Ślad. Seria z Robertem Kreftem. Tom 1

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 17
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
512
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,41 zł
Nasza cena: 25,94 zł 36,90 zł Taniej o: 30%

Niekiedy jedna zła decyzja podjęta w niewłaściwym czasie potrafi być na tyle katastrofalna w skutkach, by zmienić całe życie.

Ludzki los składa się ze splotu wydarzeń, których biegu nie sposób przewidzieć. Niektóre jednak budzą dreszcz grozy tak silny, że wolimy zwyczajnie o nich nie myśleć, sądząc, że dzięki temu odsuniemy je gdzieś daleko. Sięgnij po książkę pod tytułem "Ślad” autorstwa Przemysława Żarskiego i sprawdź, jak wiele zła czai się w ciemnościach!

Sylwia Nowicka była młodą dziewczyną, jakich wiele. Uczyła się, miała przyjaciół i chłopaka, a jej życie przypominało te wiedzione przez większość nastolatek w jej wieku. Wszystko zmieniło się, gdy w noc swojej studniówki pokłóciła się z partnerem i zdecydowała się pieszo i samotnie wrócić do domu. Zniknęła i nikt jej więcej nie widział. Podjęte poszukiwania okazały się bezowocne, sprawcy porwania nie zostali pochwyceni, a list pożegnalny, który został wysłany do rodziców Sylwii, sprawił, że sprawa przestała być tajemnicza i w oczach opinii publicznej zyskała zakończenie.

Dwadzieścia pięć lat później, w jednym z mieszkań policja odnajduje kasetę VHS, na której ktoś zarejestrował morderstwo młodej dziewczyny. To jedyny ślad przestępstwa obecny w lokalu, nic bowiem nie wskazuje na to, że to tam doszło do zabójstwa. Komisarz Robert Kreft wraz ze swoimi współpracownikami staje przed trudnym zadaniem odkrycia tożsamości ofiary i sprawcy. W jaki sposób ta sprawa wiąże się ze zniknięciem Nowickiej? Czy taśma trafiła w ręce policji przypadkiem, czy było to zaplanowane działanie?


O autorze

Przemysław Żarski to młody polski pisarz, który specjalizuje się w publikacjach z następujących gatunków literackich: kryminał, thriller, literatura sensacyjna. Z powodzeniem łączy pisarstwo z pracą dziennikarza i specjalisty do spraw marketingu. Jego wyobraźnia znajduje odzwierciedlenie w intrygujących historiach, które tworzy i które zjednały mu rzeszę wiernych czytelników. Dotychczas wydał już dwie książki: "Umwelt” oraz "Ślad”.

Recenzje (17)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo lubię kryminały osadzone w polskich realiach. Głównie dlatego, że mają one ciekawy, a także (że tak to ujmę) dość swojski klimat. A już najbardziej podoba mi się, gdy historie od razu zainteresują mnie swoim pomysłem na fabułę oraz bohaterami. Nie ukrywam, że co do ,,Śladu" Przemysława Żarskiego miałam przeróżne oczekiwania, jednak szczególnie liczyłam na to, że będzie to książka intrygująca i trzymająca w napięciu, tak jak na kryminał z elementami thrillera przystało. Jak ostatecznie wyszło? Czy autor sprostał moim wewnętrznym wymaganiom? Cóż, mogę szczerze powiedzieć, że z niecierpliwością oczekuję kolejnych tomów opowiadających o Robercie Krefcie oraz jego ekipie. Bo wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejna bardzo dobra seria kryminalna.

  Rok 1993. Studniówkowa noc. W nietypowych okolicznościach ginie Sylwia Nowicka - nastolatka, która po kłótni po kłótni z chłopakiem wraca na pieszo do domu, a następnie wręcz rozpływa się w powietrzu i nikomu nie udaje się jej odnaleźć. Teoria o porwaniu przestaje jednak od razu być uważana wiarygodną, gdy do rodziców dziewczyny dociera napisany przez nią list pożegnalny, w którym tłumaczy, że uciekła. Jak się jednak po dwudziestu pięciu latach okazało, nie wszystko jest takie proste, na jakie z początku wyglądało. W jednym z mieszkań odnaleziona zostaje kaseta VHS, na której znajduje się nagranie z morderstwa młodej dziewczyny. Nigdzie nie ma jej ciała, a ustalenie tożsamości mordercy nie należy do prostych. To własnie tą nietypową zbrodnią z przeszłości zajmuje się komisarz Robert Kreft, a także reszta jego zespołu. Starają się oni zrozumieć, dlaczego ta zbrodnia ujawniła się dopiero po tak długim czasie.

  ,,Ślad" jest tak naprawdę opowieścią o wielu przeróżnych osobach oraz ich własnych problemach. Klimat powieści jest raczej dość ciężki, jednak mnie to akurat przypadło do gustu. Nie wszystko w tym świecie jest czarno-białe, a demony przeszłości dają o sobie znać na każdym kroku. Bardzo dobrze to współgra z lekkim, pełnym dodających uroku opisów i obrazowych porównań stylem Przemysława Żarskiego. W książce nie brakuje również wątków obyczajowych, pozwalających poznać każdego z bohaterów od zupełnie innej strony. Nie ukrywam, że mnie te epizody bardzo przypadły do gustu, ponieważ wręcz uwielbiam obserwować życie prywatne polubionych przeze mnie w książce postaci. A już szczególnie w kryminałach tego typu. Z początku być może trudno przywyknąć do obecności tak wielu bohaterów, jednak z biegiem czasu przestaje to przeszkadzać i śledzenie ich losów staje się przyjemnością.

  To właśnie bohaterowie są jednym z największych plusów historii. Do gustu szczególnie przypadł mi wytatuowany, zakochany w komiksach i horrorach, jednak zarazem ułożony i pozbawiony nałogów Robert Kreft, który stara się pogodzić ze stratą i traumą z czasów młodości. Prawdę mówiąc, policjant z ciężką przeszłością to jeden z moich ulubionych typów protagonistów w kryminałach, dlatego od razu skradł ON moje czytelnicze serce i mam nadzieję, że w kolejnych tomach dowiem się o nim jeszcze wielu ciekawych rzeczy. Zwłaszcza, że pełne zaskakujących zwrotów akcji zakończenie pozostawia wiele miejsca do dopowiadania nowych informacji...

  ,,Ślad" to bardzo ciekawy i zgrabnie napisany kryminał, który zdecydowanie warto jest mieć w tym roku na uwadze. Każdy fan cięższych i poruszających wątki zahaczające o obyczajowe kryminałów powinien być zadowolony z tego, co stworzył w swojej książce Przemysław Żarski. Bohaterowie są intrygujący i przemyślani, a fabuła wciąga. Być może zdarzają się wolniejsze i odrobinę nużące fragmenty, jednak i tak jest to historia w całokształcie bardzo dobra. Z całego serca polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Panie Żarski, Pan żeś tu nieźle nawypisywał!! Ciary miałam a z nerwów mnie brzuch bolał. W którymś momencie uznałam nawet, że dla mojego zdrowia korzystniej będzie zacząć czytać od końca 🤣

  Giną młode kobiety, ślady prowadzą do zaginięcia sprzed 20 lat. Jest jeszcze kaseta VHS, stary dom i to i tamto. Nawet nie będę się kusiła o więcej, gdyż o fabule trudno coś w kilku zdaniach napisać. Nic nie jest oczywiste, osób związanych z morderstwami jest całkiem sporo a prokuraturze nie zależy na wyjaśnieniu prawdy. Ale to też książka okrutnie uświadamiająca jak wiele w życiu zależy od przypadku, złej decyzji. Jedno zdarzenie uruchamia lawinę innych, jak w przewracającym się domino.

  Przemyślana, świetnie skonstruowana fabuła.

  Wielowątkowość i forma opisania całej historii sprawiły, że emocje szybowały, że ło matko... Jak dla mnie oryginalna i nieprzewidywalna, choć jak wiecie, nie czytam wiele kryminałów. Początek dość trudny, chaotyczny, ale przy konsekwentnie poprowadzonej całości jest to dla mnie plus. Nie lubię książek, w których wszystko jest podane na tacy a czytelnik bez zastanowienia przykłada kartki.

  Jeżeli kryminał ma trzymać w napięciu, wodzić czytelnika za nos i z każdą przeczytana kartką rozbudzać ciekawość to polecam waszej uwadze ŚLAD.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Chyba mogę już uznać samą siebie za osobę z grubsza obytą w temacie kryminałów. Coraz częściej sięgam też po twórczość polskich autorów. Czy w przypadku tego tytułu wybór okazał się trafiony?

  'Istnieją różne formy polowań, nęcenia ofiar, różne strategie prowadzące do zaspokojenia głodu. Najtrudniejszy do ukojenia i najbardziej odrażający jest ten, który wzbierał w nim od lat i coraz śmielej domagał się spełnienia. Głód śmierci.'

  Komisarz Robert Kreft odnajduje w jednym z mieszkań kasetę VHS z nagraniem zabójstwa młodej dziewczyny. Nie ma innych widocznych śladów. Jednocześnie dwadzieścia pięć lat temu, po studniówce również zaginęła nastolatka. Czy zdarzenia są ze sobą powiązane? Czy w jednym i drugim przypadku chodzi o tę samą osobę?

  'Po tylu latach trudno rozpoznać w plątaninie bruzd własną twarz, stwierdził kwaśno, przyglądając się swemu odbiciu w lustrze nad blatem. Życie.'

  Historia nie jest dynamiczna, wręcz przeciwnie. Wątki kryminalne przeplatają się z tymi obyczajowymi. Oprócz samej zbrodni otrzymujemy profil psychologiczny każdego z głównych bohaterów. Nie ukrywam, że takie rozwiązanie nie zawsze mi pasuje. Momentami miałam problem z dostosowaniem się do tempa prowadzonej opowieści. Otrzymujemy na raz kilka wątków pobocznych i dopiero pod sam koniec wszystkie łączą się w jeden i dają nam rozwiązanie całości. Niby wszystko pasuje, jednak miałam problem z tą historią. Czegoś mi w niej brakowało, albo czegoś było za dużo. Nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić co nie zagrało, jednak miałam problem z otrzymaną historią.

  'Każdy z nas nosi maski. Jedne uwierają nas mniej, inne bardziej. W jednych czujemy się sobą, w innych kogoś udajemy. Wszystkie w końcu się wycierają i odsłaniają prawdziwe oblicze. Rzadko jesteśmy z niego dumni.'

  Nie jestem w stanie wyrazić jednoznacznej opinii na temat tego tytułu. Nie miałam okazji przeczytać innych książek autora, jednak w związku z tą zapowiedzią miałam pewne oczekiwania. Nie do końca zostały one niestety spełnione. Jeśli opis fabuły was zainteresował to sprawdźcie jak historia się rozwinie, nie zniechęcam.

  'Czas nie leczy ran. Tłumi emocje, znieczula na ból i rozmywa tkwiące pod powiekami obrazy. Śmierć najbliższych odciska trwałe piętno na naszym życiu.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubicie kryminały?

  Ja
  uwielbiam. Mam kilku ulubionych autorów jednak lubię sięgać po coś nowego. Tak było z książką Przemysława Żarskiego "Ślad", która premierę miała 12.02.2020. Zapowiadała się interesująco.

  Zaginiona przed laty dziewczyna oraz podwójna śmierć dwóch pozornie nie mających ze sobą nic wspólnego młodych kobiet. Co łączy te fakty? Robert Kreft prowadzi śledztwo po znalezieniu kasety VHS w mieszkaniu w którym nastąpiło włamanie. Na nagraniu widać śmierć młodej dziewczyny. Kim jest morderca? Kiedy to zdarzenie miało miejsce?

  Byłam pełna nadziei chwytając za tą książkę. Liczyłam na równie dobry warsztat jak u Pana Roberta Małeckiego. Niestety nie do końca styl autora trafił w moje gusta. Wszystko działo się zbyt chaotycznie. Nie mogłam do końca połapać się co z czym. Wielowątkowość oraz wracanie do przeszłości podobało mi się jednak brakowało mi konkretnego umiejscowienia w czasie. Ten grudzień trwał i trwał a działo się tyle, że nie do końca umiałam to poskładać. No i zakończenie, w dużej mierze się domyśliłam, ale tak nie do końca. Było małe zaskoczenie. Książkę czytało mi się ciężko. Ale mimo wszystko jestem ciekawa dalszych części i losów komisarza Roberta Krefta. Lubię takie postacie w książkach, tajemnicze i z charakterem. Ciekawa jestem jak autor dalej pociągnie jego wątek.

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję @czwartastronakryminalu ❤️

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Pewne decyzje dojrzewają z nami, karmią się na błędach, z czasem spoglądamy na nie z innej perspektywy. Kształtują nas, są sumą błędów, z których się składamy."

  "(...) jak wielkie Piętno potrafi odcisnąć na życiu człowieka jedna decyzja. I ile następstw za sobą pociąga, niczym walec prasując na miazgę dorosłe życie."

  .

  Agent nieruchomości Michał Hajduk dostaje nowe zlecenie. Na miejscu odnajduje ciało znanej mu kobiety. Do tego wszystko jest upozorowane w taki sposób by go wrobić.

  W ręce lokalnej policji wpada kaseta VHS z nagraniem morderstwa kobiety. Okazuje się, że ten zapis pochodzi z lat dziewięćdziesiątych XX w. Blisko dwadzieścia pięć lat temu zaginęła Sylwia Nowicka i bardzo prawdopodobne, że to chwila jej śmierci została uwieczniona na kasecie.

  Czy te dwie zbrodnie mają coś ze sobą wspólnego?

  .

  Akcja "Śladu" toczy się niespiesznie, ale nie ma też przestoi. Stopniowo odkrywane są kolejne karty. Autor potrafi dozować emocje i trzymać w napięciu. Nie jest to brutalny i krwawy kryminał. Są zbrodnie, ale przedstawione w bardzo stonowany sposób. Wszystko jest zbudowane w taki sposób, że absolutnie nie jest nudno. Autor ma bardzo jasny, czytelny styl pisania. Nie jest ON przerysowany, ale też nie prosty. Dzięki temu czyta się szybko. Postaci są bardzo dobrze wykreowane, a przede wszystkim realne. Nie ma tu miejsca na nadmierne idealizowanie. Autor dał czytelnikowi wgląd w umysły niektórych postaci. Zmagają się one ze swoimi demonami. Ciążą na nich traumatyczne doświadczenia. Przeszłość odbiła piętno na ich dalszym życiu. Zakończenie zaskakuje. Niby już wszystko wiadomo, a jednak nic nie jest takie jakie się wydawało.

  Podsumowując to kawał dobrego kryminału. Może nie wybitny, ale na pewno warty uwagi.

  Ze swojej strony bardzo polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 12 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Ostatni ślad 0/5 Nasza cena:
29,37 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni ślad

Oczekująca na samolot do Gibraltaru Elaine Dawson nie bardzo wie, co począć, gdy z powodu mgły zostają odwołane wszystkie loty. Zagubiona na ogromnym lotnisku Heathrow przyjmuje zaproszenie młodego, atrakcyjnego mężczyzny, by przenocować w jego domu. Opuszcza z nieznajomym halę odlotów i od tego...
Ślad na piasku 0/5 Nasza cena:
23,78 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ślad na piasku

Pewnego ranka po przebudzeniu komisarz Montalbano odkrywa zbrodnię popełnioną praktycznie na progu jego domu: na plaży znajduje ciało zmaskrowanego konia czystej krwi, które znika w tajemniczy sposób, zanim policja zdoła przedsięwziąć jakieś kroki. Pozostaje po nim tylko ślad na piasku. Niedługo...
Zostawić ślad 5/5 Nasza cena:
21,73 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostawić ślad

Powieść kryminalna autorki serii „Prywatne śledztwo Agaty Brok” Co łączy współwłaściciela piekarni, właścicielkę salonu piękności i dyrektora Muzeum Zabawek? Dziennikarka Paulina Gudejko przyjeżdża do cichej miejscowości Mory, w której wynajmuje dom. Chce wykorzystać czas po utracie pracy i napisać...
Śladem zbrodni 4/5 Nasza cena:
26,00 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śladem zbrodni

Nikt nigdy nie miał poznać tej tajemnicy… Przez dwadzieścia lat śmierć jej rodziców, agentów brytyjskiego wywiadu, otaczała zmowa milczenia. Gdy Beryl Tavistock wreszcie przypadkowo poznaje przebieg dramatycznych wydarzeń, przeżywa szok. Ojciec brutalnie zamordował matkę, a następnie popełnił...
Bez śladu 5/5 Nasza cena:
24,48 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez śladu

Trzecia powieść z Myronem Bolidarem ? detektywem, agentem sportowym i niepoprawnym kobieciarzem Myron Bolitar przyjmuje propozycję właściciela klubu New Jersey Dragons i zgadza się odnaleźć gwiazdę drużyny, Grega Downinga, swojego rywala z czasów studenckich, który przepadł jak kamień w wodę. W...
Śleboda 5/5 Nasza cena:
28,70 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śleboda

Intrygująca opowieść o grozie narastającej w spokojnej podhalańskiej wsi, o murze milczenia wokół wojennych losów, o ciemnych interesach miejscowych biznesmenów i polityków, o obiecanej przed laty zemście. Anka Serafin przyjeżdża w góry w poszukiwaniu własnej tożsamości. Znajduje trupa....
Audiobook Bez śladu CD 0/5 Nasza cena:
27,88 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Bez śladu CD

Trzecia powieść z Myronem Bolitarem – detektywem, agentem sportowym i niepoprawnym kobieciarzem. Luksusowy podmiejski dom w New Jersey. Salon jakby wyszedł spod ręki Marthy Stewart. W piwnicy klocki lego… i krew. Minęły lata, od kiedy poważna kontuzja położyła kres karierze koszykarskiej Myrona...
Pójdę twoim śladem 4/5 Nasza cena:
24,42 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pójdę twoim śladem

Nagroda Wielkiego Kalibru i Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru 2018! Wiosna roku 1919. Porucznik Antoni Fischer, weteran armii pruskiej i uczestnik powstania wielkopolskiego, wraca do Poznania. Oddelegowany z frontu powstańczego ma zająć się organizacją i tworzeniem w mieście polskiej...
Bez śladu 5/5 Nasza cena:
26,47 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez śladu

W życiu liczy się tylko kilka chwil. W życiu dziewiętnastoletniego Franka Mackeya takim przełomowym momentem okazuje się niedoszłe spotkanie z ukochaną dziewczyną, Rosie Daly. Wspólnie planowali uciec z Dublina i szukać lepszej przyszłości w Anglii. Ale Rosie nie pojawiła się w umówionym miejscu u...
Po własnych śladach. Zakopiańska powieść... 4/5 Nasza cena:
19,73 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po własnych śladach. Zakopiańska powieść...

,,Po własnych śladach" to powieść dla dociekliwych, jak również dla tych, którzy pragną poczuć prawdziwy klimat tatrzańskiego miasta, niedostępny dla turystów. Nieoczywista śmierć i zwroty akcji - to zapowiada niezwykłe śledztwo. A wszystko rozgrywa się wśród podmuchów halnego i górskiej...
Śladami Emmy 4/5 Nasza cena:
28,69 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śladami Emmy

Przed trzema laty pewnej nocy znikają siostry Tanner: piętnastoletnia Cass i siedemnastoletnia Emma. Trzy lata później Cass powraca sama. Opowiada o porwaniu i zdradzie oraz o tajemniczej wyspie, na której obie były przetrzymywane. Jednak dla psychiatry sądowego dr Abby Winter coś tu się nie...
Najlepsze kryminały PRL. Ślady prowadzą w noc 0/5 Nasza cena:
23,29 zł 28,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najlepsze kryminały PRL. Ślady prowadzą w noc

Doktor Mięta przybywa do pensjonatu „Rosiczka”. Spotyka swego dawnego słuchacza z kursu oficerów milicji. Kapitan KGMO Benedykt Sylwester jest na urlopie w sąsiednim pensjonacie. Gdy w „Rosiczce” zostaje zamordowana piękna Maria Bojarska ? Mięta jest w kręgu podejrzanych. Ponieważ kapitan został...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula