To będą piękne święta. Stacja Jagodno. Tom 11

Książka
31,99 zł
eBook
24,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Stacja Jagodno
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 324
Opis

“To będą piękne święta” Karoliny Wilczyńskiej to świąteczna powieść znanej polskiej pisarki, która powraca z kolejną ciepłą opowieścią.

To lektura idealna na pochmurne zimowe wieczory, a w dodatku przywracająca wiarę w magię świąt. Zadowoli także każdego miłośnika spragnionego autentycznych książkowych wzruszeń.

“To będą piękne święta” to powieść złożona z historii kilku bohaterek. Każda z nich mieszka w urokliwym miasteczku Jagodno, gdzie przygotowuje się do wigilijnej kolacji oraz spotyka z dawno niewidzianymi bliskimi i znajomymi. Boże Narodzenie staje się znakomitą okazją do wspominania minionych świąt i związanych z nimi perypetii.

Bohaterki opowiadają o tym, jak wyglądało ich życie, zanim osiedliły się w Jagodnie - niewielkiej miejscowości położonej w Górach Świętokrzyskich. Ich historie z przeszłości są pełne ciepła, jak i niełatwych emocji, z którymi musiały zmagać się kobiety. Balansując między szczęściem a cierpieniem, autorka tworzy realistyczny klimat powieści, która pokazuje święta w autentycznych barwach. Jednocześnie książka pozostawia czytelnika z poczuciem ciepła i wiary w drugiego człowieka oraz magiczną i rodzinną atmosferą świąt Bożego Narodzenia.


O autorce

Karolina Wilczyńska to znana polskim czytelnikom autorka powieści obyczajowych i romansów. Od czasu jej literackiego debiutu w 2006 roku napisała i wydała kilkanaście powieści oraz kilka książkowych serii, z których każda szybko zyskała status bestsellerowej. Wilczyńska tworzy głównie z myślą o kobietach, starając się opisywać ich emocje i doświadczenia. Najpopularniejsze powieści tej pisarki to “Cisza między dźwiękami”, “Spełnione życzenia”, “Owoce miłości” oraz “Rachunek za szczęście, czyli caffè latte”. Jest również autorką licznych opowiadań oraz współautorką powieści stworzonych wraz z innymi polskimi pisarzami (m.in. “Miłość z widokiem na Śnieżkę”, “Lato w Pensjonacie pod Bukami”, “Zakochane Zakopane”). Karolina Wilczyńska poza twórczością pisarską jest wykładowczynią akademicką i terapeutką.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii lub z serii Stacja Jagodno

Szczegóły
  • Autor: Karolina Wilczyńska
  • Wydawnictwo Czwarta Strona
  • Seria Stacja Jagodno
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2019
  • Ilość stron: 324
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788366431140
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788366431140
  • EAN: 9788366431140
  • Wymiary: 135X205
  • Dane producenta:

    Wydawnictwo Poznańskie, ul. Fredry 8, 61-701 Poznań, Polska, handlowy@wydawnictwopoznanskie.com, tel. 61 623 38 38

Recenzje książki To będą piękne święta. Stacja Jagodno. Tom 11 (7)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Aleksandra K. w dniu 2019-11-12
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    "To będą piękne święta" to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, jak i z bohaterami Jagodna. Jednak po tej lekturze już teraz wiem, że na pewno w przyszłości z przyjemnością sięgnę po serię Stacja Jagodno, gdyż zaciekawili mnie bohaterowie oraz ich losy. Ta książka to głównie wspomnienia bohaterów z świąt, które już za nimi i które w jakimś stopniu utrwaliły się w ich pamięci. Niektórzy z uśmiechem na twarzy wspominają swoje dawne życie, a inni najchętniej zapomnieliby o tym co miało miejsce, gdyż nie napawa ich to dobrymi emocjami. "To będą piękne święta" to nie tylko piękna okładka, ale również środek, który zapewnia wiele emocji. Zarówno tych które wywołają uśmiech i wzruszą, ale również tych, które sprawiają, że poczujemy smutek i złość na to co przydarzyło się bohaterom. Między rozdziałami pojawiają się również wstawki z przypomnieniem o losach bohaterów Jagodna, jak i kilka cennych wskazów, jak można wykonać świąteczne dekoracje, które nadadzą klimatu zbliżającym się Świętom. Książkę czytało się bardzo dobrze. Z przyjemnością zagłębiłam się w tę historię, którą będę wspominać z uśmiechem na twarzy. Polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina K. w dniu 2020-04-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Tak, jestem Jagodzianką. Czytelniczką zakochaną w serii 'Stacja Jagodno' Karoliny Wilczyńskiej. Wielbicielką konfitury z fiołków, dzielnym kibicem miłości, fanką ciekawych i oryginalnych zainteresowań bohaterów, osobą zafascynowaną licznymi sekretami. Miało ich być dziesięć - dziesięć tomów wprost z województwa świętokrzyskiego. To bonus, premia, prezent, niespodzianka - tom jedenasty - "To będą piękna święta". [Nie, to nie żarty, mam po prostu ostatnio fazę na książki dotyczące spotkań rodzinnych i z dużą dawką nadziei, a przecież właśnie w powieściach z motywem Bożego Narodzenia jest tego naprawdę moc]

    Powieść jest skonstruowana zupełnie inaczej, niż dotychczasowe części tej serii. Kredowe kartki przypominają kolejne tomy, kogo wtedy poznaliśmy i jakie wiązały się z tym problemy. Zawarto na nich również pomysły na prezenty oraz dekoracje bożonarodzeniowe. Po każdym przypomnieniu kolejnego tomu następuje opowieść jednego lub dwóch bohaterów dotycząca Wigilii, współczesnej oraz takiej z przeszłości, najczęściej naznaczonej traumą.

    Tamara karmiąc Różyczkę wspomina Wigilię z małą Marysią, gdy denerwowały ją ciągłe nieobecności Leszka, jego nieregularnych dochodów i braku pieniędzy na zorganizowanie pierwszej, rodzinnej Wigilii. Ewa powraca myślami do czasów, gdy miała piętnaście lat i liczył się dla niej wygląd oraz pierwsze pocałunki.

    Zofia wraz ze swoją siostrą musiały zawsze pomagać matce w przygotowaniach do Wigilii, gdyż przyjeżdżało ponad trzydziestu gości. Krystyna wywołała niezłą aferę ze swoim strojem... A wiele lat później mała Kasia wyprosiła u Zofii nietypową spódniczkę.

    Róża wspomina małą Ewę, swoją siostrę Marię oraz czasy, gdy jeszcze mieszkały we dworku i brały udział w kuligach.

    Powrót do przeszłości Małgosi i Kacpra dotyczą eventu w ramach kampanii wyborczej, kiedy to pojechali do domu dziecka. Wspomnienia przyszłej wójtowej są nadal bolesne, bowiem sama była w takim miejscu i wie, że takie "wystąpienie" męża, wcale nie dało dzieciom radości.

    Jadwiga myśli o byłym mężu - Tadeuszu, który przepijał wypłaty, nie interesowało go za co ona nakarmi dzieci a kiedy choć raz się postarał... zepsuł wszystko, gdy coś mu wyznała.

    Eliza wspomina swój zimowy ślub a potem taką Wigilię, gdy interesowało ją tylko malowanie aniołków a nie mąż i syn; za to Marzena - wyjścia z tatą na sanki.

    Sylwia rozmyśla o starciach z byłą żoną Piotra oraz jak oboje z ukochanym nieco pozmieniali sobie romantyczne plany.

    Lea opowiada o łamaniu tradycji i świętach w tropikach, zaś Grzegorz o zamiarze wypełnienia obietnicy danej matce oraz Wigilii z Łukaszem.

    Kasia nie może zapomnieć o przedślubnej zazdrości Jarka przy wigilijnym stole a teraz ma Tomka, który spełnia wszystkie jej zachcianki.

    Agata wyjaśnia dlaczego jej córka o rozpad rodziny obwinia ojca - Huberta i że zamierza wreszcie po tylu latach wyjaśnić dziewczynie, jaka jest prawda.

    Weronika zawsze do granic możliwości rozpieszczała córeczkę Sarę; w Wigilię mąż od niej odszedł bo nie mógł już znieść, że ją najbardziej w życiu interesują pieniądze.

    Majka z kolei z uśmiechem na ustach wspomina wspólne święta, gdy żył jeszcze jej brat, potem odszedł ojciec a matka... nawet gdy dziewczyna z ogromnym sercem przygotowała wieczerzę... upiła się.

    Wszyscy bohaterowie mają spotkać się na Wigilii w dworku, w Jagodnie. Przyznam, że spodziewałam się zupełnie innej zawartości świątecznej niespodzianki. Ale Karolina Wilczyńska zrobiła mi inną niespodziankę, nie spodziewałam się że wreszcie będzie mi dane poznać wcześniejsze losy tych osób, które pojawiały się w Jagodnie z problemami, traumami, by leczyć rany... Tym razem dowiedziałam się, jakie wydarzenia spowodowały, że w sercach pojawiły się rany, w umysłach pretensje do bliskich i brak zrozumienia. Poznałam prawdę o tym, dlaczego przestali celebrować Wigilię.

    Karolina Wilczyńska opowiedziała w powieści wiele ludzkich historii - radosnych, smutnych, irytujących, zaskakujących - bo przecież każdy człowiek jest inny, każdy podejmuje inne decyzje, inaczej patrzy na świat i ma inne priorytety. Ich wspomnienia dotyczące poprzednich Wigilii również są zróżnicowane a teraz próbują zrobić w tej kwestii rachunek sumienia i albo już coś w swoim życiu zmienili albo zamierzają. W znacznej większości swoje przemyślenia i przemiany zawdzięczają pobytowi w Stacji Jagodno, w krainie u stóp Gór Świętokrzyskich, gdzie czas płynie inaczej, ludzie są sympatyczni a "złośliwa" panna Zuzanna niejednej osóbce potrafi stanąć na odcisk i zmienić tym samym myślenie.

    Kto jeszcze nie miał okazji poznać tej serii albo zaczął od tego tomu - serdecznie polecam poznanie całości. Język i styl autorki, humor, nietuzinkowi bohaterowie, brak zbędnych opisów oraz bliskie nam i zwyczajne, codzienne problemy to świat, w którym czujemy się wyśmienicie.

    Podsumowując - "To będą piękne święta" jest wisienką na torcie serii 'Stacja Jagodno'. Spotkacie tutaj demony przeszłości, dowiecie się że miłości nie można kupić, zobaczycie jak można zagłuszać wyrzuty sumienia. Poznacie świat alkoholizmu, pracoholizmu, strach dzieci, złamane serca oraz ucieczkę przed przeszłością. To opowieść o wybieraniu samotności, by nie zostać zranionym, o naprawianiu błędów, marzeniach, determinacji w dążeniu do celu, chwilach radości, ale i smutku. Dla wielbicieli powieści obyczajowych oraz tych, którzy cenią "pióro" Karoliny Wilczyńskiej!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna K. w dniu 2019-12-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Z serią ,,Stacja Jagodno" zapoznaję się już od kilku lat. Na moment obecny zostało już wydanych 10 tomów + świąteczny zbiór. Postanowiłam się z nim zapoznać już w listopadzie, bo byłam ciekawa, co u bohaterów z wszystkich serii.

    Książka została podzielona na rozdziały. Główną bohaterką/bohaterami są Ci, którzy grali pierwsze skrzypce w poszczególnej części. Po każdym opowiadaniu znajduje się pomysł na jakieś rękodzieło, które możemy wykonać w domu.

    Pomysł na tę książkę był taki, by ponownie móc przeczytać, co dzieje się u bohaterów każdego tomu. Wszyscy oni mają spotkać się na Wigilii u hrabianek. W każdym rozdziale postacie także wspominają Boże Narodzenia sprzed lat.

    ,,To będą piękne Święta" Karoliny Wilczyńskiej to publikacja, której lektura sprawiła mi wiele radości. Mimo tego, że jest o Świętach, spokojnie można czytać ją już w listopadzie. Po prostu wprowadza nas w ten grudniowy klimat.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia C. w dniu 2019-11-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Kolejny tom serii "Stacja Jagodno".

    Muszę się przyznać, że nie miałam okazji przeczytać poprzednich części, mimo że wiele o nich słyszałam i czytałam, ale nie stanęło mi to na przeszkodzie. Bardzo łatwo udało mi się wkręcić w niezwykły świat bohaterów owiany świąteczną aurą.

    Jest to niezwykle urokliwa i bardzo realistyczna powieść. Od pierwszych stron wręcz czuć powiew zimy i unoszącą się magię świąt Bożego Narodzenia. Bohaterowie przygotowując się do wigilijnej wieczerzy wspominają minione chwile, te wcześniejsze i te późniejsze. Nie wszyscy jednak mają dobre wspomnienia. Pojawiają się też tacy, którzy mają je niezbyt przyjemne, i które sprawiają że ich świąteczny humor odchodzi w niepamięć.

    Jak napisałam wcześniej powieść ta jest bardzo realistyczna pod tym względem, że my jak i bohaterowie pragniemy aby w święta w naszym domu panowała radość, słychać było śpiew kolęd i radosny śmiech dzieci wyczekujących pierwszej gwiazdki, ale.. nie zawsze te święta tak wyglądają. Nie zawsze magiczna atmosfera gości w naszym domu a święta stają się wręcz ciężarem..

    Poza tym w książce znajdziemy wiele cennych porad dotyczących własnoręcznego wykonania np ozdób świątecznych. Z tą częścią książki również się świetnie bawiłam, a chwilowa irytacja jaka powstawała w chwili gdy coś nie chciało mi wyjść była wręcz komiczna :p

    Czy dla mieszkańców Jagodna będą to piękne święta?

    Przekonajcie się sami ;)

    Dla mnie 8/10

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna M. w dniu 2019-11-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Sięgając po „To będą piękne święta”, nie miałam pojęcia, że to już jedenasty tom serii. Trochę bałam się, że niczego nie zrozumiem, ale moje obawy były bezpodstawne. Każdy z rozdziałów opowiada pokrótce losy bohaterów każdego z poprzednich tomów. Jest ich dokładnie tyle, ile książek liczy cykl. Może i nie poznajemy dogłębnie wszystkich postaci, ale za to dostajemy zbiór wspomnień i teraźniejszych chwil obracających się wokół Bożego Narodzenia, a wszystkich łączy ze sobą Jagodno oraz dworek z uroczymy mieszkankami.

    W tej pozycji możemy znaleźć całą plejadę emocji, jest trochę szczęścia i smutku, namiętności i samotności, bólu i radości, wszystko jednak ma swoją równowagę. Poznajemy wiele ciekawych postaci, między innymi Majkę, która straciła brata i nie może znieść alkoholizmu swojej matki, Agatę będącą sławną wiolonczelistką, dla której ważniejsze od najbliższych były pieniądze, Sylwię, która daje starym rzeczą nowe życie, a która to czuje się niezbyt komfortowo jako partnerka człowieka, który przed nią miał już inną żonę. Bohaterów jest bardzo dużo i każdy z nich jest inny, wszyscy mają swoje historie oraz tajemnice, a podczas lektury możemy w nich odnaleźć siebie. Wszystko dzięki temu, że pozycja ta jest bardzo życiowa.

    Najciekawszy klimat tworzy zaśnieżone miasteczko znajdujące się u podnóża Gór Świętokrzyskich. Dworek z duszą, w którym ma odbyć się wieczerza wigilijna z prawdziwego zdarzenia, sprawia, że zaczęłam tęsknić za moją rodziną. Też celebrujemy święta w iście tradycyjny sposób, z opłatkiem, kolędami, siankiem pod obrusem i dwunastoma potrawami, może właśnie dlatego „To będą piękne święta” ogrzała me serce i sprawiła, że ciężko mi było się z nią rozstać.

    Miłym dodatkiem są wplecione między rozdziały pomysły na prezenty. Znajdziemy tu instrukcję jak zrobić gwiazdkę na szydełku, broszkę z filcu, szalik, czy też róże z bibuły. Niektóre rzeczy są łatwiejsze, inne trudniejsze, ale wszystkie działają inspirująco.

    Potraktowałabym tę pozycję jako zbiór opowiadań, w którym główną rolę odgrywają wspomnienia dotyczące najważniejszej wigilii w życiu każdego bohatera, a dla miłośników serii, będzie ona miłym powrotem i niespodzianką od autorki. Jest to piękna, ciepła, klimatyczna książka pełna świątecznej magii, idealna na późną jesień i okres przedświąteczny. Większość osób lubi w tym okresie sięgać po tego typu pozycje, nawet jeśli na co dzień zaczytuje się w innego rodzaju powieściach. „To będą piękne święta” idealnie spełni się w roli umilacza długich wieczorów.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula