Trzy godziny

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
416
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 33,92 zł
Audiobooki mp3
za 34,48 zł
Nasza cena: 29,93 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

Pojęcie czasu jest względne. Jego upływ zależy od opanowania sytuacji oraz ułożonego planu. Czy trzy godziny wystarczą na ocalenie rodziny?

W Sztokholmie funkcjonuje niewielka kostnica. Wszystko w niej zawsze było jasne, a ciała dokładnie opisane. Problemy zaczęły się od momentu znalezienia nieznanych zwłok, które pojawiły się znikąd. Tajemniczym odkryciem zajmuje się Ewert Grens. Kto zadał sobie tyle trudu, by podrzucić ciało do zamkniętej kostnicy? Jaki był zamysł tajemniczego osobnika? Na co chciał zwrócić uwagę funkcjonariuszy? I czy w ogóle miał jakiś ukryty plan?

W tym samym czasie kryminalista Piet Hoffman wyrusza na swoją ostatnią misję. Po jej ukończeniu planuje powrót do rodziny i spokojne życie, z dala od problemów, morderstw i porwań, które do tej pory tworzyły jego codzienność. Nie zdaje sobie sprawy, że jego bliscy znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a Zofia z dwójką synów prowadzi nierówną walkę o przeżycie. Czy zdołają wytrzymać do powrotu Pieta? Co łączy tajemniczą misję głowy rodziny, atak na jego bliskich oraz zagadkowe pojawienie się zwłok w kostnicy?

Piet Hoffman ma jedynie trzy godziny na znalezienie odpowiedzi i ocalenie swojej rodziny. Czy zdoła uratować najbliższych? Trzy minuty wystarczą, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Trzy godziny mijają w mgnieniu oka, gdy trzeba zdać się na los, a stawką w rozgrywce jest życie.

"Trzy godziny" są ostatnią częścią trylogii "Piet Hoffman". Poprzednie tomy to "Trzy sekundy" oraz "Trzy minuty".


O autorach

Autorami bestsellerowego kryminału są Anders Roslund i Borge Hellstorm. Ich powieści trzymają w napięciu i zaskakują niespodziewanymi zwrotami akcji. Dzieła pisarzy zyskały pozytywne opinie krytyków oraz liczne nagrody. "Bestia", będąca ich debiutancką książką, została ogłoszona jako najlepsza skandynawska powieść kryminalna roku i otrzymała nagrodę Złotego Klucza.

Wśród historii napisanych przez autorów można również znaleźć tytuły, takie jak: "Dziewczyna, która chciała się zemścić", "Dziewczyna w tunelu", "Dwaj żołnierze", "Rodzinny interes" czy "Odkupienie".

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zjawiła się śmierć, która nie mogła się zdecydować, czy zostanie na tym miejscu dłużej."

  Powieść nie trzymała mnie w tak mocnym napięciu jak poprzedniczki ("Trzy sekundy" i "Trzy minuty"), którym z przyjemnością wystawiłam niemal maksymalne noty. W tej historii kilka dźwięków zabrzmiało fałszywie, nie pasując do kontekstu opowieści, choćby momentami irracjonalne zachowanie komisarza policji, który przyjętą postawą przeczy wyznawanym wartościom, a przecież wyjątkowo zgrabnie i trafnie oddawał się im w pierwszej i drugiej odsłonie cyklu. Wkradło się też trochę mało słyszalnych nut, brak innych wybijał z rytmu czytania, jako przykład może posłużyć ograniczona zdolność przewidywania jednej z kluczowych postaci, mało prawdopodobna w przypadku tajnego agenta. Właśnie rozmycie w portretowaniu bohaterów, od których zależy postrzeganie przedstawionego świata, sprawiało, że odczuwało się niedosyt intrygi i nierealność scen. Nie można jednak powiedzieć, że cała muzyka powieści brzmiała niekomfortowo, wręcz przeciwnie, to dobra i porywająca muza, choć z kilkoma zastrzeżeniami.

  Przekonały mnie atrakcyjne sensacyjne motywy, pożądana zmienność narracji i sprytne splecenie losów postaci. Czasem żal było, że autor decydował się na pozbawienie życia osób stojących w roli ofiar, aby na ich nieszczęściu i koszmarze uwypuklić istotne nawiązania do współczesnych problemów związanych z intensyfikującym się i trudnym do opanowania napływem uchodźców na europejskie ziemie. Zagadnienie ujęto z perspektyw znajdujących uzasadnienie i potwierdzenie w rzeczywistości. Odpowiadało mi przemyślane połączenie fikcji i faktów, wymieszanie akcentów zrodzonych z wyobraźni pisarza i prawdziwego życia. Angażowałam się w śledzenie przebiegu akcji, chętnie wsłuchiwałam w głosy pokrzywdzonych, zaglądałam w mrok kryjący się za ludzką chciwością i interesownością, gdzie na pierwszy plan stawia się ważność pieniądza, a na koniec listy spycha wartość życia człowieka. Kontrastowe i brutalne zestawienie dwóch światów. Walka o godność i marzenia, skazana na niepowodzenie w obliczu niedającego się niczym wytłumaczyć zła. Trochę za wcześnie rozszyfrowałam, kto tak naprawdę kryje się za zasadniczym negatywnym bohaterem, co w dużym stopniu umniejszyło niecierpliwość czytelniczą, pragnienie szybkiego dowiedzenia się, co kryje się na kolejnych stronach książki.

  Drogi nieco ekscentrycznego komisarza Ewerta Grensa i tajnego agenta o bogatej przeszłości infiltracji Pieta Hoffmana już trzeci raz krzyżują się. Kierowani początkowo różnymi powodami, podejmują się śledztwa w sprawie siedemdziesięciu trzech martwych uchodźców, których ciała odnaleziono w stojących na nabrzeżu kontenerze. Z czasem mężczyznom przyświeca jednak wspólny cel, dotarcie do struktury przestępczego gangu, ustalenie zasad jego funkcjonowania, zidentyfikowania tożsamości ofiar i oprawców. Dochodzenie niejednokrotnie podlega gwałtownym zwrotom i niebezpiecznym incydentom. O śmierci zadecydować może jeden mały błąd, zaś na powodzenie złożyć się musi szereg wypełnionych zadań. Ryzykowna stawka wchodzi na krytyczne szczyty, infiltracja wpływa na głębsze wody, zaś matactwa zapętlają się w takim stopniu, że nie bardzo wiadomo, jak się do nich dobrać i jak je rozszyfrować, a czas goni.

  B[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Zawsze sam. Ufaj tylko sobie”

  Trzy godziny to długo czy krótko? Wszystko zależy od tego, co w tym czasie mamy zrobić. Jeżeli przed nami stoją do wykonania trudne zadania to jest to mgnienie oka. Ale jeżeli w tym czasie uciekamy przed śmiercią to zdecydowanie za długi czas. Jak myślicie, czy trzy godziny, które miał Piet wystarczą, aby wygrał wyścig ze śmiercią? On jest niesamowicie skuteczny, ale czy sobie poradzi tym razem? Przekonajcie się sami, nie będę dodawać, że przed wami najdłuższe trzy godziny w życiu …

  „Trzy sekundy albo trzy minuty to wieczność, jeśli to ON coś planował i kontrolował czas. Jeśli planował i kontrolował ktoś inny, trzy godziny to niewiele”.

  Ewert Grens i Piet Hoffman spotykają się po raz kolejny. Tym razem to policjant potrzebuje Pieta, oczekuje od niego pomocy. Przed nim ostatnie zadanie, niebezpieczne jak poprzednie, od którego zależy przyszłość jego i jego rodziny. Czy Piet się zdecyduje? Szczerze mówiąc nie będzie miał zbytniego wyjścia, postanawia po raz ostatni wziąć udział w akcji i później wieść spokojne życie u boku pięknej żony. Takie niezbyt realne marzenie ...

  Fabuła powieści jest bardzo na czasie i aktualna. Mamy kontener uchodźców, nielegalne przemyty imigrantów, grube i nielegalne interesy. Liczą się tylko i wyłącznie pieniądze. Życie człowieka nie ma żadnego znaczenia. Ludzie zwiedzeni pokusą lepszego życia na zachodzie są towarem, żywym towarem, na którym można zarobić krocie. Obrzydliwie i okropne. Piet stara się rozbić szajkę przemytników ludzi. Dokąd zaprowadzi śledztwo? Okrycie będzie zaskakujące i niewiarygodne. Rozbicie nielegalnej grupy przemytników jest tak blisko, że aż niewyobrażalnie blisko. Czyż nie mówi się często, że najciemniej jest pod latarnią? Tak, tak, tam światło świeci słabym blaskiem … Nie obędzie się bez problemów rodziny Pieta, oni przez jego postępowanie będą w poważnych tarapatach. Synom Pieta grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy zdąży uratować swoją rodzinę i nie pozwoli się zdemaskować? Nie lada wyzwanie, ale bohater już nas przyzwyczaił do niestandardowych zachowań. Trzy godziny … tyle będzie go dzielić od śmierci … Czy będą jego trzy ostatnie godziny? Przekonajcie się sami …

  „Ty albo ja, a ponieważ bardziej zależy mi na sobie niż na tobie, wybieram siebie”.

  Trzy godziny to wstrząsający thriller, o którym nie sposób zapomnieć. Odkrywa prawdę o ludziach, obnaża słabości ludzi i ukazuje często ich prawdziwą, tę niechlubną twarz. Egoizm, pycha, obłuda i chęć nieustannego bogacenia się bez opamiętania ukazują prawdziwe oblicza ludzi. Drugi człowiek jest tylko szczebelkiem w drabince do zarabiania jeszcze większych pieniędzy, oczywiście nielegalnie. Ale mamy też troskę o najbliższych i dążenie do zapewnienie im bezpieczeństwa. Często trzeba też dokonywać wyboru pomiędzy trudnymi alternatywami, nie jest to łatwe i jednoznaczne. W systemie zero jedynkowym można wybrać jeden lub zero, nie dopuszcza się rozwiązań balansujących na granicy.

  Ta trzecia część przygód Pieta i Ewerta jest równie ciekawa jak poprzednie, do mnie dotarła najbardziej, gdyż przedstawiła temat bardzo realny i mający miejsce w dzisiejszym świecie. Szybkość akcji, zadziorność bohaterów i ich wyrazistość, mroczna i gęsta klimatyczna atmosfera nie pozwalają się oderwać od tej lektury. Nie pozwalają na uspokojenie oddechu, gdyż emocje są na najwyższym poziomie wtajemniczenia. Nic dodać, nic ująć. Ta wstrząsająca powieść dociera do każdej kosteczki naszego ciała, wtapia się w tkankę mięsną i sieje spustoszenie i przerażenie w naszym organizmie. Boję się, boję się, że to ja będą kolejną osobą, która straci życie w cieniu mafijnych porachunków. Ale staram się uważnie schylać głowę, aby żadna kula mnie nie dosięgnęła. Czy mi się udało? Jak widać, tak, inaczej nie poznalibyście moich wrażeń.

  Duet Anders Roslund i Börge Hellström zaskakuje i sprawia, że już się zastanawia, co nas czeka w kolejnej odsłonie przygód policjanta i byłego kryminalisty. Na kontynuację czekam z zapartym tchem i ogromną niecierpliwością. Już dziś rezerwuję sobie weekend na wizytę Pieta Hoffmana u mnie.

  Nie oglądajcie się i nie marnujcie czasu. Moc ekscytujących wrażeń jest w zasięgu waszej ręki. Uwaga, jest niebezpieczna! Grozi uzależnieniem. Wciąga i zniewala. Przeraża i gnębi. Teraz czas na Was!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Anders Roslund
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 416
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381259330
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Three hours
 • Tłumacz: Łygaś Wojciech
 • ISBN: 9788381259330
 • EAN: 9788381259330
 • Wymiary: 12.5x19.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Raz, dwa, trzy... giniesz Ty! 0/5 Nasza cena:
23,26 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Raz, dwa, trzy... giniesz Ty!

Bartek jest aktorem, który właśnie wywalczył sobie pierwszą większą rolę w superprodukcji. Agnieszka ma szansę dostać pracę w popularnym piśmie o show-biznesie, w którym pracuje już jej przyjaciółka Oliwka. Obie dostają zadanie napisania reportażu z planu filmowego. Zamiast ekscytujących plotek...
Ojciec brown trzy narzędzia śmierci 0/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ojciec brown trzy narzędzia śmierci

Kolejne opowiadania o sympatycznym, bystrym i skromnym ojcu Brownie! Ten niepozorny duchowny, w rzeczywistości nadprzeciętnie inteligentny, obdarzony jest niezwykłą spostrzegawczością i dociekliwością, dzięki którym potrafi rozwiązać najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Tajemnice, z...
Trzy koperty 5/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy koperty

Mroczny thriller o zakamarkach ludzkiej duszy. Porywający debiut autorstwa byłego pracownika wywiadu wojskowego. Agent wywiadu 10483 realizuje swoje misje na trzech różnych kontynentach. Przełożeni, obserwując jego poczynania, dochodzą do wniosku, że być może jego rekrutacja była błędem... Dziesięć...
Były sobie świnki trzy 4/5 Nasza cena:
26,24 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Były sobie świnki trzy

Bycie żoną swojego męża ma pewne zalety – pełne konto i nadmiar wolnego czasu. W zamian wystarczy tylko pilnować, by mąż nie zapominał, dzięki komu żyje pełnią szczęścia. Układ działa jak w zegarku, ale do czasu… Jolka, Martusia i Kama pewnego dnia odkrywają, że w metryce lat im przybywa, nie...
Trzy sekundy 0/5 Nasza cena:
29,88 zł 40,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy sekundy

Piet Hoffmann jest najlepszym tajnym współpracownikiem szwedzkiej policji, ale tylko jeden człowiek wie o jego istnieniu oficer prowadzący, Erik Wilson. Jako prominentny członek polskiego gangu działającego pod przykrywką międzynarodowej firmy ochroniarskiej, Hoffman od kilku lat rozpracowuje...
Trzy minuty 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy minuty

Obie strony liczą na jego lojalność. Obie skazują go w końcu na śmierć. W Szwecji pracował jako informator policji i zajmował się infiltrowaniem zorganizowanych grup przestępczych. Został zdekonspirowany w jednym z zakładów karnych i porzucony przez tych, na zlecenie których działał. Potrzebne mu...
Trzy dni i jedno życie 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy dni i jedno życie

Tajemnicza śmierć sześciolatka wstrząsa społecznością małego francuskiego miasteczka. Jednak ofiarą tej tragedii jest także sam morderca, kilkunastoletni chłopak, który już nigdy nie zazna spokoju. Odtąd każdy jego dzień naznaczony będzie piętnem tej niezamierzonej zbrodni. Zrobi wszystko, by jego...
Trzy sekundy (wydanie filmowe) 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy sekundy (wydanie filmowe)

Thriller uznany przez Szwedzką Akademię Literatury za najlepszą powieść roku! 8 miesięcy w pierwszej dziesiątce bestsellerów Szwecji. Film, w którym zagrali Joel Kinnaman, Clive Owen i Rosamund Pike. Brutalny pitbul na usługach mafii. Świadek egzekucji. Piet Hoffman. Ma pokierować operacją...
Trzy ciosy sztyletem wyd. 2 0/5 Nasza cena:
32,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy ciosy sztyletem wyd. 2

Profesor Zawilski zostaje zasztyletowany w Ogrodzie Saskim przez nieznanego sprawcę. Niebawem policja otrzymuje list, w którym człowiek o pseudonimie Adámas przyznaje się do zbrodni i zapowiada kolejne. Już niebawem ginie w podobny sposób kolejna osoba. Jakie są motywy działania Adámasa? Czy ofiary...
Trzy ziarnka żwiru 0/5 Nasza cena:
19,40 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy ziarnka żwiru

„Trzy ziarnka żwiru” to opracowany na podstawie autorskiego maszynopisu i wydany po raz pierwszy kryminał, którego akcja toczy się głównie w Warszawie. Z Wisły wyłowiono ciało młodej kobiety. W zaciśniętej dłoni denatki znaleziono tytułowe trzy ziarenka czerwonego żwiru. Zapewne kiedy wpadała do...
Trzy dni ciemności 0/5 Nasza cena:
17,31 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy dni ciemności

Thriller mistyczny na motywach objawień św. Faustyny i św. Ojca Pio! Czas apokalipsy! Inspiracją dla Bartosza Geislera, autora thrillera mistycznego Trzy dni ciemności były napotkane w Dzienniczku św. Siostry Faustyny mocno poruszające wyobraźnię wizje piekła, czyśćca, nieba oraz mających nadejść...
Kryminały przedwojennej W-wy. Minus Trzy 0/5 Nasza cena:
26,81 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kryminały przedwojennej W-wy. Minus Trzy

Warszawa, lata 30. XX w. Zbigniew Puchalski chce zostaćpolicjantem w Centrali Służby Śledczej. Niestety rozpiętośćjego klatki piersiowej przy pełnym wdechu wykazuje minustrzy centymetry względem normy, dlatego nie zostaje przyjęty.W międzyczasie dowiaduje się od swojego przyjacielakomisarza Jana...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula