Święte słowo

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
256
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 25,42 zł
Nasza cena: 28,60 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

Przed Wami nowe dzieło autorki bestsellerowej powieści "Wyspa"! Tym razem pisarka snuje historię bardzo nietypowego rodzeństwa z poważnymi problemami, a także przedstawia wizję świata pozbawionego pisma. Ta wielowątkowa opowieść czeka na odkrywców chcących zgłębiać wielkie tajemnice.

"Święte słowo" to oryginalne dzieło, w którym rodzinne problemy przeplatają się z wątkami sensacyjnymi oraz sekretami mroźnej Islandii. Fabuła książki skoncentrowana jest wokół dwóch postaci: Eddy i jej przyrodniego brata Einara. Rodzeństwo ma tego samego ojca, ale inne matki, które postanowiły zamieszkać pod jednym dachem, by wspólnie zająć się wychowaniem dzieci. Latorośle są ze sobą mocno związane, oboje mają problemy ze słowami, choć zupełnie innej natury. U Eddy objawia się zaburzenie zwane hiperleksją. Dziewczyna szybko uczy się czytać, a nawet zapamiętywać fragmenty książek. Potrafi się jednak komunikować wyłącznie za ich pomocą. Einar cierpi za to na poważną dysleksję i ma ogromne problemy z czytaniem. Czy tak nietypowe przypadłości w obrębie jednej rodziny mogą być przypadkiem?

Wiele lat później okazuje się, że Edda pokonała demony ze swojej przeszłości. Jest popularna w sieci, znajduje męża i zachodzi w ciążę. Nie oznacza to, że wszystko w jej życiu układa się pomyślnie. W dodatku, raptem trzy dni po porodzie, Edda niespodziewanie znika! Próby jej odnalezienia podejmuje się jej introwertyczny brat. Dla Einara już sama podróż do Nowego Jorku jest ogromnym wyzwaniem, a będzie musiał się jeszcze zmierzyć z zadziwiającą historią własnej rodziny, sekretami skrywanymi przez siostrę oraz jej powiązaniami z firmą ALEX Analytica.

Sigridur Hagalin Bjornsdottir jest pisarką i dziennikarką radiową, która chętnie osadza akcję swoich powieści w rodzimej Islandii. Nie boi się przy tym poruszać trudnych tematów, stawia bohaterów w obliczu moralnych dylematów i rozmyśla o losie cywilizacji. Autorka zręcznie łączy ze sobą różne gatunki literackie, co udowodniła już w debiutanckim dziele ? wydanej w roku 2018 powieści "Wyspa".
Recenzje (4)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Trzy kobiety i jeden mężczyzna, który zostaje pod ich silnym wpływem. Einar i Edda to przyrodnie rodzeństwo. Mają wspólnego ojca, który spłodził ich w odstępie kilku miesięcy. Matka Eddy – Julia i matka Einara – Ragnheiður zdecydowały się urodzić i wychować dzieci razem, bez ojca. Ten motyw skusił mnie do przeczytania “Świętego słowa”, z nadzieją że zobaczę kolejny model patchworkowej rodziny. Ale o tym później. Edda i Einar byli nierozłączni, uzupełniali się w każdej dziedzinie. Dyslektyczny chłopiec ledwo nauczył się czytać. Braki podrabiał pogodnym usposobieniem. W przeciwieństwie to skrytej Eddy, której życie toczyło się na stronach książek.

  Julię i Ragnheiður zostały oczarowane i zmanipulowane przez ojca swoich dzieci. Sytuacyjny pragmatyzm wymógł na nich przyjaźń i dał im siłę na stworzenie szczęśliwego domu. Jednak fundamentem ich wspólnego życia, było uczucie oszukania – nie przez mężczyznę, ale przez życie. Zawarły sojusz, który był pancerzem kruchej relacji. Dla wspólnego dobra chodziły na wewnętrzne kompromisy, które z upływem czas zatruwały je od środka.

  Sigríður Hagalín Björnsdóttir zaaranżowała Eddzie ucieczkę z rodzinnego świata książek i opowieści do miejsca, które ma przygotować ludzi na życie bez liter. Skoro żyjemy w kulturze obrazów i piktogramów, to umiejętność czytania przestaje już mieć znaczenie. Liczy się opowieść, którą możemy przekazywać werbalnie. W tym punkcie powieści zgubiłam tok myślenia autorki.

  Nie wiem co mam o tej książce myśleć. Zostawiała mnie z ciekawą rodzinną opowieścią, z podkreśloną kobiecością i pokrętną historią o utracie wiary w słowo pisane, na którą nie znalazłam mocnych argumentów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sigríður Hagalín Björnsdóttir to autorka, znakomicie przyjętej powieści „Wyspa”. Tym bardziej byłem zainteresowany, kiedy okazało się, że Wydawnictwo Literackie wyda kolejna jej powieść. Tym razem jest to „Święte słowo”.

  O książce możemy przeczytać, że:

  Edda i Einar wychowują się w nietypowej rodzinie – mają wspólnego ojca, ale różne matki, silne kobiety, które postanowiły wspólnie, w jednym domu, wychować swoje dzieci. Edda cierpi na hiperleksję i komunikuje się ze światem wyłącznie za pomocą przeczytanych książek, z których może cytować całe strony. Einar z kolei ma głęboką dysleksję i ogromne problemy z czytaniem. Mimo to rodzeństwo łączy wyjątkowa więź. Dorosła Edda pokonała, przynajmniej pozornie, swoje zaburzenie i zyskuje popularność w internecie. Wychodzi za mąż, rodzi syna. Po trzech dniach od porodu znika bez śladu…Zamknięty w sobie Einar wyrusza na poszukiwania siostry. Aby rozwiązać zagadkę, musi przemierzyć drogę do obcego świata i stanąć twarzą w twarz z niezwykłą przeszłością rodziny.

  Jak introwertyk z Islandii poradzi sobie w Nowym Jorku? Czego dowie się o swojej siostrze i tajemniczej firmie ALEX Analytica, z którą związana jest od lat?

  Jakkolwiek to zabrzmi, „Święte słowo” to jedna z dziwniejszych powieści jaką ostatnio przeczytałem. Nie do końca thriller, ani powieść obyczajowa. Napisana specyficznym językiem, z bohaterem, która momentami doprowadzał mnie do szewskiej pasji. Mimo tego historia, która pragnie nam przekazać autorka wciąga niesamowicie.

  Sądzę, że nie jest to lektura dla miłośników dreszczowców. Bowiem jest to lektura ambitna, a myślę że przeciętnego czytelnika thrillerów odrzuca to bardziej, niż cokolwiek innego. Świetna historia, przedstawiona niebanalnie. Polecam zatem waszej uwadze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  NA TROPIE SIOSTRY

  Sigríður Hagalín Björnsdóttir, autorka znakomitej „Wyspy” powraca z nową powieścią. „Święte słowo”, bo o nim mowa, w moje ręce trafiło przypadkiem, ale cieszę się, że tak się stało. Książka ta to bowiem kawał bardzo dobrej lektury, gatunkowo nieoczywistej, niebanalnie napisanej i posiadającej zarówno klimat, jak i głębię.

  Edda i Einar to rodzeństwo mające jednego ojca, ale dwie różne matki. Ojciec w roli rodzica nie sprawdzał się najlepiej, obie kobiety połączyły więc siły w wychowaniu potomstwa i właśnie w takim domu wychowują się dzieci. Edda kocha książki, Einar jest dyslektykiem, dzieli ich wiele, ale stają się nierozłączni.

  Mijają lata, drogi obojga rozchodzą się, ale wkrótce wszystko się zmienia. Gdy po urodzeniu dziecka Edda dosłownie znika, brat rusza ją odnaleźć. Ale ma zasadniczy problem: jest introwertykiem nieradzącym sobie z ludźmi i światem. Jak ktoś taki ma poradzić sobie z takim wyzwaniem? Tym bardziej, że trop wiedzie go do USA…

  Pierwsza powieść Sigríður Hagalín Björnsdóttir była postapo, które postapo wcale nie było. Jej drugie dzieło to thriller, który nie jest thrillerem. Bo tak, jak „Wyspy” nie chciało się krzywdzić porównaniami do gatunku kojarzonego głównie z nieszczególnie logicznymi historyjkami o końcu świata, tak nie chce się „Świętego słowa” krzywdzić uogólnieniem, że to powieść obyczajowa tudzież dreszczowiec / kryminał. Obyczajowe historie kojarzą się bowiem z kobiecymi czytadłami utrzymanymi na poziomie kiczowatych telenowel. Thriller zaś da się podsumować prosto: jako pozbawioną oryginalności i ambicji gatunkową szufladkę, gdzie nie dba się już ani o pomysłowość, ani tym bardziej literacką jakość. „Święte słowo” jest inne.

  Co to oznacza? Życiową opowieść o dysfunkcyjnej rodzinie, nieprzystosowanym bohaterze i świecie, który… właśnie, czy to bohater jest nieprzystosowany, czy może cały świat i ludzie? W tej sytuacji nawet najprostsze zadanie urasta do rangi prawdziwego wyzwania, a co dopiero taka misja, jakiej podejmuje się Einar. Budzi to emocje zarówno w bohaterze, jak i czytelnikach, zmieniając prywatne śledztwo w iście epicki quest. Ale quest bardzo osobisty, równie wewnętrzny, co zewnętrzny. Swoistą podróż będąca rytuałem przejścia na drodze do dojrzałości i poradzenia sobie z demonami. Ale czy to w ogóle możliwe?

  Oczywiście powieść Björnsdóttir ma wiele warstw, a wśród nich pojawia się ta najbardziej metafikcyjna, bo traktująca o samej mocy tytułowego słowa. Mocy i znaczeniu w świecie, gdzie wkrótce może go zabraknąć. Niby banał, niby o podobnych zagrożeniach słyszy się ciągle, a jednak dostajemy to w takiej formie, że robi wrażenie. Jak zresztą wszystko w „Świętym słowie”, w czym zasługa znakomitego stylu: krwistego, pełnego, literacko satysfakcjonującego i urzekającego.

  Chyba nie muszę Was przekonywać, że warto po całość sięgnąć? To świetna, realistyczna, przekonująca i przejmująca powieść dla każdego, kto lubi ważkie, nieoczywiste lektury. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nam, czytelnikom, trudno wyobrazić sobie świat, w którym litery, słowa, zdania nie sklejałyby się w pisma i książki wyrażające nasze emocje, zachowujące historię dla potomnych, obrazujące miejsca i światy nam nieznane. A gdybyśmy stali się uczestnikami lub świadkami sytuacji, w której dwie bliskie sobie osoby - siostra i brat - obdarzeni byliby zupełnie innym darem pojmowania i kojarzenia owego słowa?

  Edna i Einar to kochające się rodzeństwo, rozumiejące i szanujące się nawzajem, niemalże od siebie zależne. Ale to, co dla Eddy stanowi esencję życia - czytanie, dla Einara jest mozołem i niejasnością. I choć wydaje się, że to brat pozbawiony jest niezwykle cennej umiejętności, dyslektycznie składając litery w drażniące go wyrazy, to jedna Edda, ze swoją hiperleksją traci umiejętność komunikowania się ze światem. Skutkiem skrajności pokazanych w "Świętym słowie" jest nieustanna walka z samym sobą. Edda, po leczeniu i z użyciem niezwykłej siły woli, ucieka w świat mediów i wizualnie spełnia się jako influencerka. Einar, krok po kroku radzi sobie z podstawami, co nie zmienia jednak separującej go od świata introwertyczności.

  "Święte słowo" to nie rozprawa filozoficzna czy esej skoncentrowany na roli słowa. To opowieść z ciekawą fabułą, snuta w trzech wersjach czasowych. Dwie matki rodzeństwa poznajemy jako nastolatki, które jednocześnie pokochały tego samego, artystycznie nieodpowiedzialnego człowieka. Oddały mu myśli, serca, prawie jednocześnie urodziły mu dzieci. I zostały razem dając dzieciom życie, które prawdopodobnie mogłoby stać się przykładem troski, często nieobecnej w pełnych rodzinach.

  Druga fala opowieści to chwila, gdy ledwie po trzech dniach od urodzenia syna, Edda znika a ślad, który po sobie rozstawia wiedzie do Nowego Jorku i organizacji ALEX Analytica, która okaże się mocno związana z jej poprzednim, młodym życiem. W ślad za nią, w tej obcy, pozbawiony reguł świat, wyrusza Einar.

  Trzeci wątek będzie nas wiódł do umysłu jednej z matek, która pozostając po wylewie pod opieką drugiej, przekazuje nam swoje myśli krążące między emocjami, od wielkiej miłości i wzruszeń do wściekłości na świat i ludzi, którym przyszło żyć "normalniej".

  Zdarzą się też listy rodzeństwa, może wysłane, może jedynie telepatycznie przekazane, w których będą piękne opowieści i naukowe dowody na nieskładną pracę naszych mózgów.

  Pani Bjornsdottir zabierze nas ze znanego, szarego, lecz bliskiego sercu Reykiaviku ku wieżowcom i wolności Nowego Jorku. Od zachłyśnięcia słowem, powędrujemy ku zaprzeczeniu jego wagi. Od przytulnego szaleństwa ojcowskiego świata filmu, zostaniemy pchnięci ku drastyczności, egocentryzmowi i nadal obecnej chęci dominacji nad niewolniczo traktowanymi pracownikami. Od świata wielkiej literatury, muzyki, salonów i teatrów przejdziemy do świata, w którym kochanki naigrawają się z wielkiej sztuki czytając to co proste, zabawne, pozbawione głębi. Sięgniemy po całe wyjątki z przemów Sokratesa i po fragmenty Kinga, dzieciństwo zamienimy na pozbawioną kierunku dorosłość.

  Wspaniała książka. Nie pozwala brać świata takim jakim jest, snuje przypuszczenia, sieje trwogę, sugeruje przyszłość skupiona na obrazie i technologiach, bez pisma. Nie zanudza, rozśmiesza, kpi z wielkich liter ale i miałkości tych maleńkich. Czytałam ją z wielką uwagą ale też świetnie się bawiąc. Zostawiła zadumę.

  "Pomyśl, że wszystko ucichło, że nie masz żadnych słów w głowie. Wyobraź sobie miejsce i czas, w którym na nic nie ma nazwy, gdzie nie musisz nazywać rzeczy, bo nie mają nazw. Czas zanim nauczyliśmy się mówić, kiedy śpiewaliśmy jak ptaki, zanim słowa zawładnęły światem." Prawda, że pięknie? Tylko jak poznalibyśmy wtedy tę wyjątkową książkę?

  Pani_Ka Czyta

  dziękuję Wydawnictwu Literackiemu za egzemplarz książki

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Sigridur Hagalin Bjornsdottir
 • Wydawnictwo Literackie
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 256
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788308069882
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Hi? heilaga or?
 • Tłumacz: Godek Jacek
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788308069882
 • EAN: 9788308069882
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -32%
  Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie

  Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie

  Po śmierci Barbary Radziwiłłówny Bona Sforza ma nadzieję, że wkrótce powróci na Wawel, odzyska wpływ na Zygmunta Augusta i skojarzy nowe małżeństwo syna. Królowa matka wciąż uważa Habsburgów za wrogów i pragnie połączyć dynastie Jagiellonów i Walezjuszy. Jednak trzydziestotrzyletni władca wbrew...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,99 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -40%
  Światło ukryte w mroku

  Światło ukryte w mroku

  Przejmująca powieść oparta na prawdziwej historii sióstr Podgórskich - Heleny i Stefanii, które podczas II wojny światowej ocaliły trzynaścioro Żydów, ukrywając ich na poddaszu własnego domu. Jedno pukanie do drzwi mogło dla wszystkich oznaczać śmierć… Przemyśl, 1943 rok. Nastoletnia Stefania...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 25,74 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -30%
  Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów

  Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów

  Niezwykła historia o cenie wolności i groźbie fundamentalizmu Nowy Jork, Brooklyn - chasydzka dziewczyna uwięziona w jednym z najbardziej otwartych miast świata. Nastolatka bez książek, kina, teatru, koncertów, spotkań z rówieśnikami. Poddana opresyjnej tradycji i religii ortodoksyjnej...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,17 zł 39,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -27%
  Nocna droga

  Nocna droga

  Życie każdej matki składa się z trudnych wyborów... Przez osiemnaście lat Jude Farraday stawiała potrzeby dzieci ponad własne i było warto: bliźniaki Mia i Zach wyrosły na parę bystrych szczęśliwych nastolatków. Kiedy do niewielkiej zżytej społeczności wprowadza się Lexi Baill - dziewczyna, która...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,09 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -40%
  Wyrwa

  Wyrwa

  Nowy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza, autora znakomicie przyjętej Rany i zekranizowanego przez Canal+ Żmijowiska. Kiedy Maciej Tomski dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku samochodowym, myśli, że wali mu się cały świat. Jak powiedzieć dwóm córeczkom, że właśnie straciły...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,82 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -44%
  27 śmierci Toby'ego Obeda

  27 śmierci Toby'ego Obeda

  To też jest Kanada: siedem zapałek w słoiku, sny o czubkach drzew, powiewające na wietrze czerwone suknie, dzieci odbierane rodzicom o świcie. I ludzie, którzy nie mówią, że są absolwentami szkół z internatem. Mówią: jesteśmy ocaleńcami. Przetrwaliśmy.– Zniszczono cały nasz naród. Nigdyśmy się nie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,58 zł 42,00 zł
  w magazynie
 • -27%
  Prawdziwe kolory

  Prawdziwe kolory

  "Prawdziwe kolory" to skłaniająca do refleksji, poruszająca powieść Kristin Hannah, autorki bestsellerów z listy "New York Timesa". W charakterystycznym lekkim stylu tworząc niezapomniane postaci, opowiada historię trzech sióstr, których dotychczasowy stabilny świat rozpada się na kawałki z powodu...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,09 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -25%
  Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza

  Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza

  Po piętnastu latach związku Anna odkryła w telefonie męża SMS-y od młodych kochanków. Ryszard wie, jak bardzo skrzywdził Łucję, ale przez lata robił wszystko, żeby zapomnieć, kim jest. Żona geja od dwudziestu pięciu lat - nie chce rozwodu. W sypialni było okropnie, ale w salonie i w kuchni...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,17 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -28%
  Menopauza. Podróż do esencji kobiecości

  Menopauza. Podróż do esencji kobiecości

  To zupełnie nowe i świeże spojrzenie na okres menopauzy, choć czerpie także ze starożytnej mądrości. Niezwykle ważna, potrzebna i wartościowa książka, napisana dla kobiet przez kobietę przechodzącą menopauzę. Menopauza jest początkiem "złotego czasu" w życiu kobiety. Jest naturalnym etapem i warto...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 43,19 zł 59,99 zł
  w magazynie
 • -15%
  Kobiety wojowniczki

  Kobiety wojowniczki

  Prowadzenie wojen, zwycięstwa i porażki w bitwach i potyczkach to domena przede wszystkim mężczyzn. Ale czy na pewno udział kobiet w wojnach ograniczał się do roli markietanek czy niewolnic branych w jasyr? Historia obfituje w epizody walecznych bojowniczek. Przybliżmy czytelnikom niektóre z nich,...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 33,92 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli 5/5 Nasza cena:
33,95 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

Nagroda Literacka Nike 2020! Baśń jest próbą stworzenia na nowo mitologii Galicji. Nie jest powieścią historyczną, i choć napisana z dużym szacunkiem dla ówczesnych realiów społecznych, obyczajowych i politycznych, to zawieszona pozostaje między historią a mitem. Wyrasta z legend, w które obrosła...
O psie, który dał słowo 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O psie, który dał słowo

Nowa książka autora najbardziej rozmerdanych opowieści! Dla fanów bestsellera „Był sobie pies” W. Bruce’a Camerona. Na Baileya, psa o wielu wcieleniach, którego pokochały setki tysięcy dzieci i dorosłych, czeka bardzo ważne zadanie. Tym razem nie będzie pamiętał swoich poprzednich żyć, ale nie...
Każde twoje słowo 5/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Każde twoje słowo

Rok 2017. Karolina ma wspaniałe życie… i przeszłość z najgorszych snów. Z pozoru silna i niezależna, mierzy się z sekretami i traumami, do których trudno przyznać się nawet najbliższym. Kiedy pewnego wrześniowego poranka spóźniona wpada na spotkanie z Jackiem Stowe, nowym londyńskim...
Słowo greckie na każdy dzień roku 5/5 Nasza cena:
30,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słowo greckie na każdy dzień roku

Rozważania 366 kluczowych słów greckich z Nowego Testamentu Słowa mają ogromne znaczenie! Używamy ich przecież każdego dnia. Są nośnikiem naszych myśli, uczuć, postaw, pomysłów, celów, radości, smutków – krótko mówiąc, wszystkiego. A skoro tak bardzo ważne są słowa, jakich używamy na co dzień, o...
Z obłędu odsiać słowo, wers, drogę 0/5 Nasza cena:
36,00 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Z obłędu odsiać słowo, wers, drogę

Charles Bukowski w nowym wydaniu! Z obłędu odsiać słowo, wers, drogę to zbiór nowych wierszy, do tej pory niepublikowanych, przygotowanych do druku przez poetę, choć wydanych w 2003 roku, a więc już po śmierci autora. Wydawać by się mogło, że Bukowski to mizogin i twardziel, jednak bohater jego...
Audiobook Odpowiednie dać rzeczy słowo mp3 0/5 Nasza cena:
35,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Odpowiednie dać rzeczy słowo mp3

Opowiadania Tadeusza Różewicza w autorskim wyborze i interpretacji Wojciecha Pszoniaka Osobiste, wzruszające świadectwo przyjaźni dwóch wielkich artystów.  Na wybór składają się zarówno utwory napisane przez Różewicza zaraz po 1945 roku, których główną oś tematyczną stanowi  doświadczenie II wojny...
Zabrałem milczenie, daję słowo 0/5 Nasza cena:
29,58 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabrałem milczenie, daję słowo

Pierwszy Biały wiersz przeczytałem wśród Białych ścian, na lekcji języka polskiego. Był bez przecinków, rymów i kropek. Pamiętam, że pletliśmy o nim straszliwe głupstwa, tylko polonista zachował do końca lekcji spokój. Minęły lata, niziny pracowały na chwałę gór i pagórków, oraz depresji. Biały...
Słowo o Janie Długoszu 0/5 Nasza cena:
32,98 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słowo o Janie Długoszu

Fragment"Bo tylko pilny uczeń Słowaprzez Słowo będzie umocniony ten słowem będzie uwieczniony,kto umie danych słów dochować."Jacek Szela, rocznik 1965, dwojga fakultetów: historii i filologii języka angielskiego. Pracował jako lektor, autor językowych podręczników, tłumacz książek i nie-książek,...
Słowo o Tadeuszu Kościuszce 0/5 Nasza cena:
28,70 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słowo o Tadeuszu Kościuszce

Wzloty i upadki, miłość i bitwy Kościuszki na tle historii Polski i świata. Sugestywne sceny batalistyczne. Poemat.Jacek Szela, rocznik 1965, dwojga fakultetów: historii i filologii języka angielskiego. Pracował jako lektor, autor językowych podręczników, tłumacz książek i nie-książek, redaktor,...
Twórczość Gerarda Gasztowta 0/5 Nasza cena:
46,06 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Twórczość Gerarda Gasztowta

Twórczość Gerarda Gasztowta to odpowiedź Przybyszewskiej na powieść jej ojca zatytułowaną Krzyk (1917). Utwór opowiada o losach stojącego u progu kariery malarza. Pewnego dnia Gasztowt ratuje niedoszłą samobójczynię. Nieprzeciętna inteligencja nieznajomej fascynuje artystę, który użycza jej na noc...
Kocuria 0/5 Nasza cena:
30,45 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kocuria

Był sobie pewien Kocur. Zwierzęta w lesie bardzo go kochały, a w każdym razie zdawało im się, że go kochają. I temu Kocurowi – nazywanemu też czasem Wyliniałym – udało się stworzyć krainę, w której zwierzęta poczuły wreszcie, że nie wypadły sroce spod ogona. Odzyskana godność i równie ważne...
Porządek czasu 0/5 Nasza cena:
47,00 zł 65,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porządek czasu

Przedmiotem tej książki nie jest idea czasu. Jest nim sam czas. Czas wypełniany faktami przez historyków, przyrodników i fizyków, którego topologia i kierunek zawsze budziły spory, i to nie tylko wśród intelektualistów. Zastygły i eliminowany w imię zrozumiałości w niektórych naukach...
Wybrane bestsellery
Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim 5/5 Nasza cena:
9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim

Киця-Миця! Історії про Кицю-Мицю підкорили серця...
LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180 5/5 Nasza cena:
79,99 zł 99,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Walka ze strażnikami 21180

LEGO® Minecraft® Walka ze strażnikami 21180 - zestaw konstrukcyjny; niezapomniana podwodna przygoda; zabawka z figurkami nurka, świecącej kałamarnicy, strażników i aksolotli; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (255 elementów) Podwodne przygody w Minecrafcie® z klocków Załóż skórę nurka,...
Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Iskra. Żywioły Podkarpacia. Tom 2

Kiedy zbrodnia staje się punktem zapalnym niechcianych wspomnień… Jest czerwiec, gdy w wypadku samochodowym ginie dziennikarz śledczy Grzegorz Treter. Policja uznaje wydarzenie za tragiczny wypadek, jednak Baśka, córka zmarłego, uważa, że okoliczności śmierci jej ojca są co najmniej podejrzane....
Baby born. Lalka Little sister 36 cm Zapf Creation 5/5 Nasza cena:
160,88 zł 167,59 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baby born. Lalka Little sister 36 cm Zapf Creation

Młodsza siostra uwielbia chodzić do przedszkola. Dziewczynka nie mogła się doczekać swojego pierwszego dnia w grupie Misów. W końcu jest dużą dziewczynką i potrafi sama wytrzymać. Poza tym, że ma ruchome kolana, maluch jest ogólnie dość elastyczny. To sprawia, że zakładanie i zdejmowanie jej...
Moje skarby 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje skarby

Gra pełna niezwykłych, rzadkich i fascynujących przedmiotów! Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań...
Szóstka wron. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,95 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szóstka wron. Tom 1

Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków. Jeden niewykonalny skok. Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne: włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej...
Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina 5/5 Nasza cena:
49,48 zł 64,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina

Najbardziej sensacyjna biografia roku. Historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał. Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w...
Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia

Gra Pucio Pierwsze Zabawy Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM! Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach...
Puzzle Pucio. Historyjki obrazkowe Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
31,13 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle Pucio. Historyjki obrazkowe Nasza Księgarnia

Historyjki obrazkowe znajdziemy w każdym gabinecie logopedycznym, przedszkolu i wielu innych bliskim dzieciom miejscach. Dają one okazję do dobrej zabawy, a przy tym wspomagają rozwój m.in.: mowy na różnych poziomach (od poszerzania zasobu słownictwa po rozwój umiejętności opowiadania i prowadzenia...
Na wschód od Edenu 5/5 Nasza cena:
48,08 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na wschód od Edenu

Wpaniała opowieść o miłości, zdradzie i grzechu, który przebiera różne formy i często prowadzi do zguby… Powieść - uznawana za jedno z najwybitniejszych dzieł Steinbecka - opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask,...
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach 5/5 Nasza cena:
28,30 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach

W maju 2014 roku Sonia Faleiro zobaczyła w mediach społecznościowych zdjęcie: ciała dwóch młodych dziewczyn wiszące na drzewie. Internauci pisali, że dorastające w Indiach kuzynki, czternastoletnia Lalli i szesnastoletnia Padma, zostały zgwałcone i zamordowane przez mężczyzn z wyższej kasty....
Jadzia Pętelka wita dzidziusia 5/5 Nasza cena:
15,47 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jadzia Pętelka wita dzidziusia

Pętelkowie przywitali nowego członka rodziny. Jadzia jest bardzo przejęta, bo przecież niełatwo być starszą siostrą. Czasem trzeba zabawiać dzidziusia, kiedy płacze albo pomagać tacie w zmienianiu pieluch. A czasem można też... trochę się zezłościć! Zwłaszcza gdy trzeba dzielić się mamą z małym,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula