Seria Trylogia snów - Kerstin Gier

Zbiór opowieści, w których sen znaczy dużo więcej niż jawa. Zobacz, co daje kontrola nad światem sennych widzeń i przeżyj kolejne przygody wraz z Liv Silver.

"Trylogia snów" pokazuje intrygujące losy Liv Silver, dziewczyny, która dowiaduje się, jak ogromną siłę mają senne marzenia. Składają się na nią następujące tomy: "Pierwsza księga snów", "Druga księga snów" oraz "Trzecia księga snów".

W "Pierwszej księdze snów" Czytelnik poznaje Liv. Dziewczyna od zawsze uważała, że sny mają ogromną wartość. Mimo wszystko, dopiero po przeprowadzce do Londynu odkryła, że naprawdę warto się nimi przejmować. To właśnie tam jej senne podróże stały się bardzo niezwykłe, a nawet można pokusić się o stwierdzenie, że po prostu dziwne. Najbardziej zaskakujące okazują się jednak następujące elementy: czwórka chłopców i rytuał przeprowadzany na cmentarzu. Co ciekawe, Liv zna każdego z bohaterów swojego snu, ponieważ to jej koledzy ze szkoły. Co ważniejsze, każdy z nich zna dokładnie historię, która śni się dziewczynie. Wiedzą też nadspodziewanie dużo o samej Liv. Czy to możliwe, by cała piątka miała wspólne sny? Czy to początek niezwykłej podróży, którą będą mogli wspólnie odbyć? Jak wielkie tajemnice uda im się odkryć?

"Druga księga snów" pokazuje Czytelnikowi, że Liv całkiem nieźle odnalazła się w swoim nowym domu. Duży wpływ na jej dobre samopoczucie ma na pewno Henry. Niestety, pojawiają się też nowe problemy. Tajemnicza blogerka znana jako Secrecy, zdaje się wiedzieć o dziewczynie mnóstwo rzeczy, choć, na dobrą sprawę, wcale nie powinna. Co więcej, Henry coś ukrywa. Liv wie, że nosi w sobie, jakieś tajemnice, których nie chce zdradzać nawet przed nią. Silne przeczucie mówi dziewczynie, że gdzieś za drzwiami z jaszczurzą klamką mieszka coś bardzo złego, co czyha na każdego, kto ośmieli się zbliżyć. Czy Liv uda się odpowiedzieć na wszelkie nurtujące ją pytania?

W "Trzeciej księdze snów" Liv ma same kłopoty. Mimo że coraz lepiej rozumie świat snów, musi bardzo uważać, ponieważ jej największy wróg, Arthur, ostrzy sobie zęby na nią i jej przyjaciół. Nikt nie potrafi też powstrzymać Secrecy zdobywającej coraz więcej wiedzy na temat śniących. Co gorsza, na sennych korytarzach dosyć często pojawia się Anabel stwarzająca ogromne niebezpieczeństwo dla każdego, kto stanie jej na drodze. Tym razem pułapki czekają na bohaterów nie tylko we śnie, ale i na jawie. Czy Liv, z pomocą przyjaciół, zdoła zawalczyć o spokój i sprawić, że dobro wreszcie zwycięży?

Kerstin Gier to niemiecka pisarka, która urodziła się w 1966 roku. Zajmuje się literaturą dziecięcą i młodzieżową. Sławę przyniosła jej nie tylko "Trylogia snów", ale również cykl "Trylogia Czasu" opowiadający o podróżach w czasie. Składa się na nią "Czerwień rubinu", "Błękit szafiru" oraz "Zieleń szmaragdu". Aktualnie mieszka w pobliżu Bergisch Gladbach.