Taniec zegara

Autor:

Anne Tyler

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
270
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,24 zł
eBook, mobi, epub
za 21,50 zł
Nasza cena: 26,24 zł 34,99 zł Taniej o: 25%

Nowa książka zdobywczyni Nagrody Pulitzera!

Decyzja, która zmienia wszystko!

"Tak dawno już nie czułam się potrzebna" - mówi sześćdziesięciojednoletnia Willa Drake do swojego męża, zanim podejmie jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu.

Bohaterkę dwudziestej drugiej powieści Anne Tyler poznajemy, gdy jest na życiowym zakręcie. Z synami utrzymuje sporadyczny kontakt, jej drugi mąż domaga się nieustannej uwagi. Pewnego dnia Willa odbiera niespodziewany telefon, była dziewczyna jej syna została postrzelona i ktoś musi się zająć jej dziewięcioletnią córką. Willa postanawia pomóc: nie tylko opiekuje się dziewczynką i jej matką, wchodzi też w relacje z sąsiadami, jednym zdaniem, zadomawia się, co wkrótce stanie się powodem do nieporozumień. Co zrobi Willa, gdy przyjdzie jej podjąć ważną życiową decyzję? Czy więź, która łączy ją z Cheryl, małą dziewczynką, która mogłaby być jej wnuczką, jest warta poświęceń?

"Taniec zegara" to słodko-gorzka i wzruszająca opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany,
o odpowiedzialności i spełnieniu, nadziei i żałobie.


Opinie o książce i autorce

Anne Tayler jest i pozostanie moją ulubioną autorką.

Liane Moriarty

Tyler uświadamia nam, że w życiu nie chodzi o to, co możemy osiągnąć, ale jak do tego dążymy; i że tak naprawdę najważniejsze chwile to nie zawsze tylko te niezapomniane, ale wszystko to, co rozgrywa się między wierszami i w zwykłych codziennych rozmowach.

Jodi Picoult


O autorce:
Anne Tyler urodziła się w 1941 roku w Minneapolis w Stanach Zjednoczonych. Napisała ponad dwadzieścia powieści. W 1988 roku otrzymała nagrodę Pulitzera za książkę "Lekcje oddychania". Dwie jej powieści zostały sfilmowane: "Obok życia" i "Przypadkowy turysta". Mieszka w Baltimore w stanie Maryland.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Życie człowieka, to niekończące się pasmo wyborów, decyzji i kroków, które determinują jego teraźniejszość, jak i też decydują o przyszłości. To, co zmusza nas bowiem dzisiaj do trudnych przemyśleń, wynikającego z nich działania oraz konsekwencji tegoż, da z pewnością znać o sobie także i za lat kilka, kilkanaście, a nawet i kilkadziesiąt... O takiej historii opowiada właśnie niezwykle intrygująca i piękna powieść Anne Tyler pt. "Taniec zegara", która to ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Poradnia K.!

  Słynna i uhonorowana [Adres usunięty]. nagrodą Pulitzera amerykańska autorka, zaprasza nas swoją książką do pięknej, fascynującej i niezwykle poruszającej podróży w czasie. Podróży, ukazującej kolejne etapy życia głównej bohaterki opowieści - Willy Drake, którą poznajemy w czasie jej dzieciństwa, następnie towarzyszmy jej młodości i w lecie życia, by wreszcie stanąć u jej boku w wieku 61 lat. To właśnie wtedy uporządkowane i spokojne życie Willy ulegnie całkowitej zmianie, gdy oto za sprawą jednego odebranego telefonu, decyduje się ona zaopiekować pewną ranną kobietę i jej dziewięcioletnią córką. Jak się szybko okaże, krok ten nie tylko odmieni życie Willy, ale również i sprawi, że cała jej przeszłość zyska zupełnie inny wymiar...

  Niniejsze dzieło Anne Tyler, stanowi sobą perfekcyjne, inteligentne i niezwykle barwne spotkanie z literaturą obyczajową z najwyższej półki! Literaturą, która skupia się na życiu człowieka, jego nieprzewidywalności, przewrotności i niesprawiedliwości, ale także i tajemnicy szczęścia, czyli umiejętności doceniania w nim tego, co niezwykłe i piękne... To opowieść o wspaniałej kobiecie, jej bardzo ciekawych losach oraz jesieni życia, która za sprawą jednego kroku, zyskuje nagle temperaturę letniego, upalnego lata. Tym samym też spotkanie z tym tytułem przyniesie nam nie tylko wzruszające chwile i emocje, ale także pokaźną porcję dobrej, pozytywnej energii.

  Na duże słowa uznania zasługuje tu z pewnością konstrukcja fabularna tej książki, która w zasadzie opiera się na dwóch głównych częściach: pierwszej, obrazującej życie Willy od czasów jej dzieciństwa do wieku emerytalnego, jak i drugiej, która przedstawia sobą niezwykłe losy tej bohaterki od chwili, gdy postanowiła zająć się byłą partnerką swojego syna i jej dzieckiem. I najciekawsze w tym jest to, że tak naprawdę zrozumienie, doświadczenie i odebranie w pełni wielkości drugiej części lektury, nie jest możliwe bez poznania przeszłości i wypełniających ją wydarzeń w życiu Willy. Znakomity pomysł, perfekcyjne wprowadzenie go w życie i niezwykłe doznania płynące z poznawania ostatnich stron tej książki - oto czar i magia tej opowieści. Opowieści, w której akcja być może nie pędzi z zawrotną prędkością, ale w pełni rekompensuje nam ten fakt jej mądrość, emocjonalność, jak i też pokaźna porcja humoru, którego tu nie brakuje!

  Nie sposób nie zatrzymać się na chwilę przy postaci głównej bohaterki tej książki - Willie! To zwyczajna, doświadczona życiowo, bardzo mądra i do tego nastawiona pozytywnie do wszystkich ludzi kobieta, której nie sposób nie polubić, nie darzyć sympatią, czy też chociażby wielkim szacunkiem za to, jakim jest człowiekiem. Szacunkiem tym większym, gdy odkrywamy jej przeszłość, wcale nie łatwe lata i liczne problemy, jakie musiała pokonać w swoim życiu. Ponadto wydarzenia z "tu i teraz" powoduję zmianę Willy w zakresie tego, jak postrzega ona swoją codzienność, szczęście i to, co powinno być najważniejsze... Myślę, że siła tej postaci tkwi w jej zwyczajności i w tym, że tak naprawdę każdy z nas może odnaleźć w niej część samego siebie...

  Podróż u boku głównej bohaterki, to także i niezwykła wyprawa do Stanów Zjednoczonych - tak współczesnych, jak i tych sprzed kilkunastu, a nawet i kilkudziesięciu lat. Otóż autorka odkrywa tu przed nami nie tylko koloryt takich zakątków tego kraju, jak Filadelfia czy też Baltimore, ale przede wszystkim codzienność życia w Ameryce, która naprawdę w niczym nie przypomina bajkowej i dostatniej sielanki. To rzeczywistość przedmieść, braku pracy, biedy i przemocy z jednej strony, ale z drugiej także i obraz dobrych ludzi, którzy potrafią dać od siebie naprawdę wiele dobrego, jeśli się ich tylko o to poprosi... Muszę przyznać, że mnie osobiście zaskoczył, ale też i urzekł obraz miejsca akcji tej książki, której to lektura mówi nam o Stanach Zjednoczonych naprawdę bardzo wiele...

  W czym tkwi tajemnica wielkości tej powieści...? Myślę, że przede wszystkim w prostocie narracji i skupieniu się na życiu człowieka, ze wszelkimi jego odcieniami... Anne Tyler oferuje nam tutaj spotkanie ze zwyczajnymi ludźmi, ich problemami i kłopotami, jak i przede wszystkim dobrem, które czasami jest ukryte gdzieś głęboko w ich sercach i duszach, ale mimo wszystko i za sprawą mądrych ludzi, potrafi się je wydobyć na światło dzienne. I w zasadzie można by powiedzieć, że dziś nie pisze się o takich sprawach, takie tematy nie interesują współczesnych czytelników i że taka książka nie mogłaby spotkać się z zainteresowaniem odbiorcy - na szczęście, jak wskazują przychylne recenzje i ilość sprzedanych egzemplarzy tej pozycji, jest zupełnie inaczej!

  Powieść "Taniec zegara", to piękna, mądra, wzruszająca i bardzo niedzisiejsza odsłona literatury popularnej. Odsłona, której to właśnie największą siłą wydaje się jej odmienność względem współczesnych książek obyczajowych, oferująca nam chwile spokojnej, niespiesznej, a przy tym także i skłaniającej do ważnych refleksji nad naszym własnym życiem lektury. Nie pozostaje mi zatem nic innego, aniżeli zachęcić do sięgnięcia po tę powieść, która ma nam sobą tak wiele do zaoferowania...

  Ten, jak i znacznie więcej literackich bestsellerów, czeka na was w okazyjnej cenie na stronie Księgarni Tania Książka!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Anne Tyler ma niezwykły dar ukazywania zwyczajnego życia w niezwyczajny sposób i ukazywania bolączek trawiących opisywanych przez nią bohaterów. Nie inaczej jest w jej powieści Taniec zegara skupiającej się na życiu i uczuciach sześćdziesięcioletniej Willi.

  Życie głównej bohaterki poznajemy w kluczowych momentach, rozciągających się od czasu, gdy ta była dzieckiem, a z domu po kłótni odeszła jej narowista matka. Dziewczynka czuła się zagubiona, a ta sytuacja zmusiła ją do przemyśleń na temat charakteru jej cholerycznej matki. Kolejną sytuacją był moment, gdy Willa wraz z narzeczonym przyjechała do rodzinnego domu, bu go przedstawić. Następnie mamy okazje towarzyszyć jej podczas podróży samochodowej z nerwowym mężem. Ostatecznie sytuacje te prowadzą do teraźniejszości. Willa odbiera nietypowy telefon, była dziewczyna jej syna została postrzelona i jej córka wymaga opieki. Willa postanawia im pomóc, namawia męża na podróż i niczym babcia, przejmuje opiekę nad małą. Kobieta zadomawia się, pragnie pomagać, co staje się przyczyną nieporozumień.

  Anne Tyler mistrzowsko odmalowuje zagmatwane relacje rodzinne. Ukazuje, że wydarzenia z przeszłości miały wpływ na kształtowanie charakteru Willi i jej podejście do życia. Kobieta ze wszystkich sił stara się bronić swoich bliskich, usprawiedliwiać ich w oczach innych. Przed mężem broni synów, przed synem męża. Pragnie opiekować się innymi, stwarzać pozory że jest chciana i potrzebna. Nie dopuszcza do siebie myśli, że sporadyczny kontakt z synami sprawia jej ból. Willa sama przed sobą usprawiedliwia chłopców, a właściwie już dorosych mężczyzn. Nie potrafi zrozumieć przyczyn braku kontaktu. Gdy zjawia się w mieście zamieszkania starszego syna Seana, ten ma jedynie chwilę, by zjeść z nią lunch. Podczas posiłku nie powstrzymuje się przed złośliwymi komenatarzami.

  Taniec zegara porusza tematykę samotności i rodzicielskiego rozczarowania. To książka uzmysławiająca problem odstawienia i zapomnienia, porzucenia rodzinnych więzi. To historia szukania relacji, tam gdzie nie powinno się ich szukać, opowieść o niezrozumieniu i samotności w tłumie. Bardzo polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Decyzje zmieniające losy

  Nigdy nie jest za późno na zmiany. Niekiedy jedna podjęta decyzja może pociągnąć za sobą lawinę kolejnych, może spowodować przysłowiowe trzęsienie ziemi, wywołane na drugim końcu globu trzepotem motylich skrzydeł. Warto być zatem otwartym na to, co nam się przydarza, z nadzieją patrzeć w przyszłość, a nawet jeśli dzieje się coś, co zaburza nasz rytm funkcjonowania, co nas zasmuca, boli, to warto przekuć to wszystko w szansę na nowy początek.

  Dla Willi Drake zmiany nie są czymś nowym. Już jako dziecko przyzwyczaiła się, że z niestabilną emocjonalnie matką nic nie jest pewne, bowiem w każdej chwili może ona opuścić rodzinę, wyjechać, powracając nagle i zachowując się, jakby nic się nie stało. Do takiego zachowania i nieustannych zmian przyzwyczajona była w dzieciństwie, zatem kolejny wstrząs – nagłe oświadczyny Dereka – mimo iż zaskakujące, mimo iż zburzyły cały jej dotychczasowy świat, przyjęła bez większego sprzeciwu. Tym samym porzuciła wszystkie swoje marzenia, bowiem pierwsza ciąża wymusiła na niej przerwanie ukochanych studiów nad literaturą.

  Po latach, wychowawszy dwóch chłopców, Seana i Iana, po raz kolejny musiała uporać się ze zmianą. W wypadku samochodowym zginął bowiem Derek, zaś ona zostając sama z nastoletnim jeszcze wtedy Ianem, podjęła decyzję o skończeniu studiów i powrocie do języków, które ją tak fascynowały. Nie sądziła jednak, że w wieku sześćdziesięciu jeden lat po raz kolejny będzie musiała stawić czoła wyzwaniu i podjąć decyzję, która zatrzęsie posadami jej stabilnego życia.

  Czy odważy się na ten krok? Przekonamy się dzięki lekturze książki pt. „Taniec zegara”, autorstwa Anne Tyer. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Poradnia K powieść zagraniczna, tylko z pozoru jest lekturą lekką. Mimo niewielkiej objętości autorce udało się zmusić nas do refleksji nad życiem, a śledząc losy głównej bohaterki, obserwujemy również upływ czasu, który bezlitośnie wymusza zmiany. To zatem książka idealna dla tych wszystkich, którzy wkraczają w wiek dojrzały, a także dla tych, którzy wiążą mijające lata z przemijaniem. Lektura dowodzi, że każdy wiek ma swoje prawa, a także … możliwości.

  Kiedy Willa otrzymuje telefon od kobiety, która niegdyś mieszkała w pobliżu jej syna nie spodziewa się nawet, co ją czeka. Wiedziała, że Sean spotykał się niegdyś z Denise, samotną matką wychowującą córeczkę, jednak po rozstaniu pary nie sądziła, że kiedykolwiek pozna kobietę, a tym bardziej jej córkę. Tymczasem po tym, jak Denise została przypadkowo postrzelona na ulicy i umieszczona w szpitalu. Niezbędny jest zatem ktoś, kto zaopiekuje się jej dzieckiem, Cheryl. Willa, wraz ze swoim drugim mężem, Peterem, wyrusza w drogę, na końcu której czeka na nią nowe życie. Nie dość bowiem, że podejmuje się czuwania nad dzieckiem, to jeszcze nawiązuje kontakt z sąsiadami i w nowym miejscu zaczyna czuć się wyjątkowo dobrze. Niestety, prowadzi to do licznych nieporozumień, bowiem mąż nie jest w stanie zrozumieć takiego poświęcenia kobiety. Również Denise nie jest zadowolona, że Willa ma z jej córką tak dobre relacje…

  Lektura książki „taniec zegara” znacząco zmienia nasz stosunek do wieku, do świata, ale również do samego siebie. Sprawia, że zaczynamy się zastanawiać nad swoimi wyborami, weryfikować decyzję i – być może, podążać szlakiem wskazówek ku nowemu, lepszemu życiu. Subtelny język książki, budzący w nas emocje, tęsknotę za odnalezieniem siebie, a także wspaniale wykreowani bohaterowie to wielki atut książki. Po lekturze nic już nie będzie takie samo, bowiem historia ta pozostaje w naszych sercach i pamięci, sprawia też, że śledzić będziemy kolejne publikacje autorki.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Willa, czyli główna bohaterka to osoba, którą miałabym ochotę wstrząsnąć, a później przytulić. Jej życiowa bierność i spolegliwość obezwładniają. Wiedzie życie bez zdarzeń, a gdyby nie historia z lat dzieciństwa, autorka nie miałby co o Willi napisać. Ta opowieść mogłaby wydarzyć się wszędzie, bo podobnie bezbarwnych ludzi musi być na świecie wielu. Jednak finał tej historii może delikatnie zdziwić.

  "Taniec zegara" to ten rodzaj książki, której można dać szansę. Przede wszystkim dlatego, że Anne Tyler prosto i szczerze pisze o tym, że większość z nas potrzebuje bliskości drugiego człowieka. To trochę na przekór lansowanej modzie na indywidualistów. Potrzeba przynależności jest prawie w każdym człowieku. Ta książka udowadnia też, że pomaganie innym to proces, który ubogaca przede wszystkim tego, kto tę pomoc proponuje. Mimo, że fabuła mną nie zawładnęła, a nie najlepszy skład utrudniał czytanie, to kilka uniwersalnych wskazówek można dla siebie wyłuskać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Okładka filmowa 0/5 Nasza cena:
24,50 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Okładka filmowa

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... W Meereen otoczona przez wrogów Daenerys Targaryen chwyta się rozpaczliwych środków, by zachować swoją pozycję. Wielu zabiega o jej względy, lecz ostrzegano ją, by nie ufała nikomu… W Królewskiej Przystani królowa regentka,...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Okładka filmowa 0/5 Nasza cena:
24,50 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Okładka filmowa

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na marzeniach i pyle. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć... Tyrion...
Taniec z Gronostajem - Maryla Ścibor Marchocka 0/5 Nasza cena:
16,50 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec z Gronostajem - Maryla Ścibor Marchocka

Znajomość Krystyny z Wiktorem zaczęła się romantycznie - on mieszkał za granicą, ona w Polsce, więc pisali do siebie piękne listy. Wkrótce Wiktor poprosił Krystynę o rękę i nie został odrzucony. Zamieszkali w jego domu w Holandii. Sielanka trwała krótko, ponieważ wkrótce okazało się, że Wiktor jest...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 9. Taniec młynarza 0/5 Nasza cena:
25,19 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 9. Taniec młynarza

Kornwalia, 1812–1813.   W nowym roku rodzina Poldarków z Nampary staje wobec wielu nieoczekiwanych wyzwań. Ross i Demelza dostają niepokojące nowiny. Clowance, która niedawno wróciła do Kornwalii po triumfach w Londynie, przekonuje się, że jej romans ze Stephanem Carringtonem jest nie tylko źródłem...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Okładka filmowa 0/5 Nasza cena:
29,50 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Okładka filmowa

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na marzeniach i pyle. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć... Tyrion...
Taniec z aniołem 0/5 Nasza cena:
12,50 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec z aniołem

Pierwszy tom skandynawskiego cyklu kryminalnego o komisarzu Ericu Winterze. W skromnym hotelu w południowym Londynie znaleziono zwłoki młodego Szweda. Wkrótce potem podobne morderstwo wydarzyło się w Göteborgu. Krwawe ślady każą przypuszczać, że w hotelowym pokoju odbył się makabryczny taniec. Dla...
Nancy Drew. Tom 1. Tajemnica starego zegara 4/5 Nasza cena:
18,32 zł 22,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nancy Drew. Tom 1. Tajemnica starego zegara

Kultowa seria dla młodych fanów powieści detektywistycznych! Nastoletnia Nancy Drew jest wielbicielką rozwiązywania zagadek kryminalnych, a jej ojciec, Carson Drew, to znakomity prawnik i postrach przestępców. W tomie pierwszym młoda detektyw pomaga bliskim pana Crowleya odnaleźć zaginiony...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Okładka filmowa 0/5 Nasza cena:
29,50 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Okładka filmowa

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... W Meereen otoczona przez wrogów Daenerys Targaryen chwyta się rozpaczliwych środków, by zachować swoją pozycję. Wielu zabiega o jej względy, lecz ostrzegano ją, by nie ufała nikomu… W Królewskiej Przystani królowa regentka,...
Taniec z motylami 4/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec z motylami

„Kiedy zawodowo zajmujesz się malowaniem portretów poznajesz tysiące twarzy, szkicujesz ołówkiem ich zmarszczki, uśmiechy, dotykasz ich troski zapisane w głębinach spojrzeń i zgadujesz marzenia, które tak szczelnie starają się ukryć” Od takich słów zaczyna się kolejna powieść Anny Wysockiej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula