Świąteczny list

Autor:

Elyse Douglas

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 13
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
360
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł Taniej o: 40%

Magiczna świąteczna opowieść o miłości, której nie może pokonać czas

Świąteczny list zabiera czytelnika w niezwykłą przygodę, w której największą rolę odgrywają uczucia. Autorka - Elyse Douglas wprowadza klimat XIX-wiecznego Nowego Jorku, w którym wiele może się wydarzyć. Cała historia zaczyna się jednak w czasach obecnych, kiedy to 30 letnia Eve Sharland robi zakupy w sklepie z antykami, w pewnym momencie w jej ręce trafia zabytkowa, mosiężna lampa, z której wyjmuje list z 24.12.1885 roku. Jest ON zaadresowany do Evelyn Sharland z Nowego Jorku.

Zżerająca kobietę ciekawość sprawia, że zapoznaje się ona z treścią listu. Dowiaduje się z niego o tragicznym romansie, który miał miejsca lata temu. Eve głęboko poruszona treścią listu, decyduje się na to, by spełnić prośbę autora. W związku z tym zapala lampę, co niesie ze sobą nieoczekiwaną zmianę zdarzeń. Kobieta w magiczny sposób przenosi się do pogrążonego w zimowym klimacie Nowego Jorku z 1885 roku.

Tak rozpoczyna się właściwa akcja powieści. Eve staje się częścią dawnej historii, w którą jest uwikłana również bardzo majętna i wpływowa rodzina, która mieszkała w Nowym Jorku w tamtych czasach. Nie jest to koniec zaskoczeń dla Eve. Podczas tego powrotu do przeszłości, kobieta poznaje bardzo przystojnego detektywa, który postanawia podążać jej tropem. Eve musi zmierzyć się z przeszłością i spróbować wrócić do swojego prawdziwego życia. Czeka ją wiele trudnych decyzji, być może będzie musiała stanąć również przed ciężkim wyborem zmiany przeznaczenia.

Świąteczny list to świetna książka dla wszystkich, którzy w mroźne wieczory lubią rozgrzać serce zagadkową miłosną historią.

Fragment książki


- Przeprowadziłem dochodzenie w różnych warstwach społecznych, niższych i wyższych, i nikt, ani jedna osoba, nie zna pani ani nawet o pani nie słyszała. To bardzo niezwykłe i bardzo podejrzane, panno Kennedy.

- Podejrzane? - powiedziała Eve, w końcu na niego spoglądając. - Brzmi ciekawie. Dlaczego podejrzane?

- Kim pani jest, panno Kennedy? - zapytał wprost. - Jest w pani coś, czego nie chwytam. Nie, to niewłaściwe słowo. Nie pojmuję. Ma pani niezwykły sposób poruszania się, pani język i sposób wysławiania się również są odmienne, zaś pani sposób bycia to dla mnie całkowita nowina, a - proszę mi wierzyć - obserwowałem już niejedną osobę o różnej przeszłości i różnym pochodzeniu. Jest pani zagadką. Intryguje mnie pani. Być może posunę się za daleko, ale powiem, że pani mnie fascynuje, a o to u mnie niełatwo. - Detektyw położył ręce na stoliku i utkwił w niej wzrok. - Kim więc pani jest, panno Kennedy? O ile to pani prawdziwe nazwisko.

 

Przeczytaj dłuższy fragment książki


O autorach

Elyse Douglas jest pseudonimem pisarskiej pary: Elyse Parmantier i Douglasa Penningtona. Elyse dorastając w pobliżu morza, spacerowała po plażach, czytała i pisała opowiadania oraz poezję. Jej pasja do literatury pochłonęła ją do studiowania literatury angielskiej. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka angielskiego, aktorka i logopeda. Ona i jej mąż, Douglas Pennington, napisali wspólnie wiele powieści, w których pojawiał się motyw podrózy w czasie.

Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Odrobina magii w tym przedświątecznym okresie jest bardzo wskazana. ,,Świąteczny list" to udany bestseller wydawnictwa Kobiecego.

  Książki o przenoszeniu się w czasie zazwyczaj dotyczą książek fantastycznych. Elyse Douglas tym razem pokusiła się o ten zabieg w powieści obyczajowo-świątecznej, od której naprawdę trudno się oderwać. Poznajemy główną bohaterkę, która trafia do likwidowanego sklepu Miniony Czas. To własnie tam wśród innych staroci trafia na lampion z wetkniętym do niego listem, adresowanym do osoby o takim samym nazwisku, jak ona. Czuje, że za tym kryje się coś niecodziennego. W najśmielszych snach nawet nie przypuszcza, jak to wydarzenie odmieni jej życie.

  W tej powieści akurat jest dość mało świątecznego wątku, jednak bardzo fajnie został wykorzystany motyw podróży w czasie. Główna bohaterka nie przypuszczała, że takie coś może jej się przydarzyć. Elyse Douglas bardzo dokładnie opisuje realia panujące w XIX wieku. Dzięki jej plastycznym opisom czujemy, jak byśmy razem z bohaterami tam byli.

  ,,Świąteczny list" to powieść, którą czyta się naprawdę bardzo szybko. Jest magiczna, ponadczasowa. Pokazuje, że prawdziwą miłość możemy znaleźć wszędzie, a czasem jedna decyzja podjęta w przeszłości może diametralnie odmienić naszą całą przyszłość, a jednocześnie teraźniejszość.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam zatracać się w czytanych powieściach, wyobrażać sobie rozmaite krajobrazy, do których pozwala mi zawitać autor. Poznawać nowe jak i stare miejsca, w których zawsze pozostawiam cząstkę mojego serca. Czuć te wszystkie emocje, być nimi otulona, móc żyć życiem, o którym nawet mi się nie śniło. Przekraczać magiczną granicę między rzeczywistością, a światem, w którym mogę być kim tylko zapragnę.

  Z przyjemnością zatraciłam się w cudownym ,,Świątecznym liście''. Co tu dużo mówić. Oczarowała mnie, zachwyciła, pobudziła zmysły i pozwoliła na chwilę przeistoczyć się w damę XIX wieku. Chłonęłam otaczający krajobraz i z przejęciem obserwowałam rozgrywające się wydarzenia. Zagryzałam zęby z powodu niepowodzeń i mocno zaciskałam kciuki, żeby wszystko dobrze się skończyło, gdy na nowo widziałam światełko w tunelu. Opowieść mnie odprężyła, wyciszyła, sprawiła, że przez moment zapomniałam o wszystkim, żyjąc w świecie, o którym nawet mi się nie śniło. Mimo, że historia jest dosyć przewidywalna, wiemy jak się zakończy, ale ta baśniowa lektura tak mną zawładnęła, że chłonęłam wszystko to, co serwowała mi autorka. Dałam się ponieść urokowi, czarowi przenoszenia w czasie i niezłemu klimatowi Nowego Jorku.

  Książka jest ciepła, bardzo przyjemnie pochłania się kolejne rozdziały. Czytelnik z przejęciem obserwuje poczynania bohaterów, mocno im kibicuje, by ich wspólna historia skończyła się szczęśliwie. Cieszę się, że mogłam poznać tę lekturę. Naładowała mnie pozytywnymi emocjami, pokrzepiła serce i wywołała szeroki uśmiech na twarzy. Otworzyłam magiczne drzwi do miejsca z którego już nie chciałam wracać. Do świata postaci, którzy urzekli mnie swoją mądrością, sercem i życzliwością.

  I może ta historia nie jest stricte świąteczna, więc nie nastawiajcie się zbytnio na wielkie przygotowania jak w innych powieściach, ale ma ten swój czar, ten cudowny klimat, który pojawia się zawsze z nastaniem grudnia. Oczekiwania, nostalgia, magia i niesamowita radość. Gorąco polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  W okolicach grudnia gdy spojrzymy na strony księgarni to bestsellery przypominają mi jakie święta się zbliżają. Masę książek o świątecznych tytułach ciężko przepatrzyć, dlatego zwykle intuicja podpowiada mi po co sięgnąć. Czasami się to wybory trafne, niekiedy niestety pudłuję i dostaję książkę o cudownej świątecznej okładce, ale bardzo przeciętnej treści. Opis powieści Świąteczny list od razu przemówił do mnie. Niejednokrotnie czytałam powieści z Wydawnictwa Kobiecego właśnie, gdzie przenikały się dwa czasy, pokazując że przeszłość jest rozdziałem tylko pozornie zamkniętym. Spodziewałam się właśnie takiej przeplecionej historii, że romans sprzed lat prowadzony będzie równolegle do akcji w teraźniejszości tymczasem dostaję zupełnie inną historię i jestem zdziwiona, ale czy na plus czy przeciwnie.

  Ścieżka prowadzi trzydziestoletnią Eve do małego klimatycznego sklepiku ze starociami, przechadzając się wśród przedmiotów z duszą, znajduje lampion z listem, okazuje się że właścicielka sklepu jakby nie wiedziała że tam coś jest. List jest zaadresowany do… Eve Sharland, żyjącej w roku 1885, nasza właściwa Eve jest zaintrygowana, kupuje obie rzeczy i postanawia z otwarcia listu zrobić święto. Sama jest na rozdrożu, potrzebuje się oderwać od smutnych myśli, od rozwodu, od końca jakiegoś etapu. Pomaga jej w tym list napisany przez mężczyznę który kocha tak mocno, a Eve postanawia odnaleźć obiekt jego uczuć, dowiedzieć się kim była, a w końcu zapalić lampion za ich miłość, ale skutek jest nieoczekiwany. Eve budzi się na ławce w Central Parku, dookoła śmigają dorożki, a w kalendarzu mamy 1885 rok!

  Wątek podróży w czasie czasami się udaje a czasami jest pomysłem może i dobrym, ale zrealizowanym na kiepskim poziomie. Powieścią która mnie nie zachwyciła była Obca, na szczęście ta książka wpasowała się w mój gust. Bohaterka ma świadomość swojej podróży w czasie, próbuje całe to zamieszanie odkręcić, ale atmosfera się zagęszcza. Taka podróż ma swoje plusy, ale także minusy, zupełnie inny czas to wyrwanie się z korzeniami, całkowita samotność i ten dysonans pomiędzy czasami w których bohaterka żyła, a tymi gdzie trafiła. Czytałam z zapartym tchem, co się będzie działo, jako to się rozwiąże. Fajne jest to czytadeł ko na około świąteczny czas. U mnie akurat spadła masa śniegu. Czyta się bajecznie!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy Eve Sharland trafia do skromnego sklepu z antykami, nie ma bladego pojęcia, jaka niespodzianka ją tu czeka. Znajduje piękny lampion, a w nim list z 1885 roku. Co ciekawsze, adresatem jest ktoś, kto nazywał się tak samo jak ona, a właścicielka sklepu jest przekonana, iż nigdy wcześniej nie widziała tajemniczej koperty. Po powrocie do domu, kobieta podekscytowana postanawia poznać treść. Okazuje się, że to przepiękny, wzruszający list miłosny, skierowany najprawdopodobniej do dalekiej, już nieżyjącej krewnej Eve. Poruszona do granic postanawia spełnić ostatnie życzenie nadawcy i zapala wyjątkowy lampion. Okazuje się ON swoistym wehikułem czasu, przenosi zdezorientowaną kobietę do Nowego Jorku z 1885 roku. Oszołomiona próbuje choć trochę wtopić się w tłum, lecz z marnym skutkiem. Wierzy, że znalazła się tu z konkretnego powodu, albowiem ma nie dopuścić do rozstania swej krewnej z ukochanym. Wkrótce trafia pod opiekę brata nadawcy listu, który niestety okaże się zupełnym przeciwieństwem romantycznego Johna Allistera. Kobieta będzie musiała zmierzyć się nie tylko z intrygami wpływowych ludzi, ale również z biedą i zacofaniem medycznym, jakie okaże się największym problemem tych czasów. Niebawem na jej drodze stanie również przystojny detektyw, który nie pozostanie jej obojętny.

  Czy Eve uda się zmienić przeznaczenie i nie dopuści do rozstania ukochanych?

  Czy może zapobiec śmierci Evelin?

  I czy powrót do własnego życia jest w ogóle możliwy?

  A może miłość sprawi, że kobita postanowi zostać w 1885 roku?

  "Eve balansowała na pograniczu jawy i snu, jakby utkwiła pomiędzy światami. Przypatrywała się lampionom gazowym i ich płomieniom o błękitnej poświacie, przesłoniętymi przez wzorzyste klosze. Zanim całkowicie odzyskała przytomność, przez jakiś czas znajdowała się w zawieszeniu, niczym duch."

  Już sama okładka tej książki ma w sobie coś magicznego. Równie wyjątkowa jest treść, fascynuje baśniowością i cudownością. Niespodziewana podróż w czasie, odnalezienie przodków i walka o wielką, prawdziwą miłość. Lata, w których żyła krewna głównej bohaterki to okres, gdy pieniądze i władza były niezwykle istotne. Zwłaszcza wpływowi ludzie powinni się wiązać z kimś godnym, związki bogatych z biednymi były czymś niedopuszczalnym. Ważne rody musiały również dbać o nieposzlakowaną opinię, dlatego nie zawsze można było kierować się sercem.

  To również okres, gdy nie znano antybiotyków, a ludzi leczono w istocie truciznami. Jak wielką tragedią jest śmierć ukochanej? Pewne choroby były automatycznie uznawane jako wyrok, cierpiących izolowano, a zabobony bardzo często jeszcze pogarszały ich stan. Przeniesiona do tych realiów Eve jest przerażona, ale i zdeterminowana, by odnaleźć krewną i jej pomóc. Na całe szczęście ma doświadczenie pielęgniarskie, więc choć trochę może polepszyć stan zdrowia chorych, a przynajmniej nie dopuścić, by im jeszcze bardziej szkodzono.

  Nim to zajdzie, najpierw kobieta będzie musiała dostosować się do odwiedzonych czasów. Jej strój, brak rodziny, amnezja są podejrzane, a akceptacja otoczenia wymaga od niej wiele wysiłku. Szybko dostrzega, jak wielką potęgę mają wpływowi mężczyźni, jak niską pozycję zajmują kobiety, dlatego ona wyróżnia się na tle tych często wycofanych, zwykłych męskich zabawek.

  Pomysł na fabułę jest nieszablonowy, nie sposób przewidzieć, co takiego spotka Eve i jak zakończy się owa wyjątkowa podróż w czasie. Jak już wspomniałam wcześniej, powieść wyróżnia się niezwykłym, magicznym klimatem. Urokliwa zima, dawny Nowy York, zaczarowany lampion, a przede wszystkim miłość potężniejsza niż wszystkie zasady, a nawet sama śmierć. Baśniowość i romantyzm biją niemal z każdej strony i roztapiają serce czytelnika, po to, by po chwili niebezpieczeństwo i medyczne zacofanie zamroziły krew w żyłach. Ta książka to emocjonalna niespodzianka, osadzona w latach, które znamy jedynie z książek i filmów. Sugestywne i przyjemne pióro autorki sprawia, iż razem z bohaterką odbywamy ekscytującą i zachwycającą podróż, która pozostanie w naszej duszy już na zawsze.

  "Światło tego lampionu już zawsze będzie symbolem naszej wiecznej i nieustającej miłości. Proszę, droga Evelin, zapal go i wspomnij mnie z przebaczeniem, współczuciem i miłością w sercu."

  Należy również wspomnieć o nietuzinkowych bohaterach, nakreślonych przez zdolną autorkę. Każda z postaci jest wyrazista, wywołuje w czytającym konkretne, silne emocje. I choć wielu z nich to osoby żyjące ponad sto lat temu, nie zabrakło im ani autentyczności, ani wyjątkowości. Każdy z nich ma ściśle ustalone cele, choć niektórym przybycie Eve dość mocno namiesza w życiu. Główna bohaterka już od pierwszych stron zyskała moją sympatię i kibicowałam jej całym sercem. Wykazała się odwagą, empatią, obyciem, ale i odbyła dość kłopotliwą podróż po to, by w końcu uwierzyć w prawdziwą miłość.

  "Być może energia tragicznej miłości Evelin i Johna została uwięziona w lampionie i liście, zaś Eve stała się instrumentem, dzięki któremu została ona uwolniona, dając kochankom drugą szansę."

  "Świąteczny list" to nieszablonowa, piękna i baśniowa opowieść o tym, że wszystko jest możliwe. Dajcie się porwać tej magicznej atmosferze, zapomnijcie o wszelkich problemach i wyruszcie w niezapomnianą podróż pełną magii, uroku i wspaniałych przygód. Jeśli kochacie wciągające, chwytające za serce historie o potędze miłości, której czas i śmierć nie straszna, a także fascynują was podróże w czasie, gwarantuję, że ta książka was zachwyci. Każdy z nas potrzebuje trochę magii i spokoju, zwłaszcza, gdy cały świat tonie w przedświątecznej, szalonej gorączce. Nie jest to jednak typowa świąteczna lektura, dlatego możecie sięgnąć po nią w każdej chwili, zwłaszcza wtedy, gdy wasza dusza zapragnie ukojenia i wzruszenia. Polecam gorąco!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Na samym początku miałam problem by "wgryźć" się w sposób pisania autorki. Jednak dość szybko udało mi się pokonać tę niedogodność i pozwolić ponieść się tej historii. Już na samym początku możemy dostrzec, że autorka ma tendencje do powtarzanie niektórych informacji kilkukrotnie, co może być czasem irytujące. Do mniej więcej połowy książki nie lubiłam głównej bohaterki, jednak udało jej się wzbudzić moją sympatię. Książkę czytało się lekko i przyjemnie, a sama historia była ciekawa i urocza. Nie raz trzymałam kciuki za postacie, albo miałam ochotę wszystkich podusić. Lektura mimo, że przewidywalna to przyjemna. Książka ta była w moim przypadku jedną z tych po którą ciężko się sięga, ale jak ma się ją już w rękach to nie ma się ochoty jej odłożyć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Elyse Douglas
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 360
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366074897
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Christmas Eve Letter: A Time Travel Novel
 • Tłumacz: Poznański Juliusz
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366074897
 • EAN: 9788366074897
 • Wymiary: 14.0x20.0x2.4 cm
Warto zwrócić uwagę na...
List z przeszłości 4/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

List z przeszłości

Wypełniona sekretami i intrygującym zwrotami akcji wspaniała opowieść o odkrywaniu tajemnic przeszłości. W przeciągu kilku dni serce Lexy Shaw rozpada się na milion kawałków, a jej świat legnie w gruzach. Najpierw w tragicznym wypadku ginie jej matka. Kilka dni później umiera ukochana niania matki...
Ostatni list od kochanka 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni list od kochanka

Odwaga jest początkiem działania, a szczęście jego końcem. Ellie, młoda dziennikarka, natrafia na ślad romansu sprzed lat. Po wielkiej miłości, która połączyła młodą mężatkę Jennifer i Anthony’ego, szorstkiego w kontakcie, ale wrażliwego reportera, pozostały tylko listy. Przejmujące i...
Ostatni list wyd. kieszonkowe 0/5 Nasza cena:
12,67 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni list wyd. kieszonkowe

Czy można kochać dwóch mężczyzn naraz? Można. A czy obu można kochać tak samo? Majka Czerska podobno ma męski charakter. A raczej męskie podejście do życia. Brać, wycisnąć, zostawić. A co tam! Wiarołomna cyniczka, egoistka, przewrotna... A może jednak marzycielka, wrażliwa, miła, serdeczna i...
Ostatni list 4/5 Nasza cena:
26,07 zł 33,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni list

Czy można kochać równocześnie dwóch mężczyzn? Można. Ale czy obu można kochać tak samo? Majka Czerska podobno ma męski charakter. A raczej męskie podejście do życia. Brać, wycisnąć, zostawić. A co tam! Wiarołomna cyniczka, egoistka, przewrotna... A może jednak marzycielka, wrażliwa, miła, serdeczna...
List w butelce 5/5 Nasza cena:
28,98 zł 32,20 zł
Do koszyka dodaj do schowka

List w butelce

Klasyczna opowieść miłosna, sfilmowana z Kevinem Costnerem, Robin Wright i Paulem Newmanem w rolach głównych. Wyrzucona za burtę butelka, zdana na kaprys losu, mogła trafić w najodleglejszy zakątek świata. Zamiast tego, po niecałym miesiącu podróży, wypłynęła na plaży nad zatoką Cape Cod, gdzie...
List z powstania 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

List z powstania

W ostatnich dniach walk powstańczych w pięknej willi na warszawskim Żoliborzu zostają zamordowani Maria i Juliusz Bońkowscy, którzy oczekują na wieści od swojej dzielnej córki Hanki, biorącej udział w powstaniu. Osierocają nie tylko Hankę, ale także młodszą córkę, Julię. To właśnie ona poniesie...
List do nienarodzonego dziecka 5/5 Nasza cena:
29,61 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

List do nienarodzonego dziecka

Nie jestem kobietą z tej książki. Co najwyżej ją przypominam, tak jak może ją przypominać jakakolwiek kobieta naszych czasów, która żyje w pojedynkę, pracuje i myśli. Właśnie po to, żeby każda kobieta mogła się w niej rozpoznać, nie wyposażyłam jej w twarz, imię, adres, wiek [...]. Nie formułuję...
Lista marzeń 5/5 Nasza cena:
27,57 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lista marzeń

Miłość, która przekracza granice śmierciW życiu trzydziestokilkuletniej Brett Bohlinger wszystko jest poukładane: ma dobrą pracę, jej partnerem jest ambitny, przystojny prawnik, a po śmierci matki ma odziedziczyć pakiet większościowy firmy wraz ze stanowiskiem dyrektora.Jednak testament zmienia...
Lista gości 0/5 Nasza cena:
32,76 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lista gości

Gdy zabawny, czuły, przystojny Shane oświadcza się Carze, ta nie posiada się wprost z radości. Nie może się też doczekać, żeby przekazać tę wiadomość reszcie rodziny i przyjaciołom. Ale euforia szybko przeradza się w zniechęcenie, kiedy okazuje się, że każdy ma własną wizję doskonałego ślubu, z...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula