To będą piękne święta. Stacja Jagodno. Tom 11

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
328
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,41 zł
Nasza cena: 23,25 zł 36,90 zł Taniej o: 37%

Zanurz się w lekturze i odkryj swoje miejsce na ziemi. Być może będzie nim właśnie Jagodno!

Jagodno to urokliwa miejscowość położona w Górach Świętokrzyskich, gdzie smaki życia odmieniają się przez wszystkie przypadki. Z jego mieszkankami doświadczamy na równi radości i smutku, miłości i nienawiści, namiętności i samotności. W nadchodzące święta splotą się losy wielu kobiet, bo wszystkim nam towarzyszą podobne uczucia i pragnienie szczęścia. Każdej z bohaterek poświęcony jest osobny rozdział. Poznamy je bliżej i będziemy mogły poczuć się jak jedna z nich!

Ta książka to nie tylko poruszający literacki prezent dla ciebie lub bliskiej osoby, zawiera także kolorowe zdjęcia i praktyczne porady! Razem z bohaterkami oraz czytelniczkami Stacji Jagodno przygotuj niepowtarzalne dekoracje według zawartych w każdym rozdziale instrukcji. Poznaj sekrety, dzięki którym stworzysz idealną broszkę na prezent, świąteczne ozdoby na stół czy piękne szydełkowe gwiazdki.

Spędź ten wyjątkowy czas z nami!

Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "To będą piękne święta" to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki, jak i z bohaterami Jagodna. Jednak po tej lekturze już teraz wiem, że na pewno w przyszłości z przyjemnością sięgnę po serię Stacja Jagodno, gdyż zaciekawili mnie bohaterowie oraz ich losy. Ta książka to głównie wspomnienia bohaterów z świąt, które już za nimi i które w jakimś stopniu utrwaliły się w ich pamięci. Niektórzy z uśmiechem na twarzy wspominają swoje dawne życie, a inni najchętniej zapomnieliby o tym co miało miejsce, gdyż nie napawa ich to dobrymi emocjami. "To będą piękne święta" to nie tylko piękna okładka, ale również środek, który zapewnia wiele emocji. Zarówno tych które wywołają uśmiech i wzruszą, ale również tych, które sprawiają, że poczujemy smutek i złość na to co przydarzyło się bohaterom. Między rozdziałami pojawiają się również wstawki z przypomnieniem o losach bohaterów Jagodna, jak i kilka cennych wskazów, jak można wykonać świąteczne dekoracje, które nadadzą klimatu zbliżającym się Świętom. Książkę czytało się bardzo dobrze. Z przyjemnością zagłębiłam się w tę historię, którą będę wspominać z uśmiechem na twarzy. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Z serią ,,Stacja Jagodno" zapoznaję się już od kilku lat. Na moment obecny zostało już wydanych 10 tomów + świąteczny zbiór. Postanowiłam się z nim zapoznać już w listopadzie, bo byłam ciekawa, co u bohaterów z wszystkich serii.

  Książka została podzielona na rozdziały. Główną bohaterką/bohaterami są Ci, którzy grali pierwsze skrzypce w poszczególnej części. Po każdym opowiadaniu znajduje się pomysł na jakieś rękodzieło, które możemy wykonać w domu.

  Pomysł na tę książkę był taki, by ponownie móc przeczytać, co dzieje się u bohaterów każdego tomu. Wszyscy oni mają spotkać się na Wigilii u hrabianek. W każdym rozdziale postacie także wspominają Boże Narodzenia sprzed lat.

  ,,To będą piękne Święta" Karoliny Wilczyńskiej to publikacja, której lektura sprawiła mi wiele radości. Mimo tego, że jest o Świętach, spokojnie można czytać ją już w listopadzie. Po prostu wprowadza nas w ten grudniowy klimat.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejny tom serii "Stacja Jagodno".

  Muszę się przyznać, że nie miałam okazji przeczytać poprzednich części, mimo że wiele o nich słyszałam i czytałam, ale nie stanęło mi to na przeszkodzie. Bardzo łatwo udało mi się wkręcić w niezwykły świat bohaterów owiany świąteczną aurą.

  Jest to niezwykle urokliwa i bardzo realistyczna powieść. Od pierwszych stron wręcz czuć powiew zimy i unoszącą się magię świąt Bożego Narodzenia. Bohaterowie przygotowując się do wigilijnej wieczerzy wspominają minione chwile, te wcześniejsze i te późniejsze. Nie wszyscy jednak mają dobre wspomnienia. Pojawiają się też tacy, którzy mają je niezbyt przyjemne, i które sprawiają że ich świąteczny humor odchodzi w niepamięć.

  Jak napisałam wcześniej powieść ta jest bardzo realistyczna pod tym względem, że my jak i bohaterowie pragniemy aby w święta w naszym domu panowała radość, słychać było śpiew kolęd i radosny śmiech dzieci wyczekujących pierwszej gwiazdki, ale.. nie zawsze te święta tak wyglądają. Nie zawsze magiczna atmosfera gości w naszym domu a święta stają się wręcz ciężarem..

  Poza tym w książce znajdziemy wiele cennych porad dotyczących własnoręcznego wykonania np ozdób świątecznych. Z tą częścią książki również się świetnie bawiłam, a chwilowa irytacja jaka powstawała w chwili gdy coś nie chciało mi wyjść była wręcz komiczna :p

  Czy dla mieszkańców Jagodna będą to piękne święta?

  Przekonajcie się sami ;)

  Dla mnie 8/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Sięgając po „To będą piękne święta”, nie miałam pojęcia, że to już jedenasty tom serii. Trochę bałam się, że niczego nie zrozumiem, ale moje obawy były bezpodstawne. Każdy z rozdziałów opowiada pokrótce losy bohaterów każdego z poprzednich tomów. Jest ich dokładnie tyle, ile książek liczy cykl. Może i nie poznajemy dogłębnie wszystkich postaci, ale za to dostajemy zbiór wspomnień i teraźniejszych chwil obracających się wokół Bożego Narodzenia, a wszystkich łączy ze sobą Jagodno oraz dworek z uroczymy mieszkankami.

  W tej pozycji możemy znaleźć całą plejadę emocji, jest trochę szczęścia i smutku, namiętności i samotności, bólu i radości, wszystko jednak ma swoją równowagę. Poznajemy wiele ciekawych postaci, między innymi Majkę, która straciła brata i nie może znieść alkoholizmu swojej matki, Agatę będącą sławną wiolonczelistką, dla której ważniejsze od najbliższych były pieniądze, Sylwię, która daje starym rzeczą nowe życie, a która to czuje się niezbyt komfortowo jako partnerka człowieka, który przed nią miał już inną żonę. Bohaterów jest bardzo dużo i każdy z nich jest inny, wszyscy mają swoje historie oraz tajemnice, a podczas lektury możemy w nich odnaleźć siebie. Wszystko dzięki temu, że pozycja ta jest bardzo życiowa.

  Najciekawszy klimat tworzy zaśnieżone miasteczko znajdujące się u podnóża Gór Świętokrzyskich. Dworek z duszą, w którym ma odbyć się wieczerza wigilijna z prawdziwego zdarzenia, sprawia, że zaczęłam tęsknić za moją rodziną. Też celebrujemy święta w iście tradycyjny sposób, z opłatkiem, kolędami, siankiem pod obrusem i dwunastoma potrawami, może właśnie dlatego „To będą piękne święta” ogrzała me serce i sprawiła, że ciężko mi było się z nią rozstać.

  Miłym dodatkiem są wplecione między rozdziały pomysły na prezenty. Znajdziemy tu instrukcję jak zrobić gwiazdkę na szydełku, broszkę z filcu, szalik, czy też róże z bibuły. Niektóre rzeczy są łatwiejsze, inne trudniejsze, ale wszystkie działają inspirująco.

  Potraktowałabym tę pozycję jako zbiór opowiadań, w którym główną rolę odgrywają wspomnienia dotyczące najważniejszej wigilii w życiu każdego bohatera, a dla miłośników serii, będzie ona miłym powrotem i niespodzianką od autorki. Jest to piękna, ciepła, klimatyczna książka pełna świątecznej magii, idealna na późną jesień i okres przedświąteczny. Większość osób lubi w tym okresie sięgać po tego typu pozycje, nawet jeśli na co dzień zaczytuje się w innego rodzaju powieściach. „To będą piękne święta” idealnie spełni się w roli umilacza długich wieczorów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „To będą piękne święta” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Karoliny Wilczyńskiej, o której twórczości słyszałam wiele dobrego. Nawet stosunkowo niedawno, siedząc przy herbacie z starszą sąsiadką słuchałam, jaka była zafascynowana książkami Wilczyńskiej, więc myślę, że dobrze się złożyło, że Czwarta Strona zdecydowała się dołożyć tą pozycję do świątecznego stosiku do przeczytania, prawda? Dzięki akcji zaczytane święta, mogę poznać wiele autorek, po których książki nie udało mi się wcześniej sięgnąć. Lubicie świąteczne historie? Muszę przyznać, że mnie pozwalają na to, aby bardziej się wczuć w tą atmosferę. „To będą piękne święta” uznałam, jako pewną obietnicę, czy uzyskałam to, czego potrzebowałam? Czy te święta oczami Wilczyńskiej naprawdę, będą piękne?

  „To będą piękne święta” jest pewnego rodzaju częścią cyklu o stacji Jagodno, udało mi się dowiedzieć, że liczy ona aż dziesięć części plus te otwierające świąteczny zbiór. Książka którą nam przygotowała autorka jest ponownym spotkaniem z bohaterami, których wcześniej nam przedstawiła. To dziesięć wspaniałych opowiadań, które mogą stanowić odrębną część całości. Jeśli, tak jak ja sięgacie po powieść po raz pierwszy, nie musicie się obawiać, że czegoś nie zrozumiecie, czy musicie dobrze znać twórczość Wilczyńskiej. Myślę, że może dzięki tej powieści, zaczniecie swoją przygodę ze Stacją Jagodno, ja tego nie wykluczam, kiedy znajdę wolną chwilę postaram się dowiedzieć o niej czegoś więcej i zacząć poznać bardziej bohaterów.

  „To będą piękne święta” czyta się bardzo szybko, ciężko było mi się od niej oderwać. Elementem wspólnym dla tych opowieści jest wspominanie Wigilii na przestrzeni lat. To magiczny czas, bardzo rodzinny i ciepły, dla każdego istotny, sami także, jak bohaterowie książki Wilczyńskiej oddajemy się wspomnieniom z dziecięcych lat. Takie chwile wywołują w nas uśmiech i chwile nostalgii, kiedy myślimy o tych, których już pośród nas nie ma. Autorka ukazuje nam w tych opowieściach, czym jest piękno świąt, ale to nie tylko magia, ale także czas bólu i cierpienia, nie wszystkie wspomnienia bywają radosne, a jednocześnie ciągle w nas tkwią. Nie wszystko udaje nam się samemu przepracować, nie wszystko „załatwi” upływający czas.

  „To będą piękne święta” to bardzo życiowa literatura, która nie tylko sprawi, że się uśmiechniesz, ale także wzruszy. Brnąć w tą książkę coraz głębiej, znajdowałam się w zupełnie innym świecie, który mógł na te kilka godzin stać się moim własnym. Autorka w swoich opowieściach nie boi się pokazać prawdy, realności, tego, że święta, które znamy z sklepowych dekoracji, ciepłych i słodkich reklam telewizyjnych, opowieści nie są idealne i kryształowe. Bardzo często stanowią serię niefortunnych wypadków, nie tylko kulinarnych, ale właśnie tacy jesteśmy. Nie pozbawiono nas wad, a w tym chaosie także jest pewna nauka i piękno. Dla jednych święta są magią i ciepłem, ale są też tacy, którzy zmagają się z samotnością, bo czują się niechciani.

  Karolina Wilczyńska ukazuje prostotę i wielkość, która z niej potrafi płynąć na czytelnika, dlatego uważam, że warto sięgnąć po takie opowieści. Myślę, że w pewien sposób możemy odkryć siebie we fragmentach tych historii ze Stacji Jagodna.

  Książkę polecam nie tylko fanom Karoliny Wilczyńskiej, ale i każdemu czytelnikowi, który poszukuje pouczającej i emocjonalnej lektury na chłodne wieczory.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
To był człowiek! Kroniki Cliftonów. Tom 7 0/5 Nasza cena:
40,41 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To był człowiek! Kroniki Cliftonów. Tom 7

Siódmy – ostatni! – tom bestsellerowych „Kronik Cliftonów” Na początku powieści pada strzał, ale kto pociągnął za spust, kto żyje i kto zginął? Giles Barrington dowiaduje się prawdy o swojej żonie. Harry Clifton zaczyna pisać dzieło życia, a Emma dostaje niespodziewaną propozycję od Margaret...
To nie może być prawda 5/5 Nasza cena:
24,80 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To nie może być prawda

Przeszłość, która miała pozostać zamkniętym rozdziałem. Spotkanie, które zmienia wszystko. Małgorzata jest kobietą szczęśliwą. Ma pracę, którą lubi, zakochanego w niej męża – utalentowanego lekarza, oraz przyjaciółkę jeszcze z czasów studiów, którą traktuje jak siostrę. Spokój kobiety burzy...
To był maj 0/5 Nasza cena:
23,68 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To był maj

Ewa, od wielu lat wdowa, matka blisko osiemnastoletniej Marty, ma dobrą pracę i ustabilizowane życie, ale wieczory spędza zwykle samotnie przed telewizorem. Gdy w majowy poranek w dniu swoich urodzin słyszy od córki, że właśnie została „ryczącą czterdziestką”, zaczyna lekko się niepokoić...
Gosiaczek 39. Nikt nie zasługuje na to by być zdradzany 0/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gosiaczek 39. Nikt nie zasługuje na to by być zdradzany

"Szybko rozwijające się portale randkowe są aktualnie najprostszą formą nawiązywania nowych znajomości. Długie godziny spędzane przed ekranem monitora zastąpiły osobisty kontakt z drugim człowiekiem. Anonimowość sprawia, że często prowadzone w sieci rozmowy są dużo śmielsze od tych, które miałyby...
To ty jesteś bobbym fischerem 5/5 Nasza cena:
31,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To ty jesteś bobbym fischerem

Najnowsza bestsellerowa powieść Christera Mjaseta autora "Lekarza, który wiedział za dużo" i "Białych kruków" Po raz pierwszy od dwudziestu pięciu lat Hakon wraca do Lillehammer w związku z pogrzebem przyjaciela. Nie postawił jeszcze nogi na peronie, a już żałuje, że zgodził się przyjechać....
365 dni 4/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

365 dni

Obrzydliwie romantyczna, skrajnie prawdziwa i inspirująca.... Laura wraz ze swoim chłopakiem Martinem i dwójką przyjaciół wyjeżdżają na wakacje na Sycylię. Drugiego dnia pobytu – w swoje dwudzieste dziewiąte urodziny, dziewczyna zostaje porwana. Porywaczem okazuje się głowa sycylijskiej rodziny...
Kolejne 365 dni 4/5 Nasza cena:
26,66 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolejne 365 dni

Ciężarna Laura zostaje postrzelona. Najlepsi lekarze walczą o życie kobiety. Jej mąż, głowa sycylijskiej mafii, musi podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu - kogo ocalić: ukochaną czy ich dziecko... Jakiego wyboru dokona Massimo? Czy życie bez Laury będzie miało dla niego jeszcze sens? Czy...
Dominic. Bracia Slater. Tom 1 5/5 Nasza cena:
27,79 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dominic. Bracia Slater. Tom 1

Kiedy Bronagh była mała, jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Od tej pory trzyma ludzi na dystans. Wychodzi z prostego założenia - jeśli nie będzie rozmawiać z innymi, wdawać się z nimi w jakiekolwiek relacje, nie mówiąc już o przyjaźni, zostawią ją w spokoju. Nie będzie musiała cierpieć....
Kane. Bracia Slater. Tom 3 5/5 Nasza cena:
21,03 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kane. Bracia Slater. Tom 3

Trzeci tom pikantnej serii o gorących braciach Slater. Aideen Collins to ognista dziewczyna, która potrafi postawić na swoim. Dorastała bez matki wśród samych mężczyzn, dlatego od zawsze umiała walczyć o swoje. To jedyna osoba, która umie postawić się Kane’owi Slaterowi i powiedzieć, co tak...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula