The Beaumont Series. Tom 1. Forever my girl

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 13
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
253
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,86 zł
Nasza cena: 29,29 zł 38,90 zł Taniej o: 25%

Wzruszająca opowieść o przywiązaniu, wyrzeczeniach, żalu i chęci zmiany na lepsze.

Pierwszy tom fascynującego cyklu “The Beaumont Series”.

Główny bohater nie miał pojęcia, jak potoczy się jego życie. W jednej chwili był nikim, a nagle został gwiazdą rocka. Kiedyś… kiedyś stawiał sobie zupełnie inne cele. Jeszcze w college’u zależało mu na tym, by poświęcić się futbolowi, a potem zająć miejsce w drużynie z ligi zawodowej. Pragnął też z całego serca związać się na całe życie ze swoją ukochaną z liceum. Ten jeden wyjazd zaprzepaścił wszystko, każdy jego plan: mały i duży.

Kiedy obwieścił bliskim i znajomym, że opuszcza miasto, jego wybranka poczuła się odrzucona, tak po prostu podeptał jej uczucia, zostawiając samą, choć tyle obiecywał. Młodość wpłynęła na to, by podjął egoistyczną decyzję, nie myśląc zupełnie o tym, co będzie lepsze dla ich związku. Choć mężczyzna kocha muzykę i nigdy by z niej nie zrezygnował, postanowił wreszcie wrócić do rodzinnego miasta i odnaleźć dawną ukochaną. Dawne uczucia odżyły, a główny bohater uświadomił sobie, że nie może bez niej żyć. Czy jednak po tylu latach da się jeszcze wszystko poskładać? I czy ona w ogóle będzie chciała na niego spojrzeć po tym, jak bez wahania ją zostawił?

O autorce


Heidi McLaughlin to amerykańska pisarka, autorka bestsellerów, które trafiły na listy takich czasopism, jak “New York Times” oraz “Wall Street Journal”. Jej pasją od zawsze było czytanie, a z czasem postanowiła przenieść swoje zainteresowania na grunt pisarski.

Czytaj całość

Recenzje (13)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-12-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Liam i Josie dwójka bohaterów, którzy mieli być razem na zawsze. Wspólnie zaplanowana przyszłość, idealnie zgrane plany miały być ich początkiem ku lepszemu życiu razem. Jednak Liamowi to nie wystarczyło. Pewnego dnia podjął decyzję, która zaważyła na całym jego życiu. Bowiem opuścił ukochaną i wyjechał, aby spełniać swoje marzenia. Po kilku latach widzi artykuł w gazecie, z którego wynika, że jego najlepszy przyjaciel nie żyje. Mimo tego, że nie mieli ze sobą kontaktu od kilka lat postanawia pojechać na pogrzeb. Planuje również zobaczyć kobietę, która była dla niego całym światem. Mimo dzielących ich kilometrów i braku kontaktu bohater nie zapomniał o Josie i wielkim uczuciu jakim ją darzył. Jednak czy kobieta jest gotowa na spotkanie z dawnym ukochanym. Ile wydarzyło się w ciągu tych lat, które spędzili osobno?

  Książka, która już od pierwszych stron zaciekawia, a później pochłania czytelnika w całości. Bohaterowie, którzy zostali wykreowani w świetny i naturalny sposób. Podobało mi się to, że rozdziały były pisane z perspektywy dwójki osób, dzięki czemu lepiej rozumieliśmy ich odczucia i zachowanie.

  "Forever my girl" to utwór, który pokazuje, że wszystkie ustalone plany nie zawsze są tymi, na których nam najbardziej zależy. Mówi o tym, że czasami podejmujemy decyzję pod wpływem impulsu, a później przez całe życie mierzymy się z konsekwencjami. Liam bohater, który trochę w życiu pobłądził, jednak dostrzegł swoje zmarnowane szanse i w końcu postanowił wziąć się w garść. Każdy popełnia błędy, jednak najważniejsze jest aby umieć je dostrzec i spróbować je naprawić.

  Historia, która momentami wzrusza, a czasami wywołuje wiele uśmiechu na twarzy. Polecam wszystkim, którzy lubią takie połączenie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nigdy nie myślałem, że zostanę gwiazdą rocka. Będąc w college’u, planowałem grać w futbol, następnie dostać się do drużyny ligi zawodowej i poślubić ukochaną z liceum, z którą wiódłbym długie i szczęśliwe życie.

  Informacją o wyjeździe złamałem serce nie tylko jej, ale i sobie. Byłem młody. Podjąłem tę decyzję, mając na względzie swoje a nie nasze dobro. Mimo że oddałem duszę muzyce, nie zapomniałem o zapachu czy uśmiechu tej dziewczyny.

  Po dekadzie wracam pełen nadziei, że uda mi się to wszystko wyprostować. Wciąż pragnę, aby była moja na zawsze.”

  „Forever my girl” to pierwsza powieść Heidi McLaughlin wydana w Polsce, więc za bardzo nie wiedziałam, czego mogę się po niej spodziewać. To także pierwszy tom serii The Beaumont i mam nadzieję, że wydawnictwo postanowi wydać kolejne części, bo czuję, że i życiowe perypetie kolejnych bohaterów mogą być bardzo ciekawe. Jak możecie zauważyć, opis książki jest dość skąpy, a jak wiecie, ja nigdy nie lubię psuć Waszej przyjemności z czytania, więc tylko troszeczkę przybliżę Wam fabułę tej pięknej historii.

  W książce poznajemy Josie i Liama, którzy byli parą w liceum. Kochali się i myśleli, że razem spędzą życie. Jednak życiowe wybory Liama rozdzieliły ich na dekadę. Gdy kolejny raz się spotykają Josie ma już na nowo ułożone życie i nie ma w nim miejsca dla Liama. Jednak jak wiemy… stara miłość nie rdzewieje, więc możecie się domyślić, że mimo tego, iż Liam opuścił dziewczynę, ta nie będzie potrafiła o nim zapomnieć i odsunąć go od siebie. Poza tym na światło dzienne wyjdą długo skrywane tajemnice, które przewartościują życie Liama i mimo niechęci oraz obaw złączą tę dwójkę na długi czas…

  „Forever my girl” to jedna z takich książek, która wzrusza, chwyta za serce i pokazuje, jak silnym uczuciem jest miłość. Jej nie potrafią zniszczyć lata rozłąki, sekrety, czy tajemnice. I mimo tego, że próbujemy nie kochać, otaczamy się murem, to uczucie jest w stanie przetrwać wieki. Wystarczy jeden dotyk, jedno spojrzenie, by obudzić uczucia pogrzebane na dnie serca. Niestety niełatwo jest wybaczyć i zapomnieć o przeszłości, która złamała serce i pozostawiła w nim żal. Czy Jodie da kolejną szansę Liamowi? O tym musicie przekonać się sami.

  Jestem przekonana, że polubicie głównych bohaterów, gdyż autorka nie przerysowała ich, a tym bardziej nie wyidealizowała. To osoby takie jak my, które mają swoje tajemnice, popełniają błędy i nie zawsze podejmują słuszne decyzje. Zafascynowała mnie postać Liama i podziwiałam jego determinację w walce o serce ukochanej kobiety.

  „Forever my girl” to powieść, którą polecam Wam z czystym sumieniem. To słodko-gorzka opowieść o przyjaźni, o miłości i przede wszystkim o drugich szansach. Mnie autorka uwiodła i niecierpliwie czekam na kolejne tomy. Mam nadzieję, że i Wy świetnie spędzicie przy niej czas.

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu NieZwykłe.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Forever my girl będzie dobrą lekturą dla spragnionych miłosnych wrażeń romantyczek, dla których najistotniejszy będzie emocjonalny ładunek jaki ze sobą niesie historia oraz konkretne wartości, które chce nam ukazać autorka. Bo poza wątkiem romantycznym to także w dużym stopniu książka o wybaczaniu, dawaniu sobie drugiej szansy i naprawianiu błędów przeszłości. Jeśli jednak cenisz sobie oryginalność, zaskoczenie czy wartką akcję, to nie masz tutaj czego szukać. Pisarka nie pokusiła się o szersze rozwinięcie fabuły i wątków, dlatego też lektura pozostawiła po sobie spory niedosyt.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Życie lubi stawiać nas na rozdrożu, a wybór właściwej ścieżki bywa trudny i może całkowicie zmienić naszą przyszłość . Słuchać serca, czy rozumu? Podążać za swoimi marzeniami, czy poświęcić się dla dobra innych? Liam przed laty dokonał wyboru. Postawił wszystko na jedną kartę rzucając studia i wyjeżdżając do Los Angeles, by zacząć karierę muzyczną. Ale chociaż spełnił marzenia i odniósł niebywały sukces, wcale nie czuje się szczęśliwy. Ciągle wspomina, to co poświęcił dla sławy i nieustannie tęskni za swoją pierwszą miłością- Josie. To kobieta, która nawiedza go w snach, o której śpiewa we wszystkich swoich piosenkach i którą wciąż kocha do szaleństwa mimo, że porzucił ją bez słowa wyjaśnienia dekadę temu. Kiedy Liam dowiaduje się o śmierci przyjaciela z liceum, postanawia wrócić na pewien czas do rodzinnego miasteczka. Jednak wystarczy jedno spotkanie z Josie, by zapragnął już nigdy nie wyjeżdżać. Tylko czy po tylu latach w sercu kobiety wciąż jest dla niego miejsce?

  Czy warto dać miłości drugą szansę? Czy można na nowo nauczyć się ufać osobie, która złamała ci serce? Takie pytania pojawiają się w głowie Josie i tworzą zamęt w jej pozornie poukładanym życiu. Po dekadzie samotności i odrzucenia spodziewałam się nieco bardziej burzliwego spotkania i większej ilości skrzących się między bohaterami emocji. Tymczasem emocje były, ale nie tak gwałtowne, ponieważ przez ostatnie dziesięć lat zarówno Liam jak i Josie bardzo się zmienili. Bohaterowie są niemal idealni- rozsądni, poukładani i zawsze szukający dobrego dla wszystkich rozwiązania. W realnym życiu, to cechy warte pielęgnowania, ale mam wrażenie, że ta ich perfekcja nieco stłumiła emocje, które mogły być znacznie bardziej intensywne.

  Choć autorka porusza w książce kwestie takie jak odrzucenie, samotność czy żałoba, nie była to ani smutna, ani przesadnie wzruszająca lektura. Dla mnie była po prostu przyjemna i relaksująca, bo jest coś w piórze autorki, co daje czytelnikowi pewność, że wszystkie przeciwności i dramaty, to tylko niewielkie przeszkody w drodze do szczęśliwego zakończenia. Przy „Forever my girl” można się odprężyć, rozmarzyć i przeżyć kilka romantycznych i rozczulających chwil. Bardzo miła i terapeutycznie kojąca odmiana po mocnych i szokujących książkach jakie zazwyczaj proponuje nam Wydawnictwo NieZwykłe, ale ja chyba jednak przyzwyczaiłam się do intensywniejszych i bardziej angażujących emocjonalnie pozycji.

  O CZYM? „Forever my girl”, to opowieść o miłości, której nie jest w stanie zabić ani czas, ani odległość, ani wyrządzone przed laty krzywdy. Przywraca wiarę w siłę pierwszej miłości, ale także w sens dawania ludziom drugich szans. Historia słodka, urzekająca, a chwilami poruszająca- otula niczym ciepły koc, przywołuje na usta delikatny uśmiech i na kilka chwil całkowicie kradnie z głowy wszystkie nieprzyjemne myśli. Nie jest to historia na tyle intensywna, by wypalić się na zawsze pod Waszymi powiekami, ale idealna, by zrelaksować się po ciężkim dniu. Jeśli szukacie czegoś lekkiego, przyjemnego, a za razem wartościowego, to serdecznie polecam Wam tą pozycję.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Znamy już dobrze rozwydrzonych rockmanów, tych co to nie przebierają w słowach i myślą, że cały świat padnie u ich stóp. Trochę obawiałam się, że Liam okaże się być jednym z nich. W końcu w przeszłości nie oglądał się za siebie licząc się wyłącznie ze swoimi uczuciami. Teraz jednak okoliczności skłaniają go do schowania dumy w kieszeń. W efekcie czytelnik otrzymuje jak na tacy człowieka skruszonego, owszem – faceta ciągnącego za sobą sukcesy pewnej dziedziny, ale także słabości i porażki. Błędy, które tak bardzo stara się naprawić. Tak, Liam jest po prostu ludzki. Na pewno daleko mu do bad boya, do drapieżcy, którym musi być stając na scenie. Teraz czeka go długa droga, w trakcie której będzie musiał odkupić swoje winy. Nie tylko jednak jemu przypada możliwość poprowadzenia narracji pierwszoosobowej. Autorka przyznaje prawo do głosu także Josie. Dziewczyna, która przeszła swoje, która wycierpiała i która wciąż tak mocno pamięta. Ale też kobieta, która się nie poddaje i układa swoje życie na nowo. Cóż, kiedy wkrótce przyjdzie jej ponownie stanąć oko w oko z przeszłością.

  Powieść rozpoczyna się dość smutną sytuacją, bo pogrzebem. Odejściem człowieka, który odchodząc ściąga w jedno miejsce ludzi, którzy w wyniku różnych decyzji nie mieli okazji bądź po prostu nie chcieli się spotkać. Tak właśnie dochodzi do konfrontacji Liama i Josie, którzy niegdyś tak bardzo się kochali. Można więc domyślić się, że akcja w dużej mierze kręci się wokół relacji bohaterów, jednak nie jest to wcale fabuła uwita wyłącznie wokół mniej czy bardziej tłumionych wybuchów namiętności. W grę wchodzi skrywany żal, nierozumienie, próby pojednania i osoby trzecie. W ciągu tak długiej rozłąki tak wiele przecież mogło się wydarzyć. Jest więc i pewien błyskotliwy, dociekliwy, zadający bezpośrednie pytania chłopiec, jest także potencjalny narzeczony, z którym Josie zamierza zbudować bezpieczną przyszłość. Na pewno więc nie jest banalnie, jałowo i prosto.

  Streszczenie fabuły nie wydaje się wielce oryginalne i odkrywcze, książka jednak niesie ze sobą spory emocjonalny ładunek. Na rzecz długich opisów pojawiają się poruszające dialogi. Wbrew pozorom, to nie jest pikantna historia, w której sceny namiętności zasypują kolejne strony. Jest raczej subtelnie, z akcentem na wewnętrzne rozterki postaci, na konfrontację szczerości i szalejących emocji. Coś dla romantyczek, które oczekują od książki nie scen seksu, ale po prostu słodko-gorzkiej historii.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula