Teściowe w tarapatach

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Rok wydania
2020
Nasza cena: 31,99 zł 39,99 zł Taniej o: 20%

Kontynuacja hitu "Teściowe muszą zniknąć".

Najlepszy prezent dla teściowych? Relaksująca wyprawa w Świętokrzyskie. I choć każda z pań ma inny plan podróży – Kazimiera pragnie zwiedzić wszystkie sanktuaria maryjne, a Maja skosztować trunków w lokalnych winnicach i zrelaksować się w tamtejszych SPA – to szybko okazuje się, że połączy je wspólny cel: ratowanie życia. Wplątane w morderstwo, za którym stoją członkowie tajemniczej organizacji znanej od wieków jako zakon Smoka, uciekające przed polującymi na nie bandytami, niemogące liczyć na pomoc policji, Kazimiera i Maja będą musiały wykazać się umiejętnościami godnymi agentek służb specjalnych. A przede wszystkim – nauczyć się współpracować.

Autor ma śmiech na rękach! Maja i Kazimiera, czyli wytrawny duet pań w kwiecie wieku, czyli matka syna, którego żoną jest córka tej drugiej matki, której córka wyszła za syna tej pierwszej… Totalny galimatias. Teściowe w tarapatach to uroczy kryminał z intrygującym wątkiem historycznym, nieoczekiwanymi zwrotami akcji i błyskotliwymi, humorystycznymi dialogami, soczyście komentującymi rzeczywistość. Ambaras, pierepałki i kabała, a także smakowita sceneria. Od piętnastowiecznej Madery po opatowskie podziemia i kielecką restaurację Si Senor. Kto zna Alka Rogozińskiego, to pasjami go uwielbia. Kto pasjami uwielbia, to i tak przeczyta.

Katarzyna Pakosińska, aktorka, satyryczka, pisarka

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Idealna książka na niedzielny wieczór, pełna humoru i zwrotów akcji. Maja i Kazimiera są tak różne, że chyba bardziej się różnić nie mogą dwie starsze panie. W duecie są niesamowite, tym razem wybierają się na urlop do Opatowa, który ma być ich bazą wypadową do wycieczek po okolicy. Każda z pań ma swój plan wycieczek: Kazimiera szlakiem sanktuariów a Maja szlakiem winnic. Co wyjdzie z ich planów? Znamy już ich moc przyciągania kłopotów, więc raczej niewiele albo nic, ale z pewnością nie będą się nudziły. Niesamowite zbiegi okoliczności sprawiają, że Panie są zamieszane w morderstwo. Jak się z tego wyplączą ? Czytajcie, rozrywka zapewniona na cały wieczór. Polecam, ubawiłam się przednio. I wygląda na to, że cdn 👍😊 oczekuję niecierpliwie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy może być coś gorszego niż teściowa? Większość złośliwych zwolenników szybkiego zejścia swojej, powiedzieliby zapewne, że dwie teściowe. Istnieją jednak sytuację, kiedy obie matki swoich połączonych węzłem małżeńskim dzieci, stanowią dla siebie wzajemnie obiekt wrogości. Mam nawet przekonanie graniczące z pewnością, że to sytuacja dość częsta szczególnie wówczas, kiedy dzieli je przepaść, można by powiedzieć… wielopokoleniowa.

  W takiej właśnie sytuacji jest Maja, przebojowa pięćdziesięciolatka, przed która życie stoi otworem, która chłonie wszystkie nowości tego świata, a jej najlepszym przyjacielem jest dużo młodszy od niej homoseksualista. To nowoczesna kobieta w sile wieku, która pracuje, chodzi na marsze równości (a niekiedy schodzi nawet do kanałów), ubiera się podkreślając kobiecość i lubi się dobrze zabawić. Wymarzone wakacje to dla niej fitness, SPA, dobre wino i niewinne flirty (niejednokrotnie z młodszymi mężczyznami). W opozycji do niej stoi Kazimiera, która koncentruje się raczej na Bogu, modlitwie, słuchaniu „pobożnego” radia i ukrywaniu ewentualnych pokładów kobiecości i humoru. Nie dla niej pojęcie równości, piętnuje ona wszelką odmienność i jest kwintesencją określenia „moherowy beret”. Wymarzone wakacje to dla niej wycieczka do miejsc świętych, w których następuje natychmiastowe choć ograniczone czasowo uleczenie wszelkich jej dolegliwości.

  Co się stanie, kiedy te dwie kobiety wyśle się na jedne wakacje? Przekonać się możemy o tym dzięki rewelacyjnej komedii kryminalnej, pt. „Teściowe w tarapatach”. Alek Rogoziński, po spektakularnej powieści „Teściowe muszą zniknąć” po raz kolejny funduje nam ogromny ładunek emocji i humoru, choć i trup się po drodze znajdzie. A z uwagi na to, że Panie mają niebywały talent do pakowania się w kłopoty, czytelnik może liczyć na niesłabnące wrażenia i to z gatunku tych ekstremalnych. Opublikowana nakładem Wydawnictwa W.A.B. książka sprawdzi się zatem zarówno w przypadku osób lubiących kryminały, komedie, jak i po prostu dobrze napisane powieści, niezależnie od gatunku. To, czy wcześniej mieliśmy przyjemność poznać obie panie, tak naprawdę nie ma znaczenia, bowiem po skończeniu tej pozycji te osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, z pewnością sięgną po tom pierwszy.

  Maja i Kazimiera razem w Opatowie to może oznaczać wielkie kłopoty, szczególnie, że mają spędzić ze sobą dwa tygodnie, a każda z pań ma zupełnie inny pomysł na ten wyjazd. O ile Maja planuje relaksować się w SPA, upajać winem w okolicznych winnicach i flirtować, to Kazimiera ma bardzo napięty harmonogram obejmujący odwiedzenie wszystkich miejsc świętych w okolicy. Żadna z nich nie sądziła jednak, że oba te plany zostaną zrujnowane przez szereg pomyłek, a także, że wszystkie drogi będą prowadziły do tajemniczego zakonu Smoka. Co więcej, nawet w najgorszych koszmarach nie pomyślały, że zostaną oskarżone o morderstwo, uciekając natkną się na kolejnego trupa, a zmarły numer jeden nagle się zmaterializuje. Tyle, że w zupełnie innej postaci. A to zaledwie początek szalonych wydarzeń, z tymi oryginalnymi paniami, które mimo różnic razem znalazły się w tarapatach, a żeby się z nich wydostać, będą musiały współpracować.

  „Teściowe w tarapatach” to książka lekka, łatwa i przyjemna, ale daleka od banału. Humor słowny i sytuacyjny, znakomicie skonstruowana fabuła, wartka akcja, to tylko kilka z atutów książki. Bo najważniejszym są oczywiście mistrzowsko wykreowane bohaterki, które razem stanowią prawdziwą mieszankę wybuchową. Aż strach się bać, można by powiedzieć, pozostaje nam zatem śmiech. A tego będzie dużo!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [Adres usunięty]

  Pod
  koniec maja bieżącego roku premierę miała komedia kryminalna Alka Rogozińskiego pt. „Teściowe muszą zniknąć”. Sam tytuł wzbudził nie małą ciekawość wśród czytelników, dzięki czemu historia ta, stała się dość szybko popularna. Nic więc z tym dziwnego, że dokładnie pół roku później na rynku wydawniczym ukazuje się kontynuacja przygód szalonych teściowych pt. „Teściowe w tarapatach”…

  Najlepszy prezent dla teściowych? Relaksująca wyprawa w Świętokrzyskie. I choć każda z pań ma inny plan podróży – Kazimiera pragnie zwiedzić wszystkie sanktuaria maryjne, a Maja skosztować trunków w lokalnych winnicach i zrelaksować się w tamtejszych SPA – to szybko okazuje się, że połączy je wspólny cel: ratowanie życia. Wplątane w morderstwo, za którym stoją członkowie tajemniczej organizacji znanej od wieków jako zakon Smoka, uciekające przed polującymi na nie bandytami, niemogące liczyć na pomoc policji, Kazimiera i Maja będą musiały wykazać się umiejętnościami godnymi agentek służb specjalnych. A przede wszystkim – nauczyć się współpracować.

  Cieszę się, że Panu Alkowi udało się tak szybko napisać kontynuację, bo przyznam szczerze – stęskniłam się już za tą niezwykłą dwójką.

  Kazia i Maja zostały wykreowane na zasadzie kontrastu. Pierwsza z nich jest bogobojną katoliczką, która w każdej sytuacji potrafi modlić się do danego patrona, który ponoć ma jej w danej sytuacji pomóc. Jest nieco zacofana , współżycie z mężem uważa za karę, ale w wolnych chwilach poczytuje bestsellerowe powieści Lipińskiej. Maja z kolei to odważna i pewna siebie kobieta, która nie boi się walczyć o swoje prawa. Wolną chwilę przeznacza na udział w protestach bądź paradach dotyczących równości, ochrony środowiska itp.

  „Teściowe w tarapatach” to komedia kryminalna, a więc zawiera w sobie elementy tych dwóch gatunków. Mamy w nim wątek kryminalny a więc znaleźć tu można morderstwa, porwania, spektakularne ucieczki i pogonie. Jednak napisane jest to w tak zabawny sposób, że wątek ten pozbawiony jest wszelkiej drastyczności czy brutalności.

  Humoru jest w tej książce co nie miara. Aż żal było mi kończyć tą książkę, gdyż wypowiedzi bohaterek nie raz bawiły mnie do łez. Podpita staruszka śpiewająca na cały głos hity Martyniuka, nietypowa podróż na wysypisko śmieci, a także wiele innych zabawnych sytuacji – to wszystko znajdziecie w tej historii.

  Tak jak i w poprzednim tomie, autor rozpoczyna książkę spisem wszystkich istotnych bohaterów, które pojawiają się w historii, wraz z ich krótką charakterystyką. Dzięki temu w każdej chwili można powróć do pierwszych stron i sprawdzić, kim była dana postać.

  Ponadto, wstępem do historii jest tajemniczy prolog, którego akcja rozgrywa się parę wieków temu.

  Dużym zaskoczeniem było dla mnie poruszony przez autora wątek historyczny. Przyznaję otwarcie, że losy władców Polski nigdy mnie nie ciekawiły, ale bardzo spodobała mi się ta mała lekcja historii od pana Rogozińskiego.

  Podsumowując, „Teściowe w tarapatach” to przezabawna kontynuacja przygód jednej z najpopularniejszej w ostatnim czasie pary teściowych. Znajdziecie w niej ciekawą fabułę, zaskakujące zakończenie, a nawet kilka faktów dotyczących jednego króla Polski. Poza tym, autor w ciekawy sposób ukazuje w niej również aktualną sytuację, jaka rozgrywa się w Polsce.

  Wielka szkoda, że tak szybko skończyła się ta historia. Bawiłam się przy niej po prostu świetnie! Polecam!

  Moja ocena: 7/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Teściowe muszą zniknąć 5/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teściowe muszą zniknąć

Na pozór są z dwóch zupełnie różnych bajek. Zofia zaczyna i kończy dzień odmawianiem zdrowaśki, regularnie zasila konto radia Święta Jadwiga i uważa, że największą zmorą naszego kraju są tęczowi, lewactwo i ateiści nihiliści. Maja regularnie paraduje w marszach równości, żyje w konkubinacie,...
Teściowa 5/5 Nasza cena:
27,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teściowa

W tej rodzinie każdy ma coś do ukrycia… W rodzinie Goodwinów każdy ma coś do ukrycia. Relacje Lucy oraz jej teściowej Diany jeszcze przed ślubem nie układały się dobrze. Lucy już podczas pierwszego spotkania z przyszłą teściową zorientowała się, że nie jest wymarzoną partnerką życiową dla jej...
Nieboszczyk sam w domu 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nieboszczyk sam w domu

Wśród nocnej ciszy... zbrodnia się rodzi… Mieszkańcy kamienicy w małym miasteczku Morderczo przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Mają nadzieję, że spędzą je w spokojnej i miłej atmosferze. Kiedy jednak młode małżeństwo zamiast prezentów, znajdzie pod choinką nieżywego świętego Mikołaja,...
Do trzech razy śmierć 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Do trzech razy śmierć

"Pokochałam Różę Krull od pierwszego rozdziału. Szalona babka! Czuję się tak, jakbym znała ją od dawna!" - Magdalena Witkiewicz„Alek Rogoziński ze znaną sobie swadą, uszczypliwością i poczuciem humoru opisuje świat, w którym miłośnicy literatury – nie tylko kobiecej – poczują się jak w domu”. Anna...
Jak cię zabić, kochanie? 4/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak cię zabić, kochanie?

Kryminalna komedia omyłek, w której każdy może okazać się i mordercą, i ofiarą. A stawką w grze są miliony dolarów! Trzydziestoletnia Kasia może odziedziczyć ogromny majątek. Jest tylko jeden warunek - musi wysłać na tamten świat swojego męża. Nie chcąc, aby szansa na zdobycie fortuny przeleciała...
Raz, dwa, trzy... giniesz Ty! 0/5 Nasza cena:
26,53 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Raz, dwa, trzy... giniesz Ty!

Bartek jest aktorem, który właśnie wywalczył sobie pierwszą większą rolę w superprodukcji. Agnieszka ma szansę dostać pracę w popularnym piśmie o show-biznesie, w którym pracuje już jej przyjaciółka Oliwka. Obie dostają zadanie napisania reportażu z planu filmowego. Zamiast ekscytujących plotek...
Kto zabił Kopciuszka? 4/5 Nasza cena:
33,21 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kto zabił Kopciuszka?

Jeden bal. Jeden martwy Kopciuszek. I dziesięć osób, które miały powód, by zabić. Autorka powieści kryminalnych Róża Krull otrzymuje zaproszenie na wielki bal charytatywny, gdzie spotyka kilka postaci znanych z pierwszych stron gazet. Kiedy w czasie imprezy dochodzi do morderstwa, okazuje się, że...
Zabójczy pocisk. Polska krew 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójczy pocisk. Polska krew

15 najgłośniejszych spraw. 15 najlepszych polskich pisarzy. Polscy mistrzowie gatunku wzięli na warsztat głośne sprawy kryminalne, którymi żyła cała Polska: precyzyjnie zaplanowane zabójstwa bossów polskiej mafii, morderstwa na zlecenie, zbrodnie popełniane w afekcie, tajemnicze zniknięcia. Do...
Lustereczko, powiedz przecie 5/5 Nasza cena:
27,79 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lustereczko, powiedz przecie

„Zostać bohaterem powieści kryminalnej? Zaskakujące i ekscytujące! Tak, jak i książka!" Rafał Maślak, Mister Polski Znana autorka powieści kryminalnych Róża Krull jest świadkiem samobójstwa jednego z uczestników konkursu Mister Polonia. Wkrótce okazuje się, że nie miał ON żadnego powodu, aby...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula