu. Trzeba mieć tylko odwagę aby ten krok na przód wykonać. Zmusza nas tym samym do działania, bo samym myśleniem człowiek nie jest w stanie niczego osiągnąć. To właśnie działanie przybliża nas do wymarzonego celu, czy to znalezienia nowej pracy, czy dotrwania do idealnej wagi. Myślę, że każdy z Was po lekturze tej książki będzie miał całkiem różne przemyślenia. Dlaczego? A dlatego, że Bishop w dość żartobliwy, ale zarazem poważny sposób się zwraca do czytelnika. W trakcie lektury odnosiłam wrażenie, jakbym rozmawiała ze starym znajomym, który pomaga mi spojrzeć na moje życie z innej perspektywy. Dlatego też każdy z Was będzie inaczej tę książkę odbierał, bo wszyscy patrzymy ze swojego punktu widzenia, a różnią nas płeć, wiek, doświadczenie, wykształcenie... Jestem przekonana, że to właśnie to sprawiło, że Gary John Bishop odniósł taki sukces.

  "Unf*ck yourself. Napraw się" to interesująca książka, która może zmotywować do działania, sprawić, że zobaczymy coś, czego do tej pory w swoim życiu nie zauważaliśmy. Myślę, że jest to pozycja, na którą warto zwrócić uwagę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  siążkę przeczytałem dwa razy, żeby móc sobie porządnie wyrobić zdanie na jej temat i zastanowić się nad tym, co autor przekazuje.

  Pozwolę sobie coś wam wyjaśnić. Dużo mówców motywacyjnych mianuje się coachem, a między drugim, a pierwszym jest spora różnica.

  Mówca motywacyjny: To ktoś, kto stoi na scenie przed publiką i opowiada historie, która bazuje na mocnych emocjach i która przeważnie kończy się mottem "Wstawaj! Walcz! Nie poddawaj się!". Na Youtube jest mnóstwo nagrań z takich przedstawień.

  Coach: Działa całkiem inaczej niż mówca motywacyjny, bo spotyka się ON z klientem jeden na jeden i zadaje mu pytania. Oczywiście nie są to zwykłe pytania, a pytania, które mają doprowadzić do rozwiązania biznesowych problemów i zwiększyć efektywność. Jest tam struktura, cele i plan realizacji.

  Dowiedziałem sie tego z jednego filmu na Yt, a dokładnie z kanału "That's the Think" - był to fajny materiał, gdzie wszystko jest klarownie wyjaśnione, więc polecam zajrzeć, jak kogoś to interesuje.

  Ja przeczytałem kilka poradników i większość z nich polega właśnie na wciskanie kitu i tego, żebyś przez cały czas myślał pozytywnie, ale jak się człowiek zastanowi, to chyba raczej nie jest realne?

  Każdy z nas ma gorsze dni i każdy normalny człowiek był kiedyś w jakimś emocjonalnym dołku. Wydaje mi się, że jakbyś przez rok, dzień w dzień, 24 godziny na dobę tryskał energią, to by ci zwyczajnie odwaliło.

  Na szczęście nie ma tu tego pieprzenia! Tutaj autor nie każe ci myśleć pozytywnie i niczego ci nie narzuca, co jest wielkim plusem. Gary daje tutaj rady, jak zapanować i bardziej kontrolować ten wewnętrzny głos, który podcina ci skrzydła i krępuje nogi. Często nasze kompleksy, właśnie głos, który mówi ci, że znowu ci sie nie uda, że to nie ma sensu - blokuje nasz potencjał, a czasami nawet nie jesteśmy tego świadomi.

  Sposób, w jaki działa Coach spisuje się też wy innych aspektach życia i tutaj tak samo autor zadaje nam pytania, przy czym zmusza nas do refleksji i do pomyślenia. Moim zdaniem to jest mega sposób, bo sami wyciągamy wnioski i znajdujemy odpowiedzi, które mogą nam uświadomić, co tak naprawdę chcemy, gdzie chcemy dojść i jak to wdrożyć w życie.

  Tutaj dostajemy wędkę, żeby złapać taką rybę, jaka nam smakuje, gdzie większość poradników daje nam samą rybę, która niekoniecznie musi nam smakować. Autor tutaj podchodzi racjonalnie do tematu i nie każe ci powtarzać w głowie " Jesteś zwycięzcą!".

  Wady.

  Co mi się nie podobało? Może to być czepialstwo, ale lekka hipokryzja autora. Gary mówi w książce, że nie lubi poradnikowych bzdur, sloganów reklamowych i banalnych haseł motywacyjnych, ale w samej książce znajdzie się kilka banalnych sloganów, a może nawet więcej niż kilka. Wydaje mi się, że autor chciał się bardzo odciąć od tego, co reprezentują mówcy motywacyjni, ale samemu zdarzy mu się walnąć coś banalnego.

  Objętość książki to 200 stron, z czego pewną cześć stanowią, cytaty na całą stronę i takie zapchaj dziury, jakby na siłę trzeba było zwiększyć objętość książki, ale z drugiej strony sprawia to, że wygląda to dobrze wizualnie i jest bardzo przejrzyste.

  Podsumowanie.

  Autor racjonalnie podchodzi do tematu i nie pieprzy trzy po trzy. Wydaje mi się, że z książki można wyciągnąć kilka fajnych wskazówek i wartości. Ja na pewno będę wracał do pewnych rozdziałów tej książki. Książkę czyta się bardzo szybko, ale polecam jej czytać w ten sposób, że po przeczytaniu jednego rozdziału, dać sobie chwilę i zastanowić się nad tym, co autor nam wyjaśnia. Osoby, które chcą ruszyć z miejsca, ale coś ich blokuje - ta książka może w jakimś stopniu pomóc wam obejść tę blokadę. Po książkę warto sięgnąć, bo jest to inny poradnik niż większość.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Książkę czyta się szybko łatwo i przyjemnie. Powtarzanie niektórych rzeczy pomaga w większym przyswajaniu wiadomości. Jeśli chodzi o treść to każdy niby to wie , ale nie stosuje. Może nie wiedział może się nie chciało. Jednak przy wyłożeniu wszystkiego w zrozumiały sposób staje się łatwiejsze w rozumieniu i stosowaniu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy już ją przeczytałam od razu nasunęła mi się myśl ” To książka w sam raz dla mnie”. Gary nie piszę o pozytywnym myśleniu. Ukazuje ON nam, że należy działać, że musimy coś zrobić by ruszyć cztery litery i nie tkwić w rutynie szarej rzeczywistości.

  Pisarz próbuję skłonić nas do działania niż do myślenia. Uświadamia nam, że myślenie często może nas zawodzić (nie chodzi mi tutaj o myślenie naukowe). Gdy myślimy, że czegoś nie możemy i wmawiamy to sobie to tak się dzieję. Jednak gdy zaczniemy działać to zauważymy, że można wszystko. Trzeba jedynie zrobić ten krok.

  Myśli często mogą nas sprowadzić na złą drogę. Wyobraźmy sobie że mamy talent pisarki. Nasza wyobraźnia tworzy piękne historie i….I nic. Wiele takich utalentowanych ludzi piszę dyskretnie, świat natomiast nie wie o ich istnieniu. Czemu? Współczesny rynek wydawniczy jest bardzo szeroki, jednak zawsze pojawiają się ludzie którzy mówią „Odpuść! Nie dasz rady!”. Słysząc to kilkukrotnie zastanawiamy się. I myślimy „On/a ma rację”. Bzdura. Nie ma racji. Jeśli zrobimy krok do działania to oznacza, że jesteśmy coraz bliżej celu

  Gary uświadamia nam także coś innego – jeżeli napotkamy na swojej drodze jakiś problem, problem, który wydaje nam się na pierwszy rzut oka bez wyjścia i będziemy go analizować to ku naszemu zdziwieniu znajdziemy jakieś wyjście awaryjne.

  Ludzie często mówią, ze chcą zmiany. Ale czy na pewno? Człowiek, który chce się zmienić to dąży do tego, nie ucieka przed tym, nie szuka wymówek.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  F*ck this sh*t - unf*ck yourself! :)

  Mega pozytywna książka :) Z dobrym przesłaniem, pozbawiona bełkotu i różnego rodzaju indoktrynacji właściwych tego rodzaju pozycjom. Niby jest do tych innych pozycji podobna, a jednak inna... inna w dobry sposób :) Jaki to sposób?

  Sposób to szalenie prosty: Bishop wychodzi w swojej koncepcji od tego, żeby na początek (dobry początek) uciec z pułapki własnego negatywnego myślenia. Słusznie... Zdarzać się bowiem może (i zapewne się zdarza), że każdy z nas sam sobie wmawia, że jest do niczego, że jest gorszy, że nie da rady, że nie ma sił... jedna wielka rezygnacja. Toksyczna rezygnacja, która jest jednocześnie wsysającą (i wysysającą) człowieka pułapką. To wiedzie tylko i wyłącznie na manowce - takie właśnie myślenie... Manowce to tego rodzaju, że grożą sytuacją A, w której człowiek sam siebie destrukcyjnie niszczy, samodzielnie zaniżając własną wartość, a to wiedzie w konsekwencji do sytuacji B, w której człowiek siedzi, nic nie robi, bo uważa że i tak nie da rady. Niebezpieczne to sytuacje... chyba nie chcemy do nich doprowadzać, prawda? ;)

  Bishop bardzo fajnie napisał tę książkę. Bez żadnej spiny, tłoczenia czytającemu do głowy żadnej ideologii. Może dlatego ta książka jest bestsellerem? ;) Może. Chyba jednak jest nim dlatego, że próbuje upraszczać sprawy trudne, rozkładać problemy na czynniki pierwsze, a chyba jasnym jest, że rozłożony na czynniki pierwsze problem jest dużo łatwiejszy do rozwiązania :) Tok rozumowania autora - na piątkę z plusem ;)

  Chyba nikomu nie zaszkodzi ta lektura. Przeciwnie - może i pomoże? Och, oczywiście są tacy, którzy nie zaszczycą tej książki nawet spojrzeniem ;) Bo uważają, że niczego z tej tematyki dla samych siebie nie potrzebują, ale nawet na zasadzie jakiejś refleksji ogólnej po ostatniej stronie... ciekawa może być z tego lektura ;)

  Polecam!

  Dziękuję Wydawnictwu Insignis za egzemplarz recenzencki.

  Recenzja znajduje się także na moim blogu:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Wszystko da się naprawić 0/5 Nasza cena:
30,30 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko da się naprawić

Niby nic strasznego się nie dzieje, ale nie ma już miłosnych uniesień, a partner zaczyna coraz częściej irytować… Kryzys w związku to rzecz nieuchronna ? mówi prof. Starowicz. I daje mnóstwo rad, co robić, żeby zwykła kłótnia nie przerodziła się w trzęsienie ziemi, a szarość życia nie doprowadziła...
Jedz pysznie i nie bój się cholesterolu 0/5 Nasza cena:
31,46 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedz pysznie i nie bój się cholesterolu

Wielu ludziom wydaje się, że jeśli nie zaczynają dnia od jajecznicy na boczku, jeśli golonka rzadko gości na ich talerzu, a oni sami nie są superfanami słodyczy, to problem ich nie dotyczy. Nic bardziej błędnego! Zły cholesterol czai się nawet w niewinnych grzeszkach kulinarnych, które ku naszemu...
Jedz, baw się, śpij 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedz, baw się, śpij

Opieka nad noworodkiem i niemowlakiem to wizja, która przeraża niejednego przyszłego rodzica. Nie powinno to zresztą nikogo dziwić – przecież w nasze ręce zostaje powierzona mała, bezbronna istota, zupełnie od nas zależna, zdana na naszą łaskę i… umiejętności!
Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie 5/5 Nasza cena:
29,53 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie

Hashimoto to najpowszechniejsza przewlekła choroba autoimmunologiczna – zmaga się z nią co trzecia kobieta na świecie. Jest bezpośrednią przyczyną między innymi zapalenia tarczycy. I jak dotąd jest nieuleczalna. Gdy w 2009 roku u farmaceutki Izabelli Wentz zdiagnozowano chorobę Hashimoto, kobieta...
Superfood czyli jak leczyć się jedzeniem 5/5 Nasza cena:
31,59 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Superfood czyli jak leczyć się jedzeniem

Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie! Superfood to prosta, smaczna i kolorowa kuchnia, dzięki której odnajdziesz najwspanialszą i najzdrowszą wersję siebie! Sophie Manolas, ekspertka ds. żywienia i właścicielka przydomowego ogródka, omawia ponad 60 superfoods, podpowiada, jak najlepiej wykorzystać...
W co się bawić. W deszczu, śniegu, błocie 0/5 Nasza cena:
12,10 zł 20,02 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W co się bawić. W deszczu, śniegu, błocie

Ponad 70 inspirujących pomysłów na zabawę w czasie niepogody. W czasie deszczu dzieci nie muszą się nudzić. Niech nie straszny wam jest deszcz, śnieg, wiatr czy błoto. Gdy za oknem niepogoda, nie oznacza to, że musicie tkwić  w domach. Latem skaczcie po kałużach, zima zbudujcie śnieżny labirynt, w...
Jak wyleczyć się z drożdżaków 5/5 Nasza cena:
21,14 zł 26,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak wyleczyć się z drożdżaków

Drożdżaki, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Candida albicans, stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia, wciąż bagatelizowane przez konwencjonalną medycynę. Ich przerost w organizmach współczesnych ludzi, zwłaszcza mieszkańców Zachodu, jest obecnie powszechnym zjawiskiem,
Jak wyleczyć się z artretyzmu 0/5 Nasza cena:
21,98 zł 26,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak wyleczyć się z artretyzmu

Artretyzm oznacza zapalenie stawów i jest jednym z wielu schorzeń zaliczanych do grupy chorób reumatycznych, na które z roku na rok zapada coraz więcej ludzi. Mimo przeznaczania ogromnych środków na badanie przyczyn tych chorób oraz poszukiwanie nowych leków konwencjonalna medycyna jest wobec nich...
Jak wyleczyć się z nadwagi 0/5 Nasza cena:
21,98 zł 26,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak wyleczyć się z nadwagi

W ostatnich dekadach nadwaga urosła do rangi najpoważniejszego problemu zdrowotnego współczesnego świata, dotykając coraz więcej ludzi. Jest ona spowodowana zachodnim stylem odżywiania, czego dowodzą przykłady krajów, w których nie stanowiła ona problemu, dopóki ich ludność nie zaczęła spożywać...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula