Tańczące martwe dziewczynki. Katie Maguire. Tom 8

Średnia: 3.4 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
464
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,66 zł
Nasza cena: 28,52 zł 36,90 zł Taniej o: 23%

Produkt niedostępny

Tam, gdzie inni widzą nieszczęśliwy wypadek, ona widzi morderstwo.

Książka Tańczące martwe dziewczynki to nowa pozycja autorstwa Grahama Mastertona. Uznawany jest za jednego z najoryginalniejszych autorów, który potrafi napędzić czytelnikowi strachu poprzez trzymającą w napięciu, często nieprzewidywalną akcję powieści. Czy również tym razem czytelnik zetknie się z zagadką kryminalną, która okaże się wstrząsającą i zaskakującą historią budzącą grozę?

Akcja powieści toczy się wokół tragicznego pożaru, który wybucha w szkole tańca w centrum Cork. Prowadząca śledztwo nadinspektor Katie Maguire nie widzi w tym jednak przypadku, a zamierzone działanie. Zaczyna łączyć pożar szkoły tańca z innymi, które nawiedzały już wcześniej miasto. Żeby odnaleźć sprawcę, kobieta musi wejść w całkiem obcy i nowy dla siebie świat tańca irlandzkiego, który okazuje się przepełniony ambicją i zazdrością. Następnym krokiem będzie stawienie czoła zabójcy, który okazuje się bezwzględnym i pozbawionym skrupułów psychopatą.

Seria powieści z nadinspektor Katie Maguire to wstrząsające thrillery przeznaczone wyłącznie dla ludzi o mocnych nerwach. Znakiem rozpoznawczym Grahama Mastertona są realistyczne, często drastyczne opisy, które budują napięcie i są w stanie przenieść czytelnika do świata kryminalnych zbrodni, których staje się częścią. Nietuzinkowe, oryginalne powieści Grahama Mastertona trzymają w napięciu do ostatniej strony, budując niepowtarzalną atmosferę grozy, będącą znakiem rozpoznawczym książek tego autora.  

Seria z Katie Maguire to wstrząsające thrillery tylko dla czytelników o wyjątkowo mocnych nerwach – tak realistyczne opisy są znakiem rozpoznawczym Grahama Mastertona.


Opinie o książce

Nadkomisarz Maguire jest bystrą, zdecydowaną kobietą, od której można się uczyć asertywności. Gdy trzeba, potrafi przykopać, a gdy jest w nastroju, to do rany ją przyłóż. Jest jak iskra. 

Sylwia Skorstad, republikakobiet.pl

Jeden z najoryginalniejszych autorów, który wie, jak napędzić stracha.

Peter James

Recenzje (10)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Z Mastertonem spotkałam się raz... zupełnym przypadkiem 🙂

  Książka, która do mnie trafiła, nie była do końca w moim typie, mimo to bardzo zapadła mi w pamięć.

  Dlatego gdy zobaczyłam serie thrillerów (moja miłość) tego autora, od razu kupiłam pierwsze części.

  Ale jak to u mnie bywa, książki dojrzewały na półce długi czas 😅 a gdy w końcu sięgnęłam po pierwszy tom... momentalnie doleciałam do ostatniego 😍

  Cykl z Katie Maguire to seria mrocznych i trzymających w napięciu thrillerów.

  Bohaterką jest młoda, atrakcyjna i zdolna detektyw, zajmująca wysokie stanowisko w irlandzkiej policji.

  Nie podoba się to wielu jej kolegom po fachu przez co często rzucają jej kłody pod nogi, lecz nie jest to typ kobiety, która daje się łatwo zastraszyć.

  Gorąco polecam fanom thrillerów i kryminałów. olecam tym, którzy nie boją się mocnych opisów i krwawych miejsc zbrodni.

  Nie sposób ocenić mi każdą książkę z osobna, więc jako serii daje im mocną 8/10☆

  Zdaje sobie sprawę, że książki nie są pozbawione wad, ale z ręką na sercu... ja nie mogłam się oderwać! 🖤

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  DANSE MACABRE

  Kto
  czyta moje recenzje, doskonale wie, że nie darzę szczególną sympatią współczesnych kryminałów i thrillerów. To, że brak im oryginalności to jedno, bo gatunek jest już tak wyeksploatowany, a jego ramy dostatecznie sztywne, że nie ma co zbytnio na nią liczyć. Gorzej jednak, że najczęściej są to dzieła miałkie, słabo wykonane i pozbawione jakichkolwiek wartości literackich. Inaczej rzecz ma się z powieściami Mastertona. Chociaż i ON (podobnie, jak Stephen King w swoich ostatnich pracach) nie przełamał gatunkowych schematów, to jednak spod jego ręki wyszły naprawdę znakomite książki, świetnie napisane i dostarczające odpowiedniego dreszczyku wszystkim miłośnikom mocnych wrażeń.

  Zaczyna się od pożaru. W trakcie próby tanecznej w Cork młodzi tancerze wyczuwają dym. Ogień wdziera się do sali, a znajdujący się na niej ludzie giną po kolei w męczarniach. Ostatecznie ocaleje tylko jedna z nich – dziewczynka, która cierpiąc na ataki paniki nie będzie chciała nic powiedzieć na temat tego, co się wydarzyło. A przyczyna pożaru może wcale nie być tak oczywista, jakby się zdawało – podobnie, jak zgony niektórych ofiar. Śledztwem zajmuje się Katie Maguire, która jak zwykle nie jest wolna od osobistych problemów. Na razie to jednak tylko jedna z wielu spraw, wcale nie najważniejsza. W Cork dzieją się bowiem rzeczy, które bardziej przykuwają uwagę policji. Po śmierci lokalnego przywódcy gangu do miasta przybywa Davy Dorgan, by przejąć jego rolę. Ma jednak cele jakże odmienne od swojego poprzednika – wykorzystując brexit, chce doprowadzić do swoistej rewolucji, która bynajmniej nie będzie bezkrwawa…

  Masterton, jak chyba każdy pisarz horrorów, ma tendencję do dziwnych, często zupełnie nietrafionych pomysłów, kiepskiego rozwiązywania fabularnych i naciąganych wątków. Jednego jednak nigdy nie można mu odmówić – potrafi pisać, a co za tym idzie, potrafi także wywoływać mnóstwo emocji. Groza obecna jest w jego dziełach, jak w rzadko których, napięcie i brutalność naprawdę robią wrażenie, a przy okazji całość czyta się lekko, szybko i z dużą przyjemnością.

  Wszystko to obecne jest także w serii z Katie Maguire. Oczywiście nie ma tu grozy paranormalnej, ale jest taka ludzka, wynikająca z obcowania z bestialstwem, zbrodnią i okrucieństwem. Mniej tu jest także seksu, tego udziwnionego, wyjętego niczym z filmów pornograficznych dla fetyszystów, do którego Masterton przyzwyczaił nas przez lata. Jest za to kwintesencja thrillera – zbrodnia, która robi wrażenie, śledztwo, napięcie, konfrontacja. Mamy też ciekawych bohaterów, obowiązkowo z problemami osobistymi, mamy dobre tło obyczajowe, i interesujące wątki społeczno-polityczne.

  Jak nie polubić czegoś takiego? Tym bardziej, że całość jest przecież świetnie napisana i wręcz sama się czyta. Dla miłośników mocnych wrażeń na długie jesienne wieczory ta powieść jest jak znalazł. A przy okazji to znakomity dowód, że nawet współcześnie w thrillerach zdarzają się świetne rzeczy. Polecam gorąco.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Moje pierwsze spotkanie z twórczością G.Masterton jest nieudane.Próbowałam ale coś nie zaiskrzyło.Nie wiem dlaczego "Tańczące martwe dziewczynki"uznano za thriller, a ja za nic w świecie nie widzę tu nic porywającego czy strasznego.

  Niby zaczyna się ciekawie,jest pożar,sporo ofiar,jedna ocalała dziewczynka,która nie chce nic mówić.Jest tu poza tym ogromna ilość bohaterów i jak dla mnie mało istotnych spraw na których skupiła się autorka ,a które nic tak właściwie nie wnoszą do fabuły.Zupełnie nie rozumiem tego.Poza tym książka napisana jest ciężkim stylem,nie ma tu żadnej porywającej akcji która wniosłaby świeżość.Brak napięcia,emocji i dialogu,który wniósłby do powieści nieco swobody.A zakończenie to chyba jest wzięte z przypadku,zupełnie mi nie pasuje do całości powieści.Szkoda.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejny tom serii o nadkomisarz Katie Maguire ma niezwykle chwytliwy tytuł – Tańczące martwe dziewczynki. Trzeba jednak przyznać, że brzmi ON dosyć przerażająco, bo jeżeli należymy do grona ludzi o niesamowicie bujnej wyobraźni, to faktycznie przed naszymi oczami pojawi się obraz uroczych małych dziewczynek w baletkach, które po chwili przemieniają się w upiorne, płonące demony. Ale w przypadku Grahama Mastertona nie byłoby to aż tak zaskakujące…

  Jeżeli jeszcze nie znacie serii o Katie Maguire to polecam to zmienić. Zwłaszcza jeżeli lubicie serie kryminalne i szukacie czegoś zaskakującego, utrzymanego na dobrym poziomie. Myślę, że w tym przypadku Graham Masterton Was nie zawiedzie.

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Tańczące martwe dziewczynki" to 8. tom serii "Katie Maguire". Jest to thriller autorstwa Grahama Mastertona, wydany nakładem Wydawnictwa Albatros. Od razu ostrzegam, że w tej części występuje sporo nawiązań do wcześniejszych wydarzeń z cyklu. Są to dość spore spoilery, więc lepiej nie zaczynać lektury "Tańczących martwych dziewczynek" bez zapoznania się z pozostałymi częściami.

  Tym razem Katie angażuje się w śledztwo dotyczące pożaru w szkole tańca. W płomieniach ginie łącznie 17 osób, nie wiadomo jednak, jaki jest motyw tego działania. Komu mogłoby zależeć na śmierci kilkunastu młodych tancerek? Z pożaru ratuje się jedynie mała, 9-letnia dziewczynka. Śledztwo komplikuje się, gdy znalezione zostają kolejne ciała. Żeby odnaleźć sprawcę, Katie musi wejść w świat irlandzkiego tańca ludowego i zmierzyć się z najbardziej bezwzględnym zabójcą, z jakim miała dotąd do czynienia.

  Było to moje pierwsze spotkanie z tym autorem i niestety nie mogę zaliczyć go do udanych. O ile akcja i przedstawiane wydarzenia są ukazane w raczej dobrym tempie, o tyle same wątki i ich zakończenia nie były dla mnie wyjaśnione w satysfakcjonujący sposób. Mam wrażenie, że Masterton ułatwił sobie poniekąd zadanie wszędzie posługując się tym samym motywem. Kolejny aspekt, na który chcę zwrócić uwagę, to fakt, że sprawcy są znani od samego początku, co nie stopniuje odpowiednio napięcia. Nieznany jest jedynie motyw zbrodni, a to w sumie nie było dla mnie aż tak ciekawe. Do tego zakończenie wcale nie wynagradza czytelnikom poprowadzonej w ten sposób fabuły.

  Charakterystyka poszczególnych postaci też mnie do siebie nie przekonała, wydawali mi się oni jednowymiarowi i bez wyrazu, a ich postępowanie było miejscami nielogiczne i nieprzemyślane.

  Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Albatros.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Martwe jezioro wyd. 2017 5/5 Nasza cena:
23,02 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwe jezioro wyd. 2017

Fascynująca i zabawna powieść, od której nie można się oderwać!   Beata - niezależna trzydziestoletnia singielka - zaczyna podejrzewać, że z rodziną, z którą od lat nie utrzymuje żadnego kontaktu, nie łączą jej nawet więzy krwi. Wynajmuje prywatnego detektywa, który pomimo odkrycia wielu...
Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki 0/5 Nasza cena:
22,98 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki

Sprawa jest zamknięta. Pięć lat temu uczennica Andie Bell została zamordowana przez swojego chłopaka - Sala Singha. Policja wie, że to był on. Wszyscy w mieście to wiedzą. Ale dorastająca w tym samym miasteczku Pippa Fitz-Amobi nie jest tego taka pewna. Kiedy wybiera tę sprawę jako temat swojego...
Zwłoki powinny być martwe 4/5 Nasza cena:
34,32 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwłoki powinny być martwe

Pełna humoru kryminalna powieść gdańskiej pisarki Dwie nauczycielki postanawiają odpocząć w urokliwej leśniczówce koło Olsztynka. Zdeterminowane, by spędzić przyjemnie czas na zbieraniu grzybów, czytaniu i leniuchowaniu, wyruszają na wakacyjną wyprawę. Jednak zamiast grzybów znajdują w lesie…...
Martwe dusze 4/5 Nasza cena:
30,21 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwe dusze

Po sezonie życie w nadmorskim miasteczku toczy się bardzo leniwie. Senną atmosferę zakłóca śmierć Aleksandry Fabianowicz, miejscowej pielęgniarki. Dochodzenie prowadzi młodszy aspirant Krzysztof Bugaj, który szybko ustala, że kobieta została celowo potrącona przez samochód. Fabianowicz miała dużo...
Martwe dziewczyny 3/5 Nasza cena:
32,75 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwe dziewczyny

Detektyw Alisha Green zostaje poważnie ranna podczas policyjnej obławy na seryjnego mordercę. Po dwóch miesiącach wraca do służby. Jest zdeterminowana, by dopaść psychopatę, który zamierzał ją dołączyć do swojej kolekcji martwych kobiet. Skomplikowane śledztwo dodatkowo utrudnia fakt, że Ali nie...
Martwe listy 5/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwe listy

„Obłędnie skonstruowana zbrodnia dla fanów Gillian Flynn i Pauli Hawkins”. Booklist Ava dowiaduje się z e-maila od matki, że jej siostra bliźniaczka spłonęła żywcem w stodole przy rodzinnej winiarni. Dziewczyna nie chce w to uwierzyć, ale nie wynika to z żalu czy wyparcia. Cała sprawa po prostu za...
Martwe ciało Mavericka 4/5 Nasza cena:
21,78 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwe ciało Mavericka

Co przeraża nas najbardziej na świecie?Mafia? Zombie? Przyjaciele w opałach? Nie, to tylko drobnostki dla Ricka Mavericka. To, co naprawdę mrozi mu krew w lekko niesprawnych żyłach, to goniąca jego martwy tyłek przeszłość. I sernik pani Hicky.Rick Maverick nie spodziewał się od życia zbyt wiele,...
Lekcja martwej mowy 4/5 Nasza cena:
31,06 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lekcja martwej mowy

Jakub Stern powraca! Wojna z bolszewikami w 1920 roku, okupacja sowiecka Lwowa w 1939 roku, wydarzenia marcowe oraz interwencja wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji w 1968 roku, stanowią tło historyczne Lekcji martwej mowy, w którą wplątana została dziennikarska para: Jakub Stern i Wilga de...
Pakiet Zabójczy Lwów: Foresta Umbra / Lekcja martwej mowy 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Zabójczy Lwów: Foresta Umbra / Lekcja martwej mowy

Rok 1936. W Rowach, letniskowej miejscowości położonej nieopodal Lwowa, mają miejsce tajemnicze morderstwa kobiet. Oprócz policji, w śledztwo włączają się dziennikarze, w tym Jakub Stern, który gotów jest poświęcić nawet rodzinę, byle odnieść zawodowy sukces. Kłopoty z bliskimi, bezwzględna...
Martwa woda 5/5 Nasza cena:
25,28 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwa woda

Piąty tom "Serii Szetlandzkiej", wielokrotnie nagradzanej, kultowej serii kryminalnej! Dziennikarz Jerry Markham zostaje znaleziony martwy w łodzi pochodzącej z Szetlandów. Jego sprawą zajmuje się młoda detektyw Willow. Pomaga jej Jimmy Perez, który wciąż próbuje się pozbierać po dramatycznych...
Martwa jesteś piękna 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwa jesteś piękna

Eve Singer zarabia na życie, opisując zbrodnie. Pracuje w telewizji jako reporterka kryminalna, ale jej kariera utknęła właśnie w martwym punkcie. Eve zdaje sobie sprawę, że musi zrobić wszystko, by sprostać oczekiwaniom żądnych sensacji widzów. Podobnie jest z mordercą: ON również karmi się...
Martwa natura. Inspektor Gamache, tom 1 4/5 Nasza cena:
27,05 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwa natura. Inspektor Gamache, tom 1

Martwa natura. Nic nie jest takie, jakie się wydaje. Pierwsze spotkanie z inspektorem Armandem Gamache: wraz ze swoim zespołem śledczych ma pomóc rozwikłać tajemniczą zbrodnię w wiosce na południe od Montrealu. Jane Neal została znaleziona martwa w lesie. Mieszkańcy są przekonani, że to tragiczny...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula