Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca

Autor:

Alice Lugen

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
280
Nasza cena: 24,28 zł 39,90 zł Taniej o: 39%

Istnieje wiele zjawisk, których nie można racjonalnie wyjaśnić. Jednym z nich są wydarzenia, które rozegrały się na Przełęczy Diatłowa w 1959 roku. Oficjalne wyjaśnienia nijak mają się do dokumentacji wykonanej na miejscu zdarzenia. Czy rosyjscy biegli mają coś do ukrycia? Co tak naprawdę zdarzyło się w mroźną, styczniową noc na Uralu?

Książka "Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca" to próba wyjaśnienia wątpliwości, które od dziesiątek lat nurtują śledczych z całego świata. Jest styczeń 1959 roku. Grupa turystów ? studentów i absolwentów Politechniki Uralskiej - postanowiła zdobyć górę Otorten w paśmie Uralu. W ten sposób śmiałkowie chcieli uczcić zjazd KPZR. Nie podejrzewali, że ich wyprawa zakończy się tragicznie - namioty rozbite na zboczu zostały rozcięte, a grupa wybiegła w chłodną, uralską noc. Nikt nie przeżył do rana, dlatego też wyjaśnienie okoliczności tragedii można było opierać jedynie na domysłach. Niektóre ofiary zmarły z powodu wychłodzenia, inne posiadały liczne złamania, zasinienia, rany kłute i krwotoki wewnętrzne. Większość miała obrażenia w obrębie twarzy.

Nagle śledztwo prowadzone przez rosyjskich śledczych zostało zamknięte, a za przyczynę tragedii uznano potężną siłę. Okazuje się, że nie tylko samo wydarzenie na przełęczy było tajemnicze ? również okoliczności śledztwa wzbudzają wiele wątpliwości. Dziś analizą przyczyn tragedii nadal zajmują się badacze z całego świata. Powstało na ten temat wiele książek i opracowań, jednak tragedia na Przełęczy Diatłowa nadal pozostaje jedną z największych niewiadomych XX wieku.

"Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca" autorstwa Alice Lugen to próba wyjaśnienia okoliczności tragedii. Autorka wykorzystuje historię, by ukazać biurokratyczny chaos i rozgrywki polityczne. Zdarzenie nie zostało potraktowane jako historia rodem z horroru, a raczej jako thriller silnie związany z ówczesną sytuacją polityczną Rosji. Warto zapoznać się z nowatorskim spojrzeniem na historię budzącą tak wiele wątpliwości.
Recenzje (7)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Bezsprzeczną zaletą reportażu „Tragedia na Przełęczy Diatłowa” jest podejście autorki do tematu – rzetelne, pozbawione plotkarskiej żyłki i pogoni za sensacją, o którą przecież w tej sprawie nietrudno. Lugen powołuje się na ujawnione akta sprawy, relacje prasowe i rozmowy z rodzinami ofiar etc. Ostrożnie formułuje wnioski, nakreśla tło polityczne wydarzeń, analizuje, ale jednocześnie pozostawia czytelnikowi pole do własnych interpretacji. Również dwadzieścia siedem stron bibliografii i przypisów pokazuje, jak tytaniczną pracę musiała wykonać autorka, by opowiedzieć o sprawie Diatłowców.

  Duże wrażenie zrobiło na mnie przedstawienie bohaterów. Zostali oni nakreśleni w sposób nieschematyczny, a kolejność wprowadzania bohaterów wynikała z rozwoju opowieści, nie zaś ze sztywnych ram konstrukcyjnych książki (np. osobnego rozdziału). Ten, jak również kilka pomniejszych, zabiegów potęguje wrażenie osobistego uczestnictwa w wydarzeniach, dawkowania napięcia i kroczenia w kierunku punktu kulminacyjnego. I ten tajemniczy Zołotariow! Nic więcej nie zdradzam.

  I oczywiście zdjęcia! Doskonale dopasowane do treści (to niby oczywistość, ale w praktyce wydawniczej już nie tak często spotykana), w najlepszej możliwej jakości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Po przesłuchaniu paru podcastów, przeczytaniu mnóstwa artykułów jak i kilku książek, nie spodziewałam się, że jeszcze się czegoś nowego dowiem na temat tajemnicy Przełęczy Diatłowa. A jednak! Książka "Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca" autorstwa Alice Lugen, dostarczyła mi informacji, o których nigdy wcześniej nie słyszałam.

  *

  W styczniu 1959 roku, grupa młodych studentów jak i absolwentów z Politechniki Uralskiej, wyrusza na wyprawę w północą część Uralu, w celu zdobycia szczytu Otorten. Jednak z 1 na 2 lutego, cała grupa z niewyjaśnionych powodów ucieka z namiotu, by stoczyć walkę o życie, z Matką Naturą. Niestety tej felernej nocy, syberyjska zima zbiera swoje żniwo, odbierając życie wszystkim uczestnikom wyprawy.

  *

  W tego typu literaturę zaczytuję się stosunkowo od niedawna. Jednakże żadna z przeczytanych mi dotychczas pozycji, nie zawiodła mnie jeszcze. Czy ta książka okazała się pierwszym reporterskim rozczarowaniem? Absolutnie nie! "Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca" to świetny reportaż, który się czyta niczym wciągający thriller. Ja tę książkę pochłonęłam na raz, a to za sprawą bardzo dobrze przedstawionej historii diatłowców. Alice Lugen, w swojej książce zawarła wszystkie zarzucane hipotezy jak i teorie, nie pomijając nawet tych najbardziej nierealnych i niedorzecznych. Spodobało mi się to, że autorka nie gloryfikuje żadnej z hipotez, a pozostaje obiektywna. Bardzo skrupulatnie, również przedstawiła całe śledztwo, odnosząc się do wielu źródeł. Widać, że autorka, zanim rozpoczęła pracę nad książką, bardzo rzetelnie się do tego przygotowała. Co do samego stylu to jest ON bardzo przyjemny i łatwy w odbiorze, dzięki czemu nie męczyłam się podczas czytania.

  *

  "Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca." to opowieść o bohaterach dramatu, ich rodzinach, jak i o radzeniu sobie ze stratą. To również historia o obliczu Rosji, panującej tam władzy i próbie manipulacji społeczeństwem.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tragedia na przełęczy Diatłowa to książka ukazująca kulisy wyprawy studentów z ZSRR w góry i jej tragiczny finał. Autorka niesamowicie prowadzi czytelnika przez wszystkie dostępne tajemnice tej sprawy. Bohaterowie są szczegółowo opisani, nikogo nie pominięto. Książka A. Lugen naprawdę wciąga. Warto po nią sięgnąć. Serdecznie polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie wiem czy kiedyś już Wam o tym wspominałem, ale od najmłodszych lat interesują mnie niewyjaśnione historie. Na temat UFO, Trójkąta bermudzkiego czy zabójstwa Johna F. Kennedy’ego przeczytałem wiele artykułów i książek. Dlatego z dużą ciekawością sięgnąłem po reportaż Alice Lugen „Tragedia na przełęczy Diatłowa. Historia bez końca”, który opowiada o jednej z najbardziej tajemniczych zagadek XX wieku.

  Alice Lugen urodziła się w 1983 roku. Polka pisząca pod pseudonimem. Dziennikarka śledcza zainteresowana problemami współczesnej Rosji, historią Związku Radzieckiego i zimnej wojny. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej. Niezależna publicystka, okazjonalnie tłumaczka. Pracowała jako autorka tekstów przemówień i wystąpień publicznych. Jako ghostwriterka napisała 26 książek, głównie wspomnień i biografii „Tragedia na Przełęczy Diatłowa” jest jej samodzielnym debiutem.

  Pod koniec stycznia 1959 roku grupa turystów, głównie studentów i absolwentów Politechniki Uralskiej, postanowiła uczcić kolejny zjazd KPZR zdobyciem góry Otorten w Uralu Północnym. Wyprawa zakończyła się tragicznie i w wyjątkowo zdumiewających okolicznościach. Obozujący na zboczu turyści rozcięli swój namiot, wybiegli w uralską noc, rozpalili ognisko. Nikt nie przeżył nocy – niektórzy zmarli z powodu hipotermii, u innych znaleziono liczne urazy, ślady krwotoku z nosa, sporych rozmiarów sińce na twarzy, złamania. Do dziś nikt nie wyjaśnił tej sprawy, a samo śledztwo z 1959 roku było równie zagadkowe, jak tragedia. Prokurator zamknął je nagle, a w sprawozdaniu napisał, że przyczyną śmierci turystów była „potężna siła”.

  Zacznę od tego, że trzeba oddać autorce, że wykonała kawał dobrej roboty. Mając świadomość tego, jak trudno uzyskać dostęp do rosyjskich archiwów i jak wiele dokumentów jest w nich utajnionych lub dawno zniszczonych, wyłania nam się obraz ogromu pracy, jaką musiała wykonać Alice Lugen, żeby ta książka w ogóle powstała. Reportaż podzielony jest na kilkanaście rozdziałów, w których to autorka opisała przygotowania i przebieg wyprawy, nakreśliła sylwetki wszystkich jej uczestników, oraz przedstawiła jak wyglądała rozpoczęta dopiero praktycznie miesiąc później akcja poszukiwawcza oraz śledztwo, w którym bardzo nieudolnie próbowano wyjaśnić przyczynę śmierci diatłowców. Dużym plusem tej książki jest to, że Lugen nie wtrąca swoich przemyśleń i nie kieruje czytelnika ku jednej teorii, tylko rzetelnie opisuje wydarzenia, zostawiając odbiorcy możliwość wyrobienia sobie opinii na ten temat. Kolejnym plusem są wspomniane opisy życiorysów członków wyprawy. Pozwoliły mi one lepiej poznać bohaterów „Tragedii na Przełęczy Diałtowa”, którzy przestawali być dla mnie tylko nazwiskami, a stawali się zwykłymi ludźmi, przeżywającymi miłosne rozterki, a także marzącymi o karierach zawodowych i lepszym życiu. Sprawiło to, że jeszcze mocniej przeżywałem ich śmierć i cierpienia rodzin, które bezskutecznie latami próbowały uzyskać odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę stało się z ich bliskimi. Niesamowite wrażenie zrobiły na mnie zdjęcia diatłowców. Widzimy na nich uśmiechniętych i wygłupiających się młodych ludzi, którzy nie wiedzą o tym, że za kilka dni nie będą już żyli.

  Czy zatem jest to reportaż idealny? Niestety nie do końca. Do pełni szczęścia zabrakło mi w nim dwóch rzeczy. Po pierwsze już tradycyjnie w przypadku tego wydawnictwa, aż prosi się o większą ilość fotografii. Po drugie, autorka nie wspomniała nawet słowem o wielu teoriach na temat prawdopodobnych przyczyn tragedii. Fakt, że większość z nich jest absurdalna (napad Yeti, UFO, duchy Mansów), nie zmienia to jednak faktu, że w mojej ocenie warto byłoby o nich nadmienić.

  „Tragedia na przełęczy Diatłowa. Historia bez końca” to rewelacyjna książka. Chociaż jest to reportaż, to czyta się go niczym wciągający thriller lub horror, którego fabułę niestety napisało życie. Muszę przyznać, że chociaż minęło już kilka dni, odkąd skończyłem go czytać, to cały czas mam w głowie historię diatłowców. Dlatego gorąco polecam Wam tę lekturę. Na pewno się nie zawiedziecie.

  Opinia pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  O tragedii z 1959 roku, do której doszło na Przełęczy Diatłowa w Rosji napisano już naprawdę wiele. Niemniej jednak do teraz nie wiadomo co tam tak naprawdę się stało. Alice Lugen, polska autorka, w swoim reportażu pt. „Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca” opisuje wszystkie znane fakty na temat tej wyprawy, akcji poszukiwawczej i śledztwa kryminalnego na szerokim tle społeczno-politycznym. Podstawowe informacje o tej tragedii oczywiście już były mi znane, jednak książka dała mi dużo szersze spojrzenie na całą historię. Jednocześnie też ukierunkowała moje hipotezy w jednym, wydaje się, że prawidłowym kierunku. Jednak bez wyjaśnień ze strony władzy raczej niemożliwym jest dowiedzenie się czegoś więcej...

  Książkę polecam – dalej szeroki obraz na historią ciągnącą się bez końca już od ponad 60 lat.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Tragedia na Przełęczy Diatłowa
 • Autor: Alice Lugen
 • Wydawnictwo Czarne
 • Seria Poza serią
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 280
 • Format: 133x215 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380499997
 • Język: polski
 • Podtytuł: Historia bez końca
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380499997
 • EAN: 9788380499997
 • Wymiary: 13.3x21.5cm
Najczęściej kupowane razem
 • -35%
  Przełęcz Diatłowa

  Przełęcz Diatłowa

  Wciągająca opowieść inspirowana tragicznymi wydarzeniami na Uralu sprzed ponad sześćdziesięciu lat, które do dzisiaj rozpalają wyobraźnię łowców zagadek. Czy rosyjskiej pisarce uda się rozwiązać jedną z największych tajemnic XX wieku? W styczniu 1959 roku grupa studentów i absolwentów Politechniki...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,94 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -28%
  O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie

  O północy w Czarnobylu. Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie

  Śledztwo, propaganda, tajemnica i mity, które przyćmiły nieznaną historię największej katastrofy nuklearnej XX wieku. Nikołaj Fomin nie miał pojęcia o energii jądrowej i fizyce nuklearnej – tej ostatniej uczył się na kursie korespondencyjnym. Anatolij Diatłow trzymał się swoich tez nawet wtedy, gdy...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 36,14 zł 49,99 zł
  w magazynie
 • -43%
  27 śmierci Toby'ego Obeda

  27 śmierci Toby'ego Obeda

  To też jest Kanada: siedem zapałek w słoiku, sny o czubkach drzew, powiewające na wietrze czerwone suknie, dzieci odbierane rodzicom o świcie. I ludzie, którzy nie mówią, że są absolwentami szkół z internatem. Mówią: jesteśmy ocaleńcami. Przetrwaliśmy.– Zniszczono cały nasz naród. Nigdyśmy się nie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,78 zł 42,00 zł
  w magazynie
 • -46%
  Osobisty przewodnik po Pradze

  Osobisty przewodnik po Pradze

  Osobisty przewodnik po Pradze to jubileuszowy, 10. tytuł Mariusza Szczygła, który ukazuje się dwadzieścia lat po pierwszym wyjeździe autora do Pragi wiosną 2000 roku, kiedy to uwiodły go miasto i język. Jak sam mówi, książka ta wzięła się ze zdenerwowania: „Od momentu pierwszych moich publikacji o...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:zintegrowana
  Cena: Nasza cena: 26,56 zł 49,00 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -38%
  Jadłonomia po polsku

  Jadłonomia po polsku

  Koniec z długimi listami trudno dostępnych składników. Dość rezygnacji z ulubionych, tradycyjnych smaków. "Jadłonomia po polsku" pokazuje, że kuchnia roślinna może być prosta jak barszcz i równie smaczna co ruskie pierogi. W sześciu rozdziałach podzielonych zgodnie z porami roku znajdziecie mnóstwo...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 43,27 zł 69,90 zł
  w magazynie
 • -35%
  Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

  Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

  Nagroda Literacka Nike 2020! Baśń jest próbą stworzenia na nowo mitologii Galicji. Nie jest powieścią historyczną, i choć napisana z dużym szacunkiem dla ówczesnych realiów społecznych, obyczajowych i politycznych, to zawieszona pozostaje między historią a mitem. Wyrasta z legend, w które obrosła...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,34 zł 45,00 zł
  w magazynie
 • -39%
  Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze

  Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze

  Zdawałoby się, że dostęp do wiedzy jest dziś nieograniczony i łatwy. Jednak czasy, w których żyjemy, przynoszą więcej pytań niż odpowiedzi – z gąszczu komentarzy i linków trudno wyłuskać rzetelne informacje, samozwańczy eksperci prześcigają się w dobrych radach, a „najnowsze badania” stały się...
  Ocena: 3/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,42 zł 34,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -36%
  W cieniu Babiej Góry

  W cieniu Babiej Góry

  Baśka Zajda, policjantka zmęczona życiem i jego trudami, wraca z Krakowa w rodzinne strony. Chociaż wszyscy mówią, że wyrzucili ją z policji wojewódzkiej, to sama zainteresowana nie chce o tym rozmawiać. Ścigają ją demony, które ma nadzieję zgubić w urokliwej Zawoi. Zwłaszcza że jej najlepsza...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,68 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -39%
  Polska przydrożna

  Polska przydrożna

  Początek piekielnie gorącego lata 2019. 15 dni spędzonych w drodze, 4872 kilometry na liczniku. Setki miasteczek, wsi, wiosek i przysiółków. Drogi, ale częściej bezdroża. Wykładowca UJ i bywalec literackich knajp pewnego dnia znika z Krakowa. Omijając duże miasta, zabytki, kościoły, muzea, jedzie...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,18 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -39%
  Niedziela, która zdarzyła się w środę

  Niedziela, która zdarzyła się w środę

  ?Wciąż zdumiewa mnie popularność tej książki. To już trzecie wydanie moich najlepszych reportaży z początku lat dziewięćdziesiątych najstarszy ma dwadzieścia pięć lat. Młodzi ludzie piszą w internecie, że to opowieść o ich dzieciństwie. Często traktują ten zbiór jak mitologię swojej młodości. Nawet...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 24,28 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Martwa góra 0/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwa góra

W lutym 1959 roku w górach Ural doszło do tragedii. Grupa młodych, doświadczonych turystów zginęła w miejscu zwanym Martwą Górą. Ekspedycja ratunkowa, która przybyła tam niespełna dwa tygodnie później, znalazła opuszczone obozowisko. Uszkodzony namiot, ślady na śniegu, porozrzucane rzeczy osobiste...
eBook Tragedia na Przełęczy Diatłowa mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,12 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Tragedia na Przełęczy Diatłowa mobi epub

Pod koniec stycznia 1959 roku grupa turystów, głównie studentów i absolwentów Politechniki Uralskiej, postanowiła uczcić kolejny zjazd KPZR zdobyciem góry Otorten w Uralu Północnym. Wyprawa zakończyła się tragicznie i w wyjątkowo zdumiewających okolicznościach. Obozujący na zboczu turyści rozcięli...
Audiobook Tragedia na Przełęczy Diatłowa mp3 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Tragedia na Przełęczy Diatłowa mp3

Pod koniec stycznia 1959 roku grupa turystów, głównie studentów i absolwentów Politechniki Uralskiej, postanowiła uczcić kolejny zjazd KPZR zdobyciem góry Otorten w Uralu Północnym. Wyprawa zakończyła się tragicznie i w wyjątkowo zdumiewających okolicznościach. Obozujący na zboczu turyści rozcięli...
Po Syberii 0/5 Nasza cena:
33,06 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po Syberii

Syberia opisana przez Thubrona okazuje się kwintesencją Rosji - na powierzchni resztki obozowych baraków sprzed 50 lat, a pod lodem mamuty zachowane tak, że można policzyć liście z ich ostatniego posiłku. I na przemian: jedno odmarza, a drugie zamarza. Thubron podróżuje po paradoksalnej krainie,...
Ścigając krzyk. Dzieje wojny z narkotykami 0/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ścigając krzyk. Dzieje wojny z narkotykami

Co łączy brooklyńskiego handlarza crackiem, pielęgniarkę z Ciudad Juárez, żydowskie dziecko uratowane z Budapesztu podczas II wojny światowej, heroinistę dowodzącego rewolucją wśród narkomanów w Vancouver i naukowca z Los Angeles karmiącego halucynogenami mangustę? Wieloletnia prohibicja...
Serce wszystkiego co istnieje. Nieznana historia Czerwonej Chmury, wodza Siuksów 0/5 Nasza cena:
29,06 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce wszystkiego co istnieje. Nieznana historia Czerwonej Chmury, wodza Siuksów

Czerwona Chmura to jedyny Indianin, który zdołał pokonać armię Stanów Zjednoczonych i narzucić jej pokój na własnych warunkach. Aby zyskać szacunek współplemieńców, syn zmarłego w delirium alkoholika musiał być odważniejszy, sprytniejszy i okrutniejszy od innych. Od najmłodszych lat wykazywał się...
Stary ekspres patagoński. Pociągiem przez Ameryki 0/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stary ekspres patagoński. Pociągiem przez Ameryki

"Stary Ekspres Patagoński" opowiada o kolejnej wielkiej wyprawie kolejowej amerykańskiego mistrza podróżopisarstwa - tym razem przez obie Ameryki. Poczynając od metra w Bostonie, Paul Theroux opisuje drogę ze skutego lodem stanu Massachusetts do jałowego płaskowyżu na najdalej na południe...
Detroit. Sekcja zwłok Ameryki 0/5 Nasza cena:
24,89 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Detroit. Sekcja zwłok Ameryki

Detroit ? niegdyś w amerykańskiej awangardzie, słynące z wielkiego przemysłu, nowatorskich rozwiązań, śmiałych biznesmenów i znanych na całym świecie samochodów ? dziś jest stolicą bezrobocia, nędzy i przestępczości. Charlie LeDuff, zdobywca Nagrody Pulitzera, porzuca pracę w ?New York Timesie? i...
Po Syberii 0/5 Nasza cena:
24,89 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po Syberii

Syberia opisana przez Thubrona okazuje się kwintesencją Rosji ? na powierzchni resztki obozowych baraków sprzed 50 lat, a pod lodem mamuty zachowane tak, że można policzyć liście z ich ostatniego posiłku. I na przemian: jedno odmarza, a drugie zamarza. Thubron podróżuje po paradoksalnej krainie,...
Hawana. Podzwrotnikowe delirium 0/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hawana. Podzwrotnikowe delirium

Mówią, że to miasto „jest niczym miłość brzydkiej kobiety, namiętne i rozgorączkowane”. Że mężczyźni wciąż są tu ostentacyjnie męscy, a kobiety o rozłożystych biodrach – najbardziej kobiece na świecie. Mówią, że powietrze drży tutaj jak w delirium, kołysze się tanecznymi rytmami granej na żywo...
Błoto słodsze niż miód 5/5 Nasza cena:
24,89 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Błoto słodsze niż miód

Za "Błoto słodsze niż miód" autorka otrzymała Paszport Polityki 2018! To książka opowiadająca o Albanii, tak odległej i jednocześnie bliskiej. Ciemne lata komunizmu na zawsze zmieniły historię jej mieszkańców. Udręczony terrorem kraj, Albania, która musiała znieść już wiele, wciąż ma sporo wyzwań...
Dreamland. Opiatowa epidemia w USA 0/5 Nasza cena:
36,08 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dreamland. Opiatowa epidemia w USA

W 2008 roku w USA liczba zgonów w wyniku przedawkowania opiatów przewyższała liczbę ofiar wypadków samochodowych. Osób uzależnionych od leków z roku na rok jest coraz więcej, a rynek farmaceutyczny rośnie w siłę. Jak to możliwe, że legalnie dopuszczona do sprzedaży tabletka przeciwbólowa może...
Wybrane bestsellery
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel 0/5 Nasza cena:
50,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel

Lalka Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Te zestawy Barbie Color Reveal kryją aż sześć niespodzianek! W każdym z nich jest lalka Chelsea z kolorowym syrenim ogonem, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy - pociągnij za pasek, aby usunąć...
Barbie Kabriolet Mattel 0/5 Nasza cena:
85,24 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Kabriolet Mattel

Udaj się w podróż kabrioletem Barbie(R) i przeżyj bezkresne przygody! Ten charakterystyczny dla stylu Barbie(R) dwumiejscowy samochód zaprojektowano w różowym kolorze, a jego maskę ozdobiono dodatkowo symbolem Barbie(R). To słodkie sportowe autko posiada dodatkowo tylny spojler i koła z...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum 5/5 Nasza cena:
18,44 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum

Obejmuje 60 jednostek tematycznych i jest zgodny z programem nr AZ-3-01/18. Każdy temat zawiera stałe elementy: Poznaję, Słucham Boga, Rozważam, Działam. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz...
Przetaina 4/5 Nasza cena:
34,47 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przetaina

Wędrujemy, by odnaleźć siebie. Żeby po tragicznych chwilach poskładać strzaskaną duszę. W odległej krainie, na brzegu nieznanego morza żyją Plemiona. Czczą Boga o Stu Twarzach i jego kociogłową córkę Nefem i prowadzą proste, spokojne życie. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo przyjdzie...
Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka 0/5 Nasza cena:
53,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka

Dzieci pokochają budowanie własnej Spycharko-betoniarki Rubble’a inspirowanej animacją „Psi Patrol Film”. W tym zestawie konstrukcyjnym jest 1 figurka Rubble’a do ustawiania w różnych pozach i 16 małych klocków wraz z elementami specjalnymi. Mały budowniczy może złożyć spycharko-betoniarkę z...
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Czarna pieśń 0/5 Nasza cena:
36,32 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna pieśń

Toczyliśmy bitwy, po których zostawało na ziemi ponad sto trupów, ale nie napisano o nich ani słowa. Zakon walczy, ale często robi to w ciszy, bez chwały czy nagrody. Nie mamy sztandarów. Vaelin Al Sorna jest najnowszym rekrutem Szóstego Zakonu. Podczas brutalnego szkolenia uczy się wykuwać miecze,...
Nic wam nie jestem winna 4/5 Nasza cena:
28,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic wam nie jestem winna

Takie książki zmieniają świat. Feministyczna, świeża, inspirująca opowieść o tym, co się dzieje, gdy dziewczyna naprawdę (naprawdę) postanawia być sobą. Izzy jest bohaterką, jakiej nie znacie: odważna, uczciwa, ostra i piekielnie zabawna. Jako młoda, ambitna komiczka i standuperka nie boi się...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,60 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Dostęp do cyfrowej wersji Książki ucznia oraz odzwierciedlenia cyfrowego dodanych do Zestawu jest ważny przez 24 miesiące od dnia aktywacji kodu. Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula