Stracona

Autor:

Amy Gentry

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Ilość stron
288
Rok wydania
2017
Nasza cena: 35,51 zł 39,90 zł Taniej o: 11%

Najlepszy thriller 2016 roku!

Dziewięcioletnia Jude z przerażeniem obserwuje, ukryta w szafie, jak obcy mężczyzna z nożem w ręku uprowadza jej trzynastoletnią siostrę Julie. I tak kończy się szczęśliwa rodzina. Matka dziewczynek nie potrafi wybaczyć młodszej, że nie krzyczała. Ojciec nie ustaje w poszukiwaniach i zakłada fundację imienia Julie. Policja nie wierzy w porwanie, tym bardziej że nie było śladów włamania. Wszystkich łączy jednak przekonanie: Julie nie żyje. Osiem lat później na progu domu Whitakerów staje młoda kobieta, która podaje się za Julie. Twierdzi, że przez osiem lat była seksualną niewolnicą meksykańskiego mafiosa…
Powieść Amy Gentry to studium katastrofy po stracie bliskiej osoby – katastrofy, która dotyka zarówno rodzinę, jak wszystkich ludzi z ich otoczenia. To również piękna historia o potężnej sile miłości oraz thriller, w którym napięcie utrzymuje się aż ostatniej strony.
Po zniknięciu córki życie Anny zmienia się w koszmar. Przez osiem lat, jakie upłynęły od porwania trzynastoletniej Julie, straciła nadzieję i chęć ratowania swojego podupadającego małżeństwa i relacji z drugą córką. Ale wszystko zmienia w się dniu, gdy do drzwi domu puka młoda kobieta, która podaje się za Julie. Wydaje się jednocześnie znajoma i obca, a w jej historii wychodzą na jaw luki i niekonsekwencje. Annę dopadają straszne wątpliwości. Kim jest ta skomplikowana kobieta? Czy to na pewno jej córka? Oliwy do ognia dolewa pewien prywatny detektyw, który od lat śledzi tę sprawę i dysponuje szokującymi informacjami.

Debiutancki thriller Amy Gentry to godny następca bestsellera 2012 roku - "Zaginionej dziewczyna" Gillian Flynn...
"Entertainment Weekly"

Jeden z najbardziej wyczekiwanych thrillerów... Gentry opisuje osobowość, jaka tworzy się nie dzięki genom, lecz walce o przetrwanie i zapiekłej chęci zemsty.
"New York Times Book Review"

Głównym atutem tej książki są realistyczne portrety ofiar i ich rodzin, tak bardzo wyróżniające tę książkę spośród innych thrillerów. Głęboko angażujemy się w życie bohaterów, którzy starają się przetrwać wbrew wszelkiej nadziei, i dlatego tym trudniej oderwać się nam od tej wyjątkowej powieści z suspensem.
"The Austin Chronicle"

Szóstka za świeżość i przenikliwość. Wybitny debiut, godny polecenia.
"The Dallas Morning News"

Amy Gentry mieszka w Austin w stanie Teksas wraz z mężem i dwoma kotami. Od ukończenia studiów w 2011 roku pisuje recenzje literackie i felietony kulturalne, a nawet zdarzyło jej się prowadzić przez rok rubrykę dotyczącą mody. Jest recenzentką prozy literackiej w "Chicago Tribune Printer's Row Journal", a swoje teksty publikowała w Salon.com, xoJane, "The Rumpus", "Austin Chronicle", "Texas Observer". "LA Review of Books", "Gastronomica" i "Best Food Writing of 2014". "Stracona" to jej pierwszy thriller, którego akcja rozgrywa się w Houston, z którego pochodzi autorka.
Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Matka dziewczynek nie potrafi wybaczyć młodszej, że nie krzyczała. Ojciec nie ustaje w poszukiwaniach i zakłada fundację imienia Julie. Policja nie wierzy w porwanie, tym bardziej że nie było śladów włamania. Wszystkich łączy jednak przekonanie, że Julie nie żyje.

  Osiem lat później na progu domu Whitakerów staje młoda kobieta, która podaje się za Julie. Twierdzi, że przez osiem lat była seksualną niewolnicą meksykańskiego mafiosa..."

  Po opisie wydawcy, książka bardzo zachęca do przeczytania. Początkowe strony zapowiadają się ciekawie, czyta się szybko, no ale im głębiej w las... Czytałam dalej i nie wiedziałam o co konkretnie chodzi w tej książce. Główny wątek przeplatany był kilkoma innymi, które wyrwane zostały z kosmosu i ich kompletnie nie rozumiałam. Czytając ją tylko się męczyłam, ale udało mi się ją skończyć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Chętnie sięgam po powieści zakwalifikowane do thrillerów, licząc na dawkę adrenaliny i mocną trzymającą w napięciu historię. W przypadku „ Straconej „ zostałam zaintrygowana ciekawą okładką i opisem wydawcy. Z debiutami różnie bywa i stosuję przeważnie ograniczone zaufanie, ale niektóre potrafią pozytywnie zaskoczyć, tak jak powieść Amy Gentry.

  Konstrukcja książki jest nietypowa, dawno nie spotkałam się z tak ciekawie zbudowaną narracją, poprowadzoną naprzemiennie z różnych perspektyw. Amy Gentry skupia się nie tylko na aktualnych wydarzeniach, ale wprowadza retrospekcje, a właściwie zastosowała odwróconą chronologię tak jakbym chwilami oglądała film włączony od tyłu. Dzięki takiemu zabiegowi stopniowo poznawałam krok po kroku wszystkie fakty.

  Autorka na samym początku wyjaśnia, co stało się z Julie, starszą córką Whitakerów, ale prawda wcale nie jest tak oczywista.

  Pewnej nocy Julie na oczach swojej przerażonej, młodszej siostry Jude zostaje uprowadzona z własnej sypialni i wszelki ślad po niej ginie na osiem lat. Policyjne śledztwo nie przynosi rezultatów, podobnie jak poszukiwania na własną ręką zrozpaczonych rodziców. Wydawało mi się na ten moment, że jest to historia, jakich wiele. Idąc tym tropem spodziewałam się typowych rozwiązań spotykanych w tego rodzaju powieściach. Być może psychopatycznego porywacza lub gangu handlarzy żywym towarem. Jednak nie taki był zamysł autorki, następuje nieoczekiwany zwrot przebiegu zdarzeń. Julie nie zostaje odbita z rąk porywacza, ani nie jest odnaleziona dzięki wnikliwemu śledztwu policji. Po ośmiu latach niespodziewanie staje na progu rodzinnego domu i dopiero w tym momencie akcja rusza do przodu.

  Kim jest Julie? Czy jest zaginioną córką, za którą się podaje, w co bardzo chce wierzyć i wierzy jej matka? Czy tylko się pod nią podszywa a jeżeli tak to, po co?

  Autorka tyle razy opowiada historię uprowadzonej nastolatki z różnych perspektyw, że zaczęłam wątpić czy porwanie miało faktycznie miejsce. Na pytanie, „ Kim jest Julie? „ Nie dostałam tak szybko odpowiedzi, bo była bardziej skomplikowana, niż mi się na początku wydawało. Napięcie narasta stopniowo wraz z pojawianiem się kolejnych faktów, bo autorka skupia się nie tylko na aktualnych wydarzeniach, ale przede wszystkim na historii Julie. Równie ważna jak rozwikłanie zagadki tożsamości Julie, jest droga, jaką przeszła w ciągu ośmiu lat, wszystko, czego doświadczyła i dane jej było przeżyć. Autorka wciągnęła mnie w swoją historię, uczestniczyłam w tragedii rodziny po stracie dziecka, widziałam jak destrukcyjnie podziałało to na wszystkich jej członków bez wyjątku. Pokazała, że powrót dorosłej kobiety nie spowodował, że wszystko wróciło do równowagi. Niedomówieniom, podejrzeniom oraz wzajemnym pretensjom nie było końca. W ciekawy sposób opisała rozpad rodziny i próby jej ratowania. Każdy coś stracił.

  Amy Gentry dotychczas pisała recenzje literackie i felietony kulturalne, teraz zadebiutowała w roli pisarki. Autorka wykorzystując swoje doświadczenie, które zdobyła, pomagając, jako wolontariuszka ofiarom przemocy domowej i seksualnej stworzyła niepowtarzalną historię, pomimo zastosowania popularnej tematyki, jaką jest porwanie dziecka. Napisanie thrillera i to takiego, który wymyka się z gatunkowej szufladki wyszło jej może nie genialnie, ale całkiem dobrze. Sadzę, że zanim napisała książkę, wszystko dokładnie sobie przemyślała, a następnie przelała na papier. Zręcznie połączyła elementy powieści obyczajowej, psychologicznej, a także thrillera. Zakończenie zdecydowanie zaskakujące, pomimo poszatkowania narracji, wszystkie wątki się połączyły, tworząc logiczną całość.

  Zarzucałam niedawno innej autorce, że nie rozwinęła skrzydeł, bo powieść była zbyt krótka, ale okazuje się, że aby napisać książkę przejmującą i działającą na wyobraźnię nie potrzeba opasłego tomu. Tej książki nie można odłożyć, trzeba poznać całą historię za jednym zamachem do samego początku do końca, bo wątpliwości i pytania wciąż się mnożą, a autorka nie ułatwia zadania.

  Nie jestem wytrawną koneserką thrillerów, więc nie wiem czy „ Stracona „ to najlepszy thriller 2016 r., tym bardziej, że minął już pewien czas od wydania powieści, ale jak dla mnie jest bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu.

  Śmiało mogę polecić „ Straconą „ wielbicielom thrillerów i nie tylko.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Amy Gentry napisała thriller zaskakujący, budzący lęk i niepokój, w którym tragiczne wydarzenia przeszłości przeplatają się z próbą odbudowy tego co utracone we współczesnym życiu.

  Julie była więziona przez osiem lat. Przez cały ten czas uznawana za zaginioną nie pozostawiała żadnych złudzeń - w oczach policji już nie żyła. Jedyne o czym marzy rodzina po latach niepewności to jakikolwiek sygnał pozwalający w spokoju pochować córkę razem ze wspomnieniami. To miało pozwolić im zaleczyć rany i w życiu pełnym złudzeń - spróbować ruszyć do przodu. Jednak po ośmiu latach na progu ich rodzinnego domu staje zaginiona. Jej powrót budzi szok i niedowierzanie, jednak po pierwszej fali szczęścia i wszelakich emocji pojawia się pytanie - co działo się z dziewczyną przez cały ten czas?

  Zaginięcie Julie wpłynęło na jej rodzinę. Ciężar straty i niewiedza związana z losem dziecka odcisnęła piętno na rodzicach, którzy z każdym dniem oddalali się od siebie co raz bardziej. Jane, siostra dziewczyny zdecydowała się na studia daleko od domu by choć w fizycznym sensie odciąć się od całej tragedii. Autorka bardzo obrazowo ujęła psychiczny rozpad rodziny, która pod wpływem nieoczekiwanego zdarzenia musiała podjąć konkretną decyzję: wspierać się mimo wszechobecnej niepewności czy oddalić od siebie nawzajem by indywidualnie przeżywać swoje cierpienie. Niestety - wybrali drugą drogę, tą bardziej destrukcyjną a doskonale opisaną przez Amy Gentry. Niemal namacalny ból rodziny przemienia się w euforię z niem pojawienia się zaginionej Julie. Jednak to szybko prowadzi do całej serii niewyjaśnionych luk związanych z wydarzeniami, do których krok po kroku dochodzi Anne, matka dziewczyny. Co wydarzyło się na przestrzeni ośmiu lat? Być może prawda nie powinna wychodzić na jaw.

  Julie to bohaterka inna niż wszystkie. Porzucona na pastwę bestialskiego losu musiała radzić sobie na własną rękę. Strach mroził mi krew w żyłach za każdym razem, gdy zagłębiałam się w jej historię. Porwana i wykorzystywana walczyła o siebie w sposób bliższy pierwotnym instynktom - w drodze ku własnej wolności zatraciła gdzieś cząstkę człowieczeństwa. Walcząc z tymi, którzy przez świat śmiało mogliby otrzymać łatkę ludzkich bestii sama zaczęła widzieć w sobie elementy tej chorej układanki - jakby wydarzenia ze wszystkich ośmiu lat połączyły się w jedno i zmieniły dziewczynę nie do poznania.

  W tej powieści pojawiają się dwa główne motywy - aspekt rodziny, która ucierpiała na skutek tragicznych wydarzeń i sama przemiana głównej bohaterki, poszkodowanej w historii najbardziej. Jednak o ile rozpad małżeństwa stanowi ciekawy ukłon w stronę powieści obyczajowej, o tyle niepewne losy Julie budzą lęk kojarzony z dobrych thrillerem psychologicznym. Analizując wydarzenia z przeszłości pożądanym narracją samej uprowadzonej, która próbuje wyjaśnić wszystko na swój sposób. Jednak największe emocje ujawniają się z narracją matki - która nawet po odnalezieniu ukochanego dziecka nie mogła pogodzić się ze zmianami jakie zaszły w dziewczynie. "Stracona" to mocna powieść pełna ukrytych znaczeń, ciekawa i wciągająca. Nie żałuję swojego wyboru i jestem zdania, że wielu czytelników doceni talent autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wyobraź sobie, że masz wspaniałą rodzinę, której niczego nie brakuje. Pewnego dnia budzisz się i już wiesz, iż coś się zmieniło. Zaglądasz do pokoju swojego dziecka, a jego tam nie ma. Przez kolejne osiem lat nie masz pojęcia, czy twoja córka nadal żyje, czy ktoś w tej chwili robi jej krzywdę, a może od długiego czasu leży gdzieś nieżywa. Nie możesz zrobić nic, aby do ciebie wróciła, bo nawet nie wiesz, gdzie szukać. To musi boleć. Cholernie boleć.

  Dom Whitakerów przestaje być azylem, kiedy zostaje z niej uprowadzona trzynastoletnia Julie. Jej rodzice, a szczególnie matka, mają żal do młodszej córki, która widząc te zdarzenie, nie powiadomiła ich o tym. Anna i Tom przez wiele lat marzą o tym, aby móc chociaż znaleźć ciało dziecka, żeby je pochować. Nie mogą uwierzyć w swoje szczęście, kiedy, po ośmiu latach od porwania, na progu ich domu staje dziewczyna podającą się za Julię. Jednak po euforii i szoku nadchodzi czas zwątpienia - Julia zdaje się być inna niż kiedyś, a w jej zeznaniach pojawiają się luki, które trudno wypełnić czy wytłumaczyć...

  Niektóre rozdziały pisane są z perspektywy Anny, matki Julie oraz Jude, a inne należą do Gretchen, Violet, Starr, Karen, Charlotte i Estery. Nie znamy tych dziewczyn, ale wiemy, że odgrywają one niebagatelną rolę w tej powieści. Dotarcie do prawdy jest dość powolne i zawiłe, ponieważ autorka nie przedstawia wszystkiego na tacy. Początkowo ciężko było mi wczuć się w klimat, gdyż historia dotycząca Julie nie jest przedstawiona od początku, ale nieco od końca, zatem nie jest łatwo wgryźć się w nią. Jednak kiedy już się to uda, czytelnik dosłownie połyka każdą przewróconą kartkę...

  Ta historia miesza w głowie. W pewnym momencie miałam w niej taki mętlik, że zapominałam, jak się nazywam. Przez dłuższy czas czytelnik nie wie, co jest prawdą, a co kłamstwem ani kto jest kim. Kiedy w końcu domyśliłam się, jak autorka chce poprowadzić tę historię, byłam bardzo ciekawa, w jaki sposób to rozegra. Amy Gentry stworzyła niepokojącą i intrygującą opowieść, nieustannie trzymającą w napięciu.

  "Stracona" okrzyknięta jest najlepszym thrillerem 2016 roku. Nie wiem, czy to prawda, czy nie - na pewno jest to najciekawszy i najlepiej skonstruowany thriller, jaki czytałam. Co prawda, nie mam ich na koncie zbyt wiele, zatem nie mam pojęcia, jakie wrażenie ów tytuł wywoła na fanach gatunku, ale ja jestem zdecydowanie usatysfakcjonowana.

  Owa powieść daje nadzieję, a z drugiej strony jest smutna i wprawiająca w nostalgię. Człowiek pod wpływem okropnej sytuacji potrafi zmienić się nie do poznania i pokusić o zachowania, o które nigdy wcześniej nawet nie podejrzewałby sam siebie. Przykro jest, gdy niekiedy obwiniamy innych o to, czego nie zrobili, bo nie potrafimy poradzić sobie z traumą. Do tego każdy rodzic powinien mieć ograniczone zaufanie do swojego dziecka - dawać mu swobodę i możliwość podejmowania decyzji w niektórych sprawach, ale jednocześnie powinien obserwować swoją pociechę i kontrolować jej poczynania, aby nie doprowadziły one do tragedii.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Tak łatwo zapomnieć, jak straszny jest świat. Tragedia nam o tym przypomina. W tym sensie jest oczyszczająca. Ale kiedy jej wspomnienie zaczyna blednąć, trzeba raz po raz wracać do źródła."

  Bardzo ciekawie zakręcona fabuła, z zainteresowaniem przenikamy przez jej warstwy, wczuwamy się w mroczny klimat. Narracja frapująco poprowadzona, emocjonujące odsłony prawdy, do końca nie mamy pewności, czy wysuwane przez nas przypuszczenia i domysły znajdą potwierdzenie, jak ostatecznie rozstrzygną się losy bohaterów, w jakim świetle będziemy widzieć kluczowe postaci po zaznajomieniu się z ich przeżyciami. Przyjemne zaczytanie, wzbogacone dreszczykiem, a przy tym skłaniające do przemyśleń i refleksji. Do czego jesteśmy zdolni, aby móc przeżyć, przetrwać, zapomnieć, wybaczyć, uniknąć samozniszczenia?

  Bolesna strata bliskiej osoby, poczucie dojmującej pustki, którą ciężko czymkolwiek zapełnić, intensywne naciski ze strony własnych wyrzutów sumienia, oskarżanie się o brak przewidywania, nieumiejętne działanie, niewłaściwe postawy. Mieszanka sprzecznych uczuć i niekomfortowych wrażeń rządząca bohaterami, chęć ucieczki w ciszę i milczenie. Niemożność pożegnania się ze wspomnieniami, dawnymi pragnieniami i niespełnionymi marzeniami. Tylko pozornie znika jedna osoba, ponieważ fakt ten pociąga za sobą zagubienie się innych, rozpłynięcie w przenikliwym bólu i cierpieniu. Rodzina dotąd zgodna, scalona, szczęśliwa, stopniowo traci te przymioty, a każdy z jej członków na swój sposób próbuje poradzić sobie z traumą.

  Aż pewnego dnia w drzwiach domu pojawia się zaginiona osoba. Wówczas życie przewraca się w kolejną stronę, znów kształtują się relacje i zależności. Z zainteresowaniem przyglądamy się poruszeniu wśród uczestników zdarzeń, niepewnym posunięciom, nowym wzorcom zwykłej codzienności, próbom odzyskania straconych lat. Wiele w powieści dzieje się, bogactwo zdarzeń, choć nie z każdą z kluczowych postaci udaje się nawiązać bliską więź. Podobała mi się treść zawarta w dialogach, mocna, bezpośrednia, dosadna, ale jednocześnie sprytnie wymykająca się jednoznaczności i oczywistości. Burzliwe wrażenia, przenikliwe spostrzeżenia, zajmująca analiza kształtowania się osobowości pod wpływem zewnętrznych czynników. Liczyłam na sprawniejsze podsycanie napięcia, jednak i tak chętnie zanurzałam się w przedstawianej historii.

  Trzynastoletnia Julie zostaje uprowadzona nocą z rodzinnego domu, świadkiem zdarzenia jest jej przerażona młodsza siostra. Rodzice obdarowują zaufaniem policję czekając aż śledczy odnajdą ich córkę. Niestety, nie udaje się to. W miarę upływu czasu, w zasadzie oprócz ojca, wszyscy już stracili nadzieję na szczęśliwe zakończenie. Jednak niespodziewanie dziewczyna wraca po ośmiu latach, a jej kondycja fizyczna i psychiczna to dowód na wyjątkowo dramatyczne doświadczenia. Co tak naprawdę działo się z Julie? Czy uda się jej ponownie złączyć z rodziną, odnaleźć wspólną więź, otrzymać zrozumienie, akceptację i miłość? Dlaczego w sprawę tak mocno angażuje się prywatny detektyw? Jakimi zaskakującymi informacjami dysponuje?

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Stracony 4/5 Nasza cena:
24,06 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stracony

Kolejny kryminał pióra Jane Harper, autorki światowych bestsellerów, takich jak Susza i Siły natury , potwierdza jej umiejętności w kreowaniu zagadek i mrocznej atmosfery. Spalone słońcem pustkowia stają się świadkiem odkrywanych powoli tajemnic, jakie ma każda pozornie idealna rodzina. Bracia...
Kto się śmieje ostatni 0/5 Nasza cena:
20,15 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kto się śmieje ostatni

Nowy zaskakujący thriller autorki "Straconej". Dana Diaz jest początkującą stand-upperką szukającą dla siebie miejsca w zdominowanym przez mężczyzn środowisku komediowym. Amanda Dorn to silna i nieustępliwa programistka komputerowa. Kobiety szybko nawiązują nić porozumienia, kiedy odkrywają, że...
eBook Kto się śmieje ostatni mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kto się śmieje ostatni mobi epub

Nowy zaskakujący thriller autorki "Straconej". Dana Diaz jest początkującą stand-upperką szukającą dla siebie miejsca w zdominowanym przez mężczyzn środowisku komediowym. Amanda Dorn to silna i nieustępliwa programistka komputerowa. Kobiety szybko nawiązują nić porozumienia, kiedy odkrywają, że...
Wśród nocnych cisz 5/5 Nasza cena:
27,83 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wśród nocnych cisz

Mroczny thriller zbudowany na przemyślanej fabule i psychologicznej prawdzie postaci, z precyzyjnie stopniowanym napięciem. Jest ciepły październikowy dzień, gdy Dagmara odbiera telefon od czaplineckiej policji. Z pobliskiego jeziora Komorze wyłowiono zwłoki jej męża. Kobieta wyrusza do Cisz. Już...
Pożegnanie wolności 0/5 Nasza cena:
24,18 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pożegnanie wolności

Na Skelbækgade w dzielnicy Vesterbro nocą znaleziono zamordowaną kobietę, której bestialsko podcięto gardło. Asystent kryminalna Louise Rick wraz z kolegami z kopenhaskiej Komendy Miejskiej Policji rozpoczyna śledztwo. W tym samym czasie synek Camilli Lind, dziennikarki z działu kryminalnego...
Mów do mnie 5/5 Nasza cena:
34,20 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów do mnie

Eric Parrish, ordynator oddziału psychiatrii szpitala Havermayer General, ulokowanego na przedmieściach Filadelfii, nie może narzekać na brak sukcesów zawodowych. Tymczasem życie osobiste psychiatry pozostawia wiele do życzenia. Po rozstaniu z żoną zmaga się z obowiązkami samotnego ojca, usiłując...
Stało się 3/5 Nasza cena:
27,72 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stało się

W tajemniczych okolicznościach ginie kochanek dziennikarki telewizyjnej Matyldy Kwiatek, a w jej otoczeniu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Kiedy szef bez powodu wyrzuca ją z pracy, Matylda postanawia odpocząć od stresów i wyjechać z przyjaciółką na wczasy odchudzające nad morze. Tu...
Byle do przodu 4/5 Nasza cena:
25,24 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Byle do przodu

Trup był, ale już sobie poszedł. Maria marzy o własnej restauracji. O jej prowadzeniu, tak jak o gotowaniu, nie ma pojęcia, ale od czego jest kucharz i menedżer? Piotr, jej brat, zarządza centrum urody, choć nie odróżnia jogi od feng shui. Pomocy, zwłaszcza finansowej, w spełnieniu tych marzeń...
Cichy wielbiciel 5/5 Nasza cena:
25,41 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cichy wielbiciel

Przekonaj się, jak cienka jest granica między uwielbieniem a nękaniem.  Julia jest zwyczajną dziewczyną. Skończyła studia, pracuje, zakochała się. Gdy dostaje bukiet kwiatów od tajemniczego wielbiciela, jest podekscytowana i zaintrygowana. Wiersze, kolejne kwiaty i wiadomości zaczynają ją najpierw...
Rodzanice 5/5 Nasza cena:
26,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzanice

Zbliża się krwawy superksiężyc. Mieszkańcy maleńkich Rodzanic boją się, że ta niezwykła pełnia uwolni z dawna uśpionego demona. Tymczasem na zamarzniętym, smaganym zimowym wichrem jeziorze znaleziono ciało zamordowanej dziewczyny. Jest przykryta kocem. Gdyby nie to, że jakieś zwierzę poszarpało jej...
Fartowny pech 0/5 Nasza cena:
26,95 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fartowny pech

Posterunkowy Nadziany ma pecha. Po serii niefortunnych zdarzeń postanawia dobrowolnie przenieść się na niewielką placówkę, gdzie nikt go nie zna i może wszystko zacząć od nowa. Na miejscu spotyka kolegę ze szkoły policyjnej, Dzianego, który po wlepieniu mandatu żonie komendanta i pobiciu przez...
Mag 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mag

Jak wytropić mordercę, który jest mistrzem iluzji? Akcja rozpoczyna się w prestiżowej szkole muzycznej w Nowym Jorku. Morderca, uciekając z miejsca zbrodni, zamyka się w jednej z klas. Kiedy rozlega się w niej krzyk, a potem strzał, policja wyważa drzwi. Klasa jest pusta. Lincoln Rhyme i Amelia...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula