- Tytuł: Trzy tygodnie z moim bratem
- Autorzy: Micah Sparks, Nicholas Sparks
- Wydawnictwo Albatros
- Oprawa: Miękka
- Rok wydania: 2013
- Ilość stron: 416
- Format: 14x20,5 cm
- Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
- Model: 9788378857501
- Język: polski
- Tłumacz: Zychowicz Elżbieta
- ISBN: 9788378857501
- EAN: 9788378857501
- Wymiary: 14x20,5 cm
Recenzje książki Trzy tygodnie z moim bratem (1)
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 4/5Dodana przez Katarzyna B. w dniu 2016-09-25Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: książka
2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną„Trzy tygodnie z moim bratem” to coś z pogranicza literatury podróżniczej i biografii. W tej książce znaleźć można wiele faktów z życia ulubionego pisarza milionów kobiet. Są one jednak splecione ze sobą w taki sposób, że czyta się ją jak powieść. Moim zdaniem jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana twórczości Nicholasa Sparksa. Można w niej znaleźć wiele odniesień do fabuł jego powieści i poznać go jako zwykłego człowieka: brata, męża i ojca. Co prawda niewiele pisze o samym procesie twórczym, ale możemy poznać mnóstwo jego życiowych doświadczeń, które stały się dla niego inspiracją do napisania wielu światowych bestsellerow. Poza elementami biografii książka zawiera też wspomnienia z podróży, jaką Nicholas Sparks odbył ze swoim starszym bratem Micah.
I tak na przykład „Pamiętnik” Sparks napisał po wysłuchaniu niesamowitej historii dziadków swojej żony Cath, a „Jesienną miłość” dzięki swojej siostrze Danie, która zmarła po heroicznej walce z rakiem w zdecydowanie zbyt młodym wieku (choć nie tak młodym jak sama bohaterka powieści). Najbardziej zaciekawił mnie moment, gdy autor opisuje swoją pracę z najmłodszym synem. To jak przez sześć godzin uczył go słowa „jabłko” było niesamowicie wzruszające. Interesujące jest to, że główna bohaterka jego powieści „Na ratunek” zmaga się z dokładnie takim samym problemem. Jej syn nie mówi i żaden lekarz nie jest w stanie powiedzieć dlaczego. Sparks oparł ten wątek o własne doświadczenia.
Ta książka pomogła mi też zrozumieć bajkowe postrzeganie miłości Sparksa. Bohaterowie jego historii zakochują się w sobie bardzo szybko i bardzo głęboko. Myślę, że każdy wątek romansowy jest po części zainspirowany jego własnymi doświadczeniami. W końcu ON sam na zaledwie drugim spotkaniu oświadczył Cath, że kiedyś się pobiorą. I miał rację.
„Trzy tygodnie z moim bratem” jest historią o rodzinie i braterskiej przyjaźni. Może być też wspaniałym uzupełnieniem twórczości Nicholasa Sparksa.