Kalendarz adwentowy


W okresie przedświątecznym w zakupowych koszykach wielu Polaków z pewnością znajdą się kalendarze adwentowe 2023. Dzięki nim odliczanie dni do wieczerzy wigilijnej i wyczekiwanie świąt Bożego Narodzenia zyska niezwykłą oprawę. Odkrywanie kolejnych okienek kalendarza sprawi mnóstwo przyjemności, a drobne niespodzianki ukryte w każdym z nich zbudują niepowtarzalny świąteczny nastrój.

Święta Bożego Narodzenia tuż-tuż – umil komuś czas oczekiwania!

Kalendarz adwentowy 2023 to doskonały pomysł na niebanalny upominek dla osoby bliskiej. Dzięki niemu obdarowany – odliczając pierwsze 24 dni grudnia do Bożego Narodzenia – poczuje wyjątkową atmosferę zbliżających się świąt, zaś odkrywając jedno okienko dziennie, będzie przeżywał dreszczyk emocji towarzyszący ciekawości, jaka niespodzianka na niego czeka. Szeroki wybór kalendarzy adwentowych dostępnych w naszej ofercie pozwala na wybór takiego, który trafi w gusta i upodobania osoby obdarowanej – niezależnie od wieku i preferencji.

Krótka historia kalendarza adwentowego – skąd wzięła się ta tradycja?

Historia kalendarza adwentowego sięga połowy dziewiętnastego wieku. Pierwsze modele były produkowane ręcznie, natomiast prototyp kalendarza drukowanego powstał na początku ubiegłego stulecia. Ta kultywowana do dziś tradycja adwentowa zrodziła się w środowisku niemieckich protestantów, skąd trafiła do wielu krajów europejskich i Stanów Zjednoczonych. Ponieważ przyjął się zwyczaj wręczania kalendarza w dniu 6 grudnia, początkowo posługiwano się terminem "kalendarz mikołajkowy".

Wybierz swój kalendarz adwentowy 2023 - co znajdziesz w okienku?

Adwent to wyjątkowy przedświąteczny czas zarówno dla chrześcijan, jak i osób niewierzących. Dla jednych stanowi przeżycie religijne, zaś dla drugich jest okresem wyczekiwania na bożonarodzeniowe spotkania w gronie rodzinnym. Szczególnie przyjemne będzie przedświąteczne oczekiwanie z kalendarzem adwentowym, zwłaszcza że każdy znajdzie w nim coś miłego – słodycze, herbatki, książki czy kosmetyki dla niej i dla niego. Za zamkniętymi okienkami mogą też być ukryte akcesoria dla dzieci.

Kalendarze adwentowe dla dzieci – to dla nich powstał ten zwyczaj

Wybór kalendarza adwentowego nabiera szczególnego znaczenia w przypadku najmłodszych, zwłaszcza że dzięki nim zwyczaj powstał i się utrwalił. Święta Bożego Narodzenia szczególnie cieszą bowiem dzieci, z niecierpliwością wypatrujące gwiazdkowych prezentów. Kalendarz adwentowy z czekoladkami lub zabawkami zapewnia maluchom przedsmak emocji towarzyszących otwieraniu upominków czekających pod świątecznym drzewkiem.

Kalendarze ze słodyczami – czekoladki jako adwentowa klasyka

Klasykę w kalendarzu adwentowym dla dzieci stanowią czekoladki renomowanych producentów łakoci. Dla każdego małego fana słodyczy czas oczekiwania na Boże Narodzenie będzie szczególnie przyjemny, jeśli rodzice okraszą go smakiem przepysznych, rozpływających się w ustach pralinek. Doskonale sprawdzi się chociażby wedlowski z czekoladkami czy ten z czekoladkami mlecznymi od Milki.

Kalendarze z zabawkami – codziennie inna niespodzianka

Chcąc umilić swoim pociechom czas oczekiwania na Boże Narodzenie, można także postawić na kalendarz skrywający małe zabawki. W ten sposób do rąk dziecka trafi codziennie inna niespodzianka. W tego rodzaju akcesoriach specjalizuje się między innymi marka LEGO – producent kalendarza adwentowego 2023 LEGO Harry Potter z minifigurkami i różnymi gadżetami z kultowej opowieści o Harrym Potterze czy innych kalendarzy, których zawartość pozwoli odtwarzać fabuły popularnych produkcji filmowych. Dziewczynkom radości dostarczy Barbie Kalendarz adwentowy Color reveal firmy Mattel, oferowany w zestawie z lalką. Natomiast każdemu pasjonatowi prehistorii i gadów kopalnych spodoba się Kalendarz adwentowy Dinosaurs od marki Schleich.

Kalendarze z książkami – nastrojowe świąteczne opowiastki

W kalendarzu adwentowym mogą się również znaleźć książeczki. Szczególnie warto polecić nastrojowe historie, których twórcy osadzili fabułę w okresie przedświątecznym, kreując magiczną atmosferę Bożego Narodzenia. Tego rodzaju literaturę reprezentują chociażby książki Eweliny Włodarczyk ("W grudniu po południu, czyli trochę inny kalendarz adwentowy" czy "Ekspres grudniowy, czyli odjazdowy kalendarz adwentowy", obie opublikowane nakładem wydawnictwa Dwukropek). Opowieści w klimacie świątecznym to wyśmienita lektura nie tylko na czas adwentu, ale również cały okres bożonarodzeniowy.

Nie tylko najmłodsi – sprawdź nasze kalendarze adwentowe dla dorosłych!

W okresie przedświątecznym warto też zwrócić uwagę na kalendarze adwentowe dla dorosłych, a okaże się, że niespodzianki lubią nie tylko najmłodsi, ale również ich rodzice i opiekunowie. Doskonałym pomysłem na upominek dla mamy, rodzeństwa, partnera czy przyjaciółki są kalendarze adwentowe z kosmetykami lub herbatami.

Kalendarze z kosmetykami – przedświąteczne pielęgnacja i makijaż

Kosmetyczny kalendarz adwentowy to świetny pomysł na praktyczny upominek, który przyda się każdemu. Panie uwielbiające spędzać czas przed lustrem, wykonując atrakcyjny i przykuwający wzrok makijaż, z pewnością ucieszy wersja z kosmetykami na 12 dni Ultimate Glamour marki MakeupRevolution. Natomiast wszystkie kobiety, dla których priorytet stanowią wypielęgnowana skóra i zadbane włosy, będą zadowolone otrzymując w prezencie Advent Calendar z kosmetykami 2023 od Nivei.

Kalendarze z herbatami – wyczekuj świąt z filiżanką ciepłej herbaty

Adwent stanowi również doskonałą okazję, aby obdarować osobę bliską zestawem herbacianych saszetek. Kalendarz adwentowy z herbatą to znakomita propozycja dla wszystkich miłośników aromatycznego naparu. Można wybierać pomiędzy wariantem z asortymentu English Tea Shop Organic, skrywającym herbaty ekologiczne o różnych smakach, a propozycją marki Lebensbaum, którego zawartość zadowoli zarówno wielbicieli herbaty owocowej, ziołowej, jak i korzennej. Taki upominek to gratka dla każdego wielbiciela kubka lub filiżanki rozgrzewającego naparu.