Ślad po złamanych skrzydłach

Autor:

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 26
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
488
Rok wydania
2017
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 9,98 zł
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Nasza cena: 27,93 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Powieść, która ukazuje ciężar skrywania traumy i wyzwalającą moc prawdy

Kiedy ojciec Sonyi zapada w śpiączkę, młoda kobieta niechętnie powraca na łono rodziny, którą zostawiła przed laty. Odkąd dziewczyna opuściła dom, żyła z dala od wszelkich zobowiązań, podczas gdy jej spokojna siostra Trisha odnalazła się w perfekcyjnym domu na amerykańskich przedmieściach, a ambitna Marin konsekwentnie budowała karierę zawodową. Wszystkie kobiety pamiętają czas, kiedy cała rodzina żyła szczęśliwie w Indiach i wszystkie starają się na swój sposób radzić sobie z dramatycznymi zdarzeniami, które spotkały je po przyjeździe do USA.

Jednak kiedy siostry i matka spotykają się ponownie, pogrzebane tajemnice zaczynają wychodzić na światło dzienne. Patrząc na nieprzytomnego ojca – ofiarę rasizmu, a później sprawcę okrutnej przemocy, kobiety zmagają się z osobistymi demonami. Rozdrapując wciąż niezagojone rany, muszą uporać się ze wstydliwym uczuciem nadziei, aby ich ojciec nigdy nie wyzdrowiał.

Opowiedziana z zupełną szczerością historia ukazująca, że ciężar wstydu i toksyczne okrucieństwo naznaczają na całe życie, a  wyzwolenie przynosi tylko prawda.
 

Przeczytaj fragment książki


O autorce

Sejal Badani z wykształcenia jest prawnikiem i kiedyś wykonywała ten zawód na co dzień. Porzuciła jednak tę profesję, aby w pełni poświęcić się największej pasji – pisarstwu. Oprócz tworzenia książek, uwielbia dobrą literaturę i dalekie wyprawy. Kiedy podróżuje, zawsze towarzyszy jej muzyka Bruce’a Springsteena, Beyonce albo Eda Sheerana. Obecnie Sejal mieszka na Zachodnim Wybrzeżu z kochającą rodziną i dwójką uroczych psów.
 

Czytaj całość

Recenzje (26)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-08-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ślad po złamanych skrzydłach" -ta książka nie należy do łatwych,po które sięga się dla relaksu,to powieść przepełniona bólem,strachem i łzami.Akcja tu nie biegnie na łeb ,na szyję bo to nie powieść akcji.To powieść,przy której warto się zatrzymać i na pewno nie pozostaniemy obojętni na przedstawioną historię.

  Opisane są w niej skomplikowane relacje pomiędzy ojcem a jego żoną i córkami,które przez całe lata przechodziły gehennę psychiczna i fizyczną.Ojciec Brent,który leży w śpiączce jest odwiedzany przez najbliższych ,ale ta pozorna troska to tylko wyuczone zachowanie,które zostało wyniesiona przez lata z domu.

  Pomiędzy wstrząsającymi opisami aktów przemocy i cierpienia głównych bohaterek kryje się jednak wzruszająca historia o poszukiwaniu drogi do własnej osobowości i nierównej walce z traumatyczną przeszłością, którą mimo wszystko da się pokonać.

  Autorka w doskonały sposób pokazała jak trudno jest żyć z takim bagażem pełnym przemocy psychicznej,gdzie kobiecie trudno jest prosić o pomoc a dzieci nie mają prawa głosu.Czytając "Ślad po złamanych skrzydłach" na pewno na długo pozostanie ona w pamięci,gdyż nie jest łatwo czytać o przemocy wobec dzieci.Jest to powieść wzruszająca,szokująca i nieco tajemnicza.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-11-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Czytając tą książkę dużo myślałam o swoich problemach. Przyznawanie się do swoich błędów i problemów nie jest łatwe. Nie każdy ma tak dobrą psychikę. Ktoś nie będzie przejmował się głupimi tekstami a ktoś zacznie płakać i ucieknie (ja byłam i jestem w tej drugiej grupie) Sonya, Marin i Trisha to 3 różne światy. Każda z nich była inaczej uważa przez ojca i inaczej traktowana, dlatego w dorosłym życiu nie miały ze sobą aż takiego dobrego kontaktu, chociaż były próby go naprawienia. Siostry mają duży żal do matki (Ranee) ponieważ nic nie próbowała robić z tą przemocą fizyczną. Chciałabym się z tym zgodzić jednak ich mama również była bita, nie mogła nic z tym zrobić. Bała się mu sprzeciwić.

  Książkę oceniam 10/10. Chociaż wiem, że autorka książki tego nie przeczytana. To chciałam jej bardzo podziękować, że ukazała to w swojej książce. Pierwszy raz się spotkałam z taką tematyką i chcę więcej.

  Więcej na moim blogu: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-09-25
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „Ślad po złamanych skrzydłach” to lektura dość trudna. Z pewnością nie zalicza się do lekkich i przyjemnych opowieści na wieczorny relaks, bo poruszana w książce tematyka wymaga od czytelnika spokoju i pewnej dawki odporności psychicznej. Pomiędzy wstrząsającymi opisami aktów przemocy i cierpienia bohaterek kryje się jednak wzruszająca historia o poszukiwaniu drogi do własnej osobowości i nierównej walce z traumatyczną przeszłością, którą mimo wszystko da się pokonać. A jeśli nie pokonać, to przynajmniej oswoić i żyć, nie będąc gonionym przez jej cień.

  Powieść autorstwa Sejal Badani polecam przede wszystkim kobietom – nie tylko z uwagi na ukierunkowaną na konkretną grupę odbiorców nazwę wydawcy, ale także przez wzgląd na delikatność historii i opisy poświęcone uczuciom bohaterek. Mężczyźni z reguły wolą konkret i „Ślad po złamanych skrzydłach” może się dla nich okazać zbyt emocjonalny. Jednakże panie i co wrażliwszych przedstawicieli płci brzydszej opowieść o trzech siostrach wzruszy i oczaruje, zapewniając sobie stałe miejsce w ich sercach.

  Pełna recenzja dostępna na Białym Notesie: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu 2018-01-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wyobraź sobie (mam ogromną nadzieję, że nie znasz tego z autopsji i musisz to sobie jedynie wyobrażać, jak dzieje się to w moim przypadku), że każdego dnia ojciec wyżywa się na tobie. Nie musi mieć do tego powodu (chociaż żaden nie powinien być do tego wystarczający) - bijąc cię, czuje się lepszy i silniejszy, bo nie może pochwalić się zbyt wieloma sukcesami wśród dorosłych. Oczywiście ludzie z waszej społeczności są zachwyceni tym wspaniałomyślnym i dobrym człowiekiem, który ukrywa przed nimi swoje prawdziwe oblicze. Zaczniesz godzić się ze swoim losem? Będziesz walczyć, chociaż wiesz, że stoisz na przegranej pozycji? A może uciekniesz?

  Po wielu latach Sonya wraca do domu, ponieważ dowiaduje się, że jej ojciec zapadł w śpiączkę. Dopiero teraz czuje się na tyle bezpieczna, aby móc odwiedzić swoje miejsce pochodzenia, bo wie, że kat nie złapie jej w swoje szpony. Spotyka tam swoją matkę oraz siostry - Trishę, pragnącą uznania ze strony innych, która nie chce mieć dzieci z obawy przed skrzywdzeniem ich, a także dążącą do perfekcji Marin, stawiającą często niewyobrażalne wymagania swojej córce. Demony przeszłości powracają ze zwielokrotnioną siłą...

  "Tak jak wiele razy wcześniej, wiedzą, że nie będzie żadnego dzwonka alarmowego. Nie będzie bębnów i gwizdków ostrzegawczych. Gniew następuje w dowolnym momencie. Wydarzenia, co do których są pewne, że wywołają furię, prawie nigdy tego nie robią. Te, które można wybaczyć, niewielkie uchybienia - te właśnie prowadzą do wybuchu. Nieprzewidywalna przemoc zostawia blizny na psychice, które utrzymują się dłużej niż te na ciele." *

  "Ślad po złamanych skrzydłach" to powieść poruszająca bardzo trudny temat, ponieważ wiele osób boi się bądź wstydzi mówić o przemocy. To straszne, jak wiele osób codziennie stawia jej czoła, każdego dnia tracąc kawałek siebie. Każda z sióstr zupełnie inaczej radzi sobie z traumą, a matka przez większość życia poddaje się wieloletniej tradycji, według której trzeba szanować i kochać małżonka, nawet jeśli ten nie zachowuje się tak, jak powinien. Niemniej nigdy nie pojmę, jak można przez wiele lat tolerować przemoc zadawaną swoim dzieciom i nie pisnąć nawet słowem. Ja wiem, że to wszystko polega na współuzależnieniu, ale mimo wszystko - kobieta powinna być jak lwica walcząca o swoje potomstwo. Nie wyobrażam sobie biernie patrzeć na krzywdę wyrządzaną mojemu dziecku.

  Często zdarza się, iż przemoc rodzi przemoc - kiedy człowiek wychowywany jest w kulcie agresji, to bardzo prawdopodobne jest, że będzie znęcał się nad innymi. Niejednokrotnie ofiara staje się katem, pragnąc wyżyć się na słabszych, aby chociaż przez chwilę poczuć siłę oraz strach czający się w czyichś oczach, a nie własnych. Jakby nie tłumaczyć takich zachowań, nie toleruję ich i nie rozumiem. Budzą one we mnie odrazę, sprzeciw i bunt, a niestety zbyt często dotykają bezbronnych istot, tworząc w ich psychikach nieodwracalne zmiany.

  "(...) chociaż nie każda bajka kończy się szczęśliwie i nie każda zaczyna się smutno, to każda ma w sobie chwile tak radosne, jak i smutne. I te chwile nie definiują cię ani nie załamują - są po prostu częścią całości." **

  Ze sporym bólem serca muszę przyznać, że rozczarowała mnie ta historia. Poruszana tematyka powinna, jeśli nie wbić w fotel, to przynajmniej wywołać masę różnorodnych emocji, czego totalnie zabrakło. Jedynie ostatnie sto stron ratuje całą książkę, bo dopiero wtedy zaczyna się cokolwiek dziać, ale to zdecydowanie za mało, kiedy do tej pory lektura była dość nudna i nijaka. Owszem, Sejal Badani stworzyła kilkanaście wersów o nieprzeciętnej wartości, godnych zapamiętania, jednak spodziewałam się czegoś zdecydowanie lepszego. Pomysł na fabułę był dobry, tylko wykonanie zaszwankowało. Pocieszam się tym, że to debiut, dlatego trzymam kciuki za autorkę - niech rozwija się w dobrym kierunku, a na pewno osiągnie sukces. Mnie tym razem nie urzekła, jednak nie skreślam jej, bo wyczuwam potencjał, który drzemie w tej kobiecie.

  * cytat ze str. 95

  ** cytat ze str. 470

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2017-11-02
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  W ostatnim czasie zwracam uwagę na okładkę i to ona w pierwszej kolejności ma wpływ na to, czy sprawdzę o czym jest książka i się nią zainteresuję. Tak było w tym przypadku i wybór był na plus!

  'Najtrudniejsze jest to, co nieznane. To może wyjaśniać, czemu tak usilnie próbujemy rządzić własnymi światami. Tylko to daje nadzieję na znalezieni sensu naszego życia.'

  Sonya, Marin i Trisha są siostrami. Dwie najstarsze urodziły się w Indiach, natomiast Sonya przyszła na świat już w Ameryce. Zmiana otoczenia i miejsca zamieszkania miała rodzinie pomóc, miała zmienić ich życie na lepsze. Tak się jednak nie stało, a wydarzenia z dzieciństwa miały wpływ na życie dorosłych już kobiet.

  'To była lekcja dla Marin, lekcja, której dotąd nie zapomniała: nigdy nie polegaj na innych osobach, gdy chodzi o twoje szczęście. Jeśli ktoś mógł ci coś dać, mógł też to odebrać.'

  Brent, jako ojciec i głowa rodziny podjął decyzję o wyprowadzce do Stanów. Tym samym chciał zapewnić lepsze życie sobie i swoim córkom. Nie ważne było dla niego jednak to, że w związku z tym zaczął niszczyć rodzinę od środka. Bił zarówno żonę jak i dwie córki: najstarszą Marin i najmłodszą Sonyę.

  Wydarzenia z perspektywy córek i matki poznajemy w momencie, gdy Brent zapada w śpiączkę. Leży bezbronny w szpitalu, a wszystkie jego kobiety odwiedzają go tam, pomimo krzywd jakie im wyrządził.

  Przemoc w rodzinie to temat, który często nie wychodzi poza granice domu. Niszczy tym samym życie dzieci i ma ogromny wpływ na budowanie życia w dorosłym wieku. Jak poradzić sobie z własnymi emocjami, kiedy były tłumione przez rękę ojca? Jak ułożyć sobie życie, kiedy najważniejsze było to, aby być idealnym jako dziecko? Jak wychować własne, kiedy ciąży nad nami strach przed popełnieniem błędów rodzica?

  'Niemożliwe jest dać komuś cały świat. Możesz co najwyżej pokazać fragmenty swojego i mieć nadzieję, że ta druga osoba do ciebie dołączy. Ale ofiarowanie komuś świata znaczy, że jesteś gotowy się go wyrzec.'

  Książka porusza wiele tematów i daje do myślenia. Kobiety, które powinny czuć ulgę, nawet po wypadku są przywiązane do ojca i odwiedzają go w szpitalu. Nawet wtedy czują się w obowiązku, aby spełniać jego już nieistniejące wymagania. Głównym pytaniem jest natomiast: dlaczego matka nie interweniowała? Dlaczego pozwalała bić swoje dzieci, kiedy sama również znała ciężar ręki męża, znała ten ból i upokorzenie?

  'Miłości czasem się żąda, oczekuje się jej, jeśli łączą kogoś więzy krwi. Ale kochać kogoś, dbać o kogoś bardziej niż o siebie samego - w tym jest siła.'

  Warto sięgnąć po tę pozycję! Nie tylko ze względu na piękną okładkę, ale głównie na wnętrze. Poruszony jest temat, który przedstawiony jest z perspektywy czterech różnych osób, które połączone są jedną historią. Rodzinną przemocą i tyranią ze strony ojca i męża. Jak poradziły sobie z dorosłym życiem? Jakie podjęły decyzje i jakie miały one wpływ na ich dalsze losy? W tym celu trzeba sięgnąć po książkę. Warto to zrobić, naprawdę polecam!

  '(...) chociaż nie każda bajka kończy się szczęśliwie i nie każda zaczyna się smutno, to każda ma w sobie chwile tak radosne, jak i smutne. I te chwile nie definiują cię ani nie załamują - są po prostu częścią całości.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 21 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Ślad po złamanych skrzydłach
 • Autor: Sejal Badani
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 488
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365506863
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: A Trail of Broken Wings
 • Tłumacz: Kardel-Piątkowska Barbara
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365506863
 • EAN: 9788365506863
 • Wymiary: 20.8x14.2x2.5 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula