Taniec zegara

Autor:

Anne Tyler

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
270
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,04 zł
Nasza cena: 27,05 zł 34,99 zł Taniej o: 23%

Nowa książka zdobywczyni Nagrody Pulitzera!

Decyzja, która zmienia wszystko!

"Tak dawno już nie czułam się potrzebna" - mówi sześćdziesięciojednoletnia Willa Drake do swojego męża, zanim podejmie jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu.

Bohaterkę dwudziestej drugiej powieści Anne Tyler poznajemy, gdy jest na życiowym zakręcie. Z synami utrzymuje sporadyczny kontakt, jej drugi mąż domaga się nieustannej uwagi. Pewnego dnia Willa odbiera niespodziewany telefon, była dziewczyna jej syna została postrzelona i ktoś musi się zająć jej dziewięcioletnią córką. Willa postanawia pomóc: nie tylko opiekuje się dziewczynką i jej matką, wchodzi też w relacje z sąsiadami, jednym zdaniem, zadomawia się, co wkrótce stanie się powodem do nieporozumień. Co zrobi Willa, gdy przyjdzie jej podjąć ważną życiową decyzję? Czy więź, która łączy ją z Cheryl, małą dziewczynką, która mogłaby być jej wnuczką, jest warta poświęceń?

"Taniec zegara" to słodko-gorzka i wzruszająca opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany,
o odpowiedzialności i spełnieniu, nadziei i żałobie.


Opinie o książce i autorce

Anne Tayler jest i pozostanie moją ulubioną autorką.

Liane Moriarty

Tyler uświadamia nam, że w życiu nie chodzi o to, co możemy osiągnąć, ale jak do tego dążymy; i że tak naprawdę najważniejsze chwile to nie zawsze tylko te niezapomniane, ale wszystko to, co rozgrywa się między wierszami i w zwykłych codziennych rozmowach.

Jodi Picoult


O autorce:
Anne Tyler urodziła się w 1941 roku w Minneapolis w Stanach Zjednoczonych. Napisała ponad dwadzieścia powieści. W 1988 roku otrzymała nagrodę Pulitzera za książkę "Lekcje oddychania". Dwie jej powieści zostały sfilmowane: "Obok życia" i "Przypadkowy turysta". Mieszka w Baltimore w stanie Maryland.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Życie człowieka, to niekończące się pasmo wyborów, decyzji i kroków, które determinują jego teraźniejszość, jak i też decydują o przyszłości. To, co zmusza nas bowiem dzisiaj do trudnych przemyśleń, wynikającego z nich działania oraz konsekwencji tegoż, da z pewnością znać o sobie także i za lat kilka, kilkanaście, a nawet i kilkadziesiąt... O takiej historii opowiada właśnie niezwykle intrygująca i piękna powieść Anne Tyler pt. "Taniec zegara", która to ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Poradnia K.!

  Słynna i uhonorowana [Adres usunięty]. nagrodą Pulitzera amerykańska autorka, zaprasza nas swoją książką do pięknej, fascynującej i niezwykle poruszającej podróży w czasie. Podróży, ukazującej kolejne etapy życia głównej bohaterki opowieści - Willy Drake, którą poznajemy w czasie jej dzieciństwa, następnie towarzyszmy jej młodości i w lecie życia, by wreszcie stanąć u jej boku w wieku 61 lat. To właśnie wtedy uporządkowane i spokojne życie Willy ulegnie całkowitej zmianie, gdy oto za sprawą jednego odebranego telefonu, decyduje się ona zaopiekować pewną ranną kobietę i jej dziewięcioletnią córką. Jak się szybko okaże, krok ten nie tylko odmieni życie Willy, ale również i sprawi, że cała jej przeszłość zyska zupełnie inny wymiar...

  Niniejsze dzieło Anne Tyler, stanowi sobą perfekcyjne, inteligentne i niezwykle barwne spotkanie z literaturą obyczajową z najwyższej półki! Literaturą, która skupia się na życiu człowieka, jego nieprzewidywalności, przewrotności i niesprawiedliwości, ale także i tajemnicy szczęścia, czyli umiejętności doceniania w nim tego, co niezwykłe i piękne... To opowieść o wspaniałej kobiecie, jej bardzo ciekawych losach oraz jesieni życia, która za sprawą jednego kroku, zyskuje nagle temperaturę letniego, upalnego lata. Tym samym też spotkanie z tym tytułem przyniesie nam nie tylko wzruszające chwile i emocje, ale także pokaźną porcję dobrej, pozytywnej energii.

  Na duże słowa uznania zasługuje tu z pewnością konstrukcja fabularna tej książki, która w zasadzie opiera się na dwóch głównych częściach: pierwszej, obrazującej życie Willy od czasów jej dzieciństwa do wieku emerytalnego, jak i drugiej, która przedstawia sobą niezwykłe losy tej bohaterki od chwili, gdy postanowiła zająć się byłą partnerką swojego syna i jej dzieckiem. I najciekawsze w tym jest to, że tak naprawdę zrozumienie, doświadczenie i odebranie w pełni wielkości drugiej części lektury, nie jest możliwe bez poznania przeszłości i wypełniających ją wydarzeń w życiu Willy. Znakomity pomysł, perfekcyjne wprowadzenie go w życie i niezwykłe doznania płynące z poznawania ostatnich stron tej książki - oto czar i magia tej opowieści. Opowieści, w której akcja być może nie pędzi z zawrotną prędkością, ale w pełni rekompensuje nam ten fakt jej mądrość, emocjonalność, jak i też pokaźna porcja humoru, którego tu nie brakuje!

  Nie sposób nie zatrzymać się na chwilę przy postaci głównej bohaterki tej książki - Willie! To zwyczajna, doświadczona życiowo, bardzo mądra i do tego nastawiona pozytywnie do wszystkich ludzi kobieta, której nie sposób nie polubić, nie darzyć sympatią, czy też chociażby wielkim szacunkiem za to, jakim jest człowiekiem. Szacunkiem tym większym, gdy odkrywamy jej przeszłość, wcale nie łatwe lata i liczne problemy, jakie musiała pokonać w swoim życiu. Ponadto wydarzenia z "tu i teraz" powoduję zmianę Willy w zakresie tego, jak postrzega ona swoją codzienność, szczęście i to, co powinno być najważniejsze... Myślę, że siła tej postaci tkwi w jej zwyczajności i w tym, że tak naprawdę każdy z nas może odnaleźć w niej część samego siebie...

  Podróż u boku głównej bohaterki, to także i niezwykła wyprawa do Stanów Zjednoczonych - tak współczesnych, jak i tych sprzed kilkunastu, a nawet i kilkudziesięciu lat. Otóż autorka odkrywa tu przed nami nie tylko koloryt takich zakątków tego kraju, jak Filadelfia czy też Baltimore, ale przede wszystkim codzienność życia w Ameryce, która naprawdę w niczym nie przypomina bajkowej i dostatniej sielanki. To rzeczywistość przedmieść, braku pracy, biedy i przemocy z jednej strony, ale z drugiej także i obraz dobrych ludzi, którzy potrafią dać od siebie naprawdę wiele dobrego, jeśli się ich tylko o to poprosi... Muszę przyznać, że mnie osobiście zaskoczył, ale też i urzekł obraz miejsca akcji tej książki, której to lektura mówi nam o Stanach Zjednoczonych naprawdę bardzo wiele...

  W czym tkwi tajemnica wielkości tej powieści...? Myślę, że przede wszystkim w prostocie narracji i skupieniu się na życiu człowieka, ze wszelkimi jego odcieniami... Anne Tyler oferuje nam tutaj spotkanie ze zwyczajnymi ludźmi, ich problemami i kłopotami, jak i przede wszystkim dobrem, które czasami jest ukryte gdzieś głęboko w ich sercach i duszach, ale mimo wszystko i za sprawą mądrych ludzi, potrafi się je wydobyć na światło dzienne. I w zasadzie można by powiedzieć, że dziś nie pisze się o takich sprawach, takie tematy nie interesują współczesnych czytelników i że taka książka nie mogłaby spotkać się z zainteresowaniem odbiorcy - na szczęście, jak wskazują przychylne recenzje i ilość sprzedanych egzemplarzy tej pozycji, jest zupełnie inaczej!

  Powieść "Taniec zegara", to piękna, mądra, wzruszająca i bardzo niedzisiejsza odsłona literatury popularnej. Odsłona, której to właśnie największą siłą wydaje się jej odmienność względem współczesnych książek obyczajowych, oferująca nam chwile spokojnej, niespiesznej, a przy tym także i skłaniającej do ważnych refleksji nad naszym własnym życiem lektury. Nie pozostaje mi zatem nic innego, aniżeli zachęcić do sięgnięcia po tę powieść, która ma nam sobą tak wiele do zaoferowania...

  Ten, jak i znacznie więcej literackich bestsellerów, czeka na was w okazyjnej cenie na stronie Księgarni Tania Książka!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Anne Tyler ma niezwykły dar ukazywania zwyczajnego życia w niezwyczajny sposób i ukazywania bolączek trawiących opisywanych przez nią bohaterów. Nie inaczej jest w jej powieści Taniec zegara skupiającej się na życiu i uczuciach sześćdziesięcioletniej Willi.

  Życie głównej bohaterki poznajemy w kluczowych momentach, rozciągających się od czasu, gdy ta była dzieckiem, a z domu po kłótni odeszła jej narowista matka. Dziewczynka czuła się zagubiona, a ta sytuacja zmusiła ją do przemyśleń na temat charakteru jej cholerycznej matki. Kolejną sytuacją był moment, gdy Willa wraz z narzeczonym przyjechała do rodzinnego domu, bu go przedstawić. Następnie mamy okazje towarzyszyć jej podczas podróży samochodowej z nerwowym mężem. Ostatecznie sytuacje te prowadzą do teraźniejszości. Willa odbiera nietypowy telefon, była dziewczyna jej syna została postrzelona i jej córka wymaga opieki. Willa postanawia im pomóc, namawia męża na podróż i niczym babcia, przejmuje opiekę nad małą. Kobieta zadomawia się, pragnie pomagać, co staje się przyczyną nieporozumień.

  Anne Tyler mistrzowsko odmalowuje zagmatwane relacje rodzinne. Ukazuje, że wydarzenia z przeszłości miały wpływ na kształtowanie charakteru Willi i jej podejście do życia. Kobieta ze wszystkich sił stara się bronić swoich bliskich, usprawiedliwiać ich w oczach innych. Przed mężem broni synów, przed synem męża. Pragnie opiekować się innymi, stwarzać pozory że jest chciana i potrzebna. Nie dopuszcza do siebie myśli, że sporadyczny kontakt z synami sprawia jej ból. Willa sama przed sobą usprawiedliwia chłopców, a właściwie już dorosych mężczyzn. Nie potrafi zrozumieć przyczyn braku kontaktu. Gdy zjawia się w mieście zamieszkania starszego syna Seana, ten ma jedynie chwilę, by zjeść z nią lunch. Podczas posiłku nie powstrzymuje się przed złośliwymi komenatarzami.

  Taniec zegara porusza tematykę samotności i rodzicielskiego rozczarowania. To książka uzmysławiająca problem odstawienia i zapomnienia, porzucenia rodzinnych więzi. To historia szukania relacji, tam gdzie nie powinno się ich szukać, opowieść o niezrozumieniu i samotności w tłumie. Bardzo polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Decyzje zmieniające losy

  Nigdy nie jest za późno na zmiany. Niekiedy jedna podjęta decyzja może pociągnąć za sobą lawinę kolejnych, może spowodować przysłowiowe trzęsienie ziemi, wywołane na drugim końcu globu trzepotem motylich skrzydeł. Warto być zatem otwartym na to, co nam się przydarza, z nadzieją patrzeć w przyszłość, a nawet jeśli dzieje się coś, co zaburza nasz rytm funkcjonowania, co nas zasmuca, boli, to warto przekuć to wszystko w szansę na nowy początek.

  Dla Willi Drake zmiany nie są czymś nowym. Już jako dziecko przyzwyczaiła się, że z niestabilną emocjonalnie matką nic nie jest pewne, bowiem w każdej chwili może ona opuścić rodzinę, wyjechać, powracając nagle i zachowując się, jakby nic się nie stało. Do takiego zachowania i nieustannych zmian przyzwyczajona była w dzieciństwie, zatem kolejny wstrząs – nagłe oświadczyny Dereka – mimo iż zaskakujące, mimo iż zburzyły cały jej dotychczasowy świat, przyjęła bez większego sprzeciwu. Tym samym porzuciła wszystkie swoje marzenia, bowiem pierwsza ciąża wymusiła na niej przerwanie ukochanych studiów nad literaturą.

  Po latach, wychowawszy dwóch chłopców, Seana i Iana, po raz kolejny musiała uporać się ze zmianą. W wypadku samochodowym zginął bowiem Derek, zaś ona zostając sama z nastoletnim jeszcze wtedy Ianem, podjęła decyzję o skończeniu studiów i powrocie do języków, które ją tak fascynowały. Nie sądziła jednak, że w wieku sześćdziesięciu jeden lat po raz kolejny będzie musiała stawić czoła wyzwaniu i podjąć decyzję, która zatrzęsie posadami jej stabilnego życia.

  Czy odważy się na ten krok? Przekonamy się dzięki lekturze książki pt. „Taniec zegara”, autorstwa Anne Tyer. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Poradnia K powieść zagraniczna, tylko z pozoru jest lekturą lekką. Mimo niewielkiej objętości autorce udało się zmusić nas do refleksji nad życiem, a śledząc losy głównej bohaterki, obserwujemy również upływ czasu, który bezlitośnie wymusza zmiany. To zatem książka idealna dla tych wszystkich, którzy wkraczają w wiek dojrzały, a także dla tych, którzy wiążą mijające lata z przemijaniem. Lektura dowodzi, że każdy wiek ma swoje prawa, a także … możliwości.

  Kiedy Willa otrzymuje telefon od kobiety, która niegdyś mieszkała w pobliżu jej syna nie spodziewa się nawet, co ją czeka. Wiedziała, że Sean spotykał się niegdyś z Denise, samotną matką wychowującą córeczkę, jednak po rozstaniu pary nie sądziła, że kiedykolwiek pozna kobietę, a tym bardziej jej córkę. Tymczasem po tym, jak Denise została przypadkowo postrzelona na ulicy i umieszczona w szpitalu. Niezbędny jest zatem ktoś, kto zaopiekuje się jej dzieckiem, Cheryl. Willa, wraz ze swoim drugim mężem, Peterem, wyrusza w drogę, na końcu której czeka na nią nowe życie. Nie dość bowiem, że podejmuje się czuwania nad dzieckiem, to jeszcze nawiązuje kontakt z sąsiadami i w nowym miejscu zaczyna czuć się wyjątkowo dobrze. Niestety, prowadzi to do licznych nieporozumień, bowiem mąż nie jest w stanie zrozumieć takiego poświęcenia kobiety. Również Denise nie jest zadowolona, że Willa ma z jej córką tak dobre relacje…

  Lektura książki „taniec zegara” znacząco zmienia nasz stosunek do wieku, do świata, ale również do samego siebie. Sprawia, że zaczynamy się zastanawiać nad swoimi wyborami, weryfikować decyzję i – być może, podążać szlakiem wskazówek ku nowemu, lepszemu życiu. Subtelny język książki, budzący w nas emocje, tęsknotę za odnalezieniem siebie, a także wspaniale wykreowani bohaterowie to wielki atut książki. Po lekturze nic już nie będzie takie samo, bowiem historia ta pozostaje w naszych sercach i pamięci, sprawia też, że śledzić będziemy kolejne publikacje autorki.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Willa, czyli główna bohaterka to osoba, którą miałabym ochotę wstrząsnąć, a później przytulić. Jej życiowa bierność i spolegliwość obezwładniają. Wiedzie życie bez zdarzeń, a gdyby nie historia z lat dzieciństwa, autorka nie miałby co o Willi napisać. Ta opowieść mogłaby wydarzyć się wszędzie, bo podobnie bezbarwnych ludzi musi być na świecie wielu. Jednak finał tej historii może delikatnie zdziwić.

  "Taniec zegara" to ten rodzaj książki, której można dać szansę. Przede wszystkim dlatego, że Anne Tyler prosto i szczerze pisze o tym, że większość z nas potrzebuje bliskości drugiego człowieka. To trochę na przekór lansowanej modzie na indywidualistów. Potrzeba przynależności jest prawie w każdym człowieku. Ta książka udowadnia też, że pomaganie innym to proces, który ubogaca przede wszystkim tego, kto tę pomoc proponuje. Mimo, że fabuła mną nie zawładnęła, a nie najlepszy skład utrudniał czytanie, to kilka uniwersalnych wskazówek można dla siebie wyłuskać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Anne Tyler
 • Wydawnictwo Poradnia K
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 270
 • Format: 13.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366005235
 • Język: polski
 • Tłumacz: Kamila Slawinski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366005235
 • EAN: 9788366005235
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
42,66 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 1. Wydanie serialowe

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na marzeniach i pyle. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć... Tyrion...
Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny 5/5 Nasza cena:
27,00 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny

1 września 1939 roku skończył się świat. Chcemy opowiedzieć o tej apokalipsie. O bohaterstwie zwykłych ludzi. O zdradzie zwykłych ludzi. O unikaniu śmierci cudem. O niemożności uniknięcia śmierci cudem. O strachu. O miłości zwyciężającej strach. O zwieńczonych drutem kolczastym murach, które...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
42,48 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Wydanie serialowe

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... W Meereen otoczona przez wrogów Daenerys Targaryen chwyta się rozpaczliwych środków, by zachować swoją pozycję. Wielu zabiega o jej względy, lecz ostrzegano ją, by nie ufała nikomu… W Królewskiej Przystani królowa regentka,...
Taniec marionetek. Wyblakłe sztandary. Tom 1 5/5 Nasza cena:
26,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec marionetek. Wyblakłe sztandary. Tom 1

To nie jest kolejna książka o ratowaniu świata!W tej rozgrywce stawka nie jest większa niż życie, a ludzkości nie grozi zagłada, lecz w najgorszym wypadku znaczne podwyższenie stóp procentowych.Witaj w świecie, w którym demony są analfabetami, nekromanci nigdy nie trzeźwieją, a bohaterowie są...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 9. Taniec młynarza 0/5 Nasza cena:
25,19 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 9. Taniec młynarza

Kornwalia, 1812–1813 W nowym roku rodzina Poldarków z Nampary staje wobec wielu nieoczekiwanych wyzwań. Ross i Demelza dostają niepokojące nowiny. Clowance, która niedawno wróciła do Kornwalii po triumfach w Londynie, przekonuje się, że jej romans ze Stephanem Carringtonem jest nie tylko źródłem...
Taniec mewy 0/5 Nasza cena:
25,23 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec mewy

Inspektor Fazio, filar komisariatu w Vigacie, zniknął. Montalbano odkrywa, że jego podwładny przed swoim zniknięciem prowadził śledztwo w sprawie przemytu w porcie rybackim. W miarę jak narasta jego niepokój komisarza zaczyna prześladować obraz mewy tańczącej w agonii, którą widział na plaży. A...
Taniec demonów 0/5 Nasza cena:
46,02 zł 52,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec demonów

Powieść "Taniec demonów" uważana jest za zbeletryzowaną autobiografię. To historia żydowskiej dziewczynki, której wielkim marzeniem, wbrew ortodoksyjnym zasadom, było móc się uczyć i zostać pisarką. Marzenia te rujnuje jednak zaaranżowane małżeństwo i wyprowadzka z Polski do Antwerpii. Główna...
Dwie lewe nogi kukułka bez zegara 0/5 Nasza cena:
19,13 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwie lewe nogi kukułka bez zegara

Tajemnicza kobieta przynosi do naprawy buty z oderwanymi podeszwami. Rzecz niby zwyczajna, ale buty są całkowicie nowe i do tego oba z lewej nogi! Zaintrygowany szewc opowiada o sprawie swojemu synowi, który pracuje w milicji śledczej. Gdy klientka odbiera zreperowane obuwie, szewc wysyła...
Wbrew wskazówkom zegara 0/5 Nasza cena:
52,11 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wbrew wskazówkom zegara

Świat, który stanął na głowieAutora Ubika nurtowały dwa pytania: o naturę człowieka i rzeczywistości. We Wbrew wskazówkom zegara zajmuje się głównie tą drugą kwestią. Pyta o kształt rzeczy, jej prawdziwość, fenomen istnieniaW opisywanym przez Dicka świecie uaktywniło się osobliwe zjawisko fizyczne,...
Taniec w rytmie rewolucji 0/5 Nasza cena:
35,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec w rytmie rewolucji

Barwna, żywa, zakorzeniona w realiach historyczno-politycznych Bliskiego Wschodu powieść drogi o czterech kobietach, które spontanicznie wybierają się w szaloną podróż po Tunezji, Libii i Libanie – w poszukiwaniu własnej tożsamości, sensu życia, miłości. Mężczyzna, który w okrutny sposób złamał...
Taniec wdowca 4/5 Nasza cena:
32,10 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec wdowca

Istnieje wiele sposobów na wykoszenie konkurencji w branży muzycznej.Tresowi Navarre’a zostało zaledwie kilka dni oficjalnej praktyki potrzebnej do uzyskania licencji prywatnego detektywa. Obserwowanie kobiety podejrzewanej o kradzież kasety demo powinno być pan dulce z masłem. Ale wystarcza chwila...
Taniec i akwizycja 0/5 Nasza cena:
23,80 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taniec i akwizycja

Przemysław Witkowski, pochodzący z Wrocławia poeta i publicysta, po blisko siedmiu latach powraca z kolejną, trzecią już książką poetycką. Taniec i akwizycja to zbiór blisko pięćdziesięciu wierszy, które, przy jednoczesnym rozstrzale tematycznym, cechuje spójność stylistyczna, oryginalność widzenia...
Wybrane bestsellery
Drzewko szczęścia 5/5 Nasza cena:
24,57 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drzewko szczęścia

Tej zimy zejdzie lawina... śmiechu! Kornelia Trzpiot, dość leciwa dama, podczas wieczerzy wigilijnej oznajmia rodzinie, że do szczęścia, zarówno doczesnego, jak i wiekuistego, potrzebny jest jej wyłącznie herb. Nikt z osób zebranych przy stole nie zdaje sobie sprawy, że jest to głęboko przemyślana...
Almond 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Almond

Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. „Almond” to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak...
Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9 5/5 Nasza cena:
24,20 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką, Tamarą Haler. Po przeprowadzeniu serii badań kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału i nie ma po niej śladu. Gdzie jest? Dlaczego przepadła bez...
Żywoty świętych 4/5 Nasza cena:
28,83 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żywoty świętych

Zanurzcie się w świat stworzony z epickim rozmachem przez autorkę międzynarodowych bestsellerów, Leigh Bardugo, sięgając po pięknie ilustrowaną replikę „Żywotów Świętych” – Istorii Sanktia. Zawiera ona opowieści o świętych zaczerpnięte z powszechnie uwielbianych powieści i nie tylko. Oto magiczna...
Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe 5/5 Nasza cena:
42,42 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oko świata. Koło czasu. Tom 1. Wydanie filmowe

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie. Rand, Mat i Perrin mieszkają w Polu Emonda, sennej wiosce gdzieś na końcu świata. Chłopcy wiodą monotonne życie, nieświadomi, że dni ich beztroski dobiegają końca. Oto do...
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia 5/5 Nasza cena:
26,14 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia

To naturalne, że każdy pragnie być szczęśliwy, bogaty, żyć pełnią życia i doświadczać wszystkich wspaniałości świata. Joseph Murphy, twórca bestsellerowej „Potęgi podświadomości”, w przystępny sposób wyjaśnia, jak tego dokonać, nie pomijając zjawisk, które mogą nas w tym ograniczać. Murphy oferuje...
Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica domu w Bielinach. Klub Kwiatu Paproci. Tom 1

Pierwsza książka dla dzieci napisana przez autorkę słowiańskich bestsellerów! "Kwiat paproci" dla młodszych czytelników. Bohaterowie słowiańscy powracają w nowej serii Katarzyny Bereniki Miszczuk, tym razem dla starszych dzieci. Bo będzie się czego bać. Czy słowiańskie demony naprawdę istnieją?...
Top Trumps. Piotruś. Harry Potter 5/5 Nasza cena:
6,27 zł 6,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Top Trumps. Piotruś. Harry Potter

Gra karciana Top Trumps Piotruś Harry Potter to pozycja obowiązkowa dla każdego fana magicznego świata Harrego Pottera! Piotruś to nieskomplikowana gra karciana dla dzieci, która zaangażuje każdego - nie tylko najmłodszych! Na każdej karcie znajdziesz wizerunek bohaterów książkowej sagi J.K....
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 5/5 Nasza cena:
52,76 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

Diuna F. Herberta z obrazem i rysunkami Wojciecha Siudmaka, w tłumaczeniu Marka Marszała. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora...
Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku 5/5 Nasza cena:
22,98 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem. O swoich korzeniach wiedziałem mało. Nie wierzyłem, że...
Miłosne tajemnice. Bridgertonowie. Tom 4. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
36,47 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłosne tajemnice. Bridgertonowie. Tom 4. Wydanie serialowe

Kiedy największego przystojniaka w Londynie zaczyna prześladować w snach pewna znajoma dziewczyna, sytuacja wymyka się spod kontroli… Penelopa Featherington skrycie uwielbia brata przyjaciółki od... właściwie od zawsze. Po spędzeniu połowy życia na obserwacji Colina Bridgertona z daleka Penelopa...
Zło w Cmentarnej Górze 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zło w Cmentarnej Górze

Zniknął, jakby wpadł wprost do samego piekła... Cmentarna Góra – niewielka wieś ukryta pośród lasów – nie cieszy się dobrą opinią. Zagadkowe zaginięcia, seria samobójstw, konflikty sięgające jeszcze czasów Żołnierzy Wyklętych, tajemniczy kult słowiańskiej pramatki… To tylko niektóre z niezwykłych...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula