Sprzedawca marzeń

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Ilość stron
320
Nasza cena: 27,41 zł 37,91 zł Taniej o: 28%

W pogoni za szczęściem, którego nigdy nie doświadczyliśmy, można popełnić wiele błędów. Pierwsza część kolejnej serii Richarda Paula Evansa udowodni, że los nie zawsze bywa okrutny, ale trzeba bardzo uważać, żeby nie zaprzepaścić swojej szansy.

Charles James nigdy nie miał łatwego życia. Dzieciństwo wspomina jak przez mgłę, jako najgorszy koszmar, którego powrotu w żadnym wypadku by nie chciał.Na ojca tyrana nie miał co liczyć, musiał uciekać, wiecznie się chować i unikać ciosów,jktóre mogły na niego spaść w każdym momencie. Matka wciąż płakała, jednak nie miała dość siły, by uwolnić się spod jarzma męża, a tym samym w jakikolwiek sposób ochronić syna. W końcu Charles wziął sprawy w swoje ręce, zbuntował się i uciekł z domu. Dopiero wtedy rozpoczął nowe życie. Pracował wyłącznie na swój rachunek i odciął się od bolesnej przeszłości.

Dzięki swojej pracowitości w dosyć krótkim czasie udało mu się stać sprzedawcą marzeń. Poznał wspaniałą kobietę, którą pokochał z całego serca, a pieniędzy przestało wreszcie brakować. Jego życie przypominało bajkę tylko przez krótką chwilę. Potem wszystko zwróciło się przeciw niemu: jego bezwzględność wobec innych, których usuwał z drogi podczas realizacji własnych marzeń zatoczyła koło. W jednym momencie miał wszystko, by w kolejnym to stracić. Życie nie zamierzało jednak znowu z niego zakpić, a tylko dać szansę na naprawienie tego, co zniszczył. Czy skorzysta z ostatniego wyjścia, jakie mu pozostało? Czy podniesie się z kolan, by ratować siebie i swoich najbliższych?

Richard Paul Evans to amerykański pisarz, którego powieści w większości stały się bestsellerami na całym świecie. Urodził się w 1962 roku w Salt Lake City. Zajmuje się przygotowywaniem literatury obyczajowej, po którą mogą sięgać zarówno kobiety, jak i męscy entuzjaści tego gatunku. Tworzy nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci (jego seria science fiction "Michael Vay" cieszy się również ogromną popularnością na amerykańskim rynku). Jest założycielem fundacji "The Christmas Box House", która wspiera potrzebujące dzieci oraz młodzież.
Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Moją pierwszą książką, jaką przeczytałam pana Evansa były „Stokrotki w śniegu”. Pamiętam nawet dzień, w którym polecono mi tę książkę. Byłam wtedy w szpitalu i czekałam na operację kolana. W sali leżała ze mną Dorota i to ona opowiedziała mi o tym autorze i zaproponowała żebym zapoznała się z jego twórczością.

  Najnowsza powieść autora otwiera cykl nowej trylogii, która ma opowiadać o ludziach, którzy zrobili różne rzeczy w swoim życiu, ale też dostali szansę od losu by zacząć życie od nowa i naprawić swoje błędy z przeszłości. Głównym bohaterem „Sprzedawcy marzeń” jest Charles James, którego autor poznał podczas swojej podróży Route 66 - drogą, która popularnie nazywana jest Drogą-matką, łączącą Chicago z Los Angeles, która ciągnie się też do Santa Monica. To najdłuższa droga biegnąca przez osiem stanów. Siedząc w jednym z barów dowiedział się o życiu człowieka, który sprzedawał marzenia innym rujnując ich życia bezpowrotnie. Jednak to nie jest zwykła historia o człowieku oszuście, bo to opowieść o człowieku, który sam pogubił się w swoim życiu.

  Życie tytułowego bohatera Charlsa nigdy nie było wspaniałe. W dzieciństwie jego ojciec był tyranem, a matka nie mogła poradzić sobie z własnym życiem. Rodzice zamiast być jego oparciem i dać mu potrzebną miłość w gruncie rzeczy skrzywdzili go, ponieważ mały chłopiec pragnął by pokochał go cały świat. W dorosłym życiu Charles obiecał sobie, że zrobi wszystko, by być szczęśliwym i tak jak sobie obiecał udało mu się to. Bardzo szybko wspiął się po szczeblach kariery zawodowej i stał się słynnym sprzedawcom marzeń. Jednak mężczyzna nie przewidział jednego, że to co wziął za szczęście było tylko jego wyobrażeniem, a doświadczenie i bezwzględność wobec innych osób odebrały mu wszystko nad czym pracował. Czy ponowna szansa od losu pomogła mu zrozumieć swoje błędy i naprawić to, co zniszczył?

  Wszedłem na inną ścieżkę, a może w końcu zacząłem dostrzegać swoje otoczenie.

  Z dziennika Charlesa Jamesa.

  Zawsze z wielką radością wracam do książek Richarda Paula Evansa. Zawsze jego książki wywołują u mnie wiele emocji, które powodują u mnie chwilę takiego zatrzymania się i zastanowienia nad intencjami, jakie kierują tym autorem. Jego książki to nie tylko opowiastki o przypadkach, które zdarzają się nam ludziom. To też swego rodzaju nauka, która pokazuje obrazy ludzi skrzywdzonych przez los lub tych, którzy niszczą samych siebie i nie widzą własnych błędów. „Sprzedawca marzeń” to książka pełna emocji, począwszy od tych dobrych, po te najbardziej okrutne. To też zderzenie się z własną osobą i postępowaniem.

  „Sprzedawca marzeń” to książka, która opowiada o człowieku, który musiał stracić wszystko, aby zrozumieć, co znaczy prawdziwe szczęście. Na całe szczęście los nie okazał się być tak bezwzględny wobec Charlesa jak ON wobec innych ludzi, których złamał. Druga szansa, którą miał możliwość wykorzystać pokazała mu, co to znaczy życie. Jeśli czytaliście inne książki tego autora to doskonale wiecie też, jaki jest jego styl. Tutaj nic się nie zmieniło. To ten sam charakterystyczny sposób opisywania historii. Powieść czyta się lekko i przyjemnie.

  Jako wierna czytelniczka czekam na kontynuację nowej trylogii od Richarda Paula Evansa. Zawsze będę jego wierną fanką, a „Sprzedawca marzeń” to książka, która jest idealna, aby poczytać ją w taki wiosenny dzień. Obowiązkowa lektura dla fanów autora.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Lekka i przyjemna lektura o tym jak tracąc wszystko zaczynamy doceniać to co mieliśmy na wyciągnięcie ręki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Mam wrażenie, że niemalże każda książka Richarda Paula Evansa bardzo szybko zyskuje miano bestsellera. Nie ma się czemu dziwić, bowiem jego pozycje są naprawdę świetne.

  Charles James nie miał łatwego dzieciństwa. Do 17 roku życia musiał zmagać się z ojcem, który lubił się na nim wyżywać. Musiał wstawać w nocy i jeździć po okolicy, przeszukując kontenery w poszukiwaniu pożywienia. Pewnego dnia postanowił jednak odmienić swoje życie i po kilku latach zaczął zarabiać na manipulowaniu ludźmi. Czy mógł być z tego powodu szczęśliwy?

  Pewnie sami niejednokrotnie zetknęliście się z tym, że kupujecie coś pod wpływem chwili. Okazja, promocja jest tym na czym zarabiają sprzedawcy. Charles stał się właśnie taką osobą. Jego zadaniem była jak największa sprzedaż produktów, co przekładało się na jego zyski. Z czasem doszło do tego, że chciał więcej i więcej.

  Nie będę ukrywać, że początkowo nieco trudno było mi się wciągnąć w tę pozycję. Jej lektura nie szła mi zbyt szybko, jednak po połowie coś się ruszyło. Drugą część powieści przeczytałam błyskawicznie. Jest to pierwsza część trylogii fabularnie zbliżona do ,,Dzienników pisanych w drodze" tego autora.

  Przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Narratorem jest Charles, którego możemy bardzo dobrze poznać zarówno z czasów młodości jak i dorosłego życia. Richard Paul Evans stworzył naprawdę wartościową powieść, która daje do myślenia. Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, by zarobić kolejne pieniądze? Czy przedłożymy finanse nad miłość i życie rodzinne?

  ,,Sprzedawca marzeń" to bardzo zapowiadający się początek serii. Zakończenie daje do myślenia i sprawia, że już nie mogę doczekać się kontynuacji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwierzycie, że nigdy nie poznałam żadnej książki autora? Nawet słynnych "Stokrotek w śniegu". Kiedyś nawet byłam już bliska lektury, ale coś pokrzyżowało moje plany i tak książki Richarda Paula Evansa oddalały się ode mnie z dnia na dzień. Postanowiłam przełamać tą złą passę i zmierzyć się z pierwszym tomem otwierającym najnowszy cykl autora. I nie żałuję.

  Nie miałam pojęcia czego mogę się spodziewać otwierając pierwszą stronę, ale przyznaję, że wiązałam autora z bardziej trywialnymi powiastkami o miłości, które karmią nas ładnymi słówkami i nic nie wnoszą do naszego życia. Muszę zatem zwrócić honor, ponieważ "Sprzedawca marzeń" to powieść zupełnie inna od moich przypuszczeń - dojrzała, ponadczasowa, mądra i zaskakująca. Taka, do której chce się wracać latami, napisana ładnym językiem chociaż pozbawionym kwiecistego stylu: w tej książce panuje prostota słów i bogactwo przesłania.

  Charles James, główny bohater powieści, to inspiracja poznana w prawdziwym życiu. Richard Paul Evans podróżując Route 66 - drogą łączącą Chicago z Los Angeles, w jednym z przydrożnych barów poznał historię człowieka, który sprzedawał marzenia rujnując życia innych. Jak to możliwe? Na podstawie rozmów i dzienników autor opisał przejmujące wydarzenia o tym, że w życiu możemy zagubić się na każdym etapie oraz odnaleźć - gdy tylko jesteśmy na to gotowi. Tak właśnie wygląda historia głównego bohatera, skrzywdzonego w dzieciństwie brakiem rodzicielskiej miłości, który współcześnie postanowił zrobić wszystko, by pokochał go świat. Determinacja w działaniach zmieniła go w najlepszego sprzedawce marzeń i najgorszego człowieka jednocześnie.

  Bohater dostał od życia drugą szansę jednocześnie potwierdzając o czym jest ta historia: o wybaczaniu samemu sobie, odnajdywaniu własnego miejsca w świecie oraz motywowaniu do działania współgrającego z otoczeniem. Nie spodziewałam się, że na przykładzie prostej historii otrzymam lekcję życia, której długo nie zapomnę oraz fantastyczną kreację głównego bohatera, którego osobowość rozłożona na czynniki pierwsze pozwoli mi przyjrzeć się z każdej strony motywacjom i celom jakimi Charles kierował się w życiu. Na przykładzie jego historii poznałam działania losu, który odbiera wszystko co najważniejsze by pokazać na czym polega prawdziwe szczęście.

  Pierwsze spotkanie z książkami Richarda Paula Evansa uważam za bardziej niż udane. "Sprzedawca marzeń" to napisana z pomysłem, życiowa książka pełna mądrości, która rozpoczyna niezwykle intrygujący cykl. Podobno każdy zasługuje na drugą szansę. Jednak tylko od nas samych zależy jak ją wykorzystam. Czy Charles odnalazł się w nowej sytuacji? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w najnowszej powieści autora, która - mam nadzieję - oczaruje Was tak samo jak mnie. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Z dzieciństwa Charles James pamiętał tylko agresję ojca, łzy matki i szukanie obiadu w śmietnikach.

  Jak każdy, kto jako dziecko dostał zbyt mało miłości, Charles pragnął, aby pokochał go cały świat.Gdy opuścił dom i zatrudnił się jako asystent znanego mistrza sprzedaży, chciał tylko pieniędzy, sławy i podziwu. Zdeterminowany, szybko piął się po szczeblach kariery, by wkrótce pokonać swojego mistrza i stanąć na szczycie. Wreszcie był szczęśliwy.Jednak czasem to, co bierzemy za szczęście, jest tylko jego iluzją.

  Nagle słynny sprzedawca marzeń zaczął doświadczać rzeczy, które zachwiały jego idealnym życiem. Najpierw pojawił się zły sen. Później ktoś przypomniał mu o krzywdach wyrządzonych innym.A później zdarzyło się jeszcze coś i Charles w jeden dzień stracił wszystko.

  Lecz tym razem los był dla niego mniej bezwzględny, niż ON sam był dla innych.Dał mu drugą szansę.

  Główny bohater powieści Richarda Paula Evansa Sprzedawca marzeń już we wczesnym dzieciństwie poznał oraz zaznał na własnej skórze co to jest piekło na ziemi.Został skrzywdzony przez najbliższą osobę, która powinna kochać swoje dziecko i się o nie troszczyć ale w tym przypadku było inaczej.Doświadczenia Charlesa są tak straszne, że trudno o nich myśleć bez bólu, a co dopiero z nimi żyć.Ten bity,głodzony,poniżany chłopiec nie tylko znalazł w sobie siłę by przeżyć, ale by zacząć wszystko od nowa. Jego ojciec pijak i awanturnik często niemal codziennie go bił, jako małe dziecko rano wstawał o świcie i jeździł z ojcem po okolicy aby buszować po kontenerach ze śmieciami w poszukiwaniu wyrzuconego jedzenia oraz innych przydatnych rzeczy, które można spieniężyć tj.butelki,puszki itp.Od młodzieńczych lat pracował aby zarobić na kawałek chleba.Dzieci w szkole wyśmiewały się z niego ,szykanowały go i biły. Tak mijał dzień za dniem, aż pewnego dnia czara goryczy się przelała i Charles przeciwstawił się swemu oprawcy.Po tych wydarzeniach jako siedemnastolatek ucieka z domu w poszukiwaniu marzeń zaczyna życie od nowa. Pragnie lepszego życia, chce spełnić swe najskrytsze marzenia.Czy mu się to uda?Podejmuje pracę, ciężko pracuje odkładając każdy grosz .Pisze listy do brata i mamy, z którą się nie pożegnał lecz nie otrzymuje na nie żadnej odpowiedzi.Jego największym marzeniem była sława i duże pieniądze. W drodze po lepsze jutro poznaje Monikę,miłość jego życia ,jego perłę jak się okazuje przyszłą żonę.Kiedy dopiął swego i wspiął się na sam szczyt mogło by się okazać że już osiągnął wszystko czego pragnął,Zdobywanie pieniędzy tak go oślepiło ,że zapomniał o domu,małżonce liczyło się tylko zwiększająca kwota na koncie w banku. Stracił wszystko, lecz los postanowił dać mu drugą szansę, lecz czy z niej skorzysta?

  Richard Paul Evans po raz kolejny oddaje w ręce czytelnika niebanalną historię, która przepełniona jest autentycznymi emocjami.Bohaterowie to zwykli ludzie posiadający wady i zalety jak każdy z nas doświadczają bólu,smutku ,radości,miłości. Są wyraziści i autentyczni. Bez problemu się z nimi utożsamiamy przeżywając ich dole i niedole.

  Evans w bardzo przejmujący sposób opisuje rzeczywistość z jaką zmaga się główny bohater.

  Całą historię poznajemy z perspektywy głównego bohatera, opisana jest w formie dziennika. Każdy rozdział rozpoczyna się złotą myślą z dziennika Charlesa. Tematyka książki bardzo wciąga i trudno się od niej oderwać, a wiedząc że jest oparta na faktach autentycznych aż ciarki przechodzą po plecach .

  Fabuła rozgrywa się w kilku miejscach na każdej stronie coś się działo lub wyjaśniało.Autor umiejętnie podtrzymuje napięcie stwarzając niepowtarzalny klimat.Wyraziste opisy pozwalają czytelnikowi na zaznajomienie się z danym stanem rzeczy.Podsumowując w życiu należy dobierać marzenia bardzo ostrożnie.Było to moje pierwsze spotkanie z autorem, ale mam nadzieję, że nie ostatnie.Powieść godna przeczytania ,to powieść o prawdziwej historii i odkupieniu win.

  Aneta

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Droga do marzeń 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Droga do marzeń

Życie Konstancji sypie się nagle i bez ostrzeżenia. Wychowana w bajce zamożna jedynaczka nagle musi się zmierzyć z brutalną prozą życia. Troski materialne to jednak nie wszystko. Konstancja stanie przed poważniejszym wyzwaniem. W środowisku, w którym wszyscy kłamią musi odnaleźć prawdę. I zbudować...
Lato utkane z marzeń 4/5 Nasza cena:
26,57 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lato utkane z marzeń

Gabriela Gargaś – czarodziejka kobiecych uczuć – zaprasza do urokliwego pensjonatu w Bieszczadach, gdzie wszystko może się zdarzyć… W małym bieszczadzkim miasteczku czas płynie leniwie. W ogrodzie przy Różanym Pensjonacie rozkwitają róże, a serce Michaliny tęskni za mężczyzną, którego pokochała...
Osiedle marzeń 5/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Osiedle marzeń

Jedno z eleganckich zamkniętych osiedli w Warszawie, mały raj na ziemi, o jakim marzy co drugi Polak, budzi się ze snu. Ten dzień sprawi, że nic już nie będzie takie samo. Śmierć studentki, której zwłoki nad ranem znajduje ochroniarz, da początek serii zaskakujących wydarzeń. Życie mieszkańców...
Lato utkane z marzeń pocket 0/5 Nasza cena:
11,18 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lato utkane z marzeń pocket

Gabriela Gargaś – czarodziejka kobiecych uczuć – zaprasza do urokliwego pensjonatu w Bieszczadach, gdzie wszystko może się zdarzyć… W małym bieszczadzkim miasteczku czas płynie leniwie. W ogrodzie przy Różanym Pensjonacie rozkwitają róże, a serce Michaliny tęskni za mężczyzną, którego pokochała...
Sprintem do marzeń 4/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprintem do marzeń

Co zrobisz, gdy atrakcyjna sąsiadka zacznie flirtować z Twoim narzeczonym?Ola szykuje się do startu w maratonie, jednak błogi odpoczynek po treningach zakłóca jej niekończący się remont w mieszkaniu piętro wyżej. Właśnie wprowadziła się do niego długonoga biegaczka, która nigdy nie miewa zadyszki,...
W matni marzeń 0/5 Nasza cena:
27,00 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W matni marzeń

Ostatni tom bestsellerowej serii o rodzinie Casteel. Dramatyczna historia rodu Casteel wraca do początków! W ostatnim tomie sagi Annie Casteel Stonewall przybywa do Farthinggale Manor na pogrzeb swojego ojca, Troya Tattertona, i znajduje pamiętnik babci Leigh. Zapominając o całym świecie, pogrąża...
W obłokach marzeń 5/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W obłokach marzeń

Piotr dochodzi do siebie po wypadku samochodowym, w którym omal nie zginął. Razem z Martą i dziećmi przeprowadzają się do niewielkiej miejscowości Zarzewie. Spełniają swoje marzenie o własnym domu na wsi i cieszą się każdą wspólnie spędzoną chwilą. Poznają również sąsiadów, młode małżeństwo, Darię...
Nad rzeką marzeń 0/5 Nasza cena:
30,32 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nad rzeką marzeń

Nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa... Przez całe życie Grace Conley swój czas poświęca przede wszystkim rodzinie - jest szoferem, opiekunką i rozjemcą w niekończących się sporach. Jej dorosłe już dzieci przyzwyczaiły się, że mają ją zawsze pod ręką, gotową, by pomóc w każdej kryzysowej...
Efemera. Tom 3. Most marzeń 0/5 Nasza cena:
14,39 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Efemera. Tom 3. Most marzeń

Efemera to dziwna i magiczna kraina. Składa się z krajobrazów połączonych jedynie mostami, które często przenoszą ludzi w miejsca, gdzie naprawdę przynależą, zamiast w te, w które chcą się udać.Kiedy Gloriannie Belladonnie, utrzymującej Efemerę w równowadze, zaczynają zagrażać czarownicy, jej brat...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula