Seria Więzień labiryntu - James Dashner

“Więzień labiryntu. Tom 1” to książka opowiadająca historię Thomasa, który stracił pamięć i trafił do tajemniczego labiryntu, gdzie wraz z grupą przyjaciół musi przeżyć i znaleźć wyjście. Jest to pierwsza część cyklu o przygodach Thomasa. Cała seria zaś składa się 3 książek, a każda z nich opowiada inną część historii.

Więzień labiryntu - książki, które podbiły wielki ekran

Na podstawie cyklu “Więzień labiryntu” powstała seria trzech filmów, z których każdy jest ekranizacją jednej z książek cyklu. Filmowy sukces sprawił, że seria książek cieszy się sporą popularnością, a historia w nich zawarta zyskuję przychylność wielu krytyków. W filmach grają między innymi: Dylan O’Brien, Thomas Brodie-Sangster, Kaya Scodelario czy Nathalie Emmanuel znana z serialu “Gra o tron”.

Na stronach powieści tytułowy więzień labiryntu wraz z przyjaciółmi musi zmierzyć się ze światem na krawędzi zagłady. Czy im się uda? Jakich poświęceń będą musieli dokonać, żeby uratować ważnych dla nich ludzi? Książki z serii poruszają wiele aktualnych zagadnień i są dobrym wyborem zarówno dla nastolatków, jak i dojrzałego czytelnika.

Więzień labiryntu - wszystkie części dostępne w TaniaKsiazka.pl

O czym opowiadają poszczególne części cyklu? “Więzień labiryntu: Próby ognia” to wprowadzenie to tego, jak wygląda świat poza labiryntem i wyjaśnienie, czym dokładnie jest sam labirynt i kto za nim stoi. Pojawiają się tu nowi bohaterowi, przyjaciele zostają wrogami, a wrogowie sojusznikami.

Ostatnia książka z cyklu, czyli “Więzień labiryntu: Lek na śmierć” jest zamknięciem całej historii, przedstawia rozwiązania wszystkich głównych wątków i pokazuje, że ludzie mogą mieć wiele twarzy, a w sytuacji zagrożenia życia pokazują swoje prawdziwe barwy. Czytelnik poznaje tu ostateczne losy Thomasa i jego przyjaciół, zarówno tych najstarszych, jak i tych, którzy towarzyszą mu od niedawna, wyjaśnione zostają również losy świata, jak również tajemniczego labiryntu, który jest elementem przewodnim wszystkich trzech książek w tej serii.

 • -23%
  Więzień labiryntu, tom 3. Lek na śmierć

  Więzień labiryntu, tom 3. Lek na śmierć

  Lek na śmierć to trzeci tom serii Więzień labiryntu , amerykańskiego autora Jamesa Dashnera, która stała się światowym bestsellerem i została przeniesiona na ekran filmowy przez wytwórnię Twentieth Century Fox. Poprzednie tomy to Więzień labiryntu i Próby ognia . Przed tobą jeszcze więcej...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,72 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny