Seria Więzień labiryntu - James Dashner

“Więzień labiryntu. Tom 1” to książka opowiadająca historię Thomasa, który stracił pamięć i trafił do tajemniczego labiryntu, gdzie wraz z grupą przyjaciół musi przeżyć i znaleźć wyjście. Jest to pierwsza część cyklu o przygodach Thomasa. Cała seria zaś składa się 3 książek, a każda z nich opowiada inną część historii.

Więzień labiryntu - książki, które podbiły wielki ekran

Na podstawie cyklu “Więzień labiryntu” powstała seria trzech filmów, z których każdy jest ekranizacją jednej z książek cyklu. Filmowy sukces sprawił, że seria książek cieszy się sporą popularnością, a historia w nich zawarta zyskuję przychylność wielu krytyków. W filmach grają między innymi: Dylan O’Brien, Thomas Brodie-Sangster, Kaya Scodelario czy Nathalie Emmanuel znana z serialu “Gra o tron”.

Na stronach powieści tytułowy więzień labiryntu wraz z przyjaciółmi musi zmierzyć się ze światem na krawędzi zagłady. Czy im się uda? Jakich poświęceń będą musieli dokonać, żeby uratować ważnych dla nich ludzi? Książki z serii poruszają wiele aktualnych zagadnień i są dobrym wyborem zarówno dla nastolatków, jak i dojrzałego czytelnika.

Więzień labiryntu - wszystkie części dostępne w TaniaKsiazka.pl

O czym opowiadają poszczególne części cyklu? “Więzień labiryntu: Próby ognia” to wprowadzenie to tego, jak wygląda świat poza labiryntem i wyjaśnienie, czym dokładnie jest sam labirynt i kto za nim stoi. Pojawiają się tu nowi bohaterowi, przyjaciele zostają wrogami, a wrogowie sojusznikami.

Ostatnia książka z cyklu, czyli “Więzień labiryntu: Lek na śmierć” jest zamknięciem całej historii, przedstawia rozwiązania wszystkich głównych wątków i pokazuje, że ludzie mogą mieć wiele twarzy, a w sytuacji zagrożenia życia pokazują swoje prawdziwe barwy. Czytelnik poznaje tu ostateczne losy Thomasa i jego przyjaciół, zarówno tych najstarszych, jak i tych, którzy towarzyszą mu od niedawna, wyjaśnione zostają również losy świata, jak również tajemniczego labiryntu, który jest elementem przewodnim wszystkich trzech książek w tej serii.

 • -42%
  Więzień labiryntu, tom 0,6. Kod gorączki

  Więzień labiryntu, tom 0,6. Kod gorączki

  "Kod gorączki" to niecierpliwie wyczekiwany przez fanów prequel bestsellerowej serii "Więzień labiryntu", która zawładnęła wyobraźnią czytelników na całym świecie. Miłośnicy tej serii wciąż mają wiele pytań i wciąż mnóstwo niewiadomych. Wszystko zostanie ujawnione w najnowszej powieści Jamesa...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,26 zł 39,90 zł
  produkt niedostępny
  chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostępności
 • -23%
  Więzień labiryntu, tom 3. Lek na śmierć

  Więzień labiryntu, tom 3. Lek na śmierć

  Lek na śmierć to trzeci tom serii Więzień labiryntu , amerykańskiego autora Jamesa Dashnera, która stała się światowym bestsellerem i została przeniesiona na ekran filmowy przez wytwórnię Twentieth Century Fox. Poprzednie tomy to Więzień labiryntu i Próby ognia . Przed tobą jeszcze więcej...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,72 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny