Seria Trylogia Metro - Dmitry Glukhovsky

Cykl ukazujący podziemny świat po wybuchu wojny atomowej. Zanurz się w postapokaliptycznej rzeczywistości i przekonaj się, kto przetrwa czas największej próby.

 

Trylogia "Metro" to cykl powieściowy utrzymany w klimacie postapokaliptycznym. Wydarzenia opisane w kolejnych książkach mają miejsce po rozegraniu się wojny atomowej. W skład serii wchodzą: "Metro 2033", "Metro 2034" oraz "Metro 2035".

Pierwszy tom opisuje początek końca, który rozgrywa się nie gdzie indziej, tylko w moskiewskim metrze. Dopiero co doszło do zagłady świata, jaki znamy. Ocalali przyczaili się w podziemnych tunelach. W nowych warunkach powstają małe społeczności, które starają się wiązać nawzajem sojuszami, a także, gdy zajdzie taka potrzeba, toczą między sobą spory o przetrwanie. Artem jest młodym mężczyzną z WOGN-u, czyli jednej ze stacji metra. Jego zadaniem jest dojście do legendarnego Polis, by przekazać informację o nadciągającym niebezpieczeństwie.

W kolejnym tomie przybliżona zostaje sytuacja w Sewastopolskiej, gdzie ludzie muszą ścierać się z nowo wykształconymi formami życia. To, czy im się uda, zależy od tego, czy dostaną dostateczną ilość amunicji. Niestety, dostawy niespodziewanie ustają, a kolejni ludzie giną bez wieści. Wyjaśnienia powstałego problemu podejmują się młody Ahmed, kronikarz metra Homer, a także Hunter, którego tożsamość stoi dla wszystkich pod wielkim znakiem zapytania. Wraz z nimi podąża Sasza, będąca córką wygnanego naczelnika Awtozawodzkiej.

Ostatnia część wraca do pierwszego z bohaterów, Artema. Mężczyzna dzięki swoim dokonaniom ma teraz mniej obowiązków względem społeczności. Dzięki temu wolny czas może poświęcać na niebezpieczne wyprawy na powierzchnię. Bohater jest przekonany, że gdzieś tam, na innych krańcach świata, także przetrwały jakieś osady ludzkie, i bardzo chciałby się z nimi skontaktować. Nie przerywa swoich działań nawet wtedy, gdy wszyscy wokół szydzą z jego przekonań. Sytuacja nie zmienia się aż do momentu, kiedy stację odwiedza tajemniczy Homer.


O autorze

 

Dmitry Glukhovsky, autor serii "Metro", jest rosyjskim pisarzem, felietonistą, a także dziennikarzem. Urodził się w 1979 roku. Współpracował między innymi z Russia Today oraz Euronews TV. Jego teksty ukazują się w "l’Officiel" czy "Harper’s Bazaar". Znajduje się w gronie rosyjskich literatów wypowiadających się krytycznie na temat polityki własnego kraju i przekonujących do demokratyzacji. Swoją pierwszą, a zarazem najsłynniejszą książkę "Metro 2033" Glukhovsky rozpoczął, mając osiemnaście lat. Kiedy publikował jej fragmenty w Internecie, czytelnicy w pewnym stopniu mogli wpływać na ostateczny kształt fabuły. Książka okazała się bestsellerem na skalę światową.

 • -25%
  Metro 2035 trylogia metro Tom 3

  Metro 2035 trylogia metro Tom 3

  Miejsce człowieka nie jest pod ziemią. Żyjecie w tunelach jak robaki! Tu nie ma dla nas jutra. Metro to cmentarz. Nie będziemy tu ludźmi. Nie stworzymy niczego nowego. Nie rozwiniemy się. Chorujemy tu. Wyradzamy się. Nie ma powietrza. Nie ma miejsca. Jest ciasno.Trzecia wojna światowa starła...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,17 zł 39,99 zł
  produkt niedostępny
  chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostępności